VIDEO Sorin Ovidiu Vintu, condamnat definitiv la un an de inchisoare cu executare, pentru santajarea lui Sebastian Ghita. SOV a fost condus la Politie

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 21 iunie 2012, 15:21 Actualitate | Esenţial




Sorin Ovidiu Vintu a fost condamnat joi la un an de inchisoare cu executare in procesul de santaj cu Sebastian Ghita, au decis magistratii Curtii de Apel Bucuresti. Decizia este definitiva, precizeaza Realitatea TV. Pe 3 februarie 2012, instanta de fond dispusese condamnarea la 6 luni de inchisoare cu executare pentru Sorin Ovidiu Vintu. In recurs, procurorii au cerut majorarea pedepsei la 5 ani de inchisoare, iar instanta a decis sa-l condamne pe SOV la un an de inchisoare cu executare.

UPDATE 2: Sorin Ovidiu Vintu a fost condus de politisti de la domiciliul sau la Directia Cercetari Penale din cadrul Politiei Capitalei. Vintu nu s-a opus arestarii. El va fi amprentat, se va intocmi un proces-verbal, dupa care va fi dus la penitenciar.



UPDATE 1: Sorin Ovidiu Vintu a declarat, intr-o interventie telefonica la Realitatea Tv, ca nu va ataca decizia Curtii de Apel.

Intrebat daca se va supune mandatului de arestare, care trebuie pus in executare de indata, Vintu a raspuns: "Este evident ca n-am incotro. E singura modalitate in acest sistem ticalosit condus de Traian Basescu".

Vintu are la dispozitie 24 de ore pentru a se prezenta la arest.

Ion Ilie Cezar, omul de incredere al lui SO Vintu, a fost condamnat la 5 luni de inchisoare.

La ultimul termen de judecata la Inalta Curte, in 7 iunie, procurorii au cerut majorarea pedepsei pentru Sorin Ovidiu Vintu in procesul de santaj cu Sebastian Ghita la 5 ani de inchisoare cu executare, in timp ce apararea a cerut achitarea lui SOV.

Sorin Ovidiu Vintu a petrecut deja 46 de zile in arest, aceasta perioada urmind sa fie scazuta din anul pe care trebuie sa-l ispaseasca in inchisoare.

  • Dosarul santajarii lui Sebastian Ghita
In 23 mai 2011, Sorin Ovidiu Vintu si Ion Ilie Cezar au fost trimisi in judecata, in stare de arest, pentru santaj, de catre procurorii Sectiei de urmarire penala si criminalistica din Parchetul Inaltei Curti de Casatie si Justitie.

Potrivit acuzarii, in perioada martie - aprilie 2011, Sorin Ovidiu Vintu si Ion Ilie Cezar l-au constrans, prin amenintare, pe Sebastian Ghita sa le dea suma de 150.000 de euro ori sa accepte denuntarea unui contract cu scopul obtinerii injuste, in folosul lor, de beneficii materiale cu consecinta prejudicierii partii vatamate.

Constrangerea a fost realizata de catre inculpati, prin amenintarea cu uciderea partii vatamate, a familiei sale, respectiv compromiterea imaginii publice. Mijloacele intrebuintate, datorita succesiunii presiunilor exercitate, au fost de natura sa creeze temere partii vatamate, astfel incat aceasta a remis suma de 150.000 de euro. Prin intermediul inculpatului Ion Ilie suma de bani urma sa ajunga la inculpatul Vintu in scopul obtinerii unor foloase materiale injuste, fiind urmarit de ambii inculpati, care ar fi beneficiat de acest avantaj ilicit.

Citeste rechizitoriul dosarului







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















19666 vizualizari

  • +61 (63 voturi)    
    altul la rand! (Joi, 21 iunie 2012, 15:23)

    flitmania [utilizator]

    Iar noapte alba................Asta are arme?Branisteanu ce program are?
    • +57 (59 voturi)    
      Asta-i mafiot adevarat... (Joi, 21 iunie 2012, 16:10)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui flitmania

      Are arme si nu rateaza. Dar nici nu e cazul. Omu e calit....nu e prima data cand face inchisoare si brobabil nici ultima. Banii lui sunt bine protejati...in inchisoare va sta ca acasa, nu vad care-i problema. Din contra...isi face cunostinte noi, recruteaza personal nou, mai ia si omul o pauza de la toata nebuneala asta... Ca un fel de vacanta.
      • +24 (46 voturi)    
        Il mai suspenda cineva pe Basescu dupa curatenie? (Joi, 21 iunie 2012, 16:27)

        Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        Nimeni nu-l va mai suspenda pe Traian Basescu dupa ce mai urati infractori ai Romaniei, Nastase si Vantu sunt condamnati si vor intra, mai devreme sau mai tarziu, la inchisoare!
        S-a terminat!
        Adio USL!!!
        • -4 (46 voturi)    
          da, romanii il adora acum pe Basescu (Joi, 21 iunie 2012, 16:51)

          tjaxm [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

          S-au mai facut arestari si inainte, romanii stiu cine sunt Vantu si Nastase, si cu toate astea USL a castigat alegerile. Asta pentru ca majoritatea romanilor il detesta pe Basescu. Motivul e capitalismul inuman pe care il practica, masurile economice mediocre pe care le-a luat si AROGANTA si badaranismul cu care se exprima. Cine nu a inteles asta nu va intelege niciodata de ce USL a castigat si va castiga in continuare alegerile. Crezi ca nu se stia ca Nastase e in spatele lui Ponta? Sau cat de corupti sunt cei din USL? Cu toate astea, oamenii i-au votat pentru a nu vota PDL/Basescu. A fost un vot din ura. Putinele arestari soldate cu sentinte indulgente nu or sa schimbe nimic din punctul asta de vedere.
          • +15 (37 voturi)    
            Visezi, la fel ca in 2004! (Joi, 21 iunie 2012, 17:18)

            Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui tjaxm

            Daca Basescu e badaran, Mazare, Vanghelie, Ponta sau Antonescu cum sunt?
            Cei care au stat acasa din lipsa de oferta si de lene, vor iesi din nou la vot si o s-o v-o traga la fel ca in 2009, la prezidentiale, cand au fost fata in fata atat USL cat si PDL.
          • +16 (18 voturi)    
            si ce preferi? (Joi, 21 iunie 2012, 18:57)

            Stecfaux [utilizator] i-a raspuns lui tjaxm

            Prefer capitalismul inuman si masurile economice mediocre (as vrea d'alea bune, dar daca nu se poate...). Urasc ghertoii ipocriti si plagiatorii. Iar "badaranismul" Pontonestilor (vulgaritate, agresivitate, violenta si demagogie insumate) e mult mai strident ca cel al lui Basescu. Marinarul e mic copil pe langa astia doi.
            • 0 (0 voturi)    
              spuneti voi ce vreti (Vineri, 22 iunie 2012, 10:17)

              bancher [utilizator] i-a raspuns lui Stecfaux

              dar Basescu si partidul lui sunt esuati. La revedere, Basescu se va retrage la sfarsitul mandatului (cum, nu stiati? asa a promis de mai multe ori), iar PDL-ul, cu Boc, Videanu, Udrea si Berceanu va iesi din istorie cum au iesit si taranistii, in anul 2000.
      • -5 (39 voturi)    
        justitia e in continuare controlata politic (Joi, 21 iunie 2012, 16:29)

        endymion1 [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        Ce coincidenta ca sentinta in cazul lui Vantu vine la o zi-doua dupa cea in cazul lui Nastase, care vine imediat dupa acuzatiile de plagiat impotriva lui Ponta. Vai ce de coincidente, nu-i asa? Cred ca e destul de clar ca Basescu a scos munitia de razboi si incearca sa dovedeasca cine-i seful. Sigur, Nastase si Vantu isi merita pedepsele, deci ce daca Basescu e in spatele sentintelor? Problema e ca in momentul in care Basescu va zbura de la Cotroceni, Antonescu sau Oprescu sau altul va prelua fraiele si va folosi justitia in interesul propriu. Momentan dusmanii lui Basescu sunt si dusmanii romanilor. Dar pe viitor? Justitia continua sa fie politizata si asta e foarte rau. Poate gresesc. Astept niste sentinte similare, pe banda rulanta, si pentru coruptii din PDL, dar nu cred ca se vor intampla cat timp Basescu e la Cotroceni.
        • +13 (15 voturi)    
          sentinte pt. PDL au fost (Joi, 21 iunie 2012, 18:54)

          Ion Zapada [utilizator] i-a raspuns lui endymion1

          cand PDL era la guvernare...atunci s-a mai inceput curanetia si capusele au fugit repede le usele sub umbrela acoperitoare.

          Sub PSD-ul lui Nastase-puscariasul, nu-mi amintesc sa fi comentat careva.
    • +16 (20 voturi)    
      ! (Joi, 21 iunie 2012, 16:17)

      dguina [utilizator] i-a raspuns lui flitmania

      Fii fara grije,Rus a trimis,deja ammbulanta iar toate "reporteritele " sunt ude de emotie.
  • +42 (46 voturi)    
    Eheeeeeeeeee !! (Joi, 21 iunie 2012, 15:24)

    MountThor [utilizator]

    Ce-mi mai place , ca a inceput Coana Justitzica , sa dea cu executare !!

    Sa-l vedem acum pe mafiotul asta schilod, cum "ii face" la "hidrant" pe viitorii colegi de celula , prin ......... batista !


    Doamne-Ajuta !!
    • +35 (37 voturi)    
      Coana Justitzica e foarte indulgenta (Joi, 21 iunie 2012, 16:09)

      xjack [utilizator] i-a raspuns lui MountThor

      Cred ca faci mai multa inchisoare daca furi un mar din piata. Un an de inchisoare??? Serios??? Bataie de joc. O dovada ca justitia romana s-a urnit din loc, dar abia se misca.
      • +18 (20 voturi)    
        Ai dreptate ...... (Joi, 21 iunie 2012, 16:19)

        MountThor [utilizator] i-a raspuns lui xjack

        macar e bine ca s-a urnit din loc ! Hai sa fim optimisti , zic eu !
    • +13 (15 voturi)    
      Asta (Joi, 21 iunie 2012, 16:21)

      zizi_m [utilizator] i-a raspuns lui MountThor

      nu avea cum sa ia cu suspendare ca mai are una. Intrebarea e: nu cumva se adauga si aia la anul asta? Ca eu asa stiu
    • +3 (3 voturi)    
      e bine asa (Vineri, 22 iunie 2012, 10:00)

      ia cucu [utilizator] i-a raspuns lui MountThor

      As sta si eu un an in puscarie pentru o avere ca a lui Vantu.

