VIDEO FOTOGALERIE Ce nu s-a vazut la TV la protestul anti-USL si la protestul anti-Basescu

de Victor Cozmei, Constantin Barbu     HotNews.ro
Vineri, 6 iulie 2012, 1:37 Actualitate | Esenţial

Peste 3.000 de oameni au protestat, joi, in Piata Revolutiei din Bucuresti fata de Guvernul USL si planurile de suspendare a presedintelui. Protestul organizat de PDL, la care au participat si alte partide precum PNTCD, Forta Civica sau Noua Republica, l-a avut in centrul atentiei pe fostul premier Mihai Razvan Ungureanu, care a tinut si el un discurs de la tribuna. In acelasi timp, in Piata Universitatii, in fata Teatrului National, aproape 500 de oameni s-au adunat pentru a protesta fata de presedintele Traian Basescu. Inarmati cu felurite pancarte, precum si un sobolan mort si spanzurat de un bat, grupul de la Universitate i-a primit cu ostilitate pe cei care au venit in piata de la protestul anti-USL, ajungandu-se chiar si la imbranceli si gesturi indecente.
  • Vezi mai jos un videoreportaj marca HotNews.ro si o fotogalerie cu imagini de la protestele de joi





Protestatarii anti-USL si anti-Guvernul Ponta s-au adunat joi in Piata Revolutiei din Bucuresti, unde PDL organizat, de la ora 18:00, un miting anti-USL. La miting au fost in jur de 3.500 de persoane, care i-au ascultat pe Monica Macovei, Cristian Preda, Mihai Razvan Ungureanu si alti lideri ai PDL vorbind de pe o scena, au scandat lozinci impotriva USL si de sustinere a presedintelui Traian Basescu si a lui Mihai Razvan Ungureanu.

Cel mai aplaudat dintre toti oamenii politici prezenti a fost fostul premier Mihai Razvan Ungureanu. MRU a tinut si un discurs de la tribuna: "Ajunge presedinte de Senat un om care este platit din buzunarele noastre ca sa mearga la Parlament si nu a fost aproape niciodata acolo. E nevoie sa spun care e numele sau? Sa-l tinem minte pentru ca exact asta nu trebuie sa se intample in Romania noastra. Am ajuns ca Parlamentul Romaniei sa aiba in frunte un om care a facut scoala cu greu. Asta e ceea ce se intampla in Romania?"

Ce s-a scandat la protest: "Basescu", "MRU", "Unitate", "Jos Ponta".

Ce mesaje au fost pe pancarte: "Ponta Copy-Paste", "Apar Constitutia", "Eu votez cu DNA", "Salvati Monitorul Oficial", "Victor Ponta pentru noi = Elena Ceausescu 2", "respect pentru Curtea Constitutionala", "SOS Salvati ICR".

Protestul s-a terminat in jurul orei 20:00. La final, in timp ce politicienii dadeau declaratii sau faceau baie de multime, o echipa Realitatea TV a fost agresata de catre un grup de protestatari.


In acelasi timp, la Universitate, in fata Teatrului National, s-au strans aproape 500 de protestatari care au manifestat impotriva presedintelui Traian Basescu.

Protestatarii au scandat "Basescu la puscarie", "Iesi afara javra ordinara", "Basescu, nu uita, te asteapta Rahova", "Udrea pe centura, Ca-i o taratura", in timp ce altii erau inarmati cu pancarte si mesaje impotriva presedintelui si a PDL.

Unul dintre protestatari a venit cu un sobolan mort spanzurat de un bat.

In jurul orei 20:30 o parte dintre cei care au protestat anti-USL in Piata Revolutiei au ajuns in Piata Universitatii, de partea cealalta a bulevardului, in zona fantanii. Acestia au scandat "Jos Ponta", in timp ce grupul de peste strada i-a huiduit.

Incidentele n-au lipsit. Unul dintre protestatarii din fata Teatrului National si-a dat jos pantalonii si s-a intors cu fundul spre cei care strigau impotriva premierului Victor Ponta, in timp ce un grup de protestatari anti-Basescu s-au imbrancit cu cei care strigau impotriva USL.

Spre final, in zona fantanii de la Universitate, au venit si un grup de cativa zeci de tineri care au protestat impotriva exploatarii gazelor de sist, dar au scandat si impotriva tuturor partidelor politice.

Proteste au avut loc si in Piata Victoriei undes-au adunat circa 250 de persoane. Acestea agitau pancarte cu mesajele "Romani, nu va lasati manipulati, cititi toata presa, mai ales cea straina", "Oameni buni, treziti-va!, "USL = Uzurpa, Sfideaza, Linseaza", precum si un logo Antena 3 cu secera si ciocan. In Piata Victoriei in jurul orelor 21:30 si-a facut aparitia si Monica Macovei.
  • Pentru imagini de la protestele de joi din Capitala, urmariti videoreportajul si dati click pe fotogalerie.


Citeste mai multe despre   























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

30016 vizualizari

  • +17 (29 voturi)    
    Ms Hotnews (Vineri, 6 iulie 2012, 2:07)

    abcde [utilizator]

    Faine articolele 'ce nu s-a vazut la tembelizor'
    • -28 (44 voturi)    
      Vine referendumul si se linistesc (Vineri, 6 iulie 2012, 8:08)

      ATENTIE [utilizator] i-a raspuns lui abcde

      Ce atata tevatura pentru punerea in aplicare a vointei poporului? Vorba cuiva, daca ne luam dupa regulamente nu mai faceam Unirea.
      • +44 (44 voturi)    
        pica referendumul dizolvat parlamentul (Vineri, 6 iulie 2012, 9:08)

        Rollie [anonim] i-a raspuns lui ATENTIE

        Pica referendumul dizolvat parlamentul. Nu e corect. E deja al doilea referendum pe bani nostri. Si in plus, ei nu patesc nimic. Pai corect ar fi daca facem referendum, da? Si este respins, ar trebui automat dizolvat parlamentul. Altfel referendumul nu inseamna nimic. Pot face cate referendumuri vor ca oricum nu ei platesc in nici un fel.
        • +11 (11 voturi)    
          Asa este, ba mai mult... (Vineri, 6 iulie 2012, 12:33)

          Mihai Bucur [anonim] i-a raspuns lui Rollie

          Constitutia Austriei a fost modelul pentru presedintia Romaniei: presedintele Austriei e ales de popor si poate fi suspendat de parlament, urmand apoi referendum.
          Dar: 1. Suspendarea in parlament se face cu DOUA TREIMI din voturi nu cu 50 %, ceea
          ce este absolut normal, caci nu schimbi un presedinte ales de popor cu un vot de 50 la suta in parlament - solutie sigura de instabilitate de cate ori se schimba majoritatea parlamentara; si 2. Parlamentul este automat dizolvat daca rezultatul referendumului
          este in favoarea presedintelui.
          Romania a copiat constitutia Austriei (ceea ce nu e rau, in principiu) dar niste nemernici au introdus apoi modificari care au schimbat complet spiritul prevederilor respective,
          favorizand instabilitatea politica.
        • -10 (12 voturi)    
          Pe banii tai Basescu s-a saturat de cat a furat (Vineri, 6 iulie 2012, 12:58)

          padre_cosmin [utilizator] i-a raspuns lui Rollie

          Din banii tai Basescu a furat cat a putut si el si toata gasca lor portocaliu-verzuie. Din banii tai Base a scris cu oi pe dealuri si toti si-au luat masini si si-au facut vile. Ti se pare asa o risipa un amarat de referendum prin care vom scapa de naspasta asta numita Base?
          • +4 (4 voturi)    
            Fii mai original! Ai plagiat din antene! (Sâmbătă, 7 iulie 2012, 8:33)

            bunicuta66 [utilizator] i-a raspuns lui padre_cosmin

            Sa inteleg ca esti bugetar? Vezi ca ti-a mai dat o zi libera in care sa te odihnesti! Pe banii celor din sistemul privat se intretin pensionarii, armata si se dau salariile celor de la buget. In 2009 celor din sistemul privat li s-a taiat cu 50% din salariu in timp ce bugetarii au avut de pierdut doar 25%, si asta in 2010. Am vazut profesori cu salariu frumusel din meditatii care erau la dansul pinguinului ca dl. Pop sa nu-si piarda nimic din cela 180.000.000 lei vechi, din salariu! Bravo lor! Acum iar se mareste sistemul bugetar cu hotii care au pus mana pe tara in mod fraudulos. Bucurati-va toti cei care veti fi angajati in agentii guvernamentale, poate veti depasi numarul de 200 asa cum l-a lasat Tariceanu si care la randul lor aveau angajati cateva zeci de mii de pututrosi la care nu le place munca in sistemul privat! Bucurati-va ca vom fi scosi di UE si aruncati la marginea Europei! Cap aveti, minte ce va mai trebuie? O sa va dea Voiculescu atat cat vrea el, cu portia daca se poate, si daca o sa-ti mai ia din bani ca sa-si plateasca datoriile (numai la ICA are de dat vre-o 60.000.000 lei), poti incepe dansul pinguinului de pe-acum, la atat te duce capul!
      • +14 (16 voturi)    
        Educatia revolutionara (Vineri, 6 iulie 2012, 9:11)

        Dianora [utilizator] i-a raspuns lui ATENTIE

        Tehnica contramitingului: preluat din perioada 1945-47 - instaurarea comunismului
        -- 1990; 28 ianuarie - cel mai celebru contramiting condus de Dan Iosif si Voican Voiculescu, impotriva mitingului organizat de partidele istorice la Bucuresti (acum PNL joaca in cealalta tabara); a fost scanteia care a declansat Piata Universitatii;
        Victoras, iar te joci cu focul!
        • +13 (15 voturi)    
          Si atunci o parte din PNL a jucat invers. (Vineri, 6 iulie 2012, 9:50)

          mircea [anonim] i-a raspuns lui Dianora

          Acea parte din PNL care a jucat invers in 28 ianuarie 1990,joaca acum in tabara USL.Intre timp sau mai limpezit apele si unii nu au mai rezistat in "umbra",asa ca au fost scosi la inaintare activa.Sunt chiar mai activi si mai duri decat activistii partidului baza.Ei vor desfiintarea partidelor din opozitie si distrugerea(ca sa nu spuna uciderea)activului.Antonescu sa exprimat clar in acest sens.Se vrea un partid unic numit USL.Ce face si ce vrea acest USL se vede si se prevede.Negura si furtuna.
          • +16 (18 voturi)    
            realizarile USL in nici 2 luni (Vineri, 6 iulie 2012, 10:39)

            ykn [anonim] i-a raspuns lui mircea

            - U S L a respins marirea salariilor bugetarilor pana la nivelul celor din 2010, cresterea punctului de pensie şi dezgheţarea angajărilor în sectorul bugetar.

