VIDEO Tatal premierului Emil Boc a murit

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 27 decembrie 2011, 19:40 Actualitate | Esenţial

Ioan Boc, tatal premierului Emil Boc
Foto: Agerpres
Ioan Boc, tatal premierului Emil Boc, a decedat, marti seara, la Spitalul de Recuperare din Cluj-Napoca, la varsta de 87 de ani, dupa ce a suferit, in ultimii ani, trei atacuri vascular-cerebrale. Premierul Emil Boc a plecat spre Cluj-Napoca, imediat dupa incheierea sedintei de Guvern convocate marti seara.

Sedinta saptamanala de guvern era pregatita pentru miercuri dimineata, dar a fost reprogramata pentru marti seara, la ora 20.00, dupa ce premierul Emil Boc a aflat de starea tatalui sau, astfel incat seful Guvernului sa poata pleca imediat spre Cluj-Napoca.

UPDATE (21.00): Sedinta de guvern s-a incheiat dupa mai putin de o ora, premierul Emil Boc plecand imediat spre Cluj-Napoca.

La inceputul reuniunii Executivului, ministrii prezenti i-au transmis condoleante primului-ministru, au precizat surse guvernamentale pentru Agerpres. Potrivit acestora, Emil Boc era vizibil afectat de moartea tatalui sau.


Directorul Spitalului de Recuperare din Cluj-Napoca, Sanda Patrichi, declara, cu o zi in urma ca starea lui Ioan Boc, tatal lui Emil Boc, care a suferit un accident vascular cerebral si a fost spitalizat, era stabila.

"Starea pacientului Ioan Boc este stabila. Pacientul este stabil din punctul de vedere al tensiunii, cordului, analize sanguine. Nu este o conditie foarte buna, dar speram sa trecem peste asta si lucrurile sa se imbunatateasca si mai mult", declara Sanda Patrichi.

In urma cu doua saptamani, Ioan Boc a suferit un accident vascular cerebral, fiind internat, in 13 decembrie, la Spitalul Clinic de Recuperare din Cluj-Napoca. Emil Boc s-a deplasat atunci la Cluj, pentru a fi alaturi de familie.

In noiembrie, Ioan Boc, in varsta de 87 de ani, a fost internat la Spitalul de Pneumologie din Cluj, cu o afectiune pulmonara. El a fost externat dupa cateva zile, timp in care i-au fost facute mai multe investigatii si i s-a recomandat un tratament.

Tatal premierului a suferit, anii trecuti, alte doua accidente vasculare cerebrale.



Citeste mai multe despre   






















5946 vizualizari

  • +27 (29 voturi)    
    un batranel simpatic... (Marţi, 27 decembrie 2011, 19:47)

    popcorn monta [utilizator]

    dumnzeu sa-l aiba in paza...
  • +26 (28 voturi)    
    . (Marţi, 27 decembrie 2011, 19:47)

    cristi767 [utilizator]

    Dumnezeu sa-l odihneasca!
  • +26 (28 voturi)    
    RIP! (Marţi, 27 decembrie 2011, 19:47)

    gica_contra [utilizator]

    Condoleante.
  • +23 (25 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte (Marţi, 27 decembrie 2011, 19:58)

    mircea [anonim]

    Sincere condoleante domnule Emil Boc.
  • +24 (26 voturi)    
    Condoleante, domnule premier (Marţi, 27 decembrie 2011, 20:00)

    Mihai [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe tatal dumnevoastra. Sunt alaturi de dumnevoastra in aceste clipe grele.
  • +14 (24 voturi)    
    O veste trista (Marţi, 27 decembrie 2011, 20:00)

    ConstruireaCasei.wordpress.com [utilizator]

    Pentru romani si Premierul Romaniei ...

    Sincere condoleante!
    • -3 (35 voturi)    
      iertare (Marţi, 27 decembrie 2011, 20:14)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui ConstruireaCasei.wordpress.com

      nu inteleg de ce vestea e proasta "pentru romani"??? decesul tatalui il va face pe premier sa ia decizii si mai aiurea? in rest, a murit un OM, Dumnezeu sa-l odihneasca.
      • +9 (19 voturi)    
        comentariul tau (Marţi, 27 decembrie 2011, 20:48)

        banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        nu are acum ce cauta aici, sati fie RUSINE !
        Domnule Boc CONDOLEANTE SINCERE !
        • -2 (10 voturi)    
          si comentariul tau (Marţi, 27 decembrie 2011, 21:16)

          msrp [anonim] i-a raspuns lui banateanul.

          nici constructia "pentru romani" nu avea acum ce cauta aici!
          • +1 (3 voturi)    
            ?? (Miercuri, 28 decembrie 2011, 6:52)

            banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui msrp

            ! ! !
        • -6 (8 voturi)    
          ipocrizie (Marţi, 27 decembrie 2011, 21:42)

          Anton [anonim] i-a raspuns lui banateanul.

