Traficul rutier pe bulevardul Kiseleff, intre Piata Arcul de Triumf si strada Ion Mincu, restrictionat de ziua SUA

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 4 iulie 2012, 9:14 Actualitate | Esenţial

Traficul rutier pe bulevardul Kiseleff, intre Piata Arcul de Triumf si strada Ion Mincu, va fi restrictionat, miercuri, intre orele 17:30 - 21:00, cu ocazia zilei Statelor Unite ale Americii, conform avizului Comisiei Tehnice de Circulatie din cadrul Primariei Municipiului Bucuresti, anunta Agerpres.

Brigada Rutiera a Capitalei recomanda urmatoarele rute ocolitoare: Piata Arcul de Triumf - bd. Constantin Prezan - Piata Charles de Gaulle - bd. Aviatorilor - Piata Victoriei; Piata Arcul de Triumf - bd. Maresal Averescu - bd. Ion Mihalache - Piata Victoriei.

In plus, Brigada Rutiera le solicita conducatorilor auto ca in intervalul mentionat sa evite deplasarea in zona, sa foloseasca rutele ocolitoare, sa circule cu prudenta si sa respecte semnalele politistilor rutieri si ale politiei locale.

Problemele din trafic pot fi sesizate la numarul de telefon 021/9544.























982 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    Ambasada SUA... (Miercuri, 4 iulie 2012, 9:36)

    hahalera [utilizator]

    trebuie trecuta prin OUG in subordinea Guvernului, iar ambasadorul american trebuie revocat si inlocuit cu Iliescu... asta asa, ca sa nu se mai afle in treaba Ambasada SUA sa impiedice buna functionare democratica a statului Roman.
    • -1 (1 vot)    
      eu sunt curios de ce blocheaza acolo?? (Miercuri, 4 iulie 2012, 10:06)

      tache2011 [utilizator] i-a raspuns lui hahalera

      doar ambasada americii este in porumbul de la baneasa. mai bine blocau acolo 4 ore accesul la blocul in care are fiica presedintelui apartamentul cumparat din economiile babacului si la mall-ul omului pe care babacul l-a laudat atunci cand a fost chemat la DNA sa dea cu subsemnatul.

      dar nu-i asa? sa lauzi un om anchetat de DNA este un lucru pe care il fac doar comunistii!
      ....exactly!
  • +2 (2 voturi)    
    ??? (Miercuri, 4 iulie 2012, 9:37)

    Murphy [anonim]

    va fi o parada a personalului ambasadei sau de ce se inchid ulitele alea?
  • +1 (1 vot)    
    godblesamerica (Miercuri, 4 iulie 2012, 9:54)

    anaerobik [anonim]

    Vedeti, acum s-a suparat pe noi si uncle Sam. Ingrijorat rau ca nu avem comportament democratic. Cu Cheovesi si Morar nu se se face primavara. Parca aud ca pe la prinz o sa se aseze unchiu' cu curu' pe caldarimul de pe Kiseleff si-o sa-i traga o doina de-aia de-a lor sau un colind.
    In fiecare an de fortgiulai ma gindesc prin cite a trecut poporul american si mai ales popoarele cu care au venit in contact americanii, de s-a facut asa o democratie mindra.
    • 0 (0 voturi)    
      vai... (Miercuri, 4 iulie 2012, 11:02)

      John [anonim] i-a raspuns lui anaerobik

      Pentru anti-americanii opariti de pe-aici: relax, balaciti-va linistiti in namolul democratiei originale romanesti, nu va scoate America cu forta de acolo.
      • 0 (0 voturi)    
        io mis relax (Miercuri, 4 iulie 2012, 11:33)

        anaerobik [anonim] i-a raspuns lui John

        Jhoane, cine e oparit si cine e relax dintre noi doi?
  • 0 (0 voturi)    
    Happy 4th of July! (Miercuri, 4 iulie 2012, 11:21)

    Rontgen [utilizator]

    Americanii au acolo ( cum vii dinspre arcul de triumf pe partea dreapta) resedinta ambasadorului. In mod sigur va tine o receptie cu aceasta ocazie. Daca inchid strada e clar ca va fi mai mult decat o receptie. Va fi pentru o zi acolo o "Mica America".
    Ce e curios.... PSD-ul are sediul central fix vis-a-vis. Oare vecinii amabasadorului sunt invitati?
    Ma astept ca Presedintele sa fie invitat, ca pe altcineva n-are pe cine.(spun asta gandindu-ma la declaratiile Ambasadorului SUA din ultimele zile).
    • 0 (0 voturi)    
      provided for (Miercuri, 4 iulie 2012, 11:36)

      anaerobik [anonim] i-a raspuns lui Rontgen

      Desigur ca domnul Basescu a fost invitat si din curtoazie diplomatica, dar si din precautie. Nu de alta, dar, pe surse, uselistii pun de-o suspendare azi in parlament si, daca e sa ii credem pe cei de la uichilics, s-ar putea refugia acolo, casa/masa/dans antren.
  • 0 (0 voturi)    
    Americanii (Miercuri, 4 iulie 2012, 13:37)

    Brutalistu [anonim]

    Ma intreb daca vin la parada si militarii din Deveselu care cumpara minore cu 100 RON / ora ?
    • 0 (0 voturi)    
      cam putin (Miercuri, 4 iulie 2012, 18:53)

      john [anonim] i-a raspuns lui Brutalistu

      Serios, doar atita ti-au dat pe ele?