            - U S L a decis sistarea contractării de bilete de odihnă şi limitarea biletelor de tratament la care au dreptul veteranii de război, revoluţionarii, persoanele cu handicap

            - U S L a scumpit energia si gazele. Măsura liberalizării preţurilor la gaze şi energie va conduce la scumpiri si de 90% ale tarifelor pentru consumatorii casnici

            - U S L si politica lui a facut ca LEUL sa atinga cate un minim istoric pentru fiecare zi de guvernare. Acest lucru înseamnă ca romanii dau bani mai mulţi pentru ratele de la banci, chirii sau telefoane.

            - U S L a scazut rezervele valutare ale BNR cu 56 milioane euro in luna iunie

            - U S L a respins legea prin care se interzicea exploatarea gazelor de sist si reia privatizarea CupruMin.

            - U S L pregateste JAFUL SECOLULUI prin privatizarea pe ZERO lei a Hidroelectrica. Cea mai profitabila companie romaneasca, capusata de contractele cu "baietii destepti" (printre care si Voiculescu) - apărute în guvernarea Năstase, a lui Dan Ioan Popescu si Iulian Iancu - a intrat in insolventa. Contractele vor fi duse la capăt, dar Hidroelectrica va fi administrată de o firmă de lichidare, câteva persoane avand pe mână un patrimoniu imens, deci o privatizarea mascată pe ZERO lei.


            - 2010 Ponta in opozitie: "Un nou imprumut de la FMI ar fi o crima impotriva poporului roman. Ne vom opune din toate puterile"
            2012 Ponta la putere : "Ar fi de recomandat sa incheiem un nou acord de tip preventiv cu FMI, asta ne-ar ajuta sa ne imprumutam mai usor in caz de nevoie de pe pietele internationale". Chiar inainte de alegerile locale, Ponta a mai luat inca un imprumut de 1 miliard euro de la Banca Mondiala.

            - Doi ministri U S L disparuti inainte de investire (pentru incompatibilitate si furt prin plagiere de CV)

            - Doi ministri U S L disparuti dupa investire (pentru incompatibilitate si furt pr
            • +6 (8 voturi)    
              Piata Victoriei (Vineri, 6 iulie 2012, 11:33)

              _Rem [utilizator] i-a raspuns lui ykn

              "Proteste au avut loc si in Piata Victoriei undes-au adunat circa 250 de persoane. "

              Va rog sa va verificati numerele si sa nu mai aruncati aiurea cu ele. In Piata Victoriei in jurul orei 20:30 erau cam 1000 de oameni. Foarte multi au venit din Piata Revolutiei, majoritatea fiind imbracati in alb.

              Daca vreti sa participati la un protest civilizat, daca vreti sa protestati impotriva abuzurilor USL, impotriva incalcarii Constitutiei si pentru apararea institutiilor statului DNA, CCR, Justitie, ANI, ICR, ne vedem acolo intre 19:00 si 23:00 (cand puteti ajunge). "Noi ziua lucram, noaptea protestam"!
            • -5 (5 voturi)    
              bai da' informat mai esti (Vineri, 6 iulie 2012, 14:17)

              EU [anonim] i-a raspuns lui ykn

              Daca recitesti post-ul tau iti dai sema ce prostii ai scris? Nu cred. Mai informeaza-te da' nu de pe site-uri gen hotnews sau antena3. Astea-s site-uri politicianiste, nu au nici un resentiment in a dezinforma prin asa-zise teme economice.
              E mai greu sa gandesti cu capul tau daca nu-ti spun altii ce sa crezi.
              • +2 (4 voturi)    
                raspuns lui eu (Vineri, 6 iulie 2012, 15:00)

                rapapa [anonim] i-a raspuns lui EU

                Esti rautacios pt. ca tu nu esti in stare de asemenea analiza f. bine documentata. Mircea are un comentariu EXCELENT. Ce copiat visezi ? Vezi ca gresesti, ca Ponta este cel cu copiatul. Daca nu stii sa faci diferenta, n-ai nicio scuza, atat te duce capul si n-ai ce face te consolezi.
            • +3 (3 voturi)    
              raspuns la realizarile USL in 2 luni (Vineri, 6 iulie 2012, 14:56)

              jucu [anonim] i-a raspuns lui ykn

              Comentariu f. documentat si corect. Felicitari !!!!!! Cititi cu atentie acel comentariu, al lui " mircea" , este cat se poate de real din pacate .
      • -4 (12 voturi)    
        doar o parere: slaba miscarea asta ! (Vineri, 6 iulie 2012, 9:24)

        Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui ATENTIE

        In situatia in care "se reinstaureaza comunismul (combinat cu ceva fascism)", in care asasinam democratia si instauram o dictatura ce nu s-a mai vazut a unei mafii de stat....cand asistam la o "lovitura de stat", subjugarea justitiei etc.etc. ce am vazut?
        Un miting slabut de tot, de loc convingator, o formalitate bifata si gata.
        Mobilizarea nationala a tuturor "fortelor de dreapta, cu adevarat democrate" a reusit sa aduca cu autocare, mai mult goale, cati oameni si ce oameni?
        Cum s-a terminat (cam intr-o ora) s-au grabit sa o stearga rapid acasa.
        Au ramas doar cei care vroiau o bere la o terasa, ceva cumparaturi...
        Organizatorii.....foarte pestriti.
        Nenea ala cu "Noua Romanie" cred ca era sub efectul unor etnobotanice, tzopaia hilar cu un tricolor intr-o mana si niste legaturi de usturoi in cealalta.
        Europarlamentarul cu largi vederi (ma refer la unde se uita cei doi ochi) a batut campii, la fel ca doamna justitiar cu frizura de pitzipoanca (breton pe ochi si coada de cal) la cca. 50 de ani etate...
        Doamne ce menajerie !
        Daca astia ne sunt campionii democratiei.....ramanem sigur fara ea.
        Penibili, pe cati dintre romani au reusit sa-i sperie cu ce ne pregateste USL?
        Pana si Hotnews a pus relatarea de ieri a "mitingului" undeva mai la coada.
        Astea cu "ce nu s-a vazut" sunt compuneri pe o tema data: cum sa faci un rahat sa para bici.
        • +4 (14 voturi)    
          pai,da,draguta (Vineri, 6 iulie 2012, 9:49)

          monica [anonim] i-a raspuns lui Wizard of Oz

          zici ca a fost miscare slaba?sa te fi vazut pe tine la 40 de grade ce ai fi facut?tu,insa,in wc3 te-ai bagat cu cap cu tot si mirosi bine a Voiculescu!
          Nu iti convine mitingul dreptei?stim asta cu totii,poate ca nu iti convine nici ca latrina 3 a fost huiduita si realitatrea,la fel !
          Dar stiu ca iti convine ca ni se iau bani ca sa se dea revolutionarilor(erau toti la universitate,dar cati erau revolutionari,cati si-au pierdut sanatatea fiind impuscati sau batuti?sa fi fost unul?nu prea cred!erau imbuibatii si incultii tai care au fost favorizati de Iliescu(stie el de ce)si acum de Ponta si stie si el de ce>Iar noi platim din pensiile noastre pentru niste ingrasati,inculti(l=ati vazut pe ala care si-a dat pantalonii jos?stiti ca presa straina scrie ca la un plagiator sef,avem un popor care-si dezgoleste partea cu care gandeste?)
          Nu va pasa,nu va pasa, caci traiti pe spatele nostru,din munca noastra,pensiile s-au marit cu 40 de lei,sa aveti parte voi,exploatatori rosii, de acesti bani si nimic mai mult,asta va doresc,nu mai avem dreptul de cand e Ponta la bilete de odihna si tratament pentru pensionari,ciubucaraia e in floare chiar si in partea de vest unde era cu mult mai curat si mai bine ,decat in restul tarii!
          Acum se deterioreaza totul
          Apreciez faptul ca sute de tineri au scris pe facebook la Casa Alba,ambasadele statelor mari din lume.Si au scris pentru ca ei nu au plagiat si chiar stiu sa scrie!conttinuati,minerii actuali dau Romania inapoi cu 20 de ani,se spune ca se pune la cale sa fin dati afara din Eu,sa vad cum va mai plimbati prin lume imbuibatilor fara vize!ca noi,si asa trebuia sa stam acasa si sa ne uitam la voi,la masinile voastre furate si ultraelegante,la luxul vostru de prost gust,la incultura voastra manelista!
          Asta se vrea!dar Romani mai este si alta ,este cea a intelectualilor adevarti care si-au mancat sanatatea invatand si muncind nu ca voi,copii de bani gata,obitnuti prin tradarea securista !
      • +10 (14 voturi)    
        Incerci sa-ti faci curaj? (Vineri, 6 iulie 2012, 9:42)