      Mafiotul mafiotilor, crema cremei ia un an... iar alalalt ia 2. Amandoi sunt bolnavi saracii.
  • +45 (49 voturi)    
    S.O.V (Joi, 21 iunie 2012, 15:25)

    Soundflor [utilizator]

    Arată-i lui Năstase cum se face un suicid ca la carte.
    • +34 (36 voturi)    
      hai maica Justitie... (Joi, 21 iunie 2012, 16:01)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Soundflor

      ai inceput sa te misti si talica oleaca...
    • +10 (10 voturi)    
      :)) (Joi, 21 iunie 2012, 19:11)

      crisic [utilizator] i-a raspuns lui Soundflor

      poate sa-si puna baietii sa termine ce-a inceput nastase aseara.
      Sa fim seriosi. sov se descurca, face puscarie intr-un an cum fac altii in 10-20. De remarcat e ca acuza tot sistemul ticalosit al lui basescu. Ce chestie, al dracului sistem scapat de sub control!
      • +9 (9 voturi)    
        "sistemul ticalosit al lui basescu"-- (Joi, 21 iunie 2012, 20:23)

        Teo61 [utilizator] i-a raspuns lui crisic

        aici eu vad o metafora....pai e ticalosit pentru ca un ticalos ajunge dupa gratii
  • +27 (29 voturi)    
    just in case... (Joi, 21 iunie 2012, 15:25)

    Laurentiu78 [utilizator]

    Sper ca in cazul lui, sefii politiei sa trimita niste politisti mai batrani si corpolenti...
  • +33 (35 voturi)    
    ... (Joi, 21 iunie 2012, 15:26)

    Heinrich [utilizator]

    oare o sa fie coleg de celula cu bombonel ? ... sau se impusca si asta diseara
  • +71 (73 voturi)    
    România îşi câştigă libertatea (Joi, 21 iunie 2012, 15:27)

    Iorest [utilizator]

    Trăim zile cu valoare istorică:
    - alaltăieri Ponta;
    - ieri Năstase;
    - azi Vântu.
    Să ţină Dumnezeu ritmul!
    Momente istorice! Mă duc să cumpăr o bere de grâu, nefiltrată, să-mi răcoresc buzele arse de stat şi urmărit ştiri fierbinţi :))
    • +21 (23 voturi)    
      CARE MAI URMEAZA? (Joi, 21 iunie 2012, 16:33)

      dicsof [utilizator] i-a raspuns lui Iorest

      Poate Felix?Lui cand ii vine randul? Tare astept s-o vad si pe asta!
      • +4 (4 voturi)    
        Hotul banilor lui Ceausescu (Vineri, 22 iunie 2012, 6:50)

        Texy [utilizator] i-a raspuns lui dicsof

        Doamne ajuta !
      • +3 (3 voturi)    
        ar mai fi cativa (Vineri, 22 iunie 2012, 10:35)

        jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui dicsof

        Felix, Oprisan (dintre cei care au grade), Mitrea, Stolojan, Videanu (eroii partidelor), Patriciu, Umbrarescu si alti regi ai soselelor (privatii de succes) etc. Lista poate continua. Daca ar pica Nastase (din pacate viitorul este incert, s-ar putea sa aibe mai multe oua decat cred unii), speram sa pice si ceilalti pe viitor, cum ar fi: Iliescu (da Doamne) si Basescu (adio flota sau cum sa-ti ratacesti dosarul). toti sunt o apa si un pamant, asta e clar.
        Ii doresc insanatosire grabnica lui nastase (neoficial este sanatos tun cleptomanul) si ani muuulti de puscarie.
        PS. atunci cand esti ranit de glont la gat, punerea fularului in jurul gatului este o practica standard la terapie intensiva?
  • +24 (26 voturi)    
    Data (Joi, 21 iunie 2012, 15:27)

    Adrian1 [utilizator]

    Vineri sau joi? :D
    In orice caz, foarte bine, inca unul cazut!
  • +25 (27 voturi)    
    continuare > (Joi, 21 iunie 2012, 15:27)

    MountThor [utilizator]

    Si daca-i trece prin cap (eventual tot un calibru 45) sa-si insceneze si el ceva . ii dau o idee , pe gratis : sa foloseasca o "luppara" , cu tzeava retezata !
  • +25 (27 voturi)    
    In sfarsit (Joi, 21 iunie 2012, 15:28)

    eu3333 [utilizator]

    Ma astept la o noua "tentativa de sinucidere" ca sa fie coleg de ...spital cu Nastase.
  • +36 (38 voturi)    
    justitia (Joi, 21 iunie 2012, 15:28)

    alip [utilizator]

    Justitia romana incepe sa imi trezeasca respectul. Ce bine ca are si Nastase cu cine sta de vorba despre literatura, ca am inteles ca Vantu e un mare poet.
    • +20 (22 voturi)    
      de acord (Joi, 21 iunie 2012, 16:02)

      al2012 [utilizator] i-a raspuns lui alip

      aceeas impresie desprte justitie de cateva zile o am si eu dar totusi pedepsele sunt de tot rahatul.ce e aia 1 an?a furat o gaina cumva?
    • +3 (3 voturi)    
      asa e (Vineri, 22 iunie 2012, 7:56)

      aschie [utilizator] i-a raspuns lui alip

      justitia romana a inteles ca daca nu ii condamna va fi calcata in picioare urgent de acesti netrebnici. Uite ce prapad au facut intr-o luna. Normal ca au inteles in sfarsit ca cu astia trebuie sa dea de pamant. Nu merge sa-i adormi sau sa-i ameninti, trebuie inchisi si gata ca daca nu caracatita se reface.
  • +23 (25 voturi)    
    joi (Joi, 21 iunie 2012, 15:29)

    kama [utilizator]

    cred ca ati facut o greseala in text :"a fost condamnat vineri" poate este vorba de joi,adica azi...
    In rest FELICITARI JUSTITIEI ROMANIEI!!! Mandru de judecatorii nostri dupa sentinta de ieri si cea de azi!!
  • +28 (30 voturi)    
    cad capete (Joi, 21 iunie 2012, 15:29)

    anonim tm [utilizator]

    si uite asa incet, incet incep sa pice oamenii sistemului, primul nastase, acum vantu, urmeaza voicu, voiculescu, copos si altii.
    doamne ajuta, se purifica tara de nemernici.
  • +27 (29 voturi)    
    Vesti bune (Joi, 21 iunie 2012, 15:30)

