Asociatia Suporterilor Romani: "Jandarmeria vrea sa ne discrediteze, marti vom fi 2000 de suporteri in Piata Universitatii"

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:07 Actualitate | Esenţial

Proteste in Bucuresti
Foto: HotNews / DP
​Membrii Asociatiei Suporterilor Romani (ASR) au precizat, duminica, intr-o conferinta de presa, ca acuzele formulate de Jandarmerie la adresa lor sunt niste inventii, menite sa-i discrediteze. "Marti e Ziua Unirii Mici si suporterii din intreaga tara si-au anuntat prezenta in Bucuresti. Va fi un protest pasnic, prin scandari si mesaje. Vom purta insemne distinctive si speram sa fim prezenti vreo 2000 din toata tara", a precizat Andrei Florin, membru al ASR.

"Acuzele la adresa noastra sunt nejustificate. Prin aceasta actiune dovedim ca membrii unor galerii rivale pot sta la aceeasi masa. Am decis sa ne unim fortele si mesajul nostru sa se auda clar, fara violenta. Prin aceasta asociatie urmarim sa trezim spiritul civic al tinerilor care prefera sa taca atunci cand situatia nu o cere" - Andrei Florin, membru al ASR, dar si al Peluzei Catalin Haldan (galerie Dinamo).

"Am protestat din prima zi in mod individual. In primul rand suntem cetateni ai acestei tari si ne doare ca tot ce se intampla la nivel politic este doar o mascarada a propriilor interese. Ceea ce se intampla la nivel politic este josnic, tinerii nu au unde lucra dupa ce termina facultatea, prefera sa isi caute de munca in strainatate, tara este vanduta bucata cu bucata, turismul nu exista, iar tinerii nu au voie sa mearga in grupuri mai mari de trei persoane, pentru ca sunt considerati grup infractional" - Andrei Florin.

"Jandarmeria este continuatoarea Securitatii si se foloseste de metodele de dinainte de 1989. Violentele de care au vorbit acestia sunt inventate. Joi am fost 1.000 de ultrasi in Piata Universitatii. Ganditi-va ce ar fi insemnat daca era un sambure de adevar in tot ce au spus ei. Sloganul nostru este «daca noi vom tacea, pietrele vor canta». Revendicarile noastre sunt sa fim ascultati, auziti, pastrarea intacta a patrimoniului, investitii in sanatate", a mai precizat Andrei Florin.

Vor fi 2000 de suporteri in Piata Universitatii


"Marti e Ziua Unirii Mici si suporterii din intreaga tara si-au anuntat prezenta in Bucuresti. Va fi un protest pasnic prin scandari si mesaje. Cerem expres celor care vor veni sa asculte de cei care îi coordoneaza si sa nu se preteze la actiuni violente. Vom purta însemne distinctive si speram sa fie prezenti vreo 2.000 de fani din toata tara", a conchis reprezentantul ASR.


Citeste mai multe despre   




















Jurnal din Israel​

​FOTOGALERIE Tel Aviv: plaje, muzici si trupuri

Greu sa gasesti in lume un oras care petrece mai mult, care se odihneste mai seren. Un New York pe Malul Mediteranei, un colt de Europa sofisticata in Orientul Mijlociu, o destinatie de plaja excelenta, un oras in care noptile de distractie se continua si dupa ce se crapa de ziua. Oameni pe longboard-uri colorate coboara spre faleza orasului, de multe ori purtand doar o pereche de pantaloni scurti. Esti in inima civilizatiei est-mediteraneene, cu hedonismul ei milenar, cu cultul inca pastrat al corpurilor frumoase, cu o senzualitate subtila, dar neascunsa.

