VIDEO Mircea Badea a ramas fara permis, dupa ce a fost prins conducand cu 162 km/h pe A3

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 24 august 2012, 16:24 Actualitate | Esenţial

Mircea Badea
Foto: HotNews / DP
Realizatorul TV Mircea Badea a ramas fara permis de conducere pentru 90 de zile, dupa ce vineri, pe autostrada Bucuresti - Ploiesti, a fost prins conducand cu 162 de kilometri pe ora, au declarat pentru Mediafax oficiali din Politia Romana.

Masina lui Badea a fost surprinsa de radar cu aceasta viteza in dreptul kilometrului 21, pe sensul spre Ploiesti, potrivit acelorasi surse.

In plus, realizatorul TV a primit noua puncte amenda, in valoare de 630 de lei.

Viteza legala pe autostrada, in locul unde a fost prins Mircea Badea, este de 100 de kilometri pe ora.

Masina lui Badea a fost surprinsa de radar in cadrul unei actiuni pe autostrada Bucuresti-Ploiesti, programata vineri, intre orele 15.00 si 19.00, sub coordonarea Directiei Rutiere. Actiunea vizeaza prevenirea incalcarii regimului legal de viteza si verificarea starii tehnice a autovehiculelor, potrivit Inspectoratului General al Politiei Romane (IGPR).







Citeste pe Stirile ProTV

ANIMATIE GRAFICA. Momentul in care un TIR intra pe contrasens si loveste doua masini. Trei morti: un barbat a ars de viu

Trei oameni au murit intr-un accident infricosator, produs langa Ramnicu Sarat. Masinile lor au luat foc, iar unul dintre soferi, care era in viata dupa impact, a ars de viu pentru ca nu a mai putut sa iasa.








28866 vizualizari
  • -52 (70 voturi)    
    162? (Vineri, 24 august 2012, 16:26)

    eliade [anonim]

    Nu era regula ca doar daca depasesti cu 50 km/h limita impusa esti sanctionat cu ridicarea permisului?
    • +72 (92 voturi)    
      sper (Vineri, 24 august 2012, 16:34)

      if0014 [utilizator] i-a raspuns lui eliade

      ca Basescu e multumit acum.
      • +7 (39 voturi)    
        ??? (Vineri, 24 august 2012, 16:52)

        Adriana10 [utilizator] i-a raspuns lui if0014

        Ce treaba are cu Basescu chestia asta? Daca nesimtitul asta incalca legea e de vina Basescu? Du-te inapoi la partidul rosu, vezi ce mai zice Pontalaul.
        • +12 (20 voturi)    
          AMF (Vineri, 24 august 2012, 17:01)

          thjokki [utilizator] i-a raspuns lui Adriana10

          Adriana10 tu nu ai auzit de ironie?
        • +10 (12 voturi)    
          Ironie (Vineri, 24 august 2012, 17:10)

          fane_grija [utilizator] i-a raspuns lui Adriana10

          if0014 ironizeaza situatia. :)
        • +11 (13 voturi)    
          @ adriana10 (Vineri, 24 august 2012, 17:10)

          Josi [utilizator] i-a raspuns lui Adriana10

          pai mai Adriana, mai, nu stii tu ca Basescu e vinovat pentru toate? Bine ca e el, ca daca n-ar fi, pe cine am mai da vina??!! :)))))
        • +8 (8 voturi)    
          ironie (Vineri, 24 august 2012, 17:17)

          lmc [utilizator] i-a raspuns lui Adriana10

          era ironic :)
        • +10 (10 voturi)    
          Era la misto (Vineri, 24 august 2012, 17:25)

          danjee [utilizator] i-a raspuns lui Adriana10

          Sper...
        • +7 (11 voturi)    
          Basescu e tartorul tuturor relelor din tara (Vineri, 24 august 2012, 17:30)

          sasasa [anonim] i-a raspuns lui Adriana10

          dar la faza asta ce sa zic "legea" a fost aplicata aparent pe drept.
          adica PDL nu a fost in stare sa faca "autostrada"
          au venit cei de la PSD care au terminat-o dar doar cu numele... ca e limita de viteza de 100 KM /h pe ea. la fel ca pe DN1.

          partidul rosu e singurul partid democrat din romania.
        • +16 (16 voturi)    
          atentie (Vineri, 24 august 2012, 17:35)

          bec [utilizator] i-a raspuns lui Adriana10

          se fac glume. Sa punem un semn pe forum echivalent cu rutierul ''atentie, cad pietre''.
          Mai putina incrincenare si putin umor nu strica.
        • +22 (24 voturi)    
          Info (Vineri, 24 august 2012, 17:59)

          if0014 [utilizator] i-a raspuns lui Adriana10

          Vezi ca a aparut editia noua de la "Simtul umorului pentru to(n)ti", si acolo la pagina 17 sunt explicate toate glumele cu "Basescu, sper că esti fericit acum". A mea apare mai in josul paginii, la variatiuni (asta pentru ca am folosit multumit in loc de fericit).
        • +12 (16 voturi)    
          Vai, Adriana (Vineri, 24 august 2012, 18:02)

          CosmiN [anonim] i-a raspuns lui Adriana10

          de taceai filozof(afa) ramaneai!! Era o ironie de-a lu' "if0014"!!!! Ce e asa greu?!?!? =))
        • +10 (10 voturi)    
          .... (Vineri, 24 august 2012, 18:50)

          Emrys [anonim] i-a raspuns lui Adriana10

          Cred ca va spune ca basistii l-au prins si l-au amendat=)))
      • +46 (52 voturi)    
        :)) (Vineri, 24 august 2012, 16:54)

        SKBjull [utilizator] i-a raspuns lui if0014

        + de la mine. De asta imi place Hotnews, pentru comentariile celor de pe aici.

