STS a intrerupt serviciile de comunicatii speciale utilizate de Traian Basescu

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 20 iulie 2012, 19:33 Actualitate | Esenţial

Serviciile de comunicatii speciale utilizate de Traian Basescu au fost intrerupte vineri, incepand cu ora 18:00, la solicitarea presedintelui interimar, Crin Antonescu, anunta STS, intr-un comunicat remis HotNews.ro.

"Incepand cu data de 20 iulie 2012, orele 18:00, Serviciul de Telecomunicatii Speciale a luat masura intreruperii serviciilor de comunicatii speciale, utilizate de Presedintele Romaniei, d-l Traian Basescu, suspendat din functie. Masura a fost dispusa la solicitarea scrisa a Presedintelui interimar al Romaniei, d-l Crin Antonescu", precizeaza purtatorul de cuvant al STS, colonel Adrian Fulea.

Presedintele interimar Crin Antonescu solicitase, cu putin timp in urma, interuperea acestor servicii de comunicatii speciale. "Am cerut directorului STS sa desfiinteze echipamentele speciale de la sediul de campanie. (...) Paza si protectia la care Traian Basescu are dreptul prin lege e deplin asigurata fara telefoane speciale. Cred ca directorul STS va lua masurile necesare si odata cu luarea acestor masuri cazul este inchis", spusese Crin Antonescu, intr-o declaratie de presa sustinuta la Palatul Cotroceni, incepand cu ora 18:00.


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ce voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

2652 vizualizari

  • -24 (28 voturi)    
    ups (Vineri, 20 iulie 2012, 19:38)

    Mazeta [utilizator]

    Kraig a fost scos din robot.
    • +9 (11 voturi)    
      Stai linistit (Vineri, 20 iulie 2012, 20:03)

      Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Au venit USA si i-au dat alta antena.
    • +12 (14 voturi)    
      scandal artificial marca USL (Vineri, 20 iulie 2012, 20:23)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Crin Antonescu incearca sa acopere plagiatul lui Ponta cu un scandal penibil. era simplu sa taie firul si fara sa faca 10 conferinte de presa si 5 emisiuni tv plus o intalnire CSAT.
  • -26 (32 voturi)    
    Saracul presedinte suspendat... (Vineri, 20 iulie 2012, 19:39)

    finutza [utilizator]

    ... va fi nevoit acum sa-si cumpere o cartela (poate si un mobil) sa-si anunte paznicii cand pleaca la vreun mall !!!
    • +3 (3 voturi)    
      Baaa, da subtila mai esti ! (Vineri, 20 iulie 2012, 22:21)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      Uite, daca ma suna pe mine, ma duc eu sa-l apar ! Ai impresia ca presedintele e ultimul milog fara telefon ?!

      Daca era asa de hulit si urat de populatie, nu se mai ducea singur la cumparaturi in supermarket...

      Esti departe de adevar !

      O sa vezi o prezenta la vot de 38.5% pe 29 iulie, sa-ti bagi unghia in gat !
  • +33 (39 voturi)    
    Si din nou... (Vineri, 20 iulie 2012, 19:49)

    Fiend [utilizator]

    Omul asta e ceva clase peste papagalul ala mic de inlocuitor de presedinti prin simplul fapt ca a admis ca musura este legala si s-a supus fara alte comentarii aditionale.
    Nu sunt sustinator basescu, dar eleganta cu care reuseste sa faca fata situatiei il pune cu mult in fata copiilor astora care se joaca de-a guvernarea si in plus de asta este placut de Europa.
    Daca noi vom ramane cu mizeriile astea obosite, vom avea parte numai de greutati si de o viata de multe ori mai grea decat cea de acum.
    • -10 (12 voturi)    
      pai daca .... (Vineri, 20 iulie 2012, 20:07)

      Tavitavi [utilizator] i-a raspuns lui Fiend

      Daca tot stia ca nu mai are voie, de ce n-a renuntat la echipamente? Mare caracter... Si ieri isi trimisese consilierul din vacanta sa blocheze nu stiu ce demisie la STS... Caragiale crapa de invidie ca nu mai poate scrie despre epoca asta... hai, portocalele sa sara cu minusuri!
      • +5 (5 voturi)    
        De ce sa nu aiba voie? (Vineri, 20 iulie 2012, 22:39)

        Dani.El [utilizator] i-a raspuns lui Tavitavi

        In definitiv el este Presedintele Romaniei ales cu peste 5.274.000 de voturi.

        Papagalul care il "inlocuieste" are sustinerea a 276 de bolsevici.