    TanerBaubec1307058641111 [anonim]

    E totusi pacat ca Nastase, Vantu vor sfarsi in puscarie pentru faptele lor mici.
    Cu ocazia ultimelor condamnari, urmatorul pas ar fi sa incepem sa si recuperam bani de la condamnati in cazurile de furt, nu doar sa ii aruncam in puscarie.
  • +24 (26 voturi)    
    Asa da! (Joi, 21 iunie 2012, 15:30)

    Berzelius [utilizator]

    Parca ma simt mai bine citind astfel de stiri :)
  • +30 (32 voturi)    
    am impresia (Joi, 21 iunie 2012, 15:30)

    bobo_ioan [utilizator]

    ca visez frumos, sper ca nu e vis, ieri Bombo, azi SOV, ce sa fie maine oare??? Cred ca va fi foarte ocupat Bradisteanu zilele astea? Sper ca vor gasi ac si de cojocul lui, ca prea tot gaseste boli la toti inculpatii!!! Huraaaaaaaaaa!!!! Hai Felixxxxxxxx, hai Iliciiiiiiiii, puneti-o de o tabla dupa zabrele!!! Bravo Justitiei, mai bine tarziu decat niciodata!!!
  • +26 (28 voturi)    
    Hehehe (Joi, 21 iunie 2012, 15:30)

    predel [utilizator]

    S-a intarit statul nu mestere!!!??
  • +32 (34 voturi)    
    Hai ca se poate ! (Joi, 21 iunie 2012, 15:30)

    v_ [utilizator]

    Auinceput sa se rostogoleasca capetele. Totusi, savedem ce infectie menstruale mai face sov side data asta.
  • +23 (25 voturi)    
    Lumea buna la Jilava (Joi, 21 iunie 2012, 15:31)

    Vlad2 [utilizator]

    Hai ca sunt locuri destule si daca trebui mai gratiem gainari sa facem loc la personalitati.Primarul din Jilava se simte singur in celula .
  • +33 (35 voturi)    
    Opa (Joi, 21 iunie 2012, 15:31)

    Vizitiul [utilizator]

    Bai nene, chiar suntem in Romania? :) Adica cu ai lor la putere se dau astfel de sentinte? Sunt impresionat!

    Nu mai zic ca in cazul SOV se intampla ca la examene, contesti o nota mica si iti iei una si mai mica :) lol

    SOV intra la una mica mica mititica :)

    Felicitari magistratilor pentru curaj, suntem pe directia cea buna.
  • +21 (23 voturi)    
    intai sa-i confiste scaunul cu rotile (Joi, 21 iunie 2012, 15:32)

    danielovici [utilizator]

    Poate se arunca de pe el si isi rupe gatul.
  • +23 (25 voturi)    
    Vineri? (Joi, 21 iunie 2012, 15:32)

    m26 [utilizator]

    "Sorin Ovidiu Vintu a fost condamnat vineri la un an cu executare in procesul de santaj cu Sebastian Ghita, au decis magistratii Curtii de Apel Bucuresti. Decizia este definitiva, precizeaza Realitatea TV."

    Cum vineri ca astazi e joi?
    Il vedem si pe mafiotul asta la mititica impreuna cu Bombonel? Mai sa fie! Incep sa mearga lucrurile pe directia buna.
    Astuia sigur i se face rau si-l interneaza si pe el.
  • +24 (26 voturi)    
    alert! (Joi, 21 iunie 2012, 15:33)

    skyradio [utilizator]

    eliberati dealurile moldovei si salonul lui bombo!
    fac pariu ca asta o sa apara la spital cu o esarfa ESCADA diseara.
  • +20 (22 voturi)    
    la mai multe sentinte!... (Joi, 21 iunie 2012, 15:33)

    lucyan [utilizator]

    cam putin, dar merge si asa... da' sa faca puscarie ordinaru' si sa fiti atenti la arme...
  • +26 (28 voturi)    
    yupii.. (Joi, 21 iunie 2012, 15:33)

    Ion Zapada [utilizator]

    inca unul...

    asa tati, luati-i cat sunt calzi. Ce credeau ca daca vine pontacu' gata, au scapat?

    Se pare ca scandalul ICR si scandalul cercetatorilor a dat roade.
    Putinii judecatori care merita tot respectul si toata aprecierea s-au unit: acum ori niciodata.

    Felicitari.
  • +27 (29 voturi)    
    Defilarea (Joi, 21 iunie 2012, 15:34)

    Daniels22026 [utilizator]

    Justitia a "marsaluit" vitejeste citiva ani prin desertul detaliilor juridice si a aminarilor stresante.

    Si iata, in 2012, justitia DEFILEAZA!! A fost greu, dar progresul si independenta justitiei sint evidente!! In sfirsit, Romania nu-si mai ascunde gunoiul sub pres!