        mircea [anonim] i-a raspuns lui ATENTIE

        Da.Vine referendumul ,dar nu sunt motive de liniste pentru-ca am vazut de ce-i in stare mincinosul Ponta.Ponta trebuie sa plece.La fel si Antonescu.Este o insulta pentru romani sa pui presedinte la Senat pe cel mai puturos senator.Dar ce?Suntem tara puturosilor,mincinosilor si impostorilor?Alta era cu Antonescu ,acolo prin Parlamentul Romaniei.La aproape 500 oameni ,merge si un puturos.Dar cand este unul si acela sa fie puturos te ingrozesti numai daca te gandesti.USL au majoritate,sa-si scoata in fata oamenii de valoare,nu mincinosii si hotii.
        • 0 (0 voturi)    
          Completare-Incerci sa-ti faci curaj? (Duminică, 8 iulie 2012, 16:34)

          lylyana [anonim] i-a raspuns lui mircea

          Da-mi voie sa completez:dl. senator nu este doar puturos ci si repetent,a facut facultatea de istorie si a repetat 2 ani!poate si la scoala se trezea tarziu!!!asa ca cine se aseamana ,se aduna!
    • +17 (19 voturi)    
      Raportul corect!!! (Vineri, 6 iulie 2012, 9:23)

      sub0cold [utilizator] i-a raspuns lui abcde

      3.000 Pro Basescu VS. 500 Anti Basescu!
      Asta mi se pare un raport corect: 6 : 1.
      Exact asa o sa se vada si la Referendum .... pe care ar trebui sa-l suporte USL-ul, din banii lui in cazul in care Basescu ramane vointa poporului!
      Chiar asa ... nu baga nenea Ponta o OUG, publicata ieri in "gazeta de perete", referitor la cine suporta costurile refendumului, in cazul in care Presedintele ramane ?????
      • +3 (3 voturi)    
        participanti in fata Teatrului National (Vineri, 6 iulie 2012, 15:09)

        yry [anonim] i-a raspuns lui sub0cold

        Ati vazut ce calitate au cei din USL ? Vai de capul lor. Astia au iesit asta iarna , platiti pe tabel de USL . Sigur ca n-a lipsit nici Dogaru cu ai lui , aceeasi calitate de oameni, poate chiar erau ieri in fata Teatrului National . La ce sa te astepti de la oamenii lui Ponta , ca doar Ponta ce calitati are ? Minciuni, hotie intelectuala si se mai pot adauga si alte "calitati"
  • +46 (54 voturi)    
    paranteza (Vineri, 6 iulie 2012, 2:18)

    iulian_c [anonim]

    .... se poate observa diferenta de cultura, educatie si inteligenta dintre votantii unui grup si celalalt dupa cum se manifesta si ce set de cuvinte folosesc pe pancarte.
    din pacate cei incetosati la minte ajung la vot (as zice 30% din cei cu drept de vot) , 20% voteaza cum le dicteaza constiinta nu sacosha , si 50 % si-au pierdut increderea in puterea de a face schimbari majore doar printr-un vot sincer si gandit.

    "Pentru ca răul să învingă pe pământ este suficient ca oamenii buni să nu facă nimic." Edmond Burke
    • +35 (43 voturi)    
      observatie (Vineri, 6 iulie 2012, 4:12)

      cetateteanuTurmentat [utilizator] i-a raspuns lui iulian_c

      in afara de diferenta de cultura si inteligenta, se poate observa si ca uslasii din imagini sunt obezi. toti, bine rotunjiti. :)
      • -2 (2 voturi)    
        Popescu si Blaga (Vineri, 6 iulie 2012, 14:22)

        EU [anonim] i-a raspuns lui cetateteanuTurmentat

        Cum il cheama pe ala al vostru din Dambovita? Popescu parca. Priveste o poza cu el si vezi cu ce seamana: cu ceva cel mai obez si mai bine rotunjit. Blaga? Videanu atat de bronzat incat nici nu se mai vede pe fondul portocaliu... HaHaHa
    • +32 (34 voturi)    
      binele va invinge (Vineri, 6 iulie 2012, 4:20)

      constantinescu mihai [anonim] i-a raspuns lui iulian_c

      comportamentul liderilor si grupurilor este identic ca a celor care ii reprezinta
      • +13 (13 voturi)    
        inca odata.... (Vineri, 6 iulie 2012, 9:06)

        translativus [utilizator] i-a raspuns lui constantinescu mihai

        ....manipularea iresponsabila va duce la confruntari de strada. In timp ce ei isi umplu conturile si isi serbeaza ziua de nastere cu "camioane cu fete", prostimea este invrajbita si pusa sa se bata intre ei, spre satisfactia smecherocratilor cocotati la varful puterii.
        Prin astfel de evenimente, ei se vor lafai incontinuare iar prostimea pe spatele careia ei se lafaie, se vor ingramadi mereu pentru tigai la promotie.
        Acesta este mult-laudatul si foarte democraticul sistem parlamentar.

        Continuand sa ne lasam in seama acestor indivizi, vom avea parte de acelasi spectacol grotesc iar sansele de revenire se vor diminua in permanenta, pana cand chiar nu se va mai putea face nimic.
        Acest sistem politic trebuie desfintat.
    • +16 (18 voturi)    
      exagerat de optimiste cifrele avansate (Vineri, 6 iulie 2012, 6:52)

      Teri [utilizator] i-a raspuns lui iulian_c

      din pacate dintre cei cu drept de vot sunt mult mai multi decit doar 30 %, asa ca, ne place or ba, cei care au mai mult de 2 neuroni se cam pierd in massa cea mare (lucrez cu oameni si la tot pasul trebuie sa le traduc din romana in romana lucruri simple, din vietile lor, n-ai idee cit de precar este mobilata intelectual e o incredibil de mare parte a conationalilor)
    • -12 (28 voturi)    
      SSS (Vineri, 6 iulie 2012, 7:01)

      ElEl [anonim] i-a raspuns lui iulian_c

      Diferenta dintre un grup si celalat este asa cum vrea HotNews.ro sa o vezi. Doar pentru ca nu au filmat si persoane din mitingul anti-USL facand aceleasi gesturi ca si cei din mitingul Anti-Basescu, nu inseamna ca sunt mai destepti sau mai ''nemanipulati".

      Deocamdata in Romania nu poti sa vezi un reportaj cu adevarat independent, fara un strop de culoare, portocalie, rosie sau galbena.
      • +18 (20 voturi)    
        asa crezi tu? (Vineri, 6 iulie 2012, 8:21)

        dan [anonim] i-a raspuns lui ElEl

        Stimabile, am vazut de aproape grupul anti-USL si am putut constata pe viu ca a fost un grup de oameni decenti, care s-au comportat civilizat. In plus nu s-au scandat rime de ferentari. Tu de unde ai urmarit desfasurarea evenimentelor ca sa-ti dai cu parerea? De la o bere? Sau stii sigur ca "si aia e la fel"din barfele vecinelor asistate social?
    • +20 (24 voturi)    
      exact (Vineri, 6 iulie 2012, 7:36)

      adi_82 [utilizator] i-a raspuns lui iulian_c

      Exact asta am observat si eu.Diferenta dintre cele doua grupuri.Este o diferenta de la cer la pamant.Bravo celor de la anti-USL
    • +9 (9 voturi)    
      Exact (Vineri, 6 iulie 2012, 9:50)

      ion [anonim] i-a raspuns lui iulian_c

      Exact la acelasi lucru m-am gandit si eu cand am citit sloganele : "Udrea pe centura, Ca-i o taratura" cum vine asta? Inteleg ca ai anumite convingeri si zici jos Udrea, Udrea la puscarie etc, dar astfel de slogane nu fac altceva decat sa arate nivelul de cultura.
      Problema ii ca astfel de oameni sunt cei care merg la vot. Din pacate sunt foarte multi care nu merg la vot. De ce? Pentru ca USL=PDL = aceeasi mizerie si refuza sa aleaga raul cel mai mic. Parerea mea e ca alegand raul cel mai mic (care crezi tu ca o fi ala USL, PDL, PNL UDMR fiecare cu parerea lui) cu timpul o sa se mai maturizeze si clasa politica de la noi, dar pana atunci poate oricand veni un Ponta sa faca ce face acuma si sa scape nepedipsit.
  • +19 (23 voturi)    
    bravo (Vineri, 6 iulie 2012, 2:22)

    em [anonim]

    meritam ceea ce ni se intampla. ati reusit sa faceti dintr-un protest impotriva incalcarii grave a unor reguli elementare intr-un stat democratic UN GHIVECI. ce cautau membrii pdl la protestul de la pta revolutiei? de ce de fiecare data apar demonstrantii de serviciu pro-usl, foarte bine organizati, cu logistica si slogane? ce naiba cauta ecologistii acolo, ce legatura au gazele de sist cu fondul protestului?
    cati dintre oameni au inteles lucrurile grave care se intampla acum? cati dintre ei pot face abstractie de basescu, gaze de sist, pensie ca sa poata protesta pentru asta.
    rusine, romania!
    • +3 (3 voturi)    
      ASA ESTE (Vineri, 6 iulie 2012, 10:37)