        Pacat ca au aparut mazete si colonei pe aici in ultima vreme.
        • +15 (15 voturi)    
          Era pe A3 si a crezut ca e ca la Antena3... (Vineri, 24 august 2012, 17:14)

          Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui SKBjull

          ... si poate face ce vrea, dar, ghinion, mai era si un radar pe acolo...
        • +7 (7 voturi)    
          subscriu!!!!!!!!!!!!!!! (Vineri, 24 august 2012, 19:21)

          xantipa [utilizator] i-a raspuns lui SKBjull

          :)
      • +6 (8 voturi)    
        Citatul corect era cu... (Vineri, 24 august 2012, 17:04)

        Alius [anonim] i-a raspuns lui if0014

        .."fericit", nu "multumit".

        Deci, imi permit sa te plagiez putin: "Sper ca acum Basescu este fericit".
      • +6 (8 voturi)    
        de vina e BASESCU!!! (Vineri, 24 august 2012, 17:21)

        de vina e BASESCU!!! [anonim] i-a raspuns lui if0014

        de vina e BASESCU!!!
    • +26 (30 voturi)    
      puncte cumulate (Vineri, 24 august 2012, 16:35)

      anon [anonim] i-a raspuns lui eliade

      probabil mai avea puncte de amenda pentru alte abateri si cumulate au dus la suspendarea permisului
      • +28 (30 voturi)    
        Voi cititi doar titlul??? (Vineri, 24 august 2012, 16:54)

        bogdan [anonim] i-a raspuns lui anon

        In plus, realizatorul TV a primit noua puncte amenda, in valoare de 630 de lei.

        Viteza legala pe A3 este de 100 km/h.
      • 0 (0 voturi)    
        Nu s-a cumulat nimic ! (Sâmbătă, 25 august 2012, 8:33)

        c.mike [utilizator] i-a raspuns lui anon

        Depasirea vitezei legale (100 Km/h pe acel sector) cu peste 50km/h duce la suspendarea permisului pentru 3 luni si la amenda plus 9 puncte de penalizare
    • +44 (44 voturi)    
      100 km/h (Vineri, 24 august 2012, 16:37)

      radu [anonim] i-a raspuns lui eliade

      Viteza maxima pe A3 este de 100 km/h. Nu are inca regim de autostrada. Astia nu stiu ce vorbesc cu 130 km/h. Deci a depasit vitesa cu peste 50 la ora.
    • +34 (34 voturi)    
      Pai asta a si facut (Vineri, 24 august 2012, 16:38)

      Astor [utilizator] i-a raspuns lui eliade

      Limita e de 100 pe autostrada. 162 > 100 + 50.
      • +6 (8 voturi)    
        :)) (Vineri, 24 august 2012, 19:10)

        Allexander [utilizator] i-a raspuns lui Astor

        o fi ca la referendum... 46<50:))
    • +29 (29 voturi)    
      limita de viteza (Vineri, 24 august 2012, 16:39)

      Thheo [utilizator] i-a raspuns lui eliade

      este de 100km/h pe acest A3..
    • +41 (47 voturi)    
      Bine ca era pe A3 si nu pe RTV! (Vineri, 24 august 2012, 16:51)

      alin_cl [utilizator] i-a raspuns lui eliade

      Aha era regula dar base impreuna cu maghiarii, cu departamentul de stat, cu merkel, l-au fortat sa apese pedala!
      • +13 (17 voturi)    
        "pe A3" nu-i ca "la A3" (Vineri, 24 august 2012, 17:18)

        Aristofan [anonim] i-a raspuns lui alin_cl

        Nu e obisnuit sa faca diferenta.
        • -10 (10 voturi)    
          ... (Vineri, 24 august 2012, 20:23)

          alin_cl [utilizator] i-a raspuns lui Aristofan

          Daca erau toti asa destepti ca tine castiga USL-ul referendumul!
    • +5 (5 voturi)    
      limita era de 100 km/h (Vineri, 24 august 2012, 17:11)

      Radu [anonim] i-a raspuns lui eliade

      Pe A3 Ploiesti-Bucuresti, limita de viteza e 100 km/h, pentru ca mareata autostrada nu e terminata, dar a fost data in folosinta ca sa se laude niste politicieni cu ce au facut ei
    • +6 (6 voturi)    
      ha, ha, ha (Vineri, 24 august 2012, 17:18)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui eliade

      Sa nu mai zica ca are Garcea ceva cu el.
    • +7 (7 voturi)    
      Pe A3 (Vineri, 24 august 2012, 17:25)

      danjee [utilizator] i-a raspuns lui eliade

      E limita pusa la 100. Si banuiesc ca politia era pusa strategic pe acolo.
    • +2 (4 voturi)    
      PAI DACA... (Vineri, 24 august 2012, 17:36)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui eliade

      Limita era de 100 km/h?
      Ai fost la scoala? Ai facut aritmetica?
    • +6 (6 voturi)    
      100+50=150<162 (Vineri, 24 august 2012, 17:41)

      edx [utilizator] i-a raspuns lui eliade

      e limpede?
    • +6 (8 voturi)    
      si 100+50 (Vineri, 24 august 2012, 17:51)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui eliade

      nu cumva e SUB 162???
    • +4 (4 voturi)    
      Matematica asta... (Vineri, 24 august 2012, 18:09)

      Anjo [utilizator] i-a raspuns lui eliade

      162 - 100 = 62
      Cu alte cuvinte a depasit cu 62 kmh ceea ce e peste limita aia minima de 50.
    • +4 (4 voturi)    
      162 (Vineri, 24 august 2012, 18:40)

      DEBUTUS [anonim] i-a raspuns lui eliade

      daca citesti articolul, o sa afli ca se afla intr-o zona cu limita de 100km/h
    • +2 (2 voturi)    
      162-100 (Vineri, 24 august 2012, 18:48)

