Viceprimarul Capitalei Marcel Nicolaescu glumeste pe subiectul cainilor maidanezi: Am luat toate masurile pentru a nu se intampla astfel de incidente. I-am mutat la Stadionul Dinamo!

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 4 septembrie 2013, 19:04 Actualitate | Esenţial


Viceprimarul Capitalei Marcel Nicolaescu a declarat miercuri, in cadrul unei conferinte de presa, ca Primaria a luat toate masurile pentru buna organizare a partidei Romania-Ungaria, precizand in gluma ca si problema cainilor comunitari a fost rezolvata, acestia fiind "mutati la Stadionul Dinamo", relateaza prosport.ro.

Vorbind despre preintampinarea unui incident in care un suporter sa fie muscat sau omorat de cainii comunitari, Nicolaescu a declarat: "Doamne fereste! Sigur nu se va intampla, pentru ca am luat toate masurile pentru a nu se intampla astfel de incidente. I-am mutat la Stadionul Dinamo! Speram ca nu vor fi probleme cu cainii comunitari. Vom asigura conditii de asemenea maniera incat sa nu avem asemenea incidente. De altfel, Primaria Capitalei are o implicare destul de mare in rezolvarea acestor probleme, avem niste hotarari ale Consiliului General. Urmam niste proceduri, pentru ca asta e legea in Romania, dupa care vor fi create toate conditiile pentru a-i steriliza si a-i duce in adaposturi. Cu siguranta, in viitor se va rezolva si aceasta problema".

Marcel Nicolaescu a fost ales viceprimar al Capitalei in iulie 2012, din partea PNL. Anterior, el a fost membru al Partidului Conservator.

De asemenea, in cadrul aceleiasi conferinte, presedintele Federatiei Romane de Fotbal, Mircea Sandu, a declarat ca va oferi familiei copilului ucis luni de cainii comunitari trei bilete la partida Romania-Ungaria. "Poate aducem o mangiere tatalui, mamei si fratelui, o sa-i invitam sa mearga la meciul cu Ungaria. Poate e o mangaiere pentru familia respectiva ca sunt invitati la meciul cu Ungaria", a declarat Sandu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2637 vizualizari

  • +29 (29 voturi)    
    bravo, ma... (Miercuri, 4 septembrie 2013, 19:09)

    boogeyman [utilizator]

    copiii mor pe strazi, si tie-ti arde de glume...
    Mai ca-ti vine sa-i impusti pe idiotii astia...
    • +3 (3 voturi)    
      Viceprimarul Marcel n-a glumit... (Miercuri, 4 septembrie 2013, 22:24)

      uluit [utilizator] i-a raspuns lui boogeyman

      O alta declaratie de-a sa in care da vina pe proprietarii terenului (ca nu l-au ingradit), iar mi se pare aberant.

      Dece n-ar fi de vina cei care au retrocedat terenurile fostilor proprietari, mai tovarasi?

      Nici o lege nu impune proprietarilor sa-si ingradeasca proprietatea. Cu atat mai mult, este un abuz faptul ca i-a amendat! Proprietarii au dreptul sa construiasca un gard, doar dupa ce au intocmit un dosar si-a fost aprobat tot de cei de la Primarie.
      In tarile civilizate, marea majoritate a proprietatilor nu au garduri. Insa au o legislatie foarte bine pusa la punct si mai ales, nu se creaza abuzuri.

      Numai la noi dainuieste mentalitatea colectivisto-comunista, prin reprezentantii travestiti in primari si viceprimari care numai interesul comunitatii nu-l reprezinta.
    • +2 (2 voturi)    
      nu-i el de vina (Joi, 5 septembrie 2013, 13:48)

      Vuck [utilizator] i-a raspuns lui boogeyman

      De vina sunt cei care l-au votat fara sa-l cunoasca.
      Au votat PNL si au crezut ca e indeajuns.
      Acum face misto de ei (de cei care l-au votat).
      Un grobian in cea mai perfecta ilustrare a semnificatiei cuvantului.
  • +29 (29 voturi)    
    hmmm ! (Miercuri, 4 septembrie 2013, 19:13)

    calinelu [utilizator]

    cat de prost potzi sa fi, sa faci cadou unei familii in doliu, bilete la meci !
    • +16 (16 voturi)    
      Cam ca un (Miercuri, 4 septembrie 2013, 19:35)

      giigi [utilizator] i-a raspuns lui calinelu

      fotbalist?
      • +6 (6 voturi)    
        ha (Miercuri, 4 septembrie 2013, 19:42)

        calinelu [utilizator] i-a raspuns lui giigi

        eshti bland ! multzumesc
  • +17 (17 voturi)    
    Sandu ori nu are inimă, ori nu a înțeles (Miercuri, 4 septembrie 2013, 19:14)

    MVM [utilizator]

    Domnu viceprimar să plece, că s-a contaminat de la bășcăreala lui nea Oprescu.
    Domnu Sandu, oamenii aceia au de îngropat un copil, ce mângâiere să fie pentru ei un meci de fotbal, la care unii se bucură, alții înjură, tot tacâmul de la un meci. În opinia mea ești doar un mare jegos!
  • +18 (18 voturi)    
    cat de dobitoci pot sa fie (Miercuri, 4 septembrie 2013, 19:17)

    goodsam [utilizator]

    unul sa faca glume tampite si altul sa ii invite la meci. Cat de cretin poti sa fii???
  • +17 (17 voturi)    
    asta e idiot? (Miercuri, 4 septembrie 2013, 19:24)

    minimi [utilizator]

    cum sa oferi ma bilete la meci?!?!? oamenii aia abia si-au îngropat copilul, asta chiar crede ca le arde de distracție? ??
  • +11 (11 voturi)    
    Este cretin? (Miercuri, 4 septembrie 2013, 19:33)

    neagoegab [utilizator]