      Marimar2012 [utilizator] i-a raspuns lui em

      Nu e foarte bine ca se intampla imixtiunea politicului intr-o miscare de genul acesta. DAR....sa nu uitam ca s-a anuntat ca va fi asa, te intreb, va intreb: cum se pot organiza mitinguri si intruniri fara cineva care sa se ocupe de asta? Presupunem ca ne mobilizam pe retelele de socializare, caci asta se poate si fara politic. Unde ne adunam? Trebuie sa cerem aprobare, caci NOI NU SUNTEM CA EI> Noi nu suntem spontani. Noi avem - din fericire - serviciu, dar mai presus de toate, NOI respectam legea. Si daca, sa zicem, cineva se ocupa de aprobari....ce facem dupa ce ne strangem in locul acela? strigam ca nebunii? Ce ne facem cu "spontanii" care-si arata fundurile goale in mijlocul strazii si vad ca nu-i ia nimeni in duba pentru expunere indecenta. Nu in ultimul rand, cineva trebuie sa raspunda de oamenii adunati. Putem noi sa dam si sa facem toate astea? Va spun eu ca nu. Ideea e ca, spre deosebire de ei, NOI suntem latenti. Pe asta se si mizeaza. De-aia au si modificat legea referendumului. Pentru ca stiu ca NOI nu iesim nicaieri. Nici la vot si nici in strada. Daca nu organizau MRU si PDL-ul acest miting, toti cei care au iesit ieri in strada faceau politica si rezistenta la TV. Imi pare rau, fara nicio patima, dar asta este. Si recunosc ca ma incadrez in acest tablou.
  • -22 (36 voturi)    
    ... (Vineri, 6 iulie 2012, 2:27)

    dan [anonim]

    Ce nu s-a vazut la protestul anti USL din Piata Revolutiei este sirul lung de autocare parcate pe Victoriei, exact ca pe vremea FSN-ului. Adica sustinatorii lui MRU au fost adusi cu autocarele? Exact, ce poate fi mai patetic de atat? Si cand il mai vad si pe pacaliciul ala de Neamtu, ma apuca jalea..
    • +23 (31 voturi)    
      hmmm (Vineri, 6 iulie 2012, 2:59)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui dan

      Recunosc că nu-ţi împărtăşesc indignarea. De ce? Pentru că protestul a fost organizat, s-a anunţat clar asta. Aş fi fost de acord cu tine dacă protestul ar fi fost prezentat drept "spontan", da, atunci ar fi fost greţos, reprobabil şi condamnabil. Atâta vreme cât un partid - fie el USL, PDL, FSN, Nazist, Ecologist, Comunist - organizează o manifestaţie, e tot dreptul şi interesul lor să asigure transport, materiale propagandistice, whatever. Dacă, de exemplu, eu n-am maşină, locuiesc în Slobozia, vreau să particip la un miting maine în Bucureşti iar filiala locală a unui partid care participă la miting pune la dispoziţie două autobuze pentru cei care-i împărtăşesc opţiunea, nu văd de ce nu m-aş folosi de acel autobuz, nu văd de ce n-aş lua un steguleţ sau o pancartă sau ce-o fi. Aşa e normal, e peste tot, şi la nemţi, şi la americani, şi la francezi, etc...
    • -18 (34 voturi)    
      Adevarul (Vineri, 6 iulie 2012, 3:16)

      wolfspark [utilizator] i-a raspuns lui dan

      Puteti sa dati thumbs down cat doriti, si sa cenzurati comentariile oamenilor, dar adevarul este decat unul. Am fost la mitingul PDL, si pot sa va zic ca am vazut cu ochii mei un rand lung de autocare in care oamenii s-au urcat imediat ce s-a terminat mitingul. Banuiesc ca tot cu ele au venit.

      Fiti cinstiti, si nu mai dati thumbs down aiurea.
      • +15 (21 voturi)    
        "adevarul este decat unul" (Vineri, 6 iulie 2012, 5:13)

        Gramofonu' [anonim] i-a raspuns lui wolfspark

        Gramatica este DOAR una. Ar fi cazul s-o inveti.
        • +5 (7 voturi)    
          ai dreptate (Vineri, 6 iulie 2012, 5:52)

          wolfspark [anonim] i-a raspuns lui Gramofonu'

          scuzele mele :). "adevarul este doar unul"
      • +4 (8 voturi)    
        Limbaj psd-ist (Vineri, 6 iulie 2012, 8:38)

        catri81 [utilizator] i-a raspuns lui wolfspark

        "dar adevarul este decat unul"Se spune adevarul este doar unul(sau adevarul este numai unul) .Invatati limba romana si apoi comentati .
      • +6 (6 voturi)    
        Trebuiau sa mearga ca badea Cartan, (Vineri, 6 iulie 2012, 9:15)

        Dianora [utilizator] i-a raspuns lui wolfspark

        pe jos, aia din provincie? Daca te uitai, vedeai si masini mici cu numere din provincie.. Care e problema? Crezi ca i-a silit/platit cineva?
        • -4 (4 voturi)    
          da ! (Vineri, 6 iulie 2012, 9:44)

          adrian [anonim] i-a raspuns lui Dianora

          au fost luati cu arcanu si cu banu .

          mobilizati , platiti , dusi innapoi acasa .

          sau asigurat tricouri , pancarde , lozinci . (ca pe vremea lui iliescu ) .

          scoala comunista e aceeasi .
      • +1 (1 vot)    
        ...si tu... (Vineri, 6 iulie 2012, 10:38)

        Andrei T [anonim] i-a raspuns lui wolfspark

        Si tu ai urcat in autocar?
    • +10 (10 voturi)    
      eu am venit din bucuresti (Vineri, 6 iulie 2012, 9:26)

      DavidM [utilizator] i-a raspuns lui dan

      sustinatorii lui Copy-Ponta au fost adusi cu bani furati de la buget....
      • -1 (1 vot)    
        poate tu .. si inca maxim 200 . (Vineri, 6 iulie 2012, 9:46)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui DavidM

        restu au fost mobilizati .

        pe bani mei si ai tai (de la buget) . pentru a sustine pe "money-taste"-ul care sta sa cada in bot .
  • +29 (31 voturi)    
    piata universitatii (Vineri, 6 iulie 2012, 2:39)

    crisic [utilizator]

    Ce-a ajuns si Piata Universitatii...
    Sper ca esti fericit domnule iliescu!
    • +9 (9 voturi)    
      "Revolutionarii" sigur sunt! (Vineri, 6 iulie 2012, 9:17)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui crisic

      Guvernul le-a dat inapoi pensiile speciale! Si da, dl Iliescu e fericit ca si lui i-a crescut pensia, ca si lui Gelu Voican Voiculescu etc. Pai nu merita sa manifestezi pentru cateva zeci de milioane in plus?
  • +24 (28 voturi)    
    Celor din fața Teatrului Național... (Vineri, 6 iulie 2012, 2:59)

    rgz [utilizator]

    Și apreciez moderarea acestui site, cu toate că aș vrea să știu ce cuvinte interzise a conținut postarea mea precedentă. Reformulând, protestatarii din fața Teatrului Național - cu pantalonii dați jos, șobolanii spânzurați, lozincile de stadion și limbajul de doi bani, reprezintă exact categoria de care România trebuie să scape pentru a putea evolua.
    Nu mă înțelegeți greșit, nu am nimic cu pensionarii (cu toate că sunt convins, în ritmul ăsta nu mă voi pune niciodată în pielea lor, voi fi deja pulbere), dar ce văd acolo nu reprezintă România mea. Ce văd acolo este exact opusul civilizației din care îmi doresc să fac parte.
    • +7 (7 voturi)    
      Ai sa rizi, (Vineri, 6 iulie 2012, 9:12)

      Gheorghe [anonim] i-a raspuns lui rgz

      dar sunt o multime de pensionari in Pta. Victoriei. Ca in toate categoriile sociale sunt si d'aia si d'aia. Vrei sa-ti spun de o familie de doctori care 'plagiaza' Antena 3 si Realitatea? Nici nu-ti imaginezi cit e de trist...
  • +32 (38 voturi)    
    E oficial, Mafia e la putere ! (Vineri, 6 iulie 2012, 3:12)

    Daniel Grecu [anonim]

    Lista neagră a instituțiilor statului român preluate de USL sau aflate sub asediu:

    Președinția României
    Curtea Constituțională a României
    Președinția Senatului
    Președinția Camerei Deputaților
    Consiliul Superior al Magistraturii
    Înalta Curte de Casație și Justiție
    Parchetul General
    Direcția Generală Anticorupție
    Agenția Națională de Integritate
    Avocatul Poporului
    Monitorul Oficial
    Institutul Cultural Român
    Consiliul Naţional de Atestare a Titlurilor, Diplomelor si Certificatelor Universitare
    Comisia de Etică din subordinea Ministerului Educației
    Scopurile USL: preluarea totală a puterii și salvarea mafioților de sau de la pușcărie. Se încearcă suspendarea lui Băsescu nu numai pentru a ajunge la procurori ci și pentru a-l grația pe Adrian Năstase. Mafia e îngrozită de ceea ce i s-a întîmplat lui Năstase. Acesta e motivul pentru care Dan Voiculescu și-a dat demisia din Parlament, pentru a scăpa de Înalta Curte de Casație de Justiție. Acesta e motivul pentru care USL-ul atacă astăzi cu violență Justiția și statul de drept.
  • +31 (31 voturi)    
    comunismul tipa tare in hol (Vineri, 6 iulie 2012, 5:30)

    o doamne!!!!! [anonim]

    Se preiau in mod abuziv functii in stat, in institutii de stat, se intra peste comisii de examinare?!!!! se demit comisiile de examinare..... parca suntem in vestul salbatic.... hmmm... sau mi se pare o practica cunoscuta si pe care multi nu au uitat-o.... a stat vreme de vreo 50 ani pe aici... in curand se vor nationaliza casele, se vor prelua de catre stat societatile comerciale si mergem la marea nationalizare!
    "Bine ai revenit comunism, lumineaza calea noastra, pentruca am fost orbi vreme de 20 de ani si ne-ai lipsit!" isi spune Ponta linistit inainte sa adoarma, Bunicuta e fericita ca nepotelul mult iubit e ascultator si a invatat bine lectia comunismului aplicat rapid. Poate daca e asa rapid nu se vor prinde "agenturile straine"... iar romanii isi aduc aminte doar ca pe vremea mult iubitului conducator, statul le dadea case si locuri de munca!