    Corupti din toate partidele si toate breslele (inclusiv procurori sau judecatori!), va atrag atentia: FUGITI BAAAAAAAAA!!!!
  • +24 (26 voturi)    
    Sorinel (Joi, 21 iunie 2012, 15:34)

    capingurasrl [utilizator]

    stii ce ai de facut. Un 9 mm in piciorul mesei si Brady te rezolva de probleme cardiace. Ti pup
  • +23 (25 voturi)    
    ce se intampla?! (Joi, 21 iunie 2012, 15:34)

    Motanul_incaltat [utilizator]

    unul dupa altul! ole!
    Se pare ca judecatorii si-au dat seama ca au puterea si datoria de a face justitie.
    Acum, cat vor fi dupa gratii e momentul pentru a descoperi si restul.
  • +35 (37 voturi)    
    curatienie generala (Joi, 21 iunie 2012, 15:35)

    outside_the_wall [utilizator]

    Asteptam sa ii vedem la racoare si pe Iliescu, Voicu, Voiculescu si bineinteles si de la PDL, PNL, UDMR,...
    • +21 (25 voturi)    
      Victor Ponta: (Joi, 21 iunie 2012, 15:53)

      PopescuLaurentiu1315572572496 [anonim] i-a raspuns lui outside_the_wall

      "A fost un dosar politic! Sper ca acum Traian Basescu este fericit!"
    • +27 (29 voturi)    
      Amin! (Joi, 21 iunie 2012, 15:56)

      Jane Doe [utilizator] i-a raspuns lui outside_the_wall

      Unul, pe zi - din orice partid, daca-s vinovati! Poate, incet, incet, se face lumina!
    • +1 (15 voturi)    
      pedepse simbolice (Joi, 21 iunie 2012, 16:00)

      tjax [utilizator] i-a raspuns lui outside_the_wall

      Da, abia astept sa il vad si pe Iliescu luand o luna de inchisoare pentru ca a traversat strada pe rosu. Un an pentru cate a facut Vantu, si doar pentru santaj?? Doi ani pentru Nastase-patru-case?? Astea sunt pedepse simbolice, menite sa le aminteasca adversarilor lui Basescu cine e sefu'. Ii aresteaza de cateva ori, ii scutura putin, iar daca tot nu pricep mesajul ii baga un pic si la racoare, asa, un an-doi, sa se gandeasca pe cine au suparat.
      • +8 (10 voturi)    
        bune si astea (Joi, 21 iunie 2012, 16:19)

        Ion Zapada [utilizator] i-a raspuns lui tjax

        asa se deschide drumul... step by step
  • +31 (33 voturi)    
    Ahaa (Joi, 21 iunie 2012, 15:36)

    andreiu [utilizator]

    Degeaba va luati voi de Nastase; a facut si el
    o fapta buna: a deschis drumul spre puscarie !
  • +19 (21 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 21 iunie 2012, 15:36)

    [anonim]

  • +26 (28 voturi)    
    functioneaza justitia (Joi, 21 iunie 2012, 15:38)

    kostel [utilizator]

    inseamna ca de acum ma pot intoarce inapoi in romania. usor usor toate revin la normal. mai ramane sa isi dea demisia copy-lotul si sa plece usl de la guvernare. multumim doamne,.
    • +12 (14 voturi)    
      tare ca nuca (Joi, 21 iunie 2012, 15:56)

      kostel [utilizator] i-a raspuns lui kostel

      din pacate pentru noi, muritorii de rand, asta e mai tare decat nastase si restul hotilor din usl. el am mai facut prin 1980 vreo 2 ani de puscarie, plus acum vreo 3 ani a mai facut "preventiv" vreo 6 luni de puscarie, asa ca sunt slabe sanse sa ne delecteze si el cu un nou episod din "viata dupa gratii", proiect coordonat de usl.
  • +29 (31 voturi)    
    Sa vedem ce motive "medicale" se mai inventeaza (Joi, 21 iunie 2012, 15:39)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Motive utilizate deja:
    - operatia de cancer inexistent - Hayssam
    - operatie la genunchi - Vantu
    - operatie pe cord - Nicolescu
    - "sinucidere" - Nastase

    Ce mai urmeaza ?
    • +18 (20 voturi)    
      Pai la Vantu este simplu (Joi, 21 iunie 2012, 15:52)

      Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      avand in vedere ca are doi genunchi.
    • +15 (17 voturi)    
      Avort spontan... (Joi, 21 iunie 2012, 15:57)

      Jane Doe [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      pentru oricare dintre domnii mentionati, mai sus :D
  • +18 (20 voturi)    
    Supeeerb! (Joi, 21 iunie 2012, 15:40)

    nano2k [utilizator]

    Asteptam ambulantele.
  • -32 (36 voturi)    
    seansa ratata (Joi, 21 iunie 2012, 15:40)

    saintgigi [utilizator]

    Pentru a arata ca sistemul juridic roman nu este 100% corupt si aservit presedintelui, astazi sov trebuia achitat,ara singura noastra seansa de a arata ca o tara democratica, de a spala rusinea din cazul trofeul calitatii.Era momentul in care valaul de fum sa cada si sa vedem fara marsava a maestrului papusar, a celui care prin toate mijloacele doreste sa i-si extermine adversarii politici.Era vremea avevarului....dar am ratat seansa
    • +21 (23 voturi)    
      What??????????? (Joi, 21 iunie 2012, 15:52)

      slice_of_life [utilizator] i-a raspuns lui saintgigi

      Si pungasul asta a fost nedreptatit, dupa tine?
      N-am cuvinte.
    • +26 (28 voturi)    
      Sunteti blonavi? (Joi, 21 iunie 2012, 15:58)

      LoveRomania [utilizator] i-a raspuns lui saintgigi

      Voi astia sunteti bolnavi de cereti ca infractorii sa fie achitati doar pentru ca sunt dusmanii lui Basescu.

      Stii macar de ce toti au pornit impotriva lui Basescu?