3228 vizualizari

  • -29 (39 voturi)    
    In nici un caz (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:11)

    gabbi [anonim]

    suporterii romani nu au cheltuit zeci de miliarde de euro pe un kilometru de autostrada,nu au construit telegondole si patinoare cu zeci de milioane de euro,unele in locuri total inutile,nu suporterii romani au devalizat Flota romana.
    Deci,tot inainte suporteri,voi sunteti mandria noastra.
    • +9 (11 voturi)    
      De ce vorbim doar de microbisti? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:22)

      Cupa Campionilor Europeni la scrima, la Steaua [anonim] i-a raspuns lui gabbi

      Mai sunt si alte sporturi decat fotbalul, iar unele dintre ele ne aduc satisfactii mult mai mari decat sportul preferat al lui Mititelu, Iancu, Borcea si Becali..

      Echipa feminină de spadă a clubului Steaua Bucureşti (Ana Maria Brânză, Simona Gherman, Anca Măroiu şi Simona Deac) a cucerit Cupa Campionilor europeni, după ce a dispus în finala turneului de la Napoli spadasinele de la Levallois (Franţa), cu scorul de 45-40.

      Stelistele au avut un concurs dificil, parcurs însă cu siguranţă, dispunând în sferturi de o altă formaţie din Franţa, En Garde, pe care au surclasat-o, cu 45-36, pentru ca în semifinale să treacă de reprezentantele gazdelor, italiencele de la Forestale, de care au trecut cu 39-36.

      Prin acest succes, primul de o asemenea amploare pentru sportul românesc în anul olimpic 2012, echipa spadasinelor steliste adaugă al treilea trofeu continental în palmaresul lor, după cele din 2008 şi 2011.

      La turneul final de la Napoli a mai participat o echipă românească, CSU Craiova, eliminată în sferturi de viitoarea finalistă, Levallois, cu 45-29.
    • +12 (16 voturi)    
      aurostrada bechtel (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:26)

      emanuel [anonim] i-a raspuns lui gabbi

      Nastase si Mitrea au semnat contractul pentru cea mai paguboasa autostrada din lume. Au 'uitat' sa puna clauze limitative de pret si au trebuit interventii la nivel inalt pentru a pune capat acestui contract. Tariceanu a papat in nici trei lui 2.5 miliarde euro din privatizarea bcr si nu a facut in patru ani nici cinci km de autostrada. Flota a praduit-o iliescu si vaca caci numai prostii pot crede ca daca era basescu nu-l priponea nastase cand era prim ministru. Concret, in ultimii trei ani nu s-a mai desfiintat nici o industrie caci totul era demontat inainte.
    • +11 (15 voturi)    
      stii de ce se cheluiesc zeci de miliarde pe km.. (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:47)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui gabbi

      ca idiotii aia de suporteri distrug pavaju si tre pus inapoi...niste oi,caini si tigani...astia sunteti...auzi frate se simt discreditati...nu va e rusine
    • +10 (12 voturi)    
      i-auzi bre ! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 19:11)

      toma [anonim] i-a raspuns lui gabbi

      am auzit ca steaua si-a epuizat biletele cu twente !
      aia-s suporterii adevarati,care merg si-si incurajeaza echipele !
      voi , ULTRASII ,care stati cu spatele la meci si injurati , aruncati petarde si va bateti cu galeriile adverse si jandarmii santeti niste brute ! din cauza voastra se suspenda terenuri !
      mai uitati-va la tv la meciurile din anglia ! (e drept ca acolo nu li s-au permis atatea cate la noi-DIRECT LA ZDUP cu huliganii ! )
      si apropos , asa-i ca pensionarii s-au batut cu jandarmii in unirii si au distrus centrul istoric ?!
    • +11 (13 voturi)    
      Adrian Nastase si PSD au cheltuit (Duminică, 22 ianuarie 2012, 19:26)

      dan [anonim] i-a raspuns lui gabbi

      Bechtel unde Romania a peirdut miliarde de euro a fost semnat de Adrian Nastase si PSD. Iar acum cu banii furati platesc o adunatura de indivizi care cica 'reprezinta' 20 de milioane de romani.

