VIDEO Victor Ponta, in Guvern: "Radu Stroe acum a plecat catre reuniunea JAI". Dupa 10 minute, Stroe a intrat in sala

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 6 martie 2013, 16:05 Actualitate | Esenţial

Victor Ponta si Radu Stroe
Foto: Agerpres
Premierul Victor Ponta le-a spus ministrilor prezenti miercuri la sedinta saptamanala a Guvernului ca ministrul de Interne, Radu Stroe, a plecat la Bruxelles pentru a participa la reuniunea Consiliului Justitie si Afaceri Interne (JAI), dar la maximum 10 minute de la aceasta afirmatie ministrul a intrat in sala si s-a asezat pe locul sau, relateaza Mediafax.

La inceputul sedintei de guvern, premierul a prezentat o expunere referitoare la problemele curente, abordand inclusiv problema aderarii la spatiul Schengen, moment in care a anuntat ca ministrul de Interne a plecat la Bruxelles.

"Dupa cum stiti, domnul ministru Stroe acum a plecat catre intalnirea JAI", a spus premierul, inainte sa abordeze subiectul Schengen.

In maximum zece minute de la aceasta afirmatie, dupa ce Ponta trecuse la alte subiecte aflate in atentia Guvernului, in sala de sedinta si-a facut aparitia Radu Stroe. Ministrul s-a indreptat catre locul sau de la masa Executivului si s-a asezat pe scaun, in tacere.

Premierul nu a revenit asupra afirmatiei anterioare si nici nu a facut vreo referire la prezenta ministrului Stroe, cel pe care anterior il anuntase ca fiind plecat spre Bruxelles.

UPDATE: Departamentul de Comunicare al Ministerului de Interne a confirmat ulterior, in cursul serii, pentru HotNews.ro, ca Romania va fi reprezentata la reuniunea Consiliului Justitie si Afaceri Interne de la Bruxelles de ministrul Radu Stroe.

Din delegatia M.A.I. fac parte secretarul de stat pentru Relatia cu Parlamentul si Guvernul, Bogdan Tohaneanu si seful Departamentului Schengen, Afaceri Europene si Relatii Internationale, chestor sef de politie Marian Tutilescu.
























23108 vizualizari

  • +98 (102 voturi)    
    ahahaha (Miercuri, 6 martie 2013, 16:08)

    sucaa [utilizator]

    jesus... pe langa iresponsabili astia sunt si retarzi :)
    pe acest ponta si ca operat introducere date nu l-as angaja. nimic nu am vazut interesant la el, dar chiar nimic...
    • +56 (62 voturi)    
      Ponta are niște calități... (Miercuri, 6 martie 2013, 16:50)

      AdrianCalin [anonim] i-a raspuns lui sucaa

      ... dă din gură mult, face pe durul, are o toleranță enormă la prostie, urăște orice are inteligență peste genunchiul broaștei (pentru că l-ar pune pe el în inferioritate) și îi place mult să fie marioneta unora care-l folosesc să scoată ei bani... Nu are coloană vertebrală, linge și pupă tot ce îi susține lui scaunul dar peste toate trebuie să acceptați faptul că minte cum puțini reușesc.
      • -26 (36 voturi)    
        ei... (Miercuri, 6 martie 2013, 17:38)

        jescu [utilizator] i-a raspuns lui AdrianCalin

        Chiar nu trebuia sa stie tot poporul...Probabil o mica neintelegere fara importanta majora...
        • +35 (37 voturi)    
          ei (Miercuri, 6 martie 2013, 18:21)

          sucaa [utilizator] i-a raspuns lui jescu

          nu prima, n-au fost putine si sigur nu este ultima. este deja ceva cotidian la ponta.
          asa ca exercitiu de imaginatie, daca i se-ntampla lui boc asa ceva, cam de cate ori crezi ca aparea aceasta stire la antene?
        • +2 (2 voturi)    
          Chiar credeati ca se duce la JAI? (Joi, 7 martie 2013, 10:39)