      Codo [anonim] i-a raspuns lui eliade

      =?
    • +3 (3 voturi)    
      nu (Vineri, 24 august 2012, 20:29)

      dasd [anonim] i-a raspuns lui eliade

      pe sectiunea respectiva e 100 km/h, scrie si la finalul articolului
    • +4 (4 voturi)    
      CE TRAGEDIE... (Vineri, 24 august 2012, 22:29)

      tedycv [utilizator] i-a raspuns lui eliade

      Ce tragedie, Doamne! Nu mai pot continua comentariul pentru ca nu ma pot opri din plans, lacrimile imi cad pe ochelari, nu mai vad tastele de la calculator si imi este frica de o greseala gramaticala ce m-ar putea face vedeta la emisiunea "In gura presei".
      Fug repede la bucatarie sa-mi iau un prosop.
      Pa, pa dragilor!
      • 0 (0 voturi)    
        basescu plateste taxiul lu Badea musculosul (Sâmbătă, 25 august 2012, 7:51)

        many [anonim] i-a raspuns lui tedycv

        Eu propun sa facem referendum pentru ''limita de viteza'' daca este cvorum atunci il punem pe Basescu sa plateasca taxiul lu nea badea...
    • +1 (3 voturi)    
      name@email.com (Vineri, 24 august 2012, 22:54)

      162?? [anonim] i-a raspuns lui eliade

      162 - 50 = 112 Km/h. Limita este de 100 Km/h... Cu alte cuvinde a depasit limita cu 62 de Km/h ceea ce este peste 50 de Km/h, deci, suspendarea carnetului. Complet legal si fara nicio problema.
    • 0 (0 voturi)    
      viteza (Sâmbătă, 25 august 2012, 7:08)

      qwerty [anonim] i-a raspuns lui eliade

      100 e limita pe A3 + 50 face 150!
    • 0 (0 voturi)    
      Ba da (Sâmbătă, 25 august 2012, 11:20)

      Eu [anonim] i-a raspuns lui eliade

      Dar in Romania, pe unele autotrazi, date in folosinta inainte a fi terminate sunt restrictii la 100Km/h
      Aceasta este sic azul de aici.
      Este autostrada, nu are iesiri decat prin capete, ... dar este limitat la 100 si pazit de politie...
    • +1 (1 vot)    
      si mie mi se pare jenant (Duminică, 26 august 2012, 13:32)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui eliade

      162, pentru mircea !
      credeam, dupa galagie, ca poate mai mult :))

      macar sa fi fost un rekord, asa, ca pentru un tanar sporty, neconf, rebel !

      cred ca si ciubica putea asta.
  • +51 (53 voturi)    
    Pai normal... (Vineri, 24 august 2012, 16:27)

    Berzelius [utilizator]

    "Traim in Romania! Si suntem jmekeri!"

    =))
    • +41 (41 voturi)    
      Sa zica merci (Vineri, 24 august 2012, 16:34)

      _Un stelist_ [utilizator] i-a raspuns lui Berzelius

      Ca traieste in Romania, in statele civilizate ar fi primit o amenda mult mai mare.
      • +25 (25 voturi)    
        in Belgia (Vineri, 24 august 2012, 16:51)

        popan [anonim] i-a raspuns lui _Un stelist_

        Pedeapsa si/sau cumulul amendelor i le-ar fi stabilit un judecator, la propunerea procurorului regelui. Amenda poate sa fie si de cateva mii de euro, in functie de circumstantele agravante (trafic, conditii meteo etc.). Asta se intampla la orice depasire cu mai mult de 40 km/h a vitezei legale. Una e situatia daca viteza maxima admisa e 50 km/h (mai grava) si alta daca e 130.
        Va spune un patit. :) A fost prima si ultima oara (pana acum) cand am ajuns intr-o sala de tribunal, in fata unui judecator. De atunci ma pazesc cat pot. :)
        • -15 (17 voturi)    
          si in Germania nu avea limita de viteza (Vineri, 24 august 2012, 17:34)

          blablibla [anonim] i-a raspuns lui popan

          in multe locuri ...
          32km/h in plus pe un drum facut pentru viteza e amenda minima.

          dar cum PDL nu a fost in stare sa faca o autostrada si cum PSD de abia a reusit cu sacrificii imense sa faca din bataia de joc a PDL deocamdata un drum national cu limita de viteza de 100Km/h ... domnul Badea a depasit cu 62km/h...
          Sa vezi cate fituci securiste isi vor tripla acum audienta pentru ca e vorba de Badea...
        • -9 (13 voturi)    
          in statele civilizate (Vineri, 24 august 2012, 18:26)

          alex micu [anonim] i-a raspuns lui popan

          in statele civilizate limita pe autostrada nu e de 100km/h.
          comparatia asta de ce nu o facem?
      • +30 (36 voturi)    
        Mai mult (Vineri, 24 august 2012, 16:54)

        Closed [utilizator] i-a raspuns lui _Un stelist_

        In state si mai civilizate, pe langa amenda i s-ar fi retinut masina. Deh, state civilizate, nu ca dictatura din Romania :))
        • +1 (9 voturi)    
          state civilizate (Vineri, 24 august 2012, 17:44)

          gogu [anonim] i-a raspuns lui Closed

          problema e ca in unele din statele alea civilizate a se citi politienest iti salta masina si daca depasesti cu 42 cand limita e 100 adica mergi cu 142 pe autostrada si cand mergi cu 72 cand limita e 30.
          Daca iti salta masina in cel mai fericit caz platesti tractarea si stationarea pana ajungi la judecator asta in cazul in care nu ti-o vinde politzia sau renuntzi singur ca pretul platit pe stationare depaseste pretul masinii.
        • -6 (12 voturi)    
          Dar in Norvegia ? Stie cineva ? (Vineri, 24 august 2012, 17:49)

          Porumbelul Pacii [anonim] i-a raspuns lui Closed

          Ce sanctiune ti se aplica daca depasesti
          viteza legala ?
          Ca daca e prea mare MAI BINE OMORI 77 DE TINERI si scapi cu 21 de ani de inchisoare ....adica vreo 7 ani daca te porti frumos, nu injuri gardienii si
          participi regulat la cursul de maini indemanatice> Cum sa facem o bomba dintr-un tub de pasta de dinti si 150 grame de zahar.
        • 0 (0 voturi)    
          Pentru 'Closed'... (Sâmbătă, 25 august 2012, 7:09)

          Cadillac [utilizator] i-a raspuns lui Closed

          Asa ca pentru 'pionieri'....