      NOI NU SUNTEM PROSTI! Cele cateva mii reprezinta USL si majoritatea nici nu stiu sa scrie corect, pe langa ca sunt asistati sociali, falsi revolutionari sau huligani care s-ar bate si gratis, deci cu atat mai mult cand ii plateste USL.
    • +6 (8 voturi)    
      De ce nu-l intrebi pe Mazare? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 19:41)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui gabbi

      Flota de pescuit oceanic este folosita in interesul lui Mazare de multi ani.Au facut o uitata in diverse porturi,sechestrata si acum Mazare merge si incaseaza dividende si are proprietati pe acolo.Marti,24 ianuarie de ziua Unirii Principatelor Romane cine striga si injura face un mare rau romanilor.Acei suporteri ,sper sa aiva atata minte sa renunte.Oricand,dar nu intr-o zi nationala,pe care nici comunistii nu au denigrato.
    • -1 (5 voturi)    
      A fi sarac = a fi vulnerabil manipularilor (Duminică, 22 ianuarie 2012, 20:05)

      Daniel [anonim] i-a raspuns lui gabbi

      Eu o duc bine acum, am o meserie tehnica. L-am votat pe Base de fiecare data. Totusi nu pot sa nu orb la saracia din tara. Da, Base ar trebui sa plece, dar nu asa, ci democtratic. Ceea ce se intampla acum e o manipulare grosolana, s-au investit multi bani in aceasta conspiratie. Intr-un fel Base si-o merita, nu ne-a angrenat chiar el in manipularea - "Rosia Montana"? . A fi sarac inseamna a fi vulnerabil manipularilor.
    • +5 (7 voturi)    
      nu suporterii (Duminică, 22 ianuarie 2012, 20:07)

      suporterul [anonim] i-a raspuns lui gabbi

      1. Nu suporterii au cheltuit miliared - dar distrug in valaore de milione pe strazi.

      2. nu suporterii au construit telegondole - adevarat, se pricep doar la distrus scaunele din stadioane.

      3. nu suporterii au devalizat flota - nu a devalizat nimenea flota, nu pot sa cred ca in 2012 inca mai este dezinformare pe tema Basescua vandut flota, Extraordinar!

      4. tot inainte suporterii, voi sunteti mandria - adevarat si aici, din nefericire cam asta e ce-i mai bun in poporul asta. Imi vine sa plang...
    • +4 (4 voturi)    
      Memoria scurta, bat-o vina. (Duminică, 22 ianuarie 2012, 20:09)

      nick [anonim] i-a raspuns lui gabbi

      http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Politica/10933/Salile-de-sport-ale-lui-Nastase-o-ruina-de-167-5-milioane-euro.html
      "Am construit peste 400 de sali de sport". Acesta a fost unul dintre sloganurile lui Adrian Nastase in campania electorala, folosite in duelul cu Traian Basescu, pentru urmatorul "cincinal" la Cotroceni.

      http://www.fin.ro/articol_1593/guvernul-tariceanu-inca-ridica-salile-de-sport-ale-lui-nastase.html
    • 0 (0 voturi)    
      indragind vinatoarea (Duminică, 22 ianuarie 2012, 20:29)

      un print din levant [anonim] i-a raspuns lui gabbi

      http://www.jdv.ro/354.pdf
  • +22 (28 voturi)    
    eu zic sa faca alceva (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:11)

    romanes' [anonim]

    Sa ne ameninte cum ocupa ei biblioteca nationala.

    Aruncatu cu pietre poate sa se transforme in aruncatu' cu privirea'n carti.