          Dianora [utilizator] i-a raspuns lui jescu

          Flacaul asta nu se dumirea in vara cum sa numere populatia cu drept de vot din Romania! Credeti ca are habar de ce se discuta pe la Bruxelles? Nu mai spun de ce limbi straine stie ca sa se faca inteles: limba rusa pe care a studiat-o ca activist la UTC pe la Min. Transporturilor si la Canal nu prea e printre limbile oficiale europene, iar secretara aia cu canapeluta nu stiu daca e primita cu el ca sa-i faca traducerea...
        • +2 (2 voturi)    
          siiiiiiiiiiiigur ca da (Joi, 7 martie 2013, 11:58)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui jescu

          o mica neintelegere in timp ce marmota infasura ciocolata.
          avem doua variante :
          1 - ponta minte cum respira
          2 - stroe e speedy gonzales. s-a dus si s-a intors in 10 minute. nu de alta dar luand in zeama declaratiile pontacului+stroelui+corlateanului = nu ne intereseaza schengenul (pe ei, nu pe noi), asa ca 10 min. i-au fost de ajuns sa se duca, ca sa aiba de unde veni.
          cum tovarasul prim ministru conduce cel mai cinstit, eficient si bun guvern de la 1848 incoace [ :)) :)) :)) ], nu ramane decat varianta a doua.
      • +27 (29 voturi)    
        Concindenta? (Miercuri, 6 martie 2013, 18:22)

        nano2k [utilizator] i-a raspuns lui AdrianCalin

        Parca ar fi tatuca Ilici la inceputul carierei.
        Se vede ca bunicuta va lasa multi "pui" mostenire :(
    • +40 (44 voturi)    
      Cum... (Miercuri, 6 martie 2013, 17:08)

      aqualung [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

      Cum să-l angajezi, dacă e mitoman recunoscut? Până și la amănunte din astea minte, când nu are nimic de câștigat. Minte din reflex.
    • +21 (23 voturi)    
      vai vai... (Miercuri, 6 martie 2013, 17:27)

      adyQ [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

      ....nu e de ras...
    • +14 (16 voturi)    
      fara animale, te rog (Miercuri, 6 martie 2013, 18:02)

      visio [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

      nu le implica în viața Plagiatorului Șef; nu de alta, însă gandește-te ce urmări ar avea dacă l-ar contrazice; animalele nu au cetățenie, nu au drepturi UE (precum românii), etc; vrei să le mărească impozitele?
      oricum, cu acest Plagiator, usl a ieșit depe scena politică; pdl-ul poate aștepta liniștit alegerile penru că le va caștiga numai arătând minciunile lui pntache plagiator....
      până atunci românii vor plăti facturi mai mari la gaze, apă, etc; usl-iștii au început cu impozitele locale; abia aștept să îi felicit cu un vot binemeritat.
  • +67 (71 voturi)    
    !!! (Miercuri, 6 martie 2013, 16:10)

    CMD [utilizator]

    Dupa cum stiam;TONTA MINTE!!!
    • +60 (62 voturi)    
      incep sa cred ca.... (Miercuri, 6 martie 2013, 16:32)

      translativus [utilizator] i-a raspuns lui CMD

      ...este mai grav. Ca este un mincinos patologic, o stie toata lumea dar sa nu ai habar de ceea ce se intampla in jurul tau, asta denota tulburari mai grave.
      Este ca in filmele cu prosti si ar fi comic daca nu ar fi tragic.
      Cine sunt de fapt acesti.......insi ??? Ce fac ei acolo ???? De ce trebuie sa ii mai rabdam ????
      • +7 (7 voturi)    
        o mica neintelegere (Joi, 7 martie 2013, 7:45)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui translativus

        dottore stia ceva, dupa ureche.\
        aflase de la vorbitoru' sau de presa, cum ca este jai mare la brucksal.
        si ca acolo musai sa mearga menistrii de interne.
        numai ca, jai tzine doua zile. in prima se intalnesc menistrii de drept comun, la care participa madam mona poznaseru.
        "alo, aici e stroe", se da in ziua a doua.