    O Doamne, da-le romanilor minte!!!!!
  • +24 (26 voturi)    
    La Lupta! (Vineri, 6 iulie 2012, 6:07)

    Virgil [anonim]

    Dati-ne arme! Sunt gata sa-mi apar presedintele cu arma in mana impotriva uzurpatorilor.
    • -11 (21 voturi)    
      un cetatean (Vineri, 6 iulie 2012, 8:02)

      armaghedon [utilizator] i-a raspuns lui Virgil

      Cine facea invitatie la mitingul PDL ? Videanu ? Unul din cei mai corupti politicieni romani ? Ma mir ca nu ne-a invitat la miting la Monte Carlo unde are vila de lux ! Penibil! Da nu mai scapam o data de Basescu ? O tara nu se conduce cu intrigi si instigarea categoriilor sociale intre ele ! Madam Macovei de ce nu a fost asa de vocala cand Anastase a fraudat la numaratoarea voturilor pentru legea pensiilor ?
    • 0 (6 voturi)    
      Arme? (Vineri, 6 iulie 2012, 9:43)

      Ovidiu [anonim] i-a raspuns lui Virgil

      Eu zic sa-ti arunci niste apa rece pe fata; din cauza temerarilor extremisti ca tine mor oameni degeaba peste tot in lume. Daca in loc sa pui mana pe arme ti-ai folosi neuronul, am trai intr-o lume mai frumoasa :).
  • +23 (27 voturi)    
    oameni buni! (Vineri, 6 iulie 2012, 6:15)

    paolalaan [utilizator]

    nu va lasati!stiu ca e teribil de cald ,dar nu-i lasati sa faca ce vor din tara asta!Noi nu vrem la conducere nici hoti de tip ponta , nici repetenti de tip crin , noi vrem oameni harnici curati care sa tina cu noi!Nu vrem borfasi , nu vrem talhari ca astia ,vrem doar sa traim in pace!Nu uitati ,euro a crescut din cauza lor ,Europa ne reneaga din cauza lor ,noi vom plati scump pentru hotiile acestor borfasi !Ei condusi de Voiculescu Vantu N astase ilici si alti banditi au dus tara spre dezastru !Nu le permiteti asta!Nu lasati tara pe mana hotilor si a tradatorilor !IESITI IN STRADA PANA-I DAM JOS!
  • -7 (15 voturi)    
    Cenzura (Vineri, 6 iulie 2012, 8:04)

    Crosby [utilizator]

    Comentariile mele de pana acum nu au aparut. Nu se incadreaza in linia pro PDL - Basescu. Mitingul Din Victoriei a fost "spontan" organizat de PDL. Oameni saraciti si care accepta orice "subventie" pentru a asculta latraturile celor de la tribuna. Stiti ceva ? Pe 29 este momentul adevarului, sa avem rabdare pana atunci si vedem exact care este capitalul de incredere al "celui mai iubit roman" Basescu.
    • -1 (9 voturi)    
      Si te surprinde? (Vineri, 6 iulie 2012, 9:20)

      Ovidiu [anonim] i-a raspuns lui Crosby

      Am remarcat si eu lipsa de neutralitate in multe articole pe acest site, am remarcat si ca orice comentariu pro-pdl / anti usl primeste plusuri, iar invers - minusuri. Am remarcat ca unele comentarii pe care eu le consider pertinente, obiective, neutre ca exprimare (Cel putin nu vulgare) - nu sunt postate (in general postez anti-pdl). Am remarcat ca mai ales criticile directe pe care am incercat sa le postez aici, indreptate impotriva scribilor publicatiei, n-au fost postate. Cum cel mai probabil nici acesta nu va fi. Site-ul asta este (parerea mea) - departe de a fi neutru.
      • +8 (10 voturi)    
        Stii ce e aia majoritate? (Vineri, 6 iulie 2012, 9:48)

        gigi [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

        Domnule Ovidiu, nu intelegi conceptul de majoritate?? Daca mai multi oameni inclina spre o parte, nu ti se pare normal ca sa apara o diferenta de opinie si plusuri mai multe pe partea respectiva? Domnule Ovidiu, esti cumva putin sacadat in gandire ca sa intelegi si sa observi ca nu toate voturile sunt plusuri, ci si unele negative, dar nu suficiente ca sa treaca totalul sub 0. Acum, domnule Ovidiu, poti indruga verzi si uscate ca sa scazi din credibilitatea unei surse de informare, dar adevarul, domnule Ovidiu, care este in esenta unul foarte dureros, ne distruge tara si orice sansa de a evolua ca oameni, societate, economie. Domnule Ovidiu, ti se pare cinstit si normal ce face V Ponta cu institutiile de justitie si decizie ale tarii? Domnule Ovidiu, este ok pentru dumneata sa devenim sclavii unor oameni necinstiti ce au putere doar pentru ca poarta denumiri ca deputat, senator, ministru?
        Cred ca in primul rand, indiferent cat de rau a fost sau e Basescu, ce face Ponta din aceasta tara e cu mult mai grav si distructiv pentru noi si tara noastra (oricat de amarata si de urata o cred unii).
        Deci ce se intampla acum nu e un protest anti-vreun partid, domule Ovidiu, ci e un protest pro-justitie, pro-lege, PRO-ROMANIA!
        • -4 (6 voturi)    
          Sacadat in gandire? (Vineri, 6 iulie 2012, 10:23)

          Ovidiu [anonim] i-a raspuns lui gigi

          Uite, reciteste com meu, apoi raspunsul tau. Nu-i nevoie sa ma inveti tabla adunarii, nu faceam analiza cantitativa a plusurilor. Am remarcat doar ca sunt generic mai multe pareri pro-pdl aici. Ce criticam eu, daca incerci sa citesti ce scrie acolo, nu ce interpretezi tu - este lipsa de neutralitate a oficialilor acestui site de stiri. Asa ca nu mai fii "drama queen", daca ai o parere pertinenta pe subiect e binevenita.. daca nu... ma rog. nici o surpriza daca nu, da oricum - e degeaba. Nu mai divaga in felul asta, parca ai facut un colag cu decupaje din ziar - din discursuri electorale, asa arata comentariul tau.

          Oricum, ma distreaza exprimarile tale, conf carora "indrug verzi si uscate pt a scadea credibilitatea unei surse de informare" - FAIL - nu indrug nici verzi nici uscate, ci pareri argumentate si simple, fara culoare politica. Imi place jurnalismul neutru, atata tot. Si ce fac unii dintre jurnalistii afiliati hotnews.ro nu e deloc neutru. fie din convingeri personale, fie ca sa-si justifice o parte din venit - scriu cum scriu. Dar nu neutru.
          Asa ca, scuza-mi remarca... dar ca sa poti da un raspuns e in general bine sa stii intrebarea (Sau afirmatia, comentariul etc). citeste mai bine inainte....

          Succesuri!
          • +4 (4 voturi)    
            Succesuri (Vineri, 6 iulie 2012, 11:25)

            gigi [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

            Mda,nu iti cere nimeni sa-ti schimbi punctul de vedere domnule Ovidiu,cum nu trebuie sa ceri cuiva sa creada niste afirmatii fondate pe niste pareri.Si, daca recitim amandoi comentariile noastre, domnule Ovidiu nu vad unde aduci in discutie subiectul articolului, adica despre ce se vorbeste aici. Deci, dintre noi doi, Domnule Ovidiu, dumneata esti in afara subiectului articolului si nu privesti esenta, ci doar iei in discutie posibilitatea ca autorul sa fi scris treburile astea avand o inclinare politica. Nu vreau sa lansez vreo presupunere referitoare la natura ideilor din comentariile dumneata, dar ce pot sa spun e ca nu ai adus plus de valoare sau vreun subiect cat-de-cat adiacent articolului. Ti se pare ca e pro-vreun partid?Ok, spune asta, dar ideea de baza ramane, si anume ca se incalca principii democratice (nu ca democratia ar insemna ceva oricum - votam de 2-3 ori in 5 ani, dar sunt luate decizii pentru noi la fiecare saptamana, cel putin), dar daca ai urmari si alte lucruri decat ce zice hotnews, domnule Ovidiu ai vedea ca Europa se uita cam urat inspre noi, cursul valutelor (euro in special - sper ca esti vreun norocos ce nu are credite la banci) urmeaza sa bata recorduri, cat si alte chestii de natura economica ce vor inrautati situatia Romaniei pe termen lung. Nu zic ca era mai bine cu unul sau cu altul, dar asta nu inseamna ca trebuie sa acceptam ceva mai rau, si anume inmanarea jutitiei doar unei camere de oameni cu interese ... cel putin diversificate.
            Dumneata, domnule Ovidiu, nu pari decat un trol, unul cu un limbaj si vocabular dezvoltate. Si nu cred ca eu am nevoie de "succesuri", in ciuda glumitei tale... "inteligente".
            O zi buna domnule Ovidiu, sper sa aveti suficient sange pentru creier cat sa digerati informatiile si sa scoateti esentialul din ele inainte de a da vina pe emitatori cum ca ar fi influentati.