    Eu sunt satul de galerii , ca om nu pot sa ma duc la un meci ca in afara. Trebuie sa ascult tot spargatorii de seminte cum fac concurs de cuvinte grobiene.
    • -7 (9 voturi)    
      Lasa ca (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:32)

      gabbi [anonim] i-a raspuns lui romanes'

      vine Elena Basescu cea plina de cultura cu succesurile ei si Elena Udrea cu al sau presedinte al Norvegiei si ne culturalizeaza rapid.Nu umple de cultura,nu alta.
    • 0 (6 voturi)    
      Si zici ca preferi sa vezi meciuri afara? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:45)

      Laur [anonim] i-a raspuns lui romanes'

      Ai vazut vreodata pe viu Lazio-Roma sau Inter-Milan?
      Ai auzit de Irreducibili?
      Ce se scandeaza la noi, coregrafiile si efectele pirotehnice nici pistol cu apa nu se pot numi.
      Si nu sunt 500-1000 de ultrasi ci de la 15.000 in sus.

      Numai ca acolo Jandarmii au cap, dialogheaza, previn si nu incita.
      Daca ai nostri ar fi pe Olimpico ar iesi macel. Din cauza ca creierul jandarmilor a fost si va ramine in pulan.
    • +5 (7 voturi)    
      daca javrele astea ajung sa dicteze unui guvern (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:56)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui romanes'

      ne-am dus!propun infiintarea unei Garzi Nationale pe baza de voluntariat care sa se ocupe in mod deosebit de scursurile astea ,de familiile lor si ,in primul rand de interzicerea fotbalului pentru 100 de ani in Romania!este ca e SF?
  • +17 (23 voturi)    
    Suporteri protestatari (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:14)

    Radu [anonim]

    Suporterii vandali au spart si au distrus, acum se declara oropsiti. Daca au interdictie pe stadioane au gasit solutia pentru a face galagie la Universitate. Mai bine s-ar relua campionatul de fotbal ca sa aiba unde sa tipe si sa sparga!
    • +7 (7 voturi)    
      eu propun (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:52)

      roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui Radu

      daca tot vor sa demonstreze, s-o faca civilizat, sa-si revendice legalizarea meseriei de "suporter protestatar", astfel ca de cate ori au loc proteste sa poata fi "angajati" legal. Astfel si-ar castiga o paine cinstit iar cei interesati in proteste nu si-ar mai risca locul de munca prin absente nemotivate din cauza protestelor. A fost doar o gluma...
    • -6 (8 voturi)    
      nu crede tot ce spune jandarmeria (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:59)

      vasile [anonim] i-a raspuns lui Radu

      personal ii cred pe basisti in stare de orice
      Ei care au furat alegerile nu se tem de a fura democratia cu o mana de oameni platiti sa faca dezordine
      Este si motivul pentru care de banii primiti au fost lasati in voie sa-si faca de cap apoi s-a intervenit
      • +1 (1 vot)    
        Nu Basescu a furat alegerile... (Duminică, 22 ianuarie 2012, 21:50)

        Alius [anonim] i-a raspuns lui vasile

        ..ci Geoana le-a pierdut. Plus ca, la cat au furat PSD-ul la toate alegerile cand au castigat, mai merita sa fie si ei furati, sa vada cum e. Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...
  • +18 (22 voturi)    
    Inadmisibil asa ceva !!!!!!! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:18)

    polonyca [utilizator]

    Nu pot sa cred......asta da....democratie !! Tara huliganilor.....!!
    • 0 (0 voturi)    
      d c?! (Luni, 23 ianuarie 2012, 9:31)

      cineva [anonim] i-a raspuns lui polonyca

      poti sa explici?!
      fiecare om are dreptul sa protesteze atata timp cat o face pasnic...
      si cel putin teoretic ar trebui sa fie un protest pasnic!
  • +3 (5 voturi)    
    dictatura (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:23)

    jurcv [anonim]

    pai,monser , unde este dictatura marinerului?
    • 0 (0 voturi)    
      hmmm (Luni, 23 ianuarie 2012, 9:32)

      cineva [anonim] i-a raspuns lui jurcv

      3/4 din legi trecute prin "asumarea raspunderii" nu-ti spun nimic?!
      nu poate face unele lucruri... pentru ca daca ar putea sunt sigur ca ar pune mitraliera pe protestatari.... bine si ceilalti ar face-o. trebuie sa intelegi ca acum tara o conduc tot protejatii lui ceausescu... care au aproape aceeasi mentalitate!
  • +2 (6 voturi)    
    !!! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:35)