        pentru cine nu stie, era o emisiune la radio, prin anii 50-60, la radio bucuresti. stroe si vasilache, care incepea cu un cantecel, alo, aici e stroe.
        regretatul nicolae stroe, o avea si p'aia cu: cand o cautam io la lana, can' ma cauta ea la oua.

        cam asa fu si cu dottore si sroie. \
        dottore il cauta la oo, iar stroe il cauta la lana.
    • +21 (21 voturi)    
      cred ca este altceva (Miercuri, 6 martie 2013, 17:02)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui CMD

      a aflat cine sta langa el si se da bolnav :)

      http://adevarul.ro/news/politica/consiliul-jai-radu-stroe-asezat-ministrul-german-interne-1_5137357b00f5182b85d66103/index.html
      • +1 (1 vot)    
        Cel caruia i-a zis sa taca? (Joi, 7 martie 2013, 10:52)

        Dianora [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

        ..Nasol! Iar nemtii astia n-au deloc simtul umorului..
  • +49 (55 voturi)    
    asta-i chiar tare (Miercuri, 6 martie 2013, 16:12)

    zapada reloaded [utilizator]

    Pai si nimeni nu l-a intrebat pe pontache..ce facusi tati, Bucuresti-ul a ajuns deja Bruxelles?
  • -54 (62 voturi)    
    Asta e can-can (Miercuri, 6 martie 2013, 16:12)

    OvidiuDiaconescu [utilizator]

    Nu stire demna de HN... s-au s-a reprofilat site-ul?
    • +34 (40 voturi)    
      ..... (Miercuri, 6 martie 2013, 16:23)

      vasile_r [utilizator] i-a raspuns lui OvidiuDiaconescu

      si care ar fi stirea demna de HN?
    • +51 (53 voturi)    
      e o stire foarte demna de semnalat (Miercuri, 6 martie 2013, 16:24)

      Aramis [utilizator] i-a raspuns lui OvidiuDiaconescu

      faptele descrise sunt nedemne de un prim ministru.
      sa intelegem ca delegatia Romaniei nu s-a prezentat la JAI?
    • +46 (48 voturi)    
      HN (Miercuri, 6 martie 2013, 16:32)

      fdaniel [utilizator] i-a raspuns lui OvidiuDiaconescu

      Stirea nu e demna de HN daca o privesti prin prisma can-can-ului (si ai si oaresce simpatii USL-iste).
      Daca privesti mai departe insa... nu stiu daca nivelul de comunicare din guvern e conform cu ceea ce m-as astepta.
      Sa ne imaginam ca avea loc un cutremur sau o alta catastrofa... "Unde-i ministrul de interne?", pai... la Bruxelles, ba nu, e la Slobozia, nuuuu, l-am vazut eu adineauri la o cafea la bufet... Gruparea aceasta se intituleaza (cu mandat popular, ce-i drept) : Guvern ?!?
    • +28 (30 voturi)    
      pai de ce sa nu fie demna de HN (Miercuri, 6 martie 2013, 16:33)

      zapada reloaded [utilizator] i-a raspuns lui OvidiuDiaconescu

      ca e Premierul Romaniei, nepretuitul'...ia uite-i ce stau unu langa altu...ca doua pastaoare.

      Pai la ce sa te astepti de la niste personaje demne de can-can....decat la subiecte de can-can.
    • +16 (18 voturi)    
      O stire nu doar serioasa si si spectaculoasa (Miercuri, 6 martie 2013, 16:46)