      Este vinovat ca a lasat justitia libera si a refuzat sa intervina in dosare grele precum cel a lui Patriciu
      • +5 (7 voturi)    
        glumesc oamenii... (Joi, 21 iunie 2012, 16:39)

        oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui LoveRomania

        de bucurie pt. ce aud, ca se face prin instante..............ca multi pierdusera speranta in justitie.

        deci pana la urma schimbarea sistemului ticalosit-de care facea pomenire cand si-a inceput mandatul ,basescu- intra in vigoare.
    • +20 (22 voturi)    
      Da da da (Joi, 21 iunie 2012, 16:01)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui saintgigi

      Iar Justitia Romana sa retraga decizia prin care a stabilit ca Voiculescu e turnator securist. Doar asa ne mai putem reveni cat de cat...
      As mai propune si alte amendamente...
      1. Ecaterina Andronescu...Ministru al Educatiei - permanent.
      2. Ion Iliescu declarat erou national, si instalarea unui bust care sa-l reprezinte in Piata Universitatii.
      3. Decorarea tuturor minierilor ce au participat la salvarea Romaniei din bratele diversionistilor.
      4. Acceptarea plagiatului ca o practica normala si eliminarea lui din codul penal.
      Mai completati si voi....
      • +11 (13 voturi)    
        Mai avem cateva propuneri interesante... (Joi, 21 iunie 2012, 16:43)

        hahalera [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        5. Modificarea programului obisnuit de lucru la intervalul 12-20h, ca sa poata ajunge si Crin.
        6. Executarea sentintelor privative de libertate sa fie mutata de la penitenciarul Rahova la Spitalul Floreasca.
        7. Interzicerea utilizarii petardelor si pocnitorilor in biroul personal al D-lui Adrian Nastase.
        8. Transferarea dreptului de gratiere de la Institutia Pezidentiala la D-l Ion liescu.

        Iar ca masuri de reducerea cheltuielilor statului:
        9. Taierea de catre guvern a fondurilor pentru protocol alocate Palatului Cotroceni.
        10. Desfiintarea Curtii Constitutionale si inlocuirea ei cu Dan Sova.
        11. Desfiintarea TVR si inlocuirea ei cu Antena 3.
        12. Buletinele de vot vor contine doar numele candidatilor USL.
    • +2 (4 voturi)    
      Ce bine (Joi, 21 iunie 2012, 16:09)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui saintgigi

      Ce bine ca am ratat "seansa" asta :))
    • +3 (9 voturi)    
      la cum scrii (Joi, 21 iunie 2012, 16:15)

      lucyan [utilizator] i-a raspuns lui saintgigi

      si te exprimi imi este greu sa cred ca intelegi ceva din ce se intampla...
      propun ca urmatorul puscarias sa fie ponta, apoi antonescu, pentru a arata ca sistemul nu este aservit 100 % si corupt...
      de probe nici nu mai vorbesc, trebuie doar sa spalam rusinea... fii mai clar, rusinea cui? infractorilor? crezi ca au asa ceva? borfasii astia? nici cand ii prinzi cu gura plina ei tot zic ca n-au mancat nimic, doar salivau... ori isi baga basescu coada...
      nici o "seansa" sa-ti revii...
    • +8 (10 voturi)    
      Ai ratat ,,seansa"! (Joi, 21 iunie 2012, 16:22)

      Trident [utilizator] i-a raspuns lui saintgigi

      Invata sa scrii amice. Ca minte si asa nu ai de nici un fel. Cum poti debita enormitati din astea mai omule? Esti cumva beat? Ai baut de necaz ca l-au condamnat pe ,,marele om de stat" Nastase cel ,,demn" si ,,viteaz"?
    • +6 (6 voturi)    
      cred ca.... (Joi, 21 iunie 2012, 16:43)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui saintgigi

      ai o dementa avansata, te rog du-te si trateaza-te, nu mai intarzia.
    • +5 (5 voturi)    
      sansa de a vorbi corect (Joi, 21 iunie 2012, 19:35)

      valabill [utilizator] i-a raspuns lui saintgigi

      Tu esti Geoana dragutule? Ca pe la Dabuleni se spune seansa in loc de sansa.
    • +2 (2 voturi)    
      Scuze (Vineri, 22 iunie 2012, 9:17)

      ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui saintgigi

      ce e aia seansa?
    • +1 (1 vot)    
      Seansa[sic] (Vineri, 22 iunie 2012, 11:06)

      dami365 [utilizator] i-a raspuns lui saintgigi

      Ma,tu faci parte din garda lui sov?Ti-a intrat stpanul la parnaie si ti-e frica pentru serviciul tau?In urma comentariului facut ai ratat seansa[sic] de a parea un om normal! Sterge-o!
  • +16 (16 voturi)    
    se sinucide si asta?? (Joi, 21 iunie 2012, 15:40)

    echos [utilizator]

    pe la ce ora?
  • +25 (25 voturi)    
    visez? (Joi, 21 iunie 2012, 15:40)

    bobo_ioan [utilizator]

    Visez doua zile la rand ? Se poate? Hai Felix si Ilici si toti patru pot organiza un campionat de table dupa zabrele!!!

    PS: Iat trebuie sa beau un vin si astazi! :-)))
    • +7 (7 voturi)    
      mda :) (Joi, 21 iunie 2012, 16:32)

      Gelum [utilizator] i-a raspuns lui bobo_ioan

      eu mi-am baut sampania ieri - toata! -, si se pare ca tre sa imi fac un stocking serios daca continua asa :)

      Gj Justitia!
  • +13 (15 voturi)    
    Wow! (Joi, 21 iunie 2012, 15:41)

    hahalera [utilizator]

    deja MCV-ul face minuni... cred ca e cazul ca statul roman sa achizitioneze niste insule prin Pacific pentru a-si "caza" infractorii... ca din pacate Australia s-a ocupat intre timp. Daca nu, macar cateva spitale, ca vad ca mai toti prefera racoarea din spital :)
  • -18 (22 voturi)    
    panificatie (Joi, 21 iunie 2012, 15:44)

    Mazeta [utilizator]