          Spune-ne si noua macar 2 dintre statele alea

          super- civilizate unde se confisca masina pentru

          viteza excesiva.....

          Nu de alta, dar vad ca te 'dai' dastept.!!!
          • 0 (0 voturi)    
            Confisca? (Luni, 27 august 2012, 12:24)

            Closed [utilizator] i-a raspuns lui Cadillac

            Unde am scris ca se confisca? Se retine/sechestreaza masina, nu mai ai dreptul sa o conduci si este dusa intr-un loc special amenajat de unde poti sa o recuperezi contra unei sume de bani. E similar situatiei in care se ridica masina la noi pentru parcare in loc interzis.

            Ca exemple, poti lua Australia, Canada, Elvetia. Danemarca si Belgia au si ele un sistem de sechestrare a vehiculului in cazul in care iei amenda si refuzi sa o platesti sau sa achiti o garantie ca vei plati.

            Multumit?
  • +27 (27 voturi)    
    viteza legala (Vineri, 24 august 2012, 16:28)

    STF [anonim]

    Viteza legala este de 100 km/h pe A3, ca altfel nu ar fi ramas fara permis.
  • -33 (43 voturi)    
    Ceva nu se leaga.... (Vineri, 24 august 2012, 16:28)

    ovicash [utilizator]

    La 32 km peste viteza legala nu se ia permisul.

    Mai verificati si voi "sursele" voastre
    • +17 (17 voturi)    
      Citeste si ultima propozitie din articol (Vineri, 24 august 2012, 16:55)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui ovicash

      .
  • +27 (27 voturi)    
    Viteza legala (Vineri, 24 august 2012, 16:29)

    Cristianssen [anonim]

    Pe A3 Bucuresti-Ploiesti este 100 km/h viteza legala, nu 130. De aceea i-au si suspendat permisul , a depasit cu 50 km/h viteza legala.

    Daca era 130 viteza legala , atunci lua doar amenda. Va rog corectati.
  • +27 (27 voturi)    
    mai bine nu deschideau autostrada (Vineri, 24 august 2012, 16:29)

    alin [anonim]

    Mai bine nu deschideau autostrada caci astfel ar fi avut vedeta in continuare permis de conducere ;)
    • +12 (12 voturi)    
      clar (Vineri, 24 august 2012, 18:44)

      Tomis [utilizator] i-a raspuns lui alin

      Basescu si Boc sunt de vina.
  • +15 (15 voturi)    
    A3 (Vineri, 24 august 2012, 16:31)

    _Un stelist_ [utilizator]

    Viteza legala pe A3 este acum de 100 kmh, nu 130kmh; mai verificati.
    • -4 (6 voturi)    
      pentru ca nu este autostrada (Vineri, 24 august 2012, 17:36)

      blablabal [anonim] i-a raspuns lui _Un stelist_

      PSD cu eforturi uriase a reusit sa faca in cateva luni ce PDL nu areusit in 8 ani.
      Multumim domnule Ponta pentru faptul ca macar in loc de autostrada mai exista un drum national ... cu limita de 100hm/h
  • +10 (10 voturi)    
    Viteza legala (Vineri, 24 august 2012, 16:31)

    Mentox [utilizator]

    Pe A3 viteza legala e 100 km/h. Daca ar fi fost 130 ar fi luat doar amenda.
    • -6 (6 voturi)    
      VITEZA LEGALA (Vineri, 24 august 2012, 18:36)

      herr26 [utilizator] i-a raspuns lui Mentox

      ii una viteza ledala si alta de restrictie conform legi in decret in ro viteza pe autobanda ii de30km/h
  • +33 (35 voturi)    
    Nu se poate! (Vineri, 24 august 2012, 16:32)

    , RightIsGood [utilizator]

    Modeul de cinste sa fie amendat!
    Basescu e de vina!
    Ministru de interne parca era de/al lui, nu?!
    Javra tot javra ramane!
    • +2 (2 voturi)    
      Ordona Dusa (Vineri, 24 august 2012, 20:36)

      MadameDuRecamier [utilizator] i-a raspuns lui , RightIsGood

      o ancheta, ii da afara pe politistii care au indraznit, da la casat radarul si cocalarul isi pune iar pene in dos.

      Traiasca uslamul de partid si de stat!
  • +45 (45 voturi)    
    un cocalar (Vineri, 24 august 2012, 16:37)

    cristi_201 [utilizator]

    E doar un cocalar ca oricare altul.
  • +28 (30 voturi)    
    ... (Vineri, 24 august 2012, 16:38)

    mirciulica [anonim]

    parcari nu are...balustrade laterale cu are...benzinarii nu are...bine ca s-au instalat cu radaru'...
    Cat despre Mircea Badea...eu ma uit la Banciu...
    • 0 (0 voturi)    
      Nu-i chiar asa (Sâmbătă, 25 august 2012, 9:11)

      razvan_a [utilizator] i-a raspuns lui mirciulica

      Nu are inca parcari si benzinarii, intr-adevar, dar are balustrade laterale si centrale. De fapt, am fost acum cateva zile pe acolo si, din punct de vedere al traficului, este absolut gata. limita de viteza de 100 km/h a fost pusa de ministrul USL Silaghi, cica sa se obisnuiasca oamenii cu autostrada. Asta sa zic ca ar fi mers la Cluj-Campia Turzii sau Tmisoara-Arad, dar in zona Bucurestiului mai suint autostrazi, una functionala de prin 1970.
  • +14 (14 voturi)    
    pai au scris oamenii.......... (Vineri, 24 august 2012, 16:39)