      EXEs [utilizator] i-a raspuns lui OvidiuDiaconescu

      Exista trei posibilitati. Ori Ponta minte, ori e incompetent si vorbeste si el ca sa se afle in treaba. Sau a treia si cea mai plauzibila si viabila posibilitate este ca pentru a muncii mai eficient Ponta a decis sa-l cloneze pe acest genial bun national care este Radu Stroe. Astfel cei doi Radu Stroi se vor sincroniza telepatic si Ponta ZeBos va putea coordona un atac concertat pentru cucerirea redutei Shenghenului din trecatoarea Jaiului. Din pacate procesul de clonare mai da si rateuri dupa cum s-a vazut in cazul lui Corlatzan. Asta e se intampla si la case mai mari, vezi cazul clonarii (ne)reusite a lui Basescu, rezultatul fiind Udrea.
    • +14 (18 voturi)    
      da, cancan e (Miercuri, 6 martie 2013, 16:49)

      DT34 [utilizator] i-a raspuns lui OvidiuDiaconescu

      ai dreptate, cancan e ceea ce face Ponta si USL-ul.
      Iti dai seama in ce hal am ajuns sa avem ca prim ministru un mincinos, un papa lapte, si un comunist sadea?
    • +13 (15 voturi)    
      scuze (Miercuri, 6 martie 2013, 16:52)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui OvidiuDiaconescu

      dar cred ca vroiai sa-l dea pe ponta schimbandu-se in vestiar cum l-a dat antena pe boc, nu?
      ala era profesionalism :)
      • -2 (4 voturi)    
        Nu, era (Joi, 7 martie 2013, 8:07)

        OvidiuDiaconescu [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

        Un can-can de un prost-gust si mai flagrant! :). dar pana la urma facem stiri, nu can-can monden. Inca ceva: iar comparam mere cu pere?
    • 0 (0 voturi)    
      "s-au" ? (Joi, 7 martie 2013, 12:59)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui OvidiuDiaconescu

      unde e verbul?
  • +40 (42 voturi)    
    Oare? (Miercuri, 6 martie 2013, 16:12)

    Euunul [utilizator]

    Stai linistit era sosia lui Radu Stroe (omu cu falsurile evidente) de laCCR.
    Pontacul e luat la misto de ministri dar si de cosilierii sai (vei si faza de ieri cu mesajele de pe twiter).

    Nici Ponta numai intelege prea multe: cand minte el cand il mint altii.....e KO!

    Sroe venise sa-l intrebe unde e JAI cum junge acolo..
  • +43 (47 voturi)    
    Tara pe mana idiotilor! (Miercuri, 6 martie 2013, 16:13)

    triciupa [utilizator]

    Ce demonstratie mai este necesara pentru a dovedi ca Romania nu este guvernata?
    • +6 (6 voturi)    
      pai... (Joi, 7 martie 2013, 2:08)

      gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui triciupa

      stau si ma intreb.... opozitia ce .....face, ca Ponta & Co le tot baga cartuse pe teava.....
  • +44 (48 voturi)    
    Basescu e de vina! (Miercuri, 6 martie 2013, 16:15)

    bogdan1477 [utilizator]

    Dictatoru a tras cu cornetu' cu bolduri in roata la de avion, de aia n-a plecat Stroe inca. Acu au dus roata la vulcanizare! ce bulangii sunteti!

    Adevaru' e ca scena asta e tipica pentru Ponta. Omul s-a invatat sa minta cum respira. Si e tipic pentru poporul roman sa aleaga un asemenea premier si sa-l sustina in continuare. Asta arata nivelul de inteligenta al votantului USL.
    • +8 (8 voturi)    
      Jos Guvern Mincinos! (Miercuri, 6 martie 2013, 23:42)

      emigrant [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      Am vazut azi niste manifestatii care mi-au redat oaresicare optimism: " Jos, Jos, Guvern mincinos". Se pare ca oamenii se mai trezesc. Cineva spunea ca papusarii au un plan destul de bine stabilit, problema e ca papusile (Ponta, Antonescu, etc) sint de foarte , foarte proasta calitate. Sper ca de aici sa li se traga.
      Oricum USL a mintit mult prea mult. Ponta cred sincer ca e mitoman.
  • +38 (42 voturi)    
    Tipic (Miercuri, 6 martie 2013, 16:17)