    Cris [anonim]

    Ce meci este in piata Universitatii? Daca este vorba de un meci sportiv cu fairplay si organizat de primarie, sunteti bineveniti!
    Daca sunteti prezenti pentru alt motiv care nu tine de niciun sport sau activitate adiacenta, va rog sa va discreditati dumneavoastra singuri in fata romanilor, venind in piata Unversitatii.
    Au mai fost alti suporteri care s-au discreditat tot in piata Universtatii respectiv, niste suporteri mineri, niste lideri mineri, niste kgbisti iliscieni!!!
    Lista este deschisa!
  • +4 (8 voturi)    
    Daca nici in Romania, nu-i democratie...! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:37)

    Emanoil [anonim]

    Probabil peste ceva timp, o sa ceara si lagalizarea drogurilor...., apoi sa nu mai fie condamnati violatorii, talharii, criminalii..., etc ! Pai sa se duca de exemplu in Germania...., unde daca esti prins ca ai scuipat in public, iti iei amenda pe loc, de 500 de euro..., iar aici se simt in dictatura, huliganii !
  • 0 (4 voturi)    
    voi ascultati macar putin ce zic oamenii astia? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:38)

    dan tudoran [anonim]

    Acest suporteri tocmai au anuntat ca ei contesta faptul ca sunt considerati vandali si ca vor demonstra printr-o adunare pasnica ca nu sunt.

    Nici nu a venit ziua deja ziua de marti si deja comantariile ii comndamna. Asteptati sa vedeti ce se intampla si daca sunt asa cum ziceti voi atunci ziua de marti o sa fie un macel.

    Un lucru sigur e corect din ceea ce spune baiatul ala. Eu am vazut galeriile de fotbal in actiune cand e vorba de scandal. Sunt foarte organizati si stiu foarte bine ceea ce fac. Ceea ce a fost pe 19 ian prezentata ca "bataie a suporterilor cu jandarmii" a fost apa de ploaie, nu era picior de suporter acolo. Erau trei lucratori ADP care se dadeau drept "suporteri" nu erau in stare nici macar sa se prefaca cum trebuie.
  • +1 (5 voturi)    
    Manifestari dubioase (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:39)

    Vlad-I [utilizator]

    Membrii galeriilor ultra, prin definitie sunt rebele si greu de stapanit, probabil sunt factorul 1% al societatii. Daca am alege de pe strada 5-6 persoane, unul este mai calm altul mai coleric, dar la 100 de persoane exista unul deosebit de coleric , grupurile ultra au un numar mare de indivizi cu o genetica care ii programeaza sa fie violenti, cu sete instinctiva de a distruge.
    • +1 (1 vot)    
      asa, si? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 20:16)

      dw [anonim] i-a raspuns lui Vlad-I

      din aia 1% care, zici tu, sunt programati genetic sa fie asa, cam 99% aleg sa se abtina, sa se controleze.
  • +2 (6 voturi)    
    saracutii de ei (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:42)

    robita [utilizator]

    mai sa le plangi de mila nu alta halal asa ceva asta va fii ceva de speriat 2000!!! au fost cateva zeci si au facut ce au facut dar 2000
  • +4 (6 voturi)    
    ???????? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:44)

    ady1979 [utilizator]

    problema suporterilor face referire la o lege care ii priveste in mod special pe ei , acele specimene de oameni sin epoca de piatra care pe stadioane stiu ca trebuie musai sa se duc cu parul, ori de curand ziceau de o lege cae ii cam baga la parnae , asta este motivul pentru care iasa in strada
  • +1 (5 voturi)    
    Al saselea simt (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:51)

    Daniels22026 [utilizator]

    Frumos spus, principii nobile, acuzatii corecte la adresa clasei politice.