    POLITAIUL RUTIER [anonim]

    ..........ca viteza maxima e 100. Ce mai vreti ???
  • +48 (52 voturi)    
    este o noua dovada (Vineri, 24 august 2012, 16:40)

    math [utilizator]

    ca traim intr-un stat politienesc si ca oameni de cultura independenti sunt oprimati politic, nedrept si ilegal. Pentru un jurmalist de talia lui badea (ciutacu, gadea) viteza limita este 314 km/h ei trebuie sa ajunga mai repede si sa informeze poporul imediat si obiectiv, despre ultimele actiuni distructive ale tiranului. Ministrul Duse trebuie sa actioneze rapid si sa ii trimita la plug pe cei care au indraznit sa opreasca acest erau al Romaniei, acest brusli al antenelor.
    • +5 (5 voturi)    
      ai nimerit-o (Vineri, 24 august 2012, 17:13)

      usul [anonim] i-a raspuns lui math

      pentru ei viteza legale e Pi, PiPi
    • +6 (6 voturi)    
      adică (Vineri, 24 august 2012, 18:34)

      dan63 [utilizator] i-a raspuns lui math

      100*pi
  • +36 (38 voturi)    
    Era nervos c-a iesit base iar.. (Vineri, 24 august 2012, 16:44)

    MortiiMasi1312750914804 [anonim]

    ...si se grabea sa emigreze. Sau se ducea la un miting de protest?
  • +24 (26 voturi)    
    se intampla (Vineri, 24 august 2012, 16:50)

    CosmiN [anonim]

    Ponta a zis ca spera ca Basescu sa fie fericit acum.
  • +17 (19 voturi)    
    deci (Vineri, 24 august 2012, 16:52)

    me2 [anonim]

    Viteza legala pe A3 este 100 km/h. Mai spun inca o data: viteza legala pe A3 este 100 km/h. Ma repet: viteza legala pe A3 este 100 km/h. Poate n-a spus-o cineva inaintea mea: viteza legala pe A3 este 100 km/h... Sa mai recapitulam: viteza legala pe A3 este 100 km/h.
    • +10 (10 voturi)    
      si totusi ... (Vineri, 24 august 2012, 17:04)

      me3 [anonim] i-a raspuns lui me2

      cat ziceai ca e viteza (maxima) legala pe A3?
  • +32 (34 voturi)    
    ?? (Vineri, 24 august 2012, 16:57)

    Closed [utilizator]

    Politia si-a facut datoria chiar si in fata zeului luminii, spagatistului suprem care este Mirciulica? E dictatura, dom'le, e politie politica, ni se ingradeste libertatea de a merge cu cat vrea muschiul nostru pe drumurile Romaniei, Basescu vrea sa distruga jurnalistii independenti. Jos guvernul Boc! Oh, wait...
  • +5 (5 voturi)    
    mila (Vineri, 24 august 2012, 17:03)

    CM [anonim]

    Credeti ca lui Huidu ii este MILA de el acum ca e fara permis saracu'?! Mai stiti cum zicea 'nu mi-e mila de prosti!'?
  • +8 (8 voturi)    
    Bai nesimtitule iresponsabilule care esti (Vineri, 24 august 2012, 17:03)

    Anomim [utilizator]

    Poate moare cineva din cauza barbatiei tale infantile... ai mers si tu cu viteza.. preocupatule de binele nostru al romanilor.
  • +9 (9 voturi)    
    A3 (Vineri, 24 august 2012, 17:04)

    _Un stelist_ [utilizator]

    A crezut papagalul ca e la Felix pe autostrada si ca i se permite orice ...
  • +5 (5 voturi)    
    Trist (Vineri, 24 august 2012, 17:09)

    leit [anonim]

    Cred ca supararea pierderii obiectivelor principale ale trustului Intact l-au adus in aceasta situatie.
  • +11 (11 voturi)    
    E clar! Mircea Badea este hartuit! (Vineri, 24 august 2012, 17:11)

    fane_grija [utilizator]

    Politistii sa fie anchetati! Sigur e mana lui Basescu aici.
  • -5 (7 voturi)    
    nu avem legi (Vineri, 24 august 2012, 17:14)

    herr 26 [anonim]

    in decret viteza maxima pe autobenzile din RO este 130 km/h. in RO A3 este considerata autobanda .,nu ii DN SAU DJ. MULTI NU INTELEG DIFERENTA DINTRE VITEZA MAXIMA LEGALA SI CEA DE RESTRICTIE. DECI?; un curs de buna purtare si ramine o luna'
  • +6 (6 voturi)    
    oricine (Vineri, 24 august 2012, 17:15)

    Gipsi [utilizator]

    Oricine a mai mers peste viteza legala, dar sa te prinda si sa-ti mai ia si permisul e dovada de prostie si nesimtire, combinate. Orice sofer cu experienta stie cam pe unde si cum poate sa o calce, chiar daca nu e la el in zona sau in tara, urmarind traficul si cum merg ceilalti participanti la trafic. Daca toti merg cu 140-150 tre sa fii prost sa mergi cu 100 si invers, daca vezi pe toti ca merg in anumite zone cu 100-120.. tre sa fii maxim de prost sa mergi tu zmeul cu 170 (ca atat ii arata pe bord cand l-au luat pe radar cu 162). Asta dovedeste ca Mirciulica e doar un ghertzoi prost care se crede zmeul-zmeilor la volan.
  • +10 (10 voturi)    
    Uite cine era corect! (Vineri, 24 august 2012, 17:15)

    Mirobo [utilizator]

    Zic asta vis-a-vis de accidentul provocat de Serban Huidu,al carui "bun" prieten este acest papagal.
  • +6 (6 voturi)    
    Saracu... (Vineri, 24 august 2012, 17:17)

    bogdan [anonim]

    Cind o fi vazut A3 si-o fi zis: "bai ce tare e sefu, a facut autostrada special pentru noi cei de la antena3". Si cum pe autostrada lu' sefu nu-s politisti basisti, o fi zis ca are voie sa mearga cu cit duce motoru'.
  • +13 (13 voturi)    
    A3 (Vineri, 24 august 2012, 17:18)

    Closed [utilizator]

    Aceasta stire va fi astfel titrata la Antena 3:
    "Jurnalistul Mircea Badea persecutat. Politia politica a lui Basescu in actiune.

