UPDATE Inspectia Judiciara a CSM s-a sesizat din oficiu in cazul stenogramelor convorbirilor lui Blejnar/ Sorin Blejnar: Stenogramele confirma ca am respectat legea. Pot sesiza institutii internationale

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 12:20 Actualitate | Esenţial

Inspectia Judiciara a Consiliului Superior al Magistraturii s-a sesizat din oficiu cu privire la aparitia in mass-media a stenogramelor efectuate in dosarul penal in care s-a dispus trimiterea in judecata a fostului sef ANAF Sorin Blejnar, in care apare si presedintele Traian Basescu, precizeaza CSM intr-un comunicat de presa. Inspectorii vor verifica daca procurorul Marian Drilea a respectat procedurile, atasand convorbiri care nu au legatura cu cauza.

"Ca urmare a aparitiei in mass-media a unor fragmente din presupuse interceptari efectuate in dosarul penal in care s-a dispus trimiterea in judecata a inculpatului Sorin Blejnar, Inspectia Judiciara s-a sesizat din oficiu, demarand verificari prealabile potrivit art. 45 din Legea 317/2004 privind Consiliul Superior al Magistraturii, republicata," se arata in comunicat.

 - (1) Actiunea disciplinara se exercita de:
   a) Colegiul de conducere al Inaltei Curti de Casatie si Justitie, pentru presedintele, vicepresedintele, judecatorii si magistratii-asistenti ai Inaltei Curti de Casatie si Justitie, precum si pentru presedintii curtilor de apel;
   b) colegiile de conducere ale curtilor de apel, pentru judecatorii din cadrul curtilor de apel si al instantelor din circumscriptia acestora;
   c) Colegiul de conducere al Parchetului de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie, pentru procurorul general, prim-adjunctul si adjunctii acestuia, precum si pentru procurorii Parchetului de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie si procurorii generali ai parchetelor de pe langa curtile de apel;
   d) Colegiul de conducere al Parchetului National Anticoruptie, pentru procurorul general, adjunctii acestuia si procurorii Parchetului National Anticoruptie;
   e) colegiile de conducere ale parchetelor de pe langa curtile de apel, pentru procurorii din cadrul parchetelor de pe langa curtile de apel si al parchetelor din circumscriptia acestora.
-  (2) In cazul exercitarii actiunii disciplinare, la lucrarile colegiilor de conducere nu participa judecatorii, judecatorii inspectori sau, dupa caz, procurorii inspectori si magistratul impotriva caruia se exercita actiunea disciplinara.

UPADTE Fostul sef al ANAF a declarat agentiei Mediafax. ca stenogramele aparute in presa nu fac decat sa confirme ca a respectat legea si spune ca un procuror care participa alaturi de premierul Ponta la raliu nu are legitimitate, anuntand totodata ca ar putea sesiza institutii internationale.

"Aparitia aestor stenograme nu face decat sa confirme inca o data ca atunci cand am ocupat functia de presedinte al ANAF am respectat LEGEA, actionand in interesul natiunii romane si al institutiei pe care am condus-o. Totodata, invit mass-media si orice alta persoana interesata sa analizeze cu atentie si obiectivitate toate cele 213 stenograme care se regasesc la dosarul instrumentat de catre DIICOT, pentru a constata cele afirmate anterior de mine, si anume ca nu am nicio legatura cu dosarul de evaziune fiscala instrumentat.

In opinia mea, un procuror despre care se stie ca este din 2007 participant alaturi de Victor Ponta la raliurile auto din Campionatul National al Romaniei nu are legitimitatea necesara pentru a lansa in spatiul public teme care pot fi folosite in batalia politico-electorala.

De altfel, avand in vedere maniera neprofesionista in care a fost instrumentat acest dosar, am sesizat pentru prima data, inca din 2010, CSM si DIICOT-structura centrala, urmand ca, in functie de rezultatul acestor verificari, sa analizez oportunitatea sesizarii institutiilor internationale", a declarat pentru Mediafax Sorin Blejnar.

