VIDEO Insarcinatul cu afaceri al Ambasadei SUA, la Palatul Victoria

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 7 noiembrie 2013, 18:01 Actualitate | Esenţial

Insarcinatul cu afaceri al Ambasadei SUA la Bucuresti, Duane Butcher, s-a aflat joi la Palatul Victoria, au declarat pentru Agerpres surse guvernamentale.

Diplomatul american a avut intalniri cu ministrul Economiei, Andrei Gerea, si cu premierul Victor Ponta, cu care a discutat "aspecte bilaterale", potrivit Ambasadei SUA la Bucuresti.

Duane Butcher a devenit insarcinat cu afaceri al misiunii diplomatice in decembrie 2012, cand i s-a incheiat mandatul fostului ambasador Mark Gitenstein.
























1476 vizualizari

  • -1 (13 voturi)    
    hehe (Joi, 7 noiembrie 2013, 18:25)

    Mazeta [utilizator]

    Sper că Ponta a apucat să-și tragă înapoi nădragii când a ieșit de la întrevedere.
    • +3 (3 voturi)    
      Crezi ca insarcinatul (Joi, 7 noiembrie 2013, 18:48)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      nu s-a limitat doar la trasul de urechi?
      • +4 (4 voturi)    
        Cutremure la buzunar B2B. (Joi, 7 noiembrie 2013, 20:48)

        Clop [utilizator] i-a raspuns lui ty

        Cred ca insarcinatul cu afaceri asteapta verdictul comisiei responsabile de Rosia Montana/ Chevron/Exxon etc. Tot ce tine de exploatare de zacaminte in Romania facuta de companii americane. Lobby-ul diplomatic nu e gargara si nu ma indoiesc ca presiunile diplomatice pot fi semnificative.

        *Ca mai canta insarcinatul si o miorita a statului de drept, asta e partea cea mai putin concludenta.
        • +2 (2 voturi)    
          Tu zici ca (Joi, 7 noiembrie 2013, 21:12)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui Clop

          le da ponta aur si gaze ca sa nu mai cante "o miorita a statului de drept"? Ceva similar cu Petrom si Bechtel.
    • +5 (5 voturi)    
      așa mincinos.. (Joi, 7 noiembrie 2013, 18:52)

      DePourcelis [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      ...cum e, o sa spună că nu el a fost fetița .... :)
  • -4 (6 voturi)    
    Of Doamne, (Joi, 7 noiembrie 2013, 19:39)

    xrogo [utilizator]

    oare cum de a indraznit acel diplomat sa mearga la ciumatul si nedemocratul Ponta,si nu a mers sa-l intalnesca pe El Capitano,marele si neamblanzitul democrat!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Simplu (Joi, 7 noiembrie 2013, 21:14)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Cum zici tu El Capitano si cu sefii diplomatului canta aeiasi melodie. Ponta cam rataceste notele mereu.