    Prin intermediul serviciilor secrete pe care le are la degetul mic, Basescu a accelerat masina domnului jurnalist Mircea Badea, aflat intr-o misiune speciala de deconspirare a abuzurilor facute de PDL. La auzul motorului usor turat si fiind avertizati din timp de manevra serviciilor secrete, politistii corupti ai lui Basescu au redus brusc limita legala de viteza pe acea portiune de autostrada de la 162 km/h la 100 km/h, prin aceasta manevra marsava reusind sa retina ilegal permisul de conducere al unuia dintre ultimii jurnalisti independenti din Romania.

    Vom lupta cu toata forta impotriva acestui atentat mizerabil la adresa presei independente si pentru revenirea la limita legala de 162 km/h pe autostrada A3.

    Semnat: intregul colectiv al Antenelor.
    Miau."
    • +1 (1 vot)    
      as fi vrut sa-ti dau doi de"plus" .. (Sâmbătă, 25 august 2012, 16:23)

      Inna100 [utilizator] i-a raspuns lui Closed

      .. desi comentariul tau este de milioane
      .. merg sa-mi sterg ochelarii.. de mult nu am mai ras cu lacrimi ..
  • +4 (4 voturi)    
    e direct de supendare (Vineri, 24 august 2012, 17:27)

    blablabla [anonim]

    "Autostrada A3" e un drum national mai cu staif in sensul in care doar presa o denumeste autostrata. ea NU indeplineste conditiile de autostrada. prin urmare
    e plina de la un capat la celalalt cu limitare la 100km/h
    deci 162-100 =62 > 50
  • +2 (2 voturi)    
    Ii da in judecata (Vineri, 24 august 2012, 17:33)

    Andu [anonim]

    Si va conduce din nou.
  • +9 (9 voturi)    
    Mircica, nesimitirea personificata (Vineri, 24 august 2012, 17:33)

    tigan2012 [utilizator]

    Daca a meritat si a gresit, sa plateasca!
    Oricum, e mai mare fala in el decat valoarea!E un gunoi care nici nu merita bagat in seama, pana la urma.Alina Dumitru, stie de ce!
  • +7 (9 voturi)    
    Sa vezi ce spume vor fi la TV (Vineri, 24 august 2012, 17:34)

    fefe [anonim]

    O sa se dezbrace la bustul gol si o sa-l provoace pe Base la duel. O sa se jure pe capul copiilor lui ca masina lui nu prinde mai mult de 100, si ca politistii erau de fapt Boc si Blaga deghizati. Cameramanii sa-si ia masca de protectie ca o sa-i umple de flegme cat de avantat o sa fie.
  • +16 (16 voturi)    
    Halatu'!!!!!!!!! (Vineri, 24 august 2012, 17:39)

    CorvusCorax [utilizator]

    Cati erau in masina cu ciumpalacu'? Erau majori? Ce culoare era masina? Basescu stie? Politistii care l-au amendat au deliberat sau au bagat de la ei, asa, la pleasna? 6-3 sau 5-4? Barroso ce-a zis? Da' Merkel? 90 de zile de cand? De azi? Nu mai bine sa le socoteasca astia din ziua in care a luat pacaliciu' carnetul? Cat e limita de viteza in UE? Dar in America? In Rusia cat o fi? 5 ani? In plus, au demonstrat politistii ca un kilometru are 1000 de metri? Cum au facut ei asta si de unde au inceput sa masoare? Aparatul ala de masurat viteza, radaru' ala, avea revizia facuta? De unde il are politia? Cat a dat pe el? A facut licitatie? Dar cvorum? Cvorum era? E comanda politica. Unde o fi halatu'?
    • +2 (2 voturi)    
      Bataman,Batman...!!! (Sâmbătă, 25 august 2012, 0:25)

      Omul Negru [utilizator] i-a raspuns lui CorvusCorax

      pacat ca pot sa-ti dau un singur plus :))
  • +3 (3 voturi)    
    Handy (Vineri, 24 august 2012, 17:40)

    besty [anonim]

    Pe A3 limita e de 100km/h nu 130, tocmai ca sa se ridice permisele la grreu, cu tot cu amenzi.

    la 162 cat avea nu ar fi avut decat 32 in plus si nu ii lua carnetul.

    Oricum, nu merita nici carnet si nici masina; cred ca are autorizatie de handicapat total, deci poate purta si arma, sa conduca si un tanc...

    Si daca i-a luat carnetul, ce? Il invata handy-strambu - fracsu' de cIUDtACU - cum sa mazgaleasca o contestatie si merge in continuare bine mersi; sau i-o scrie mamitica lui - prafa de romana.

    Si daca tot nu e de ajuns, pune botu' in continuare la sticksu' lu' motanu' si il scapa hotu' ala batran de orice belea, ca are nevoie de nenorocitii astia pana la 2m sub pamant si chiar mai mult.
  • +3 (3 voturi)    
    Fir-i-al (Vineri, 24 august 2012, 17:44)

    Patton [utilizator]

    Fir-i-al-dracului Basescule, numa' vina ta e!
  • +6 (8 voturi)    
    ouch (Vineri, 24 august 2012, 17:45)

    gechi [utilizator]

    ce ghinion pentru Basescu. Acum, cu siguranta ca parlamentul nu se va mai putea reuni pentru 90 de zile, ca parlametarii o sa fie ocupati sa-l dupa pe Mirciulica cu masina pe unde are treaba.
  • +4 (6 voturi)    
    :)))) (Vineri, 24 august 2012, 18:10)