    Un alt cretin la guvernare din partea PNL, ar trebui să fie demis după o asemenea declaraţie!
  • +11 (11 voturi)    
    Cred ca pana si un caine are mai multa inima ca el (Miercuri, 4 septembrie 2013, 19:53)

    LiviuX [utilizator]

    Ala macar avea o justificare: poate s-a simtit amenintat, ii era foame, e un animal. Un viceprimar ce justificare are ca sa faca asta???
  • +9 (9 voturi)    
    acest (Miercuri, 4 septembrie 2013, 20:01)

    perle [utilizator]

    Acest individ este un om lipsit de scrupule si fara nici cea mai mica umbra de bun simt.

    Este clar : romanii de rand sunt jucati la elastic de o sleahta de psihopati.

    Cum poti sa faci astfel de declaratii pe urma mortii unui copil de 4 ani? Fenomenal....oare asa sunt romanii? Daca da asta este o pedeapsa divina. Fara rusine, fara civilizatie, fara mila, fara demnitate, fara morala, fara indurare, fara intelegere, fara nimic sfant.

    Rusine!
  • +7 (7 voturi)    
    asta (Miercuri, 4 septembrie 2013, 20:50)

    keiser_soze [utilizator]

    a facut lobotomie de curand sau asa s-a nascut ???
  • +9 (9 voturi)    
    ? (Miercuri, 4 septembrie 2013, 20:58)

    Natasa [utilizator]

    Deci viceprimarul capitalei glumeste dupa o asemenea oroare si ramane in functie??? Ar trebui ca familia sa-l lege pe loc si sa isi tina idiotul in casa, nu sa aiba functii atat de mari! Tara condusa de dementi!
  • +6 (6 voturi)    
    Dupa o asemenea delcaratie (Miercuri, 4 septembrie 2013, 22:04)

    Con_stan_tin [utilizator]

    sefii lui, de la partid, de la primarie, chiar sa-l puna a umple stadionul Dinamo cu cainii de pe strazi. Daca nu reuseste pana la ora meciului, demisia!
  • +4 (4 voturi)    
    Rugaminte Hotnews (Miercuri, 4 septembrie 2013, 22:37)

    un dac [utilizator]

    Cred ca ar trebui sa faceti o adresa la FIFA sau de cine tine acest mafiot de Sandu. Este revoltator sa dai bilete la meci unei familii indoliate.
    Cu aceasta ocazie cred ca trebuie discutata si prezenta copiilor la meci. Nu au voie sa vada filme cu karate, dar sunt expusi la injuraturi, batai si alte mascareli pe stadion.
    Cat despre tembelul de viceprimar, Oprescu trebuie sa ne spuna ce a vrut sa zica, dupa care sa-si dea amandoi demisia.
  • +4 (4 voturi)    
    de ce nu 4 bilete? (Joi, 5 septembrie 2013, 0:36)

    Dodel540 [utilizator]

    de ce nu 4 bilete ca sa stim o treaba. Puteau sa vanda apoi un bilet pe piata neagra..
  • +3 (3 voturi)    
    Oricat de prosti si psihopati (Joi, 5 septembrie 2013, 2:03)

    XXIstCentury [utilizator]

    i-am crede, politicienii nostri tot reusesc sa ne surprinda si sa ne demonstreze ca sunt inca si mai jos de atat.
    E halucinant. Nu exagerez, dar nu imi gasesc cuvinte ca sa calific ce a facut antropomorful asta de viceprimar - nu va lasati pacaliti, doar forma e de om, altminteri nu e din aceeasi specie cu noi. Adica el face parte din conducerea unei institutii care e PRINCIPALA vinovata de moartea acelui copil (nu bunica, nu proprietarul terenului, nu cainele si nu ONG-urile, care pot doar sa ceara una sau alta, dar nu sunt factori de decizie), si el se tine de glume pe marginea acestei nenorociri de care se face si el vinovat !!!!!
    Si ce e la fel de tragic - va dati seama ca se simt atat de siguri de sistemul pe care l-au creat si de prostia votantilor lor, incat isi permit sa faca aceste lucruri ? Oprescu isi permite sa nu spuna nimic trei zile, desi el e principalul vinovat. Asta isi permite sa glumeasca.
    O observatie : Oprescul se tot ascunde in spatele altora. Cand are chef, face ce vrea - nici de hotarari judecatoresti nu tine cont. Cand nu are chef sa faca ceva, dintr-un motiv sau altul, da vina pe altii. Aiurea. Oamenii sunt oameni, si ce au in fata ochilor e mai important decat ceea ce stiu, de asta si functioneaza asa bine reclamele etc. Asta e firea umana. Iti cere un copil care te vede cu o gogoasa sa-i dai si lui si-i dai, desi te gandesti ca poate ii incurajezi pe aia care nu-i dau de mancare si il exploateaza prin cersit. La fel e si cu cainii. Si in timp ce oamenii sar unii la gatul altora, ca voi sunteti de vina ca le dati de mancare, ba voi ca n-aveti suflet si pentru animale, el isi vede linistit de smenuri.
    Autoritatile sunt singurele care au putere de decizie si fondurile necesare, nu ONG-urile, care pot doar sa ceara una sau alta, dar nu sa decida. Pana cand toti nu isi vor indrepta furia catre cel care ar putea si si-a luat angajamentul ca va rezolva o problema, nu se va rezolva nimic.