Guvernatorul BNR Mugur Isarescu, invitat la Cotroceni de presedintele interimar Crin Antonescu

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 10 iulie 2012, 16:21 Actualitate | Esenţial

Presedintele interimar Crin Antonescu l-a chemat la Cotroceni pe guvernatorul Bancii Nationale a Romaniei, Mugur Isarescu, seful bancii centrale aflandu-se la aceasta ora la Palatul Cotroceni, potrivit unor surse apropiate situatiei, citate de Mediafax. Oficialii BNR nu au dorit sa confirme informatia, potrivit sursei citate.

Anterior, presedintele interimar s-a intalnit la Palatul Cotroceni cu premierul Victor Ponta si cu ambasadorul SUA la Bucuresti, Mark Gitenstein.























3550 vizualizari

  • +19 (19 voturi)    
    Ha! (Marţi, 10 iulie 2012, 16:24)

    AliB [utilizator]

    Crin Antonescu: "Iti ordon sa scoti tara din rahatul in care eu am bagat-o".
    • +7 (7 voturi)    
      Euro ? (Marţi, 10 iulie 2012, 16:49)

      mdvd [utilizator] i-a raspuns lui AliB

      Ii zice sa mai scada euro, pana pe la vreo 3.5, asa..
      Sa fie bine !
      • +3 (3 voturi)    
        Aham... (Marţi, 10 iulie 2012, 17:16)

        Berzelius [utilizator] i-a raspuns lui mdvd

        Ca doar scaderea se face asa... din pix, nu?
        Ca sa scada euro, ar trebui sa fie MULTI euro disponibili pe piata (pe o piata actualmente in fierbere dpdv politic si economic, cu o mare lipsa de incredere). Adica ar trebui sa scoata BNR-ul multi euro pe piata, ca sa scada cursul.
        Excelent! Asta ne doream cu totii!
  • +18 (18 voturi)    
    traiasca populismul (Marţi, 10 iulie 2012, 16:32)

    TDragos [utilizator]

    Pune presiune pe Isarescu sa intervina in piata sa aprecieze RON-ul. Astia fac orice pentru populism...uite asa se duc rezervele valutare si speculatorii castiga.

    Cat de previzibil...la forex baieti...
  • +10 (10 voturi)    
    Ce telenovela (Marţi, 10 iulie 2012, 16:33)

    abcde [utilizator]

    A ajuns Antonescu la palat si acum aflam pe surse si ce mananca.
  • +12 (12 voturi)    
    Domnule Isarescu (Marţi, 10 iulie 2012, 16:39)

    SamirIovita [utilizator]

    Vreau sa va reamintesc ca Dumneavoastra sunteti membru al Grupului de la Roma, la Dumneavoastra a venit in vizita presedintele grupului Bildenberg, ati vazut perindandu-se toti Presedintii si Prim-Ministrii Romaniei, asa ca incercati sa va pastrati cumpatul si sa nu ii stergeti una peste ochi acestui clovn, acestui gladiol.. Incercati sa ii amintiti ca pentru el AMR este de 20 de zile, atat i-a ramas pana la mult-asteptata demisie din viata politica!
  • +7 (7 voturi)    
    ha ha (Marţi, 10 iulie 2012, 16:41)

    Vlad-I [utilizator]

    "voi fi un presedinte discret" adica va fac pe la spate.
  • +10 (10 voturi)    
    toata tevatura asta cu Antonescu (Marţi, 10 iulie 2012, 16:45)

    e.u. [utilizator]

    imi aduce aminte de o faza tare din 2009, "am castigat, am castigat" ca si atunci si acum un individ topaie de bucurie inainte sa dispara din viata politica definitiv si in fond in avantajul lui deoarece are mai mult timp pentru somnul de frumusete.
  • +5 (5 voturi)    
    BNR (Marţi, 10 iulie 2012, 17:03)

    skyradio [utilizator]

    - mugurel fa cursul mic pina la toamna! apoi urca-l la 6 RON, dupa ce ne voteaza lupimea!
    - nu stiu crin ce sa zic, mai viseaza si tu, ca acum ai conditii!
  • +5 (5 voturi)    
    Hm... (Marţi, 10 iulie 2012, 17:07)

    JestersTear [utilizator]

    Eu in locul lui Isarescu nu m-as fi dus.
    Floricel Antonescu nu merita nici macar sa-i faca pantofii lui Isarescu, daramite sa-i ordone ceva interventii pe curs.
    Si ca sa nu uit, mustacioara cand isi lasa oare gagauzul? Ca la obiceiuri deja seamana foarte tare cu H, Adolf H.
  • +2 (2 voturi)    
    :) (Marţi, 10 iulie 2012, 20:25)

    ciolanos [utilizator]

    L-a chemat sa ii aduca 4.55 vedre de vin din podgoriile Isarescu si poate si cateva cuie olandeze de calitate superioara .