    Mili [anonim]

    Intr-o tara civilizata pierdea permisul sau platea mult pt un avocat sa-i reduca punctele, asigurarea masinii crestea, in Romania....unii vor spune ca e vina lui Basescu:))))))))))))))))
  • +3 (3 voturi)    
    Asa ca (Vineri, 24 august 2012, 18:13)

    ciuche [utilizator]

    Sper ca nu mai e pe lista electorala permanenta.
  • +4 (4 voturi)    
    Ce spunea Badea despre Huidu apropo de viteza (Vineri, 24 august 2012, 18:14)

    kebab [utilizator]

    Nu stiu cati se uita la Badea Mircea, dar eu ma uit ca sa vad cat de penibil a devenit si sa aflu defapt realitatea (tot ce spune el este invers proportional). Apropo de subiect, cand Huidu a condus cu viteza si a omorat oamenii aceia (RIP), a spus ca atat il duce capul, se pare ca nici pe el nu il duce prea mult.
  • -7 (7 voturi)    
    mda (Vineri, 24 august 2012, 18:24)

    VI10 [utilizator]

    Nu-l inghit pe Badea, dar a mers cum mergeau toti care au cu ce, pana acum nu era radar pe ea. Poate ca totusi ar fi cazul sa ridice viteza legala la 130 si pe A3. Chiar nu merita altfel sa o iei pe acolo, doar la 160 ajungi mai repede la Ploiesti decat pe drumul vechi. Pe incercatelea.
  • +13 (13 voturi)    
    :))) (Vineri, 24 august 2012, 18:26)

    A9 [utilizator]

    Am vazut si eu la tv.
    Agariciul nu voia sa fie filmat :)))) La cat a injurat el la politistii de la circulatie....

    Oricum, Base e de vina, el l-a pus s-o calce.
    • +6 (6 voturi)    
      pai da! (Vineri, 24 august 2012, 19:25)

      xantipa [utilizator] i-a raspuns lui A9

      base e de vina pt ca badea traieste intr-o tara de... cu posturi tv ca a3
  • +20 (20 voturi)    
    a confundat A3 cu Antena 3 (Vineri, 24 august 2012, 18:29)

    Emil [anonim]

    El asa a crezut, a vazut A3, a zis ca-si permite orice, fara reguli, fara bun simt.
  • +8 (8 voturi)    
    Aha (Vineri, 24 august 2012, 18:38)

    congovisa [utilizator]

    La cat rahat a mancat de Huidu, nu era romaneste sa nu o vad si pe asta. El ce scuza are? Este bolnav de a mers cu viteza asta? Sau suntem bolnavi toti ca vrem autostrada si sa nu facem 4 ore pana la mare / munte? Nu vom sti niciodata poate. Cand vom avea noi autostrada in Austria se va teleporta.
  • -2 (2 voturi)    
    gigi@gigi.ro (Vineri, 24 august 2012, 18:47)

    imposibil [anonim]

    nu s-a invetat totoya care sa ajunga la 162 km/h.
  • -9 (9 voturi)    
    ok (Vineri, 24 august 2012, 18:49)

    sentenced [utilizator]

    Badea a recunoscut de multe ori ca incalca viteza legala, din aceleasi motive ca ale multora dintre noi.
    Insa propaganda politica, si mai ales cea basista, presupune sa te dai inocent, si sa pastrezi mereu o fata calma cand aburesti fara nerusinare.
    • +2 (2 voturi)    
      loooooooooooooooool (Vineri, 24 august 2012, 20:55)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

      cum ziceau si altii mai sus... basescu e de vina :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • +7 (7 voturi)    
    Pe A3? (Vineri, 24 august 2012, 19:03)

    Vizitiul [utilizator]

    Sau Antena 3? :) tare asta
  • +5 (5 voturi)    
    saracul... (Vineri, 24 august 2012, 19:07)

    carol [anonim]

    trebuia sa ii ia si masina merita la cit de urit vorbeste ,cu o mama profesoara.....bine ca nu a fost basescu prin apropiere ,ar fi in stare sa zica asa ceva ,ca doar e antena 3....
  • -7 (7 voturi)    
    Atunci de ce e A3 (Vineri, 24 august 2012, 19:09)

    Rollo Tomasi [anonim]

    Daca viteza legala e 100, atunci de ce se numeste A3 si nu DN X
  • -8 (8 voturi)    
    Autostrazi (Vineri, 24 august 2012, 19:26)

    Boobie [anonim]

    Sa mergi cu 100 km e imposibil, 130 minimum.
  • -7 (11 voturi)    
    e furaciune (Vineri, 24 august 2012, 19:49)

    Razvan-TheodorIorga [anonim]

    daca avea basescu 162 km/h, in 2 ore se ridica limita la 130 km/h si nu patea nimeni nimic

    jos basescu si acolitii lui
  • +6 (6 voturi)    
    Abia astept (Vineri, 24 august 2012, 20:23)

    geogeo [anonim]

    Abia astept sa-l vad pe Banciu......!!!!
  • -5 (5 voturi)    
    si?? (Vineri, 24 august 2012, 20:34)

    Cata [anonim]

    asa si daca a fost prins unu cu peste 160km/h care e faza?spor la comentat ineptii de presa
  • -5 (5 voturi)    
    si??(2) (Vineri, 24 august 2012, 20:38)

    Cata [anonim]

    avem o tara mica si din lipsa de autostrazi nefacute de nimeni ni se pare mare;unii vor sa scurteze timpul, nimic mai simplu, nimic mai normal. Eu abia astept sa-l vad pe Banciu cu 163km/h sa zic DA!, asa DA!esti mai tareee! ppff ce prostie..
  • +5 (5 voturi)    
    Hai la referendum, demite-l etc. (Vineri, 24 august 2012, 21:58)

    kkrau [anonim]