    Trident [utilizator]

    Un premier aerian care a aterizat unde nu trebuia.
    Se va alege praful si pulberea de tara asta. In sase luni de zile va fi jale. Dupa inca un an va fi dezastru. Deabia dupa aia USL...nu va mai fi.
    • +12 (14 voturi)    
      Nu e vina lui! (Miercuri, 6 martie 2013, 16:52)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Trident

      E a celor care l/au votat si inca l/ar mai vota!
      Pe el si sleahta rosie!
  • +44 (48 voturi)    
    Ponta minte cu sinceritate ! (Miercuri, 6 martie 2013, 16:17)

    Gryphus [utilizator]

    guvernul USL incepe fiecare sedinta de guvern cu cate o minciuna, la ei e 1 aprilie in fiecare zi !
    • +6 (6 voturi)    
      ti-as da 10 puncte (Miercuri, 6 martie 2013, 21:47)

      ego sum [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      pentru sintagma " ponta minte cu sinceritate" - e savuroasa!
  • +34 (40 voturi)    
    a pierdut avionul??? (Miercuri, 6 martie 2013, 16:22)

    gigel62 [utilizator]

    Asa cum Romania a pierdut si trenul asta spre civilizatie. Poate data viitoare
  • +35 (39 voturi)    
    Ponta (Miercuri, 6 martie 2013, 16:25)

    Mousaios [utilizator]

    ... asta minte precum respira! asta e natura lui, n-ai ce-i
    face!
  • +20 (22 voturi)    
    :) (Miercuri, 6 martie 2013, 16:36)

    Xorciser [utilizator]

    liar liar :)
  • +10 (12 voturi)    
    BASE ' ed vinovat ! (Miercuri, 6 martie 2013, 16:41)

    marianos [utilizator]

    si guvernarea Boc
  • +13 (15 voturi)    
    Cred ca... (Miercuri, 6 martie 2013, 16:42)

    hahalera [utilizator]

    s-au hotarat astia sa nu-l mai primeasca nici macar pe Stroe in Schengen :))
  • +13 (15 voturi)    
    Guvernare declarativa -VOCALA (Miercuri, 6 martie 2013, 16:42)

    andreesanu [utilizator]

    Romania este guvernata de incompetenta,mediocritate
    pe principii de gasca,de clan de influiente; reflectind neprofesionalism ,superficialitate,lipsa de cultura politica ,lipsa unui regulament unitar de intredependenta pe nivele erarhice in ministere si cu cabinetul primministrului.
    Haosul este caracteristica de baza,iar secretariatele ministerelor nu-si merita banii,nu au nici o contributie in asi coordona actiunile,lasind ministrii in offsait.
    O asemenea gafa ar trebui sa se lase cu o destituire de secretar la cabinetul lui Ponta si a lui Stroie.
    • +7 (9 voturi)    
      ai dreptate (Miercuri, 6 martie 2013, 18:27)

      mig03 [utilizator] i-a raspuns lui andreesanu

      ... dar este clar ca urmatoarii opt ani vor fi tot ai usl-ului. Asta este reactia prostimii, pardon votantilor usl. Sa-i multumim tatucului iliescu ca ne conduce imperial, precum lectiilor moscovite.
      Chiar, ce nevoie are UE de muncitori bolsevici cand toate eminentele cerebrale sunt deja peste hotare(si nu atat in UE cat in USA)
      Si de ce nu suntem in stare sa aplicam reguli simple pentru bugetari: la "x" contribuabili sunt necesari "y" politisti, "m" medici, "j" judecatori, "i" inspectori fiscali,samd....
      Nu inventam solutii, ci doar trebuie sa le aplicam!
  • +13 (15 voturi)    
    hi-hi-hi (Miercuri, 6 martie 2013, 16:44)

    rad_prostii [utilizator]

    P-asta nu-l mai primesc la JAI, de-aia a aparut la sedinta de guvern
  • +16 (18 voturi)    
    A dracu' Basescu asta (Miercuri, 6 martie 2013, 16:45)