    Dar suporterii ramin tot suporteri. Iubitorii de manele nu prea se schimba. Si nici cei de telenovele. Iar cei care au promovat bacalaureatul prin copiat ramin in procent foarte mare. Functionarii la stat care au primit mita sint si ei intr-o proportie covirsitoare. Procentul de romani "absolventi" de puscarie e vreo 30%.

    Clasa politica care fura in loc sa administreze e opera noastra, a tuturor. Sanatatea si invatamintul in decadere libera sint iarasi opera noastra. Sa n-aud de nevinovati si de victime. Sintem propriile noastre victime, dar cel putin sintem liberi.

    Hai cel putin sa schimbam puterea in mod democratic, prin alegeri. Daca vreti sa ne comparam cu alte popoare, nu sintem mai rai si nici mai buni. Dar in criza europeana, incepusem sa am incredere in cel de-al saselea simt romanesc, care ne impiedica sa luam violentele altora ca exemplu.

    Hai sa fim rabdatori si sa acordam democratiei o sansa. Puterea strazii e foarte romantica insa e criminala, mai devreme sau mai tirziu. Asta nu e calea noastra, romanesca.
    • +3 (3 voturi)    
      Ai mare dreptate! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 19:36)

      sim [anonim] i-a raspuns lui Daniels22026

      Frumos spus si ai dreptate.dar ce facem ca nu suntem in stare sa ne alegem "alesii"?Ne resemnam?
  • +1 (1 vot)    
    PREZENT ! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:58)

    Soim Roman [anonim]

    Vom fi si noi in Piata.
  • +4 (6 voturi)    
    Hai si la meciul politic! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 19:00)

    Lambada [anonim]

    PSD-ul a mai inventat ceva, protestul politic al celor care citesc numai Sportul sau GSP. Nu citesc vre-o carte dar ei stiu totul! Vor da o idee buna PDL-ului cand va fi in opozitie. Iesi mai ieftin decat sa platesti sute de mii de galeti. Le dai la astia niste bani, pe langa ei se mai aduna niste gura casca si uite asa dai jos un guvern. E ieftin e haios, e cool si astia alceva decat sa se bata si sa urle nu stiu. Romania a devenit tara cea mai cool. Astept momentul cand antenele lui Felix vor aduce cu avioanele toti derbedeii Europei sa se bata aici si sa faca Bucurestiul praf sub lozinca Jos Basescu. Cum multi derbedei, nazisti, psihopati, drogati ar da si bani numai sa se bata cu jandarmi ar face si o afacere de cateva sute de milioane de euroi.
  • +8 (10 voturi)    
    Mineriada Reloaded (Duminică, 22 ianuarie 2012, 19:10)

    Mineriada Reloaded [anonim]

    USL a gasit solutia: o noua mineriada "Mineriada 2012 Reloaded", de data aceasta cu huliganii de pe stadioane.
  • +4 (6 voturi)    
    Rog suporterii sa citeasca ! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 19:23)

    miahi [anonim]

    In timp ce ungurii isi bat joc de tara noastra la noi in tara, romanii din serbia (peste 2milioane de vlahi, asa cum sunt numiti de sarbi) primesc lovituri dupa lovituri : pe 24 ian, de sfanta Unire, se va declara oficial limba vlaha (romana cu litere chirilice), in acest fel ei fiind asimilati de catre Serbia, care nu le va recunoaste originea romaneasca .... RUSINE ! Ce fac autoritatile romane ?
  • +5 (5 voturi)    
    Why? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 19:30)

    Alf [anonim]