            Si daca hotnews, intr-un articol atat de simplu ti se pare ca e inclinat pro-... atunci ce dracu mai poti spune de antene??
          • +1 (1 vot)    
            :)) (Vineri, 6 iulie 2012, 12:26)

            unnene [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

            mai ai putin si treci pe datorie
          • 0 (0 voturi)    
            intrebare (Vineri, 6 iulie 2012, 19:10)

            gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

            Si daca sunt generic mai multe raspunsuri pro PDL/anti USL care e problema? Ce ti se pare ciudat in treaba asta? Unde e anormalitatea? Eu, unul, gasesc firesc asta, un om educat, un om responsabil, nespalat pe creierde antene trebuie sa fie anti -usl. Daca pana in aprilie mai puteam intelege opiniile pro USL ca fiind raspunsul la erodarea prin guvernare a PDL-ului, acum, dupa cate prostii au facut cei de la USL, dupa atatea violari ale democratiei, dupa atatea dovezi de impostura si mediocritate/impostura academica, mi-e greu sa cred ca cineva educat mai poate sustine USL.
      • +3 (3 voturi)    
        subscriu ! (Vineri, 6 iulie 2012, 9:51)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

        .
      • -2 (2 voturi)    
        partizanat (Vineri, 6 iulie 2012, 10:28)

        gicu nesurprinsul [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

        Pai site-ul asta e pro pdl de cand lumea. Pro usl este ziuanews. Aproximativ neutru este mediafax. Ai de unde alege.
        :)
        • -1 (1 vot)    
          Stiu (Vineri, 6 iulie 2012, 11:04)

          Ovidiu [anonim] i-a raspuns lui gicu nesurprinsul

          Dar incercam sa scriu asta intr-un mod mai delicat si elaborat.. de cele mai multe ori nu-mi posteaza comentariile de felul asta. Mediafax e ok, la el ma raportez si eu cand vreau sa citesc o stire pertinenta.

          Spor!
  • +17 (19 voturi)    
    gorilele (Vineri, 6 iulie 2012, 8:07)

    elwis [utilizator]

    Promisiunea restituirii indemnizatiilor de "revolutionari" si banii promisi pensionarilor de 45 de ani ai lui Dogaru -au scos "gorilele" USL-iste in P-ta Sfatului din Brasov ! Nu va lasati pacaliti-voi nu aveti avantajele lor ! Tot din banii vostri sint platiti !
    • +3 (3 voturi)    
      da (Vineri, 6 iulie 2012, 12:25)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui elwis

      Si eu sunt pensionar militar,dar nu as urma golani de teapa lui Dogaru.Acest guvern nenorocit pote sa-mi dea si luna de pe cer,nu imi vand constiinta pentru argintii lor! Pana la 60 si... de ani am muncit pentru a manca,aceasta voi face si de acum inainte si nu voi pupua dosul comunistilor precum Ovidiu,Armaghedon si alti vanduti(nu prosti)! Faptul ca le raspundem este deja un succes de care ar trebui sa-i lipsim!
  • +6 (8 voturi)    
    revolta alba !!! (Vineri, 6 iulie 2012, 8:17)

    mariusxmarius [utilizator]

    revolta alba !!!
  • +18 (22 voturi)    
    god... (Vineri, 6 iulie 2012, 8:21)

    gogu [anonim]

    ce diferenta intre anti-USL si anti-Basescu... incredibil. Eu unul am fost in Piata Revolutiei, in afara cercului facut de jandarmi (cam jumate din cei stransi erau in afara acestuia) si am fost placut surprins de oamenii din jurul meu: 28-40 ani, foarte multi cu A3-uri imprimate cu mesaje pro-democratice si apolitice.

    Traiasca Romania Libera!
  • -7 (9 voturi)    
    ehe (Vineri, 6 iulie 2012, 8:40)

    miki [anonim]

    la cat venin ati varsat PDL-istilor ma sapteptam sa fiti mai julti
  • +9 (11 voturi)    
    Trist (Vineri, 6 iulie 2012, 8:47)

    Stefan [anonim]

    Dece trist? Ca dupa ce am crezut ca incepem sa scapam de fantomele trecutului ne intoarcem de unde am plecat. Credeam ca fantomele nu au copii, dar se pare ca au evoluat. Papasa, desi nu are urmasi naturali, are in Ponta si Crin cei mai demni urmasi. Trist nu ca a picat Roberta sau Blaga. Trist nu ca pica Basescu. Trist ca se calca in picioare orice lege, orice principiu. Si asta fara jena spunand ca nu e nimic anormal. Totul e anormal. Cred ca e timpul sa ne trezim, altfel riscam sa ajungem ca totul a fost un vis frumos, dar ne-am trezit si eram tot sub dictatura comunista, iar Ceausescu traieste prin ei. TRIST.
  • +10 (10 voturi)    
    valoare de simbol (Vineri, 6 iulie 2012, 8:49)

    Dr Marutza [anonim]

    Nu trebuie decat sa comparam cele doua manifestatii si adevarul apare limpede: marlani si suburbani fata in fata cu oameni civilizati care-si exprima nemultumirea. Asta reiese si din vesnicile interventii facute de un crin antonescu, ponta ori voiculescu: atacurile la persoane, jicniri, vocabular de mahala! Daca nu esti fan basescu - devii! Cum sa-ti imaginezi tara condusa de asemenea caricaturi? Fereasca bunul Dumnezeu!
    Cu armele bunului simt, cu hotatarea de a nu accepta hotii, oportunistii si latraii cocotati in fruntea statului in chip de "alesi" ai poporului, sa le aratam ca ei nu reprezinta - de fapt - decat o gloata de marlani , dupa chipul si asemanarea lor!
  • -4 (8 voturi)    
    incorect! (Vineri, 6 iulie 2012, 8:55)

    Mihai Razvan Bulgareanu [anonim]

    Nu stiu de ce nu se dau cifrele exacte. La manifestatia anti-USL au fost de fapt peste 35.000 de oameni, in timp ce la manifestatia anti-Basescu au fost in jur de 50. Astia erau, de asemenea, si beti. Unde mai pui ca in timp ce manifestantii anti-USL erau toti intelectuali, astialalti s-au dovedit in mare majoritate analfabeti. Luatri la bani marunti de jandarmi, n-au putut prezenta nici unul vreo duploma de BAC sau de licenta. Halal!
    • +1 (1 vot)    
      Buna ironia (Vineri, 6 iulie 2012, 10:44)

      O_T_I [utilizator] i-a raspuns lui Mihai Razvan Bulgareanu

      Desi sunt anti-psd, deci pro-democratie, nu pot sa nu 'gust' ironiile care apar in unele comentarii; excelente;
  • +5 (5 voturi)    
    PDL l-a ingropat pe dl Basescu (Vineri, 6 iulie 2012, 9:01)

    catalin_mattei [utilizator]

    PDL l-a ingropat pe dl T Basescu.. Neputinta de a aduna un grup mult mai mare de oameni ( trebuie sa fim sinceri si sa recunoastem ca cei nemultumiti de actualele evolutii romanesti sunt mult mai multi) face ca imaginea presedintelui sa fie una a omului care si-a pierdut legatura cu propriul popor. In 2007 am vazut o populatie indarjita in a apara o valoare in care credea.. aseara a fost o multime nevoita sa apere dar fara mare aplomb... PDL tb sa se gandeasca la ceea ce va face in viitor caci dupa discursurile tinute de MRU tare imi este ca acesta va fi o carte perdanta.. avem nevoie de o Opozitie puternica cu atat mai mult cu cat actiunile USL arata ca este posibil ca un vot masiv primit in toamna sa ne aduca la statutul de puetere discretionara a viitorilor (actuali) guvernanti. Ori PDL tb sa se faca mai puternic si mai matur ori USL sa se rupa si puterea si opozitia sa se imparta intre PSD si PNL
  • +7 (7 voturi)    
    O simpla privire.... (Vineri, 6 iulie 2012, 9:02)

    Ronin [utilizator]

    ...poate fi edificatoare....comparati sloganurile, e atat de simplu!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Ironii... (Vineri, 6 iulie 2012, 9:04)

    Ovidiu [anonim]

    Asta nu ar trebui sa fie un protest al poporului? si acum sincer.. chiar se asteapta cineva ca omuletii aia cu pancarte sa fie altii decat cei care au lipit afise in campanie? "[...] unde PDL organizat, de la ora 18:00, un miting anti-USL [...]"... si a invitat niste persoane apolitice, care atunci s-au vazut prima oara, si, desigur, au venit acolo din convingere.