    Basescu isi trimite prietenii la brutarie ca sa nu fie singur cand va impleti covrigi.
    • +3 (3 voturi)    
      postac de serviciu... (Vineri, 22 iunie 2012, 6:26)

      ovigeo [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      ...delirezi
    • +2 (2 voturi)    
      Corect! (Vineri, 22 iunie 2012, 6:52)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      A inceput cu Nascase! Si este drept, Basescu mai are ceva prieteni pe care trebuie sa-i trimita la .. brutarie: Voiculescu, Mazare, Voicu, Constantin Nicolescu, Iliescu...
  • +15 (17 voturi)    
    Repede la arme! (Joi, 21 iunie 2012, 15:44)

    gigel12 [utilizator]

    Ascundeti-i repede puscoacele, ca face si asta vreo nefacuta.
    Si dupa aia o sa iasa Geoana sa-l acuze pe Basescu !
    • +10 (12 voturi)    
      ''Unde-s pistoalele... (Joi, 21 iunie 2012, 16:00)

      Jane Doe [utilizator] i-a raspuns lui gigel12

      unde-s pumnalele???'' :D :D
  • +11 (13 voturi)    
    doar un an?? (Joi, 21 iunie 2012, 15:45)

    floralex [utilizator]

    Deci Vantu, un tip uns cu toate alifiile si unul dintre cei mai periculosi interlopi din Romania primeste doar un an, iar Nastase ia doi? In plus, ce s-a intamplat cu toate celelalte acuzatii impotriva lui Vantu? Numai cea de santaj a tinut pana la urma?
  • +13 (15 voturi)    
    Propunere (Joi, 21 iunie 2012, 15:45)

    DT34 [utilizator]

    Propun sa se construiasca un spital ultra modern in incinta penitenciarului Rahova, sau in alt penitenciar.
    Sa se aloce de la guvern sau poate si de la UE citeva milioane de Euro. In felul asta se pot trata toti asa-zisi bolnavi direct in penitenciar, sa nu se poata sa se mai plinga de conditiile medicale se pot trata numai in Austria sau mai stiu eu unde.
  • +11 (13 voturi)    
    asta nu se ,,sinucide''???? (Joi, 21 iunie 2012, 15:46)

    horia1962 [utilizator]

    sau asteptam pana mai pe seara???poate vrea bunul D-zeu si se face coleg de celula cu Zeus,adica adrian multeoua....
    • +6 (8 voturi)    
      Nici gand (Joi, 21 iunie 2012, 16:03)

      Paco'ste [utilizator] i-a raspuns lui horia1962

      Asta e obisnuit cu puscaria.Isi gaseste prieteni si idei noi de afaceri.
  • +11 (13 voturi)    
    mno (Joi, 21 iunie 2012, 15:47)

    tz3p3s [utilizator]

    aia cu salvarea a fost consumata...

    asta cheama elicopterul ?
  • +17 (19 voturi)    
    io vaz si nu crez (Joi, 21 iunie 2012, 15:48)

    Marius CosminPop [anonim]

    nu pot crede asta!
    Mesteru' sforar sef care a scapat din FNI, Bancorex, SOV Invest,etc a dat-o in bara pentru o afacere de 2 lei. Ce a fost si ce a ajuns..asa-i cu batranetile..tot mai greu te inteleg judecatorii astia mai tinerei.
  • +13 (15 voturi)    
    Keep rollin' rollin' rollin' rollin' (Joi, 21 iunie 2012, 15:49)

    Ionut P. [utilizator]

    Back up! Back up!
    Tell me what you're gonna do now?

    Keep rollin' rollin' rollin' rollin' !!
  • +10 (12 voturi)    
    hai sus, hai sus, hai sus (Joi, 21 iunie 2012, 15:50)

    dorul [utilizator]

    ca pe site-ul de cultura sa va ridice
  • +16 (18 voturi)    
    Vacanta (Joi, 21 iunie 2012, 15:53)

    MariusGh [utilizator]

    Sa vedem la ce arma o sa apeleze si SOV. Un mic teatru ca Nastase si o vacanta frumoasa la spitalul de nebuni, ca e mai frumos decat la puscarie... Sabie somnu' SOV!, plin de ninja la nebuni, e loc si de tine 6 luni! ...poate ai si tu diabet, probleme cu inima etc, ca Nastase ...avem nevoie acum de un doctor care sa apara la TV si sa ne spuna ca mai bine stai acasa, iti trebuie liniste, nu agitatia de la Rahova.
  • +9 (11 voturi)    
    Or să fie colegi de celulă? (Joi, 21 iunie 2012, 15:54)

    AdrianCalin [anonim]

    Ar fi tare, au multe de împărțit, de pus la punct și amintiri de depănat numa' că Năstase mai întârzie puțin, a fost ocupat cu o punere în scenă mizerabilă.
  • -4 (12 voturi)    
    De ce doar PSD? (Joi, 21 iunie 2012, 15:58)

    mafi186 [anonim]

    De ce pe pagina hotnews de anticoruptie anticoruptie.hotnews.ro apar doar dosare PSD si nimic de la PDL?