Potrivit Mediafax, inca din 6 septembrie, Inspectia judiciara a CSM a fost sesizata in acest caz, de catre seful Directiei de Investigare a Infractiunilor de Criminalitate Organizata si Terorism (DIICOT), Codrut Olaru, pentru faptul ca procurorul Marian Drilea - detasat la Institutul National al Magistraturii, incepand cu 1 septembrie - a dat publicitatii rechizitoriul lui Sorin Blejnar inainte ca dosarul sa ajunga la instanta de judecata (moment in care acesta devine public-n.r.).

Surse judiciare sustin ca procurorului Marian Drilea, de la Serviciul DIICOT Brasov, i se propusese functia de sef al Directiei Nationale Anticoruptie, de catre fostul ministru al Justitiei, care a fost inlocuit, in 25 august, cu Mona Pivniceru.

Rechizitoriul privindu-l pe Sorin Blejnar a fost finalizat in 31 august, procurorul Drilea trimitandu-l sefului sau ierarhic superior, pentru confirmarea legalitatii documentului, potrivit procedurii penale.

Pana sa-l confirme seful sau, Catalin Borcoman, rechizitoriul a ajuns la presa, fiind publicate pasaje din rechizitoriu.

Astfel, in 6 septembrie, DIICOT a dat urmatorul comunicat: "Urmare a informatiilor aparute in mass-media, privind dosarul penal nr. 134/D/P/2010 al DIICOT-Serviciul Teritorial Brasov, Directia de Investigare a Infractiunilor de Criminalitate Organizata si Terorism face urmatoarele precizari: Dosarul penal nr. 134/D/P/2010 nu a fost inaintat, pana la aceasta data, instantei de judecata competente, la acest moment in cauza fiind derulata procedura prev. de art. 264 alin. 3 Cpp. In acest context, orice aparitie in spatiul public a unor pretinse acte de urmarire penala efectuate in aceasta cauza, nu este confirmata si asumata de catre institutia noastra. Pe cale de consecinta, promovarea materialelor de presa pe acest subiect se realizeaza pe responsabilitatea exclusiva a autorilor acestora".

Mai mult, DIICOT arata ca in raport de aparitia in presa a unor acte de urmarire penala, provenind din dosarul penal nr. 134/D/P/2010, conducerea Directiei a sesizat Inspectia Judiciara - Directia de Inspectie pentru procurori.

Intre timp, incepand cu 1 septembrie procurorul Marian Marga Drilea si-a inceput activitatea in cadrul departamentului de formare initiala, la disciplinele Drept penal si Drept procesual penal, la Institutul National al Magistraturii, unde a fost detasat printr-o decizie a CSM din data de 10 iulie.

Anterior, in cursul anului 2010, Marian Drilea a fost reclamat de Sorin Blejnar la CSM, care il acuza de hartuire, insa Inspectia Judiciara a apreciat ca nu sunt intemeiate acuzatiile fostului sef al ANAF, astfel ca sesizarea a fost clasata.

In cadrul anchetei, procurorul Drilea a obtinut legal autorizatie de interceptare a lui Blejnar, astfel ca toate persoanele care au interferat cu acesta in perioada ascultarii telefoanelor apar in transcrierea convorbirilor. Astfel, au aparut discutii intre Sorin Blejnar cu presedintele Traian Basescu, procurorul Alina Bica (fost secretar de stat), fostul ministru al Turismului Elena Udrea etc.

De regula, convorbirile care nu au legatura cu cauza sunt distruse de anchetatori, dupa finalizarea dosarului, afirma surse judiciare.

In 10 septembrie 2012, DIICOT Brasov a informat ca Sorin Blejnar, alaturi de alte 22 de persoane, a fost trimis in judecata, pentru afaceri cu produse petroliere, prin care bugetul de stat ar fi fost prejudiciat cu peste 10,5 milioane de lei reprezentand TVA si peste 10,8 milioane de lei reprezentand accize pentru motorina.

Vineri, in presa au aparut trei stenograme ale interceptarilor telefonice dintre Sorin Blejnar si Traian Basescu. In prima convorbire, Blejnar suna la Presedintie ca sa se intereseze in ce forma poate sa trimita un material. Din cea de-a treia convorbire aflam ca Blejnar voia sa-i ceara presedintelui un sfat, dar acesta il trimite sa discute mai intai cu autoritatile care pot lua decizii: premierul si ministrul de finante.In stenograma 2 publicata de Money.ro presedintele discuta cu fostul sef al ANAF despre datoriile mai multor companii si despre creantele Rompetrol.











