VIDEO Presedintele Traian Basescu, de Ziua Femeii: O primavara plina de bucurii, de speranta si credinta ca mergem spre bine

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 8 martie 2013, 8:49 Actualitate | Esenţial

Traian Basescu, mesaj de ziua femeii
Foto: Captura video
Presedintele Traian Basescu le ureaza femeilor, intr-un mesaj video postat vineri pe Facebook, sa aiba o primavara plina de bucurii si speranta.

"De 8 Martie, doresc tuturor mamelor, tuturor sotiilor, fiicelor noastre, colegelor noastre de serviciu, o primavara plina de bucurii, de speranta si credinta ca mergem spre bine. La multi ani tuturor femeilor de 8 Martie!", transmite presedintele in mesajul video filmat in gradina Palatului Cotroceni.

In fiecare an, la 8 martie, in intreaga lume se sarbatoreste Ziua Natiunilor Unite pentru Drepturile Femeilor si Pace Internationala (Ziua Internationala a Femeii), sarbatoare oficializata de Organizatia Natiunilor Unite in anul 1975.

























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

2908 vizualizari

  • +12 (20 voturi)    
    La multi ani, doamnei Basescu! (Vineri, 8 martie 2013, 9:02)

    busola [utilizator]

    Si tuturor femeilor care ne suporta.
    • +1 (3 voturi)    
      Ai uitat ceva (Vineri, 8 martie 2013, 13:42)

      cato [utilizator] i-a raspuns lui busola

      Vroiai să spui
      La Mulţi Ani, păsăricilor, hă hă hă!
  • -11 (27 voturi)    
    !? (Vineri, 8 martie 2013, 9:24)

    baibars [utilizator]

    Credinta asta cu mersul spre mai bine deja incepe sa semene a prostie. Base, lasa-ne cu anestezicele !
    • +5 (15 voturi)    
      Asa este! (Vineri, 8 martie 2013, 9:45)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui baibars

      Ia cu citostaticele lui tonta si cacarau!
      Poate asa iti este mai bine!
      Nu imi pot reprima o intrebare la care sigur am raspuns: Cat de prosti pot fi, Doamne?! Raspuns: Cei peste 70% care acum incep sa planga!
      Asta au votat, asta sa manance; trandafiri si sageti in balanta!
      • -1 (9 voturi)    
        Tu (Vineri, 8 martie 2013, 10:32)

        baibars [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

        chiar crezi ca mergem spre mai bine ????
        • -2 (8 voturi)    
          tu (Vineri, 8 martie 2013, 11:16)

          verisoaraluifelix [utilizator] i-a raspuns lui baibars

          chiar esti convins ca bunastarea unei natiuni sta in mana unui singur om ?
          • +2 (6 voturi)    
            Da (Vineri, 8 martie 2013, 11:59)

            baibars [utilizator] i-a raspuns lui verisoaraluifelix

            E posibil si in istorie au existat oameni providentiali care au schimbat soarta unor natiuni intregi. Oricum nu e cazul acum. Nu e corect sa-l sustineti neconditionat pe Basescu. Dar revin cu intrebarea: mai este cineva care sa creada ca ne indreptam inspre o directie buna?
        • +1 (7 voturi)    
          Cu un Presedinte decorativ, (Vineri, 8 martie 2013, 11:25)

          , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui baibars

          asa cum l/au facut cei doi pacalici, sforariti de felix, ai imresia ca repet, decorativuul are vreo putere?!
          De ce nu iti pui intrebarea asta in legatura cu hoarda rosie?!
          Si apoi, ce sens are sa politizezi un mesaj de bun simt?!
          Exprimi frustrare, amice!
          Si, scuza/ma, doar proatii sunt frustrati (proverb italian)!
          • -1 (1 vot)    
            revin (Vineri, 8 martie 2013, 14:46)

            baibars [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

            Pai tu politizezi vorbind de hoarda rosie,de cei doi pacalici....Nu cred ca Base atunci cand ne indeamna sa avem credinta ca mergem spre o directie buna e ancorat in realitate. Cred ca e printre putinii din tara asta care poate sa mai creada asa ceva. Eu de exemplu nu cred ca ne indreptam spre o directie buna nici chiar daca Base incearca sa ma abureasca. Dar a propos, nu cumva chiar Base l-a "uns" de doua ori pe unul din pacalici? Pe cel plagiator, pisicul sef. Probabil ca a crezut ca numai asa putem merge in directia buna.
            Dar hai s-o lasam balta ca e 8 Martie......
    • +1 (7 voturi)    
      Lasa ca mergem spre bine cu plagiatorul (Vineri, 8 martie 2013, 11:37)

      Straistaru Eugen [utilizator] i-a raspuns lui baibars

      Viva la revolution!
      Bai frate, hai sa te iau simplu...ai beut bere in era lui Base? ai ars friptane? ai putut sa il injuri in public fara sa fii luat la parnaie? ti-a fost greu dar si bine, nu?
      Unde e dictatorul?
      Nu vezi cum unii iti spala creierul? Ce a facut omul decat sa fie ipocrit cateodata?

      Acu...daca eu o sa iti urez... "Toate bune" inseamna ca seamana a prostie? sau doar iti urez de bine?
  • -5 (13 voturi)    
    in gradina botanica? (Vineri, 8 martie 2013, 9:47)

    demaGOGU [utilizator]

    singur, in costum sau cu o..."duamna"?
  • 0 (6 voturi)    
    Asta da presedinte (Vineri, 8 martie 2013, 11:32)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    pe cat este el spurcat de hateri....macar este in contact cu populatia...spre deosebire de revolutionarul plagiator
    Nu o fi el cel mai bun, este ipocrit cateodata...dar este cel mai ok pana acum, si bineintentionat
    • +1 (3 voturi)    
      Mda (Vineri, 8 martie 2013, 13:23)

      miguelito [utilizator] i-a raspuns lui Straistaru Eugen

      mamicute... hai pe masa sa-ti arat cum se face....
  • +2 (6 voturi)    
    Multumim (Vineri, 8 martie 2013, 11:34)

    avint [utilizator]

    Va multumim pentru urare, D-le Presedinte.
    Sa aveti o primavara frumoasa si sa va reuseasca tot ceea ce va doriti pentru binele Romaniei!

    Sa nu cedati, sunt si oameni care va sustin in tara asta!
  • -1 (3 voturi)    
    Multumim domnului Presedinte. (Vineri, 8 martie 2013, 12:26)

    marmarin [utilizator]

    Sa fiti sanatos si sa aveti puterea de-ai suporta pe toti, mai ales pe cei care nu stiu ce fac.