        Care este mai justificat?
      • 0 (0 voturi)    
        Explicatia este simpla (Vineri, 20 iulie 2012, 23:50)

        Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui Tavitavi

        UE/USA vorbesc direct cu Basescu, nu cu Antonescu. El este omul de legatura, cu el se hotaraste soarta Romaniei.
  • +23 (25 voturi)    
    Indiferent (Vineri, 20 iulie 2012, 19:49)

    Xtrek [utilizator]

    de ce se va întâmpla în continuare, dar mai ales în varianta în care marinarul se va întoarce la Cotroceni, trebuie distrus/anulat/stricat cât mai mult, haosul creat trebuie să fie cât mai mare posibil pentru ca restabilizarea să fie cât mai imposibilă. Orice poate șicana/încurca/deranja, este luat în vedere și pus în practică imediat. Guvernarea Motanul Dănilă (ăla care el f...,el țipă) are o "sarcină" deloc ușoară, trebuind să destabilizeze țara total pentru a putea fi mai ușor integrată în structuri răsăritene.
  • +13 (13 voturi)    
    ... (Vineri, 20 iulie 2012, 19:55)

    Kostak [utilizator]

    La cât de penibili sunt, mă întreb când o să-i spargă şi cauciucurile de la maşină..
  • +7 (7 voturi)    
    FRECTIE ! ... si nu numai. (Vineri, 20 iulie 2012, 19:56)

    Marian C. [utilizator]

    Fratilor, traim in era comunicatiilor, ce naiba. Doar ca si la SRI si la SIE sunt fosti (si actuali ???) membri USL.
  • +9 (11 voturi)    
    dezechilibratul... (Vineri, 20 iulie 2012, 20:01)

    viorellucaci [utilizator]

    Antenescu spunea ca va fi un presedinte echilibrat...si iese, dupa fiecare repriza de somn, pe sticla, in campanie...Cred ca doarme foarte putin acum, de teama de ce va fi dupa 29...si cred ca va fi unul din cei "popiti", vorba lui Lapusneanu...
  • +11 (13 voturi)    
    Sanctiuni ca la ... Partid (Vineri, 20 iulie 2012, 20:25)

    Cetatean-roman [utilizator]

    Tov. Antonescu flotant la Cotroceni a dispus taierea telefoanelor Domnului Presedinte ales Traian Basescu. Propun ca in spiritul indicatiilor de la Moskova sa-i taiati apa, energia electrica, gazele naturale si ... ratia de alimente de la alimentara la care este arondat cetateanul (suspendat ) Basescu.
  • +10 (10 voturi)    
    Devin un fan Basescu (Vineri, 20 iulie 2012, 20:30)

    Stecfaux [utilizator]

    Ponta ne crede tampiti (cu plagiatul), Antonescu ne crede tampiti (face pe presedintele si el e un imbecil pur sange). E maxima disperarea lor de a-l umili pe Basescu (o fi el cum e, am multe sa-i reprosez, dar incep sa-l apreciez din ce in ce mai mult). Mint cu nerusinare, mizeria pe care o fac ei o arunca in fata adversarului, ne-au facut de rahat in Europa, au facut ca leul sa se duca dracului.
    Apropo,
    pe 29 BOICOTEZ!
    Il BOICOTEZ pe Ponta!
    Il BOICOTEZ pe Antonescu!
    BOICOTEZ lovitura de stat!
    BOICOTEZ ticalosia!
    BOICOTEZ plagiatul!
    etc.
    etc.

    P.S. Ii vrea pe toti trei (Antonescu, Ponta, Voiculescu) la puscarie...
  • +9 (9 voturi)    
    se mai intreaba Dormeo de ce UE i-a intersiz (Vineri, 20 iulie 2012, 20:45)

    Igriculescu [utilizator]

    sa gratieze si sa numeasca procurorul general si seful DNA.
    Uite de asta, ca e tampit si se ocupa cu taieri de linii secrete ale presedintelui ales al statului numit Romania.
    Dormeo e un profesoras stagiar 4 ani si 3 ani muzeograf.
    Nu vreau sa fiu rau dar un muzeograf sa ajunga presedinte ? Poate in Congo.
  • +1 (1 vot)    
    ?! (Vineri, 20 iulie 2012, 22:45)

    katka [utilizator]

    cam de dictator apucaturile astea... ce ziceau de base?!
  • +1 (1 vot)    
    hmm (Vineri, 20 iulie 2012, 23:12)

    I [utilizator]

    eu credeam ca Ponta e mai canalie, dar vad ca Antonescu vrea sa-l intreaca. Bravo ma! i-ai luat telefonul. Un presedinte ne-ales a luat telefonul la un presedinte ales. Si se mai si lauda cu asta! o sa vedeti voi la referendum!