  


4486 vizualizari
  • -23 (41 voturi)    
    cu stangu-n dreptu' (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 12:30)

    catalin_mattei [utilizator]

    daca cineva se mai indoia de independenta justitiei si in special a CSM astazi avem cea mai frumoasa premiera nationala care demonstreaza multe: autosesizarea cu privire la niste stenograme... unii avem caini, altii avem pisici si dl T Basescu are CSM si DNA.. fiecare cu jucariile lui?
    • +3 (9 voturi)    
      jucariileUSL (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 15:03)

      verisoaraluifelix [utilizator] i-a raspuns lui catalin_mattei

      USL se joaca in mod special cu masinute, mai exact autocare . Tabla de joc consta in harta auto a Romaniei, iar destinatiile la care trebuie sa ajunga masinutele sunt capitala si sectiile de vot.
      USL se mai joaca si cu papusi, care culmea se bat in piept ca sunt in numar de vreo 7 milioane si ca ele inseamna ceva.
    • +8 (12 voturi)    
      Scurgerile de informatii catre presa... (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 15:34)

      Mihail AD [utilizator] i-a raspuns lui catalin_mattei

      ...au fost incriminate de actuala coalitie de guvernare. Sesizarea Inspectiei Judiciare ar trebui, astfel, salutata atat de partea vizata - adica dl. PBlejnar si dl. Basescu, precum si de cei care acuza asemenea practici - adica USL.
    • -10 (14 voturi)    
      ce repede se autosesizeaza... (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 15:39)

      tjax2k [utilizator] i-a raspuns lui catalin_mattei

      ... cand e vorba de Basescu. Cand e vorba de Diaconescu sau de altii cu care Basescu nu are treaba, nu se intampla nimic.
    • +1 (1 vot)    
      realitatea (Joi, 25 octombrie 2012, 6:05)

      ravi [utilizator] i-a raspuns lui catalin_mattei

      Realitatea ne arata ca alte jucarii sunt:Parchetul, CCR, Serviciile (nu in totalitate ca mai sunt si patrioti si nu numai cozi de topor)
  • -22 (36 voturi)    
    csm (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 12:37)

    evoque [utilizator]

    s-a sesizat. Institutia aceasta este din ce in ce mai penibila. Pe timpul lui boc si mru veneau informatiile din dosare, "pe surse", pe banda rulanta si atunci nu se sesiza nimeni. Cum a aparut ceva despre basescu (desi nu am vazut nimic compromitator, inca) cum a sarit gasca csm-probasista cu autosesizarea. Se poate crede dupa asemenea reactie ca justitia romana este independenta? NU. Este o justitie aservita puterii si in romania asa vor ramane lucrurile pentru totdeauna, auzitai fa vivian-o?
    • +13 (15 voturi)    
      Sunt doua aspecte bine sesizate aici (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 15:40)

      Mihail AD [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      Unul este ca stenogramele nu prezinta elemente compromitatoare.
      Celalalt este ca, asa cum s-a cerut de catre coalitia la putere, dezvaluirea de infomatii catre presa pe cai neprocedurale trebuie cercetata. Este ceea ce Inspectia Judiciara incearca sa faca.
      Mai putin bine punctata este folosirea cratimei, pentru care se tin niste cursuri in Sectorul 7.
      • -8 (10 voturi)    
        si (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 17:57)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui Mihail AD

        ma-ta are cratima, o greseala voluntara sau involuntara de scriere este egala cu zero pe langa incercarea patetica de a justifica actiunea Inspectiei moarte prin curtea cotroceniului care atat timp cat se publica elemente din dosare aflate in cercetare pe vremea pdl dormea pe presul cotrocean. Acum au inviat si surpriza au de inspectat. Genul asta de institutii de justitie ne amintesc de vremurile comunistilor. Halal democratie.
        • 0 (0 voturi)    
          Incercarea Inspectiei Judiciare... (Luni, 22 octombrie 2012, 22:24)

