Autoritatile din Slobozia au organizat Revelionul cu o seara mai devreme pentru a evita tarifele mari practicate de cantareti in noaptea dintre ani

de I.C.     HotNews.ro
Sâmbătă, 31 decembrie 2011, 12:59 Actualitate | Esenţial

Sute de persoane au asistat, in noaptea de vineri spre sambata, in Piata Revolutiei din Slobozia, la spectacolul de sfarsit de an organizat de autoritatile locale, informeaza Mediafax. Primaria a decis sa devanseze evenimentul, care ar fi trebuit sa aiba loc in noaptea de Revelion, din cauza tarifelor mari pentru concerte practicate de cantareti.

Autoritatile locale spun ca s-au gandit in special la tineri atunci cand au organizat spectacolul de Revelion mai devreme, mai ales la cei care nu au bani sa plateasca un bilet la restaurant, la munte sau in strainatate. Acestea au adaugat ca motivul organizarii spectacolului cu o zi mai devreme este legat de preturile mari cerute de artisti in noaptea de Revelion.

Spectacolul a tinut patru ore, pe scena urcand Andreea Banica, DJ Rynno, Sylvia si artisti locali. La eveniment au participat cateva sute de persoane, in special tineri.

Locuitorii din Slobozia sunt asteptati in Piata Revolutiei si in noaptea de Revelion, cand va avea loc un foc de artificii. "A fost o necesitate reducerea cheltuielilor in general si bineinteles ca si acum de sarbatori. Spectacolul gandit de noi a fost un succes, distractia, inclusiv artificiile care vor fi din noaptea de Revelion, costand 30.000 de lei, iar noi ii asteptam pe oameni si la pragul trecerii dintre ani pentru a ciocni o cupa de sampanie si a asista la un spectacol pirotehnic", a declarat directorul Directiei de Sport si Tineret din Primaria Slobozia, Ionel Constantin.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

4105 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    ! (Sâmbătă, 31 decembrie 2011, 13:34)

    OK [anonim]

    Foarte bine au facut!! La multi ani !!!
    • +4 (6 voturi)    
      E, asa sunt astia din Slobozia (Sâmbătă, 31 decembrie 2011, 15:51)

      Lica [anonim] i-a raspuns lui OK

      Inaintea tuturor, mereu. Fiind in fata, ceilalti se uita in spatele lor.
  • -4 (12 voturi)    
    revelion vara (Sâmbătă, 31 decembrie 2011, 13:52)

    mario [anonim]

    pe cand revelion in 21 iunie?
  • -4 (12 voturi)    
    revelion (Sâmbătă, 31 decembrie 2011, 14:10)

    Sy [utilizator]

    Propun sa incepem de maine sa sarbatorim Revelionul 2013.
  • +1 (11 voturi)    
    E pe bune ? (Sâmbătă, 31 decembrie 2011, 14:44)

    haidamacu [anonim]

    Pentru o clipa am crezut ca e o stire de pe Times New Roman...
    • +2 (2 voturi)    
      asa am zis si eu (Sâmbătă, 31 decembrie 2011, 17:03)

      Luc Cypher [anonim] i-a raspuns lui haidamacu

      ca e de pe Times New Roman. Parerea mea este ca Times New Roman este singurul site serios de stiri, la ora actuala.
      • +1 (1 vot)    
        :))))))))))))))))))))))) (Duminică, 1 ianuarie 2012, 13:44)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Luc Cypher

        .
  • -4 (8 voturi)    
    asta este Romania moderna? (Sâmbătă, 31 decembrie 2011, 15:13)

    visio [anonim]

    ma intreb daca cei de acolo au curent electric....daca atat de inteligenti sunt alesii, va dati seama cum sunt restul locuitorilor?
    • 0 (2 voturi)    
      Ai intrebat, iti raspund (Luni, 2 ianuarie 2012, 0:23)

      Gerar [anonim] i-a raspuns lui visio

      Curent electric sa stii ca au, cu apa potabila stau mai rau insa.
      Si da, ce te miri? Asta e Romania moderna, nu ai pus si tu umarul la constructia ei prin atitudinea de superioritate pe care nejustificat o afisezi? Ce naiba, stim cu totii ca te-ai nascut la periferia unui mic oras de provincie si ai avut o copilarie nefericita, nu e cazul sa te dai "dashtept".
  • +7 (9 voturi)    
    Foarte bine (Sâmbătă, 31 decembrie 2011, 15:41)

    Florea Daniel [anonim]

    Nu au serbat Revelionul, au serbat Anul Nou care se apropie.
    Foarte bine au facut, au avut si mai multi participanti decat daca se organiza in 31.12, cand multi sunt plecati la Revelion.

    Hai sa stam stramb si sa judecam drept. A facut si primarul ala ceva sa iasa mai ieftin dar totusi sa aiba ce arata. Imediat sarim pe el. Daca dadea n-spe mii de euro iar saream pe el,etc...


    La multi ani!
  • +3 (3 voturi)    
    Ha, ha, ha!!! (Sâmbătă, 31 decembrie 2011, 17:22)

    adrian [anonim]

    Asta e tare! Pai primarul ar putea sa se ia de mana cu presedintele din Samoa!
    Au devansat cu o zi mersul natural/normal al lucrurilor. Ambele decizii au ca rezultat economii banesti; atunci de ce nu?
    :-)
  • +1 (3 voturi)    
    La modul cel mai serios.... (Sâmbătă, 31 decembrie 2011, 19:02)

    Cadillac [utilizator]

    FELICITARI celor din Slobozia , pentru participare si pentru "curajul" de a da o "lectie" lautarilor !!!

    Altfel, pentru voi, toti cei "de-acasa"


    La Multi Ani !!!
  • +2 (2 voturi)    
    Lasati oamenii sa cante! (Sâmbătă, 31 decembrie 2011, 19:23)

    kojak [anonim]

    Multi din miile de slobozeni ar fi vrut sa fie EI pe scena!
    • 0 (2 voturi)    
      adicaaaa.... (Luni, 2 ianuarie 2012, 17:06)

      dom [anonim] i-a raspuns lui kojak

      ...un fel de karaoke?
  • +1 (1 vot)    
    Times New Roman (Duminică, 1 ianuarie 2012, 4:56)

    Teodor [anonim]

    Asta suna ca o stire luata de pe Times New Roman...