    Eu zic sa facem un referendum ca sa-l suspendam iar pe dictator. Motivul : ingradirea libertatii de circulatie a cetateanului (pe a3), recte a lu' ala de i-am uitat si numele
  • +3 (3 voturi)    
    Dragilor (Vineri, 24 august 2012, 22:25)

    berger [utilizator]

    Serios? 101 comentarii pentru nimeni in drum?
    Hai ca bag si eu unul!
    Hahaha! Sper ca nu il paraseste domnisoara pe oligofren pentru atata lucru. Asta ar mai lipsi poporului, un oligofren cu hormonii bulversati!
  • +3 (3 voturi)    
    A3 = Antena 3? (Vineri, 24 august 2012, 22:33)

    jos_iliescu [anonim]

    O fi crezut ca A3 vine de la Antena 3, si poate sa faca si acolo orice vrea...
  • +2 (2 voturi)    
    sic (Sâmbătă, 25 august 2012, 0:08)

    peter [anonim]

    Vezi gogule ca si tie ti se poate intampla, ai ras de Huidu acum vine randul tau.
  • +2 (2 voturi)    
    Nu zicea ca uraste sa fie o rama? (Sâmbătă, 25 august 2012, 2:52)

    Gabb [anonim]

    Ca sa se deosebeasca de rama inceata a bagat viteza.... Acest Badea este doar un alt fraier care se da smecher.
  • -1 (1 vot)    
    Cine din cei ce comenteaza (Sâmbătă, 25 august 2012, 7:20)

    qwerty [anonim]

    nu au mers cu 160 pe autostrada? aceasta viteza nu are legatura cu caracterul lui! Degeaba comentati...
  • 0 (0 voturi)    
    Singura nedumerire (Sâmbătă, 25 august 2012, 9:39)

    Bambam [anonim]

    Eu am vazut secventa filmata doar labeunu. Mai erau si alte televiziuni pe acolo?
    Daca era de fata Ant3 i-as fi banuit ca ar face orice sa se autopromoveze. Asa Badea si-a facut reclama gratis labeunu. Pana si cei mai fanatici admiratori Banciu o sa se uite duminica la emisiunea lui Badea in speranta de a-l vedea cum se zbate in chinuri de durerea pierderii carnetului ...
  • +1 (1 vot)    
    sarcasm (Sâmbătă, 25 august 2012, 11:27)

    Angoasat [utilizator]

    urmarit de securitate si cand a incalcat legea a fost prins f repede..sper si eu ca Basescu este multumit!
  • +1 (1 vot)    
    Mircea Spargat (Sâmbătă, 25 august 2012, 12:05)

    Pandi [anonim]

    Si baietii care se cred destepti o patesc pina la urma.
    Poate la capat de linie il asteptau Base cu cativa unguri si a vrut sa intre si cu masina in ei, ca doar cu trompeta pe la A3, el a depasit deja aceasta treaba.
    Un baiat,destul de crispat in ultima vreme,care mai demult in fiecare emisiune facea spargatul. Sincer, Badea = spargat, atit si nimic mai mult !
  • +1 (1 vot)    
    Badea,mancator de rahat (Sâmbătă, 25 august 2012, 13:37)

    sorin51 [utilizator]

    Politistii au declarat, ca nu s-au putut apropia de Badea, pentru ca ii mirosea gura foarte urat,tocmai mancase rahat la antenele lui Felix.
  • +1 (1 vot)    
    despre Badea (Sâmbătă, 25 august 2012, 13:39)

    Raluca [anonim]

    As propune ca recuperarea permisului sa nu fie posibila decat in urma unui examen psihologic!
  • +1 (3 voturi)    
    Lasati Maimuta in pace (Sâmbătă, 25 august 2012, 13:41)

    Goe [anonim]

    Maimuta de Badea a vrut sa se dea mare in fata fetei si de aceea a mers cu asa mare viteza. Asa fac toti mitocanii (iresponsabili) cand nu au cu ce sa impresioneze o fata, incerca sa-si compenseze barbatia lipsa.
  • +1 (3 voturi)    
    Ha! (Sâmbătă, 25 august 2012, 14:35)

    Toby [anonim]

    i-am citit postarea de pe blog referitor la asta....trompeta nu m-a dezamagit...si bineinteles ca o sa dea militia in judecata ca de ce adica sa pui tu radar pe unde trec eu cu toapa sa merg la cumetrie....si bineinteles ca e mirat ca viteza era restrictionata la 100 k/h tot asa cum suntem noi mirati ca are (pardon avea)carnet avortonul daca semnul cu 130 kmh el il citeste 100...dar na...el are masina de autobahn si tre' sa mearga la Pocreaca ca pe autobahn...
    Auzi bah trompeta...lasa-ne bah......
  • +1 (1 vot)    
    Dupa fapta si rasplata............. (Duminică, 26 august 2012, 8:05)

    icu [utilizator]

    Acest MASCARICI din presa incepe sa calce tot mai des in ,,strachini" si o fi confundat baiatul autostrada cu ,,HAZNAUA 3" unde are liber sa faca ce vrea !!!!!!! Dupa cum se vede , agenti de circulatie i-au adus aminte lui MUCEA ca nu se afla pe MOSIA LUI FELIX MOTANUL" !!!!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      apropo de mucea angajatul motanului (Sâmbătă, 17 noiembrie 2012, 22:31)

      tami [anonim] i-a raspuns lui icu

      la fel ca el au facut si alti iresponsabili si au bagat oameni in pamant ! vezi cazul lui Huidu .......nu pot sa fie corecti ca se fac de ras
  • 0 (0 voturi)    
    La subiect (Duminică, 26 august 2012, 16:21)

    ghvalentin@ [utilizator]

    Stiu ca pare un banc sec pt ce discutii sunt aici, dar intrebarea mea e "Unde e A3-ul ?" Urmeaza sa merg la Brasov dinspre CT si eram curios daca sa fiu atent la o iesire spre autostrada sau e vechiul DN1 facut A3 ?
    Si al doilea banc sec: ce masina are Mircea cel Badea ?