          Mihail AD [utilizator] i-a raspuns lui evoque

          ...este patetica numai in masura in care este aplaudata de amicul numarul 1 al justificarilor. Faptul ca aceeasi incercare este, din contra, salutara, e dovedit de criticile atrase din partea aparatorilor smecheriei ajunse la pupitrul dirijorului de tara.
          Ce se incearca aduce a Radio Erevan: "E adevarat ca se doreste incetarea practicilor incorecte? Da, dar nu de acum inainte, ci numai cele din trecut si care i-au afectat pe ai nostri"
          In alta ordine de idei, e un semn pozitiv recunoasterea citatului. Denota repetarea cu sarg in fata oglinzii si a tastaturii, probabil in concubinaj cu vocativul utilizat si in comentarii.
          • 0 (0 voturi)    
            Ion Cristoiu prezinta situatia mai plastic (Luni, 22 octombrie 2012, 23:03)

            Mihail AD [utilizator] i-a raspuns lui Mihail AD

            http://www.evz.ro/detalii/stiri/ROMNIA-LUI-CRISTOIU-Traian-Bsescu-n-postura-celebrului-gentleman-cu-urechile-turtit-10.html
    • +4 (12 voturi)    
      nu te-ai prins (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 15:46)

      Zeroth [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      "Cum a aparut ceva despre basescu (desi nu am vazut nimic compromitator, inca) cum a sarit gasca csm"


      Nici macar nu te-ai prins ca te-ai prins.
      Pai daca nu e nimic compromitator ce cauta in dosar si mai ales in presa? De cand publica procurorii in presa discutii care nu au legatura cu dosarul?
      • -7 (11 voturi)    
        asta (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 17:51)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui Zeroth

        este calitatea slugilor proaste si a cantaretilor de osanale, sunt precum patrunjelu' in zama. Ce rost avea miscarea asta a csm?!! Procurorii "publica" de cand este base la putere, asta este modelul creat si patentat de regimul basescu.
        • +1 (5 voturi)    
          Patrunjel (Duminică, 21 octombrie 2012, 12:12)

          voltaren [utilizator] i-a raspuns lui evoque

          Ai sa te simti ca patrunjelul in zeama cand vor aparea si stenogramele discutiilor evocate de Gigi razboinicul cu prietenii lui Crin si Ponta . Pentru ca dece le evoca dl. Gigi la Romania Te vezi , pentu ca..cine se aseamana ...
          • -3 (5 voturi)    
            va veni (Duminică, 21 octombrie 2012, 15:30)

            evoque [utilizator] i-a raspuns lui voltaren

            o zi cand tot circul asta compus din politicieni gen basescu, antonescu, etc. sa isi adune cortul si sa plece si atunci o sa vad cui o sa mai cantati osanale.
  • -23 (33 voturi)    
    Pe frontul procurorilor (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 12:43)

    IsailaBratfalean [utilizator]

    Pe frontul procurorilor Basescu a slabit rau de tot. Codruta l-a parasit, Daniel Morar sufla greu... Ceva sefi CSM nu ajuta prea mult.

    Si eu care care credeam ca Basescu nu se baga unde nu-i fierbea oala, sa favorizeze statul sau datornicii, aia fiind treaba de justitie.
    • +8 (12 voturi)    
      raul de basescu (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 15:08)

      verisoaraluifelix [utilizator] i-a raspuns lui IsailaBratfalean

      se baga el unde nu-i fierbe oala, sa scoata statul mai bine dintr-o afacere dubioasa. Ce nemernic. Il mai si trimite pe blejnar la experti, in loc sa ii dea el directiunile finale. Ce incompetent, sa te trimita te trimita la profesionisti cand tu nu ai calificare in domeniul respectiv .
      Pai uite tov. Ponta de pilda, tipicul romanului priceput la toate. Nu exista subiect pe care Ponta sa nu aiba o opinie ferma. Domeniul juridic insa iese in fata celorlalte discipline pe care le stapaneste Ponta . Doar are un doctorat in domeniu.
    • -7 (11 voturi)    
      Tot ce se poate. (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 15:31)

      Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui IsailaBratfalean

      Daca pica Basescu, apar niste dosare interesante. Chiar as vrea sa se intample chestia asta.
    • +9 (15 voturi)    
      Favorizarea... (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 15:42)

      Mihail AD [utilizator] i-a raspuns lui IsailaBratfalean

      ...nu e chiar treaba justitiei, din contra.
      La fel cum din stenograme nu rezulta favorizarea cuiva, ci mai degraba indemnul la cat mai multa atentie in respectarea legii.
  •    
  • +5 (7 voturi)    
    Catre toti anteneii de mai sus... (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 13:35)

    Rollo [utilizator]

    ... cati firfirei strangeti de la tatuca felix? Sau sunteti frezati pe creier de pomana?...
    In alta ordine de idei, ce este ilegal in acele stenograme, in afara faptului ca s-au publicat... ilegal?
    Un individ care striga in gura mare: "nu avem puterea pana nu avem justitia", indemn clar la a prelua o putere in stat care conform constitutiei tarii este i n d e p e n d e n t a, nu este pedepsit si catalogat asa cum se cuvine, arata foarte mult despre cat de slab este statul roman. Eu, ca cetatean al acestei tari il vad ca pe o amenintare la independenta mea, nu numai a intregii tari, a justitiei, etc. Toata propaganda asta tipic securista nu face altceva decat sa-mi confirme faptul ca isi sapa groapa singur(i). Nu suntem un satelit al moscovei cum si-ar fi dorit ei, ci o tara membra UE. Iar daca-si inchipuie ca-i pot dribla la nesfarsit pe europeni, se inseala amarnic...
    Vae victis!....
  • +10 (14 voturi)    
    Apropos de motive de suspendare (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 13:56)

    daniel2111p [utilizator]

    ...
    T. BASESCU: Deci discuta neaparat cu premierul, cu ministrul de Finante si dupa ce au ei o idee, daca vreti o parere si de la mine, bine, daca nu...
    S. BLEJNAR: O parere voiam.
    T. BASESCU: Da, dar intai discuta cu oamenii care pot lua decizii.
    S. BLEJNAR: Am inteles.
    T. BASESCU: Bine, la revedere!
    T. BASESCU: Bine, la revedere!
    • +6 (10 voturi)    
      si ? (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 17:17)

      verisoaraluifelix [utilizator] i-a raspuns lui daniel2111p

      Si care e motivul de suspendare ?
      • +6 (8 voturi)    
        ... (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 20:47)

        brita [utilizator] i-a raspuns lui verisoaraluifelix

        "la revedere" (?!)
      • +4 (6 voturi)    
        E simplu (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 21:51)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui verisoaraluifelix

        Normalitatea presedintelui Basescu.
        Suspendaci au nevoie de un presedinte care sa raspunda comenzilor lor.
  • -7 (17 voturi)    
    Ceea ce mi ... (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 14:10)

    Gigi Kent [utilizator]

    ... se pare absolut normal. Milioanele de stenograme care au aparut inainte de acestea au trecut neobservate de catre justitia independenta a lui Basescu.

    La fel cum toate plangerile de la alegerile anterioare au fost ignorate cu succes (ex. Paris 2009) si brusc acum la referendum ca nu i-a mai convenit stim noi cui ce s-a intamplat ca au fost prea multi la vot si au votat intr-un sens nedorit brusc s-a sesizat DNA-ul si Lulutza Kovesi.

    Apropo...mai tineti minte cand trimitea madam Kovesi e-mailuri cu stenograme direct lui Mircea Marean de la EVZ? :))

    http://marten.ro/tag/mircea-marian-email-codruta-kovesi/

    Traiasca justitia basista!
  •    
  • -5 (15 voturi)    
    Danilet!!! (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 14:16)

    Speedster [utilizator]

    Ce face Danilet acolo singurel :D se autosesizeaza ca nu a mai aparut de mult la TV.
  • -4 (14 voturi)    
    autosesizare (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 14:37)

    ravi [utilizator]