    Chiar totul e controlat politic, si fiecare partida tipa la cealalta ca incearca sa manipuleze prea flagrant. SERIOS?!!? Chiar asa, un popor intreg "luat de prost"?!//
    Fereasca-va Cristi de un protest adevarat al poporului. Pe voi toti, fie USL, fie PDL, sau pe scurt, pe voi comunistii..(editat de HotNews.ro)
  • -2 (4 voturi)    
    oameni buni la ce ? (Vineri, 6 iulie 2012, 9:05)

    sofocle [anonim]

    Da, da, nu va lasati ! Iesiti in strada ,voi toti cei pusi in functii de conducere pana la cel mai de jos nivel, pe criterii politice in ultimii 2 ani. Sa-i sanctionam pe cei ce vor sa ne alunge din posturile cheie prozelitii,rudele si camarazii de partid pe care cu mare chinuiala i-am cocotat acolo in ultimii 2 ani. Sa le aratam de la obraz ca noi suntem singurii capabili sa conducem aceasta tara, capabili sa muncim 24 ore din 24 ( cum intelept ne-a spus tatuca Videanu ) pentru ca doar lenesii care muncesc doar 10 ore pe zi nu-si construiesc palate de milioane de euro. Sa le aratam acestor bolnavi inchipuiti ca aceasta tara poate exista cu un singur spital ( acela din Viena ), asa ca medicii si asistentele medicale sa ne multumeasca, deoarece le-am dat posibilitatea sa castige mai bine in strainatate( probabil la asta se referea marele nosstru carmaci cand spunea : "dottore"- isi aducea aminte de Viena ). Cu manie verde ( sper sa nu fim confundati cu ecologistii) sa schimbam portocaliul optimist si sa spunem adversarilor verde in fata ca ne-am sacrificat pentru scumpa noastra tarisoara lasandu-i cu bani mai putini la salarii si pensii, ca "banii e murdari".Nerecunoscatori nenorociti, vor sa ne ia posibilitatea sa ne sacrificam pentru binele acestui popor. Vor sa ne impiedice sa shimbam bordurile in toata tara, sa facem locuri de joaca pentru pensionarii de la tara, patinoare de 3 ori mai scumpe, sali de sport imense in localitati cu 100 locuitori (majoritatea pensionari), vor sa ne impiedice ca la urmatoarele inundatii sa ducem tarancilor sinistrate pantofi cui si genti de firma. Auziti stimati patriotarzi verzulio-portocaliu cat tupeu pe cei ce ne critica. Cu "succesuri" nesfarsite am pus la punct sistemul de invatamant si am demonstrat ca zecile de medalii anuale internationale la matematica, fizica , chimie, etc. ale olimpicilor romani sunt esecuri lamentabile ce trebuie imediat stopate. Avem atatea realizari in ultimii 2 ani ca doar niste rauvoitori nu le vad
  • -3 (9 voturi)    
    REVOLTA POLITRUCILOR SI DIRECTORILOR PEDELISTI (Vineri, 6 iulie 2012, 9:07)

    hvnkhvhklvvc [anonim]

    Doar camasile erau albe, nu si constiintele lor. Cineva spunea ca erau foi A3 cu mesaje civilizate , ok dar cine are imprimanta A3 acasa ? Cred ca oamenii normali au doar A4 , pentru ca din ce stiu eu imprimante A3 se afla, de cele mai multe ori, in institutiiile publice sau firme
    Cred ca multe persoane din cele prezente la mitingul pro pedele sunt de fapt salariati ai statului cu functii de conducere si nu mi se pare corect, pentru ca majoritatea acestor functii au fost ocupate pe criterii politice in guvernarea pedeleului..
    • 0 (4 voturi)    
      Asa este! (Vineri, 6 iulie 2012, 9:25)

      Haplo [utilizator] i-a raspuns lui hvnkhvhklvvc

      Si in imprimantele alea se ascund droguri si materiale pornografice!

      Unde am mai auzit eu asta??? AAAAAAAAAAAAA, la mineriada, cand ati intrat in sediul PNTCD.

      Abia astept sa vad si poze cu acesti nomenklaturisti, in mod sigur sunt niste stapani de sclavi rai si perversi
      • -2 (2 voturi)    
        da.. (Vineri, 6 iulie 2012, 10:45)

        catalin_mattei [utilizator] i-a raspuns lui Haplo

        este foarte adevarat ca asa a fost in perioada de dupa 1989.. ceea ce uiti cu desavarsire este ca cei ce faceau aceste afirmatii erau cei din FSN iar tovarasul T Basescu era un fsn-ist cunoscut si cu functie... noi singuri ne sapam groapa.. am vrut sa scapam de Iliescu si nu am reusit poate si pt ca in locul sau nu am adus oamenii fara constiinta incarcata, fara bube de tipul gradati la Securitate... daca am fi avut vointa de a schimba in bine acum nu am fi fost pro sau anti celor ce sunt in functii, fie Guvern, Parlament sau T Basescu , caci acestia nu ar fi putut intra in politica.. am dorit sa promovam mediocritatea ( vorbesc de alegatori si nu ma exclud aici ) si acum ea ne-a inundat, ne sufoca
      • 0 (0 voturi)    
        :)) (Vineri, 6 iulie 2012, 12:29)

        unnene [utilizator] i-a raspuns lui Haplo

        excelent
    • +6 (6 voturi)    
      @sofocle (Vineri, 6 iulie 2012, 9:29)

      Luke.x [utilizator] i-a raspuns lui hvnkhvhklvvc

      simplu A3 = 2 foi A4 lipite. Am vazut pancarte lipite cu scoci de 20 foi A4.
    • +4 (4 voturi)    
      Am eu .. (Vineri, 6 iulie 2012, 10:21)

      sub0cold [utilizator] i-a raspuns lui hvnkhvhklvvc

      Imprimanta A3 acasa ... una pe Laser, si una Matriciala ...
      Ce zici de asta ?
    • +2 (2 voturi)    
      ...vise... (Vineri, 6 iulie 2012, 10:50)

      Andrei T [anonim] i-a raspuns lui hvnkhvhklvvc

      Ce la stii tu pe toate...Ba boule, erau formate A3, chiar mai mari, ca nu era sa ti se ceara tie voie. Oamenii din piata muncesc, au firma asa ca au si formate A3. Dupa tine astea ar trebui inregistrate la politie. Vise, baiete, vise...
    • +1 (1 vot)    
      A3 (Vineri, 6 iulie 2012, 12:06)

      crin2 [utilizator] i-a raspuns lui hvnkhvhklvvc

      "Anonimule",nu te-ai prins:ERA VORBA DE ANTENA 3,nu de format A3.
  • +3 (3 voturi)    
    Azi e Ziua Compasiunii Umane (Vineri, 6 iulie 2012, 9:11)

    Costache2009 [anonim]

    La multi ani si sa va aveti ca fratii!
  • +5 (5 voturi)    
    studiu de caz (Vineri, 6 iulie 2012, 9:12)

    Gaby51 [utilizator]

    Ceea ce era de demonstrat. Uitati-va la filmele cu cele doua tabere si faceti media varstei....
  • +4 (4 voturi)    
    Numar aiuritor!!! (Vineri, 6 iulie 2012, 9:16)

    true [anonim]

    Cum ati numarat??? Ca mai mult de 100 cu bataie daca erau!!!!
    Ati cam dat de dracu! Unde sunt sustinatorii aia multi????
    • 0 (2 voturi)    
      las-o balta! (Vineri, 6 iulie 2012, 10:46)

      catalin_mattei [utilizator] i-a raspuns lui true

      cum ai vazut tu 100? erau clar in jur de 3000 chiar daca se vorbisera sa declare 8000 ( declaratii tv a lui MRU, Canacheu, etc)
  • 0 (2 voturi)    
    proteste pentru si impotriva cui ? (Vineri, 6 iulie 2012, 10:05)

    petre [anonim]

    Draga popor roman, cine sa te mai inteleaga? in ianuarie ati iesit in strada si ati srigat "JOS BASESCU". Acum cand il suspenda, ati iesit in strada si strigati "PRO BASESCU" ! Dumnezeu sa va inteleaga !
    • -1 (3 voturi)    
      Pai . .. (Vineri, 6 iulie 2012, 10:20)

      sub0cold [utilizator] i-a raspuns lui petre

      aia care au strigat si inca striga Jos Base, sint in Piata Universitatii ... in continuare :)
  • +6 (6 voturi)    
    Piata Victoriei (Vineri, 6 iulie 2012, 10:11)

    Andrei Antonescu [anonim]

    Va asteptam in fiecare seara la ora 19:00 impreuna cu noi, sa protestam pasnic pana cand Ponta isi va da demisia.