    Vor fi câţi au spus sau mai mulţi, nu contează numărul ci rezultatul acestei acţiuni. Cui va folosi chestia asta? Lor, nouă, ţării, săracilor, bogaţilor, celor care trăiesc din ajutoare pe spinarea altora, presei, partidelor de opoziţie, sportului în care dai cu piciorul în ceva sau în cineva ? Vreau să ştiu rostul!
  • +2 (6 voturi)    
    fotbalizarea (=cretinizarea) Romaniei ! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 19:30)

    flit [anonim]

    FOTBALIZAREA Romaniei e cea mai stupida campanie de subminare a constiintei nationale pe care romanii de bun simt sunt obligati suporte de ani buni; aproape jumatate din timpul afectat stirilor de media tine de fotbal si nulitatile ce graviteaza in jurul lui.
    Pt ca acum, dupa ce vad cata FALSA importanta li se da, sa vedem huliganii nascuti din acest sport agresand romanii si Romania DIRECT IN STRADA !!!
    AJUNGE cu atatia paraziti !
    Ce este si mai incredibil e ca acesti nesimtiti sunt transformati de bolsevicii USLasi (alt fel de paraziti, mai perversi) in onesti cetateni, nemultumiti de traiul din Ro, cu ajutorul vuvuzelelor-TV ale oligarhilor de Ro, oligarhi care misca la ordinul celor de la Kremlin !!!!
    Aruncarea Romaniei in derizoriu, inclusiv pe cai oficiale - cum a facut-o fara scrupule si cu tupeu bolsevic Pontagutanul in Parlamentul European, prin campania de fotbalizare (a se citi cretinizare,) serveste de minulne doar inamicilor Romaniei, iar ei nu se afla la vest !
  • +1 (5 voturi)    
    discreditarea nulitatilor?... :))) (Duminică, 22 ianuarie 2012, 19:36)

    flit [anonim]

    sa discretiteze ce ? Niste nulitati ca ei NICI NU EXISTA pt a putea fi descreditati. Sunt doar nicte rataciti ce fac degeaba umbra Pamantului. Iar daca nu respecta legile tarii in care fac umbra Pamantului, trebuiesc ascunsi dupa gratii !
  • +2 (6 voturi)    
    Astia nu merg la meciuri? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 19:38)

    Pink Panther [anonim]

    Daca asta este scopul lor, sa tina cu o echipa de fotbal, ce dracq cauta in Piata Universitatii?

    Ca persoane particulare OK dar ca organizatia paramilitara?

    Eu cred ca nu doar jandarmeria trebuie sa se sesizeze dar si SRI-ul si armata.

    Este halucinanta povestea asta cu suporterii.
    Si asa au monopolizat tot sportul cu afacerea asta numita fotbal....acum vor sa devina stat in stat?
  • +4 (6 voturi)    
    Ce nu stiu protestatarii? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 19:44)

    FMI [anonim]

    Ca in acest moment ei protesteaza pe banii FMI. Si fiantatorul va veni. Si daca nu "va convine" el isi poate lua bagajele. Chiar crede USL-ul ca FMI va da bani unei tari care consuma mai mult decat produce dupa experienta Greciei? Hai sa fim seriosi!
  • +2 (6 voturi)    
    Suporterii literati! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 20:01)

    shuly [utilizator]

    Pai daca vin 2000 de suporteri ar trebui neaparat sa iasa Basescu sa stea de vorba cu ei.Eventual sa fie anulata legea stadioanelor iar lor sa li se dea voie sa faca ce vor atat pe stadioane cat si pe strada.VA dati seama ca la numarul asta imens de oameni in strada este clar ca Basescu trebuie sa isi dea demisia si sa facem alegeri ca sa vedem pe cine punem in locul lui dintre liderii de galerie de la Steaua,Dinamo.Rapid ,Timisoara etc.Greu cu democratia asta!
    Astia de la USL nu prea stiu ei cum este cu majoritatea si minoritatea ca de ei sunt urmasii comunistilor care nu aveau opozitie pe vremea lor.
  • 0 (4 voturi)    
    Pe cine propun in loc? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 20:09)