          De ce sa nu aiba?
          In fiecare zi mor nu stiu cati batrani, unii ce au dus o viata infinit mai grea decat cea a tatalui lui Boc. Pentru cati dintre ei ti-ai manifestat dumneata durerea?
          Sa nu fim ipocriti: este doar un om de 87 de ani care a decedat, ca atatia altii. Condoleante din politete si respect sunt suficiente. Mai mult, nu ai decat sa o faci in mod direct familiei daca te doare cu adevarat disparitia asta, altfel este doar ipocrizie curata.
        • -7 (9 voturi)    
          bis (Marţi, 27 decembrie 2011, 22:55)

          srpc [utilizator] i-a raspuns lui banateanul.

          linguselile partinice n-au ce cauta aici, mai ales ca batranul Boc a avut incomparabil mai multa minte si obraz decat fiul lui, pe care, simbolic, ni l-a prezentat asa cum merita cand i-a dat cu oul in cap.
          • +3 (5 voturi)    
            daca ponta,antonescu si voiculescu... (Miercuri, 28 decembrie 2011, 10:54)

            popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui srpc

            iti dau un mic si o bere,apoi iti pun la dispozitie un autocar,sigur te-ai duce pana la rachitele,sa-l huidui pe boc in timpul inmormantarii...
      • +3 (3 voturi)    
        De ce "pentru romani" (Miercuri, 28 decembrie 2011, 9:35)

        ConstruireaCasei.wordpress.com [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        Ne aflam intre doua sarbatori ...

        Orice eveniment de acest fel ne afecteaza. Poate nu direct ci indirect! Daca te bucuri pentru binele altuia si suferi pentru raul altuia, poti transfera principiul si la cazul de fata! Cel putin asa ne invata Biblia (si repet, suntem intre sarbatori, ar trebui sa fim mai aproape sufleteste de cele spirituale)!
  • +19 (19 voturi)    
    Condoleante dl Premier! (Marţi, 27 decembrie 2011, 20:07)

    Corina [anonim]

    Sincere condoleante pentru pierderea suferita. Dumnezeu sa-l odihneasca!
  • +17 (17 voturi)    
    Condoleante (Marţi, 27 decembrie 2011, 20:09)

    topaionel [anonim]

    Odihneasca-se in pace.
  • +13 (13 voturi)    
    Condoleante, (Marţi, 27 decembrie 2011, 20:17)

    revelare [utilizator]

    d-le Boc.
  • +14 (14 voturi)    
    asta-i mersul lucrurilor (Marţi, 27 decembrie 2011, 20:26)

    Sakura [utilizator]

    A prins o vârstă frumoasă.
    Dumnezeu să-l odihnească!
  • +6 (8 voturi)    
    Doamne Iarta-l! (Marţi, 27 decembrie 2011, 20:27)

    taranistu [utilizator]

    !
  • +15 (15 voturi)    
    condolenate (Marţi, 27 decembrie 2011, 20:28)

    box [anonim]

    condoleante familiei. macar acum abtineti va de la comentarii neavenite- e un om ca toti oamenii.
    DUMNEZEU SA I ODIHNEASCA, atat pe el cat si pe toti cei ce trec in nefiinta!
    • -2 (6 voturi)    
      pentru crestini (Marţi, 27 decembrie 2011, 23:15)

      taranistu [utilizator] i-a raspuns lui box

      nu trec in nefiinta, viata continua, dar nu aici.
  • +13 (13 voturi)    
    Sincere condoleante! (Marţi, 27 decembrie 2011, 20:31)

    petre [anonim]

    Sunt alaturi de dvs. si familia dvs. in aceste clipe dificile. Fie ca Cel de Sus sa va lumineze si sa depasiti acest moment de cumpana din viata! Sincere condoleante!
  • +11 (11 voturi)    
    !!! (Marţi, 27 decembrie 2011, 20:31)

    CMD [utilizator]

    Sincere condoleante!
  • +11 (11 voturi)    
    Sincere condoleante! (Marţi, 27 decembrie 2011, 20:41)

    cetatean [anonim]

    Condoleante domnule Emil Boc!
    Dumnezeu sa-l odihneasca pe tatal dumneavoastra!
    Sunt alaturi de familia dumneavoastra cu ganduri bune de compasiune.
  • +9 (9 voturi)    
    un ardelean adevarat (Marţi, 27 decembrie 2011, 20:53)

    dorel [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca !
  • +3 (