    Wanheda [utilizator]

    Dupa ce l-a radiat pe Chavez, i-a corupt pe Liberalii Europeni...acum a furat si gazolina avionului lui Stroe.
    @Ctrl-Viktor: nu ti se pare ca esti cam aerian???
  • +13 (15 voturi)    
    mai penibil de atat.... (Miercuri, 6 martie 2013, 16:46)

    be_real [utilizator]

    nu cred ca se poate. eu as fi intrat in pamant de rusine, mai ales tinand cont ca e vorba despre un subiect si asa prea sensibil zilele astea.
    Mickey Mouse in schimb, stiind ca e un personaj de desen animat, considera ca trebuie tratat ca atare deci isi permite orice.
  • +12 (14 voturi)    
    leleee (Miercuri, 6 martie 2013, 16:51)

    DT34 [utilizator]

    Ponta minte si cand se duce la W.C.
    • +7 (9 voturi)    
      da chiar asa.... (Miercuri, 6 martie 2013, 17:58)

      eggo [utilizator] i-a raspuns lui DT34

      ....de fapt face pe el! :))
  • +12 (14 voturi)    
    explicabil prin legile fizicii (Miercuri, 6 martie 2013, 16:54)

    ampersand [utilizator]

    Ministrul Stroe se misca atat de repede, incat aveai impresia ca sta pe loc.

    P.S - Precizare: de fapt, el chiar statea pe loc.
  • +14 (16 voturi)    
    jalnic (Miercuri, 6 martie 2013, 17:01)

    jackalphonse [utilizator]

    altceva nu pot spune.
    astia sunt oamenii care ne reprzinta in exterior. parca ar fi niste gaini care alearga dupa rame
  • +14 (16 voturi)    
    da, da, stim (Miercuri, 6 martie 2013, 17:02)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    basescu e de vina
    • +8 (10 voturi)    
      Felicitari! (Miercuri, 6 martie 2013, 17:35)

      MaraZ. [utilizator] i-a raspuns lui gigel de luxembourg

      Felicitari domnule! Tu chiar ai fost mai rapid (decit mine!; dar nu si decit Radu Stroe care era la cam incelasi timp in doua locuri!!)!
      Asadar, ai spus aici, exact ceea ce voiam sa spun si eu: BASESCU E DE VINA!!!!!
  • +12 (14 voturi)    
    ASA E! (Miercuri, 6 martie 2013, 17:04)

    CetateanulRoman [utilizator]

    Si a scazut somajul, Romania o duce tot mai bine, si noi nuvrem sa intram in Schengen chiar daca ei ne baga cu forta! Ca sintem suverani si nu ascultam de nimeni! E clar!
    Ce naiba nimeni nu mai asculta ce zice primul sinistru al tarii! Credeti ca minte? NU! e abulic...Sau iar au uitat sa tina cont de fusul orar cei care ii dicteaza ce sa hotarasca zilnic....
  • +16 (18 voturi)    
    nu mai pot de ras.... (Miercuri, 6 martie 2013, 17:06)

    manoman [utilizator]

    :))
    ar trebui sa facem filme de comedie cu guvernul asta.
    ok, comedie pentru altii, pentru noi: TRAGEDIE!
    • +3 (3 voturi)    
      Sceneta (Joi, 7 martie 2013, 9:06)

      ticbis [utilizator] i-a raspuns lui manoman

      - Ponta: Stroe, te imbraci si pleci imediat la JAI!
      - Stroe: Am inteles sefu', am plecat!