    Dan [anonim]

    Eu in locul lui Base le-as cere sa se puna de acord. De la ce galerie sa fie primul ministru? Dar presedintele? Si sa asitam in fiecare zi la vuvuzele injuraturi si batai. Din pacate Base nu poate face glume precum suporterii din postura de presedinte. PSD si Felix au deschis acesta cutie a pandorei si de mana lor muri. E doar o chestiune de timp.
  • 0 (4 voturi)    
    "suporteri" (Duminică, 22 ianuarie 2012, 20:49)

    meeecali [anonim]

    Mi-as dori sa nu-i mai numeasca presa "suporteri". Suporter e omul normal care se entuziasmeaza la stadion si eventual intr-o discutie cu prietenii despre fotbal. Cei care traiesc literalmente pentru fotbal, probabil din cauza ca nu au nimic mai interesant de facut in viata, sa fie numiti "ultrasi" sau orice alt termen. Nu de alta dar incepe sa fie jenant pentru cei 99% de oameni normali interesati de fotbal sa se mai declare "suporter" al vreunei echipe, daca termenul implica vreo oarecare asemanare cu golanii care alcatuiesc majoritatea ultrasilor.
  • +1 (1 vot)    
    suporterii de ce protesteaza? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 21:40)

    cristi [anonim]

    cand protestezi ai un motiv sau mai multe, cand protesteaza ca suporter de fotbal ar trebui sa nu faci politica ...dar in Romania Gigi Becali e si politician (USL)
  • +2 (2 voturi)    
    suporterii cei pasnici care au distrus bucurestiul (Duminică, 22 ianuarie 2012, 23:01)

    ana [anonim]

    ce frumos, cum se reunesc ei toti de la toate echipele, sa dovedeasca cum stau la aceeasi masa fara sa se omoare...divin!!inteligenta dusa la extrem!pai sa se uneasca toate aceste gunoaie si sa distruga mai mult decat ultima data!! a, pardon, nu erau ei, ei nu distrug! pensionarii si toti cei care demonstrau pasnic au distrus centrul vechi si piata unirii ca niste animale imputite, nu suporterii....vomit!
  • +2 (2 voturi)    
    Are cineva incredere in ultrasi? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 23:24)

    Hiticas A [anonim]

    Ma intreb, acesti huligani chiar vor protesta fara caramizi in buzunar, fara petarde, fara sa incite la lupta in strada, fara sa sparga magazine. Vin sa spuna ca jandarmii sunt duri cu ei. Acum vin cu ochi de "catel" si cer intelegere, dupa ce au ranit zeci de perzoane si au facut pagube de mii de euro.
  • -2 (2 voturi)    
    ce de postaaaaci pd-l (Luni, 23 ianuarie 2012, 0:18)

    Itsoc [utilizator]

    din surse sigure am aflat ca pd-l a inchiriat 4 etaje intr-o cladire business din capitala si a angajat aproximativ 250 de postaci care sa spurce orice stire antibasescu.
    mai tare e ca postacii isi iau banii din buzunarul nostru.
  • 0 (0 voturi)    
    salut (Luni, 23 ianuarie 2012, 19:10)

    bogdan [anonim]

    ba ultrasilor daca vreti sa face-ti ceva nu iesi-ti in strada seara si sa va bubuiti cu jandarmeria ca ei nu au nici o vina...faceti ceva care zic eu ca are rost adunati-va in fata parlamentului si acolo forta-ti sa intra-ti in parlament nu in strada ca pe ei(basescu si boc) nici nu ii intereseaza ca protesctati voi in strada sau ca va bateti.Asa va duce-ti la parlament si se sperie.Ia ganditi-va nu ar fi mai prolifica aceasta varinta decat cea cu bataia in piata?