    S-au publicat zeci (poate chiar sute) de stenograme in mass-media si nu s-a autosesizat nimeni. De ce se autosesizeaza abea acum. Ce interese ale mai marilor zilei s-au incalcat?Nu ca n-as sti dar astept variante cat mai diverse.
  • -2 (6 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 14:45)

    vitan.sandu [utilizator]

    Sigur Blejnar o sa urle ca justitia nu-i independenta pt ca procurorul merge la raliu cu Ponta! Si s-ar putea afla unii (judtitiara Macovei, Reding, poate si Barosso) sa-l creada. Dar Basescu tocmai spusese ca justitia a ramas stalpul pe care s-a sprijini statul de drept cand ponta daduse lovitura de stat. Pai, e bine dle blejnar? E bine dle presedinte? Cat despre CSM eu nu reusesc sa aflu care sunt meritele celor doua sefe de au ajuns unde au ajuns. Cat cu disperare san vad ce note au avut in facultate, ori fi fost ceva genii, lucrari de rasunet international (cerinta lui Funebriu) publicate de cele doua nu gasesc. Care snt meritele lor (in afara celor ce se vad cu ochiul liber)?
  •    
  • -4 (8 voturi)    
    se strange latul traiane, vine nota de plata (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 16:39)

    Montesquieu [utilizator]

    fapte:

    - ani de zile presa a fost plina de dosare "scapate" de la dna, unele dintre ele fiind expuse in spatiul public aproape in totalitate, in special cele politice ale adversarilor lui basescu. notorii sunt dosarele lui nastase.
    CSM prin inspectia judiciara nu s-a autosesizat NICIODATA

    - basescu e inregistrat intr-un dosar de mare coruptie stand la o sueta cu seful fiscului si dandu-i indicatii petioase gen "aveti grija", "sa nu fim prinsi" etc, genul de discutii intre un sef mafiot si locotenentii sai
    CSM se autosesizeaza INSTANTAEU

    faptele de mai sus, puse in aceeasi cheie indica oare o jusitie impartiala sau un sistem aservit total care are ca singur scop apararea sistemului infractional patentat de cel mai mare sef mafiot al europei de est, don basescu?

    pana ce cozile de topor din CSM, dna si iccj nu vor fi scoase din pozitiile lor vom avea in continuare o justitie in sistem feudal in care legea devine optionala pentru capul famigliei si soldatii sai

    asta va fi cea mai mare provocare a usl-ului, demantelarea acestei caracatite portocalii care si-a intins tentaculele in fiecare aspect al vietii noastre

    BASESCULE, NU UITA, A VENIT SI VREMEA TA!!!
  • +4 (8 voturi)    
    catre "autosesizare| (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 18:18)

    akarki [utilizator]

    cred ca aceste stenograme sint diferite pentru ca nu incrimineaza, deci sint simple convorbiri personale, deci ar trebui distruse, nici eu nu sint de acord sa se publice stenograme ale discutiilor personale, ale mele sau ale altora...in aceeasi timp cred ca e bine sa se publice orice stenograma incriminatoare...intelegeti diferenta? este vorba despre respectarea vietii private!
  • +5 (7 voturi)    
    N-ati inteles ! (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 19:03)

    elena-bc [utilizator]

    CSM s-a autosesizat deoarece , atentie , este vorba de CSAT unde a fost pentru prima data discutata tema Rompetrolului si a Kazahstanului dar mai ales a TRCULUI dintre cei doi sesizat de Blejnar si Basescu in DEFAVOAREA STATULUI !!! si pana la urma se pare ca tot ei au castigat deoarece „patriotul ”Patriciu a TRADAT prin contractul facut inbatabil cu smecherii avocatesti exact ca si cu ””baietii destepti ””Asa au distrus smechrii astia tara asta sub umbrela batranului mafiot Iliescu !!! E vorba de MULTI BANI aici , restul sunt palavre USL-iste de adormit boborul !!!
  • +1 (3 voturi)    
    Inspectia judiciara CSM (Duminică, 21 octombrie 2012, 17:09)

    melurul [utilizator]

    Aceasta institutie Jegoasa Basista se sesizeaza cam repede cand este vorba de Jupanul Basescu.