    Gasiti detalii despre protest aici: https://www.facebook.com/events/382477081812081/

    Galeria de poze de pe Hotnews: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150937944749195.419509.158929134194&type=1

    Personal, eu am apucat sa trec ieri pe la toate cele 3 proteste (Piata Revolutiei, Piata Universitatii si Piata Victoriei), iar acesta mi s-a parut cel mai civilizat.
    • 0 (2 voturi)    
      chiar daca (Vineri, 6 iulie 2012, 10:48)

      catalin_mattei [utilizator] i-a raspuns lui Andrei Antonescu

      chiar daca as vota pt inlaturarea lui T Basescu de la Presedentie nu pot decat sa salut faptul ca in Romania simtul civic exista.. cat timp suntem un popor viu, un popor care spune ceea ce crede, va fi bine. Bafta!
  • 0 (0 voturi)    
    Eu nu am vazut-o pe Udrea ! (Vineri, 6 iulie 2012, 10:26)

    hbhfhshhhbhshs [anonim]

    Voi a-ti vazut-o ?
  • +2 (2 voturi)    
    Treziti-va Popor! (Vineri, 6 iulie 2012, 10:32)

    1340296753384maria [utilizator]

    mafia striga jos Basescu in ianuarie,ce e asa de greu de priceput! sau nu va convine! s i bineinteles si prostimea manipulata de televiziunile lor, le-a spalat creierele,ca doar asa fac Comunistii!!!!............................ si Mafiotii!!!.......................romanii au dreptul sa-si apere independenta si democratia!.............................
  • +2 (2 voturi)    
    ultrasii sunt noii "mineri"? (Vineri, 6 iulie 2012, 10:59)

    aradeanu [anonim]

    Trebuie fotografiati, filmati si pusi pe Youtube ca sa-i vada toata lumea. Asa face democratie pONTA si aNTENESCU?
  • +2 (2 voturi)    
    impresii (Vineri, 6 iulie 2012, 11:07)

    catalin [anonim]

    ieri am fost Pta Revolutie. Citeva impresii:
    1.au fost mai multi oameni decit m am astepta.si nu ma refer la cei adusi de pdl pe care ii recunosteai usor, ci la celalti. poate 2000 au fost in zona ingradita, dar in jur, la umbra, au fost la fel de multi, mai in ales in zona Ateneului. tinind cont de caldura de ieri, ziua de miercuri din mijlocul sapt, si greaua mobilizare a bucurestenilor din ultimii ani, nr de participanti a fost surprinzator de mare.
    2.cei care nu au venit organizat cu pdl ul, au venit cu famila, cu catel cu purcel, chiar si gravide, au stat au ascultat si au aplaudat strict acolo unde a meritat (voi reveni la aplauze). acestia sint votantii pierduti de pdl si basescu care le au asigurat victoriile de la ultimile alegeri, acea clasa de mijloc care l a votat , dar care si este informata si daca compromisurile sint f mari asa cum au fost in ultimii ani (vezi UNPR ul, EBA, Udrea).pt acestia conteaza mai mult regulile, morala, minciuna, plagiatul, respectarea regulilor democratice. ei nu au venit pt BANI mai multi la salarii ajutoare, pensii. spun acest lucru pt ca ii aud pe cei de la pdl, tipind pe la tv ca somajul, cursul etc. fac o mare greseala daca se axeaza pe economic. F MARE!
    discursuri si aplauze:
    1.de departe cel mai bun discurs, pot spune din cele mai bune auzite in ultima vreme a, a fost al lui M Neantu. a fos electrizant si mobilizator fiind si cel mai aplaudat, cel putin in zona unde am stat eu la parcul din fata ateneului, cei veniti din proprie initiativa (nemembrii de partid) au aplaudat cel mai mult din tot mitingul.
    2.cei mai bine primiti vorbitori: M Macovei si MRU.
    3.cel mai nervos discurs Blaga. cred ca si a luat o mare teapa (ca sa nu spun o pervesiune care se potrivest mai bine) de la usl. sper sa il tina si in campania ce urmeaza.
    4.un sfat pt toti cei de pe scena: mergerti si vedeti filmul despre M Thatcher apoi luati va un trainer care sa va invete sa tineti discursuri (voce , intonatie,gestica etc) si toti cu exceptia
  • +2 (2 voturi)    
    ne organizam pe forumuri (Vineri, 6 iulie 2012, 11:33)

    Karla [anonim]

    Trebuie sa recunosc ca este absolut necesar sa iesim si in strada ca sa cream presiune si sa se vada afara si sa vada si politicienii abuzivi ca suntem cu ochii pe ei. Daca noi oamenii si societatea civila nu ar fi reactionat prompt zilele astea, abuzurile lor ar fi fost inimaginabile ca erau pregatiti sa rada tot. dar reactia noastra si cea internationala i-a facut sa dea putin inapoi si sa incerce sa faca mizeriile lor doar cu jumatate de masura. Dar cel mai eficient protest pe care trebuie sa-l facem de aici incolo va fi cel de pe forumuri si retelele de socializare. Trebuie sa ne mobilizam si sa iesim la vot in masa. Sa nu uitam ca ei vor veni la vot ca disperatii. Nu putem sa-i contracaram decat numai si numai prin vot. Si nu sunt de acord ca ei sunt majoritatea. Noi suntem mai multi dar nu ne vedem ca nu iesim la vot. La vot cu totii! Sa nu lasam tara pe mana lor ca e jale.
  • +2 (2 voturi)    
    impresii 2 (Vineri, 6 iulie 2012, 11:37)

    catalin [anonim]

    continuare:
    cu exceptia lui M Neamti si MRU.
    4.ma asteptam ca TRU sa vorbeasaca si el . pacat pt talentul sau ca nu a fost folosit. Curaj TRU!
    5.cel mai apladat in absenta Basescu.
    6.cel mai huiduit Ponta
    7.impresia mea este ca rezultatul referendumului inca se joaca. ce va conta:
    1.pdl ul are o mare sansa sa isi spele multe pacate mobilizindu se pt sus tinerea lui Basescu,
    2.convingerea celor care nu vin la vot de lehamite, dar nici nu sustin usl ul, sa iasa la vot
    3.citi vor fi pleacati in vacanta, si in cosecinta cum se va vota de cei care nu sin localitatea de domiciliu. apropos stie cineva spune legea in aceasta privinta?
    4.campania din media in special tv 3 sint usl pe fata si aseara am vazut promo urile pt ziua de astazi (votu din parlament) care practic sint clipuri anti basescu, 1 pro basescu B1, iar unul INCA relativ neutru TVR info si cei de la Jurnalul de la ora 19. dar pt ei nu timpul trecul sa o vireze.
    deocamdata atit.
  • +2 (2 voturi)    
    protest (Vineri, 6 iulie 2012, 11:41)

    Vali [anonim]

    De ce trebuie sa platesc si eu pt acest referendum nu ar fi mai bine sa fie platit de parlamentarii care voteaza pt suspendarea presedintelui?Este o rusine pt noi toti ca Ponta si Antonescu sa conduca aceasta tara,doi papusari condusi de voiculescu si baroni locali ai USL-ului.
  • +2 (2 voturi)    
    Noua sigla a USL (Vineri, 6 iulie 2012, 11:46)

    Marcias [utilizator]

    Unul dintre protestatarii din fata Teatrului National si-a dat jos pantalonii si s-a intors cu fundul spre cei care strigau impotriva premierului Victor Ponta
    De ce va mirati? Este mesajul USL catre popor. Daca nu va place , ne doare....exact acolo.
  • 0 (0 voturi)    
    MESAJ (Vineri, 6 iulie 2012, 12:31)

    ARDEAL [anonim]

    rusine celor doua grupuri,,,hoti mici cu hoti mari=ROMANIA AN SARACIE
  • -1 (1 vot)    
    Jos Basescu, jos PDL, Jos USL....jos toti (Vineri, 6 iulie 2012, 12:50)

    padre_cosmin [utilizator]

    I-ati bagat si pe aia de la Fantana din Piata Universitatii, aceia sunt impotriva intregii clase politice, inclusiv PDL-ul vostru. In rest cei care au participat la protestul pro-PDL sunt niste viermi, derbedei, ticalosi, ciumpalaci sau cum ne mai facea propaganda pro-basista in ianuarie cand grupul acela de la Fantana era mult mai mare. Acum vad ca ii deturnati pe cei de la Fantana in folosul vostru, sunteti niste odiosi, basistilor!!!
    • +1 (1 vot)    
      Mergeti la scoala si luati-va diplomele "pe bune" (Vineri, 6 iulie 2012, 17:28)

      raspuns [anonim] i-a raspuns lui padre_cosmin

      Se vede ca sunteti asa cum este si premierul vostru "copy-paste" adica inculti si mahalagii
  • +1 (1 vot)    
    Faceti diferenta !!! (Vineri, 6 iulie 2012, 13:02)

    angela [anonim]

    Bine spunea MRU ca cei care nu au trecut pe la scoala , sa stea acasa ! Ce diferenta intre tinuta celor 2 mitinguri !!!!
  • -3 (3 voturi)    
    Rusine (Vineri, 6 iulie 2012, 13:02)

    padre_cosmin [utilizator]

    Ati pus in ultimul slide persoanele care se aflau la Fantana in Piata Universitatii. Acelea sunt impotriva intregii clase politice. Ati facut asta sa pareti mai multi si ati deturnat ideile si valorile acelor persoane. Sunteti niste Iliescu. Pe respectivele persoane si pe multe altele in iarna ne faceati viermi, derbedei, analfabeti si ciumpalaci. Acelasi lucru se poate spune de aia pe care ii platiti sa va vina la protestul din Piata Revolutiei. Acelasi lucru se poate spune despre partide care credeam ca nu mai exista, PNTCD, Forta Civica...etc. In rest PDL = USL = aceeasi mizerie
  • 0 (0 voturi)    
    pentru Monica Macovei (Duminică, 8 iulie 2012, 12:02)

    zaharia [anonim]

    Doamna Monica Macovei este cetatean al Romaniei si europarlamentar . Prin discursul ei se subantelege ca acopera toate jafurile PDL protejate de la Cotroceni de Basescu . Acum are imunitate - nu poate fi trasa la raspundere si asteptam cu nerabdare ca sa dispara din activitatea politica . Mai sunt si oameni in PDL CARE O ESTE CONSIDERA O NULITATE .
  • 0 (0 voturi)    
    Atentie la circ. de vot, platesc cu 2000 euro (Duminică, 8 iulie 2012, 12:44)

    Ion [anonim]

    fiecare membru din comisie. De fapt cumpara toata comisia, pe foametea asta oamenii accepta un astfel de compromis. Trebuie pusi in circumscriptiile de votare oameni f. seriosi de catre ICCD si PDL si alte organizatii. Asta se discuta pe la colturi in Constanta. Au bani destui ca sa-i arunce cu ca sa-sii atinga scopul. Ion pensionarul.