      Dupa 10 minute, se intoarce Stroe:

      Stroe: Sefu', nu va suparati, unde ziceati ca trebuie sa ma duc?
      Ponta: La JAI ba prostovane!
      Stroe: Aha, acum am inteles! Da' in ce judet este satul asta, ca sa pot sa-mi rezerv bilet de tren?
  • +7 (9 voturi)    
    :) (Miercuri, 6 martie 2013, 17:38)

    owl [utilizator]

    deci era fie un admirator al lui Radu Stroie, fie un copy-paste al lui Radu Stroie...

    dar de vina e fie Basescu, fie Antonescu.

    in functie de culoare, fiecare alege povestea corespunzatoare...
  • +5 (7 voturi)    
    Sa vedem discutia lui Stroe cu Friedrich! (Miercuri, 6 martie 2013, 17:58)

    Metec [utilizator]

    Dupa cum s-au luat in bete, s-ar putea banui ca ministrii de interne ai Romaniei si Germaniei o sa se incaiere, la JAI! Dar, desigur, nu se va intampla...
  • +8 (10 voturi)    
    Ca in filme cu prosti!!! (Miercuri, 6 martie 2013, 18:28)

    legolas1979 [utilizator]

    LOOOOL ..deci nu am mai ras asa de mult!!!
  • +6 (6 voturi)    
    Pontooooo!!! (Miercuri, 6 martie 2013, 20:41)

    MirceaIo [utilizator]

    Acest individ e Premierul Romaniei!!!!!! Franta si "zilele treucute si zelele aceste" se lupta sa ne integreze in Europa. Mai pune mana pe carte Ponto!!!!
  • +6 (6 voturi)    
    Si totusi... (Miercuri, 6 martie 2013, 21:24)

    skolko [utilizator]

    ... pe zi ce trece, eu nu inteleg cum si-a permis bombonel sa compare mucosul asta mincinos cu Titulescu?
  • +5 (5 voturi)    
    Copy / Paste (Miercuri, 6 martie 2013, 21:45)

    Fane Babanu [utilizator]

    Cum s-a obisnuit sa-i faca altii temele mai mult ca sigur a citit un material pregatit in italiana ... . Fara suparare
  • +8 (8 voturi)    
    O sa spun o rautate: macar de nevasta stie (Miercuri, 6 martie 2013, 22:51)

    bigbrother [utilizator]

    pe unde umbla? Ca de ministrii vad ca n-are habar, fiecare face ce vrea pe acolo si daca au chef, il informeaza si pe el. Nu ma refer doar la plecari, cat si la actiunile in sine si mai ales, la declaratii in care isi dau cu stangul in dreptul de fiecare data.

    Deci, nu-i de mirare ca ne merge rau, cu asemenea prim-ministru. Ma intreb, daca ar disparea toti oamenii din tara asta..si-ar da seama?
  • +7 (7 voturi)    
    aoleu ! (Joi, 7 martie 2013, 0:25)

    moby dick [utilizator]

    Astia-s mai prosti decat permite legea !
  • +2 (2 voturi)    
    Sunteti rautaciosi (Joi, 7 martie 2013, 7:38)

    Gg65 [utilizator]

    Omul a plecat spre reuniunea JAI, poate de o saptamana, dar are traseul mai complicat.
    Atata nesimtire nu s-a mai vazut pana acum.Din pacate, dupa cum se arata, o sa vedem tot mai des.
    Era expresia : "minte cuum respira!"
    Eu ma intreb cum de mai poate respira, cum de mai are timp!
  • +2 (2 voturi)    
    :))) (Joi, 7 martie 2013, 9:10)

    Maryycus [utilizator]

    :))))) functioneaza ca un ceas elvetian guvernul
  • +2 (2 voturi)    
    ceas elvetian stricat (Joi, 7 martie 2013, 9:54)

    sorance2000 [utilizator]

    Desigur, ca un ceas elvetian stricat.
  • +2 (2 voturi)    
    "Radu Stroe acum a plecat catre reuniunea JAI" (Joi, 7 martie 2013, 10:17)

    ciocardel [utilizator]

    Dupa 10 minute, Stroe a intrat in sala!
    Oare Ponta facuse COPY/PASTE lui Stroe si de aceea era in 2 locuri! Sau poate de data asta a invatat sa faca si CUT/PASTE si nu s-a mai dus la reuniunea JAI?