    Sper doar ca acum ca USL sunt la putere, vor aparea dosarele celor de la PDL. In fond si la urma urmei, n-au decat sa se elimine unii pe altii. Doamne ajuta!
    • +4 (6 voturi)    
      nu serios... (Joi, 21 iunie 2012, 16:34)

      Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui mafi186

      te mai uita...
      Ridzi, Solomon si Pasat ce sunt?

      ntz ntz ntz cum incercati voi sa manipulati...
      • -3 (5 voturi)    
        caln (Joi, 21 iunie 2012, 16:48)

        mafi186 [anonim] i-a raspuns lui Laurentiu78

        Esti prea freaked out. Chill! Era o simpla intrebare.
    • +3 (3 voturi)    
      Pentru ca PSD-ul (Joi, 21 iunie 2012, 17:07)

      andreiu [utilizator] i-a raspuns lui mafi186

      nu a fost in stare sa faca asta sau i-a fost frica sa porneasca o chestie din sta.
  • +9 (11 voturi)    
    Se pare (Joi, 21 iunie 2012, 16:00)

    harapalb [utilizator]

    ca Ziua Soarelui este o zi in care adevarul triumfa, ziua in care lumina incepe - incet - sa strapunga densii si toxicii nori negri ce planeaza, in forma de spirala, in sensul invers acelor de ceasornic, deasupra Romaniei.
  • +6 (8 voturi)    
    Este doar un inceput (Joi, 21 iunie 2012, 16:09)

    alexei28 [utilizator]

    Este nevoie de mai multi ani pentru a se face curatenie...sunt prea multi gen Vantu si Nastase in tara...dar macar vad un inceput si asta ma bucura. usor usor se schimba si Justitia
  • -3 (7 voturi)    
    Nu s-a terminat (Joi, 21 iunie 2012, 16:13)

    Mayhem [utilizator]

    Mai poate face recurs la Inalta Curte de Casatie si Justitie, decizia inca nu e definitiva. Sper sa ii vina randul si lui SOV dar ai al altor capi ai mafiei PSD-iste. Si de ce nu, si altii. (ex: Voiculescu)
  • +17 (19 voturi)    
    Este inceputul (Joi, 21 iunie 2012, 16:14)

    Trident [utilizator]

    Oameni buni. Am mai spus si repet. Si in cazul lui Nastase si in cel al lui Vantu este inceputul. Cand ajung in celula apar alte dosare, cele cu adevarat grele.
    De aia sunt disperati. Altfel nu s-ar da ei de ceasul mortii pentru 6-8 luni de puscarie. Stiu insa ca daca ajung in spatele gratiilor sunt terminati.
    Oricum Romania incepe sa aibe JUSTITIE. Si asta imi da sperante.
    Si indiferent ce spun unii si altii pentru asta trebuie sa multumum lui Traian Basescu, Monica Macovei si chiar PDL-ului care nu s-a opus reformarii Justitiei si intarirea independentei ei. Justitia s-a intarit in ultimii 4-5 ani. Asta este cat se poate de clar. USL este uimit de ce se intampla. Nu au crezut ca pasii spre independenta ai Justitiei sunt ireversibili. Incepe sa apara frica. Am vazut asta pe chipul lui Nastase la penultima infatisare in fata instantei si am semnalat acest lucru dar nu prea am fost crezut de nimeni de pe aici.
    • +8 (10 voturi)    
      Bravo PDL (Joi, 21 iunie 2012, 16:32)

      ambrozia2 [utilizator] i-a raspuns lui Trident

      Doamne ajuta sa fie asa cum spui!
      Cu totii merita sa platesca pentru faptele lor. Cand au facut toate porcariile nu mai aveau probleme de sanatate? Sa fie disperati, o merita.
  • +8 (10 voturi)    
    uite fata, ii ia cu lopata.... (Joi, 21 iunie 2012, 16:16)

    Ion Zapada [utilizator]

    who is next ?
    Ca de atata amar de vreme am uitat care urmeaza la rand.
    parca Voicu era-next nu?
  • +7 (9 voturi)    
    ce sabie... (Joi, 21 iunie 2012, 16:19)

    lucyan [utilizator]

    sa li se ia orice corp contondent cu care s-ar putea rani, eventual sa li se puna la vedere o funie si o bucata de sapun, daca tot au ceva ganduri, sa fie siguri ca se indeplinesc, e tot ce putem face pentru ei, este tot ce merita din partea societatii... ba asta merita un proces ca la targoviste, dar de, hotii sunt solidari intre ei...
  • +9 (11 voturi)    
    PSD=condamnari, plagiat (Joi, 21 iunie 2012, 16:26)

    ambrozia2 [utilizator]

    FELICITARI JUSTITIEI ROMANE!
    V-ati mai spalat putin obrazul.
  • +9 (11 voturi)    
    Basescu (Joi, 21 iunie 2012, 16:49)

    LoveRomania [utilizator]

    La ce a reusit sa faca basescu luna asta, daca il suspenda astia revine cu o sustinere de 90%

    Love Basescu ca a reusit sa faca justitia functionala
  • +3 (3 voturi)    
    . (Joi, 21 iunie 2012, 17:22)

    gb [utilizator]

    Sa nu uite ministru Rus sa-l sune si sa-i trimita o salvare.
  • +7 (7 voturi)    
    La ocna (Joi, 21 iunie 2012, 18:22)

    Gigi Cauciuc [utilizator]

    Țară, țară, vrem ocnași !
    Pe cine ?
    Pe Felix !
  • +3 (3 voturi)    
    Ai pistol Vantule ?!? :))) (Joi, 21 iunie 2012, 19:03)

    MenInBlack [utilizator]

    ...sau mai bine incearca cu un coctail Molotov !!! :)))
  • +2 (2 voturi)    
    Doar Un An... (Joi, 21 iunie 2012, 21:04)

    fillip [anonim]

    Un singur an, pentru fraudarea economiilor a sute de mii de cetateni, foarte putin domnilor !
  • 0 (0 voturi)    
    Prea tarziu (Sâmbătă, 23 iunie 2012, 17:10)

    dezamagitul [utilizator]

    Numai acum si numai atata pedeapsa pentru unul din marii escroci ai Romaniei !
    Lista este deschisa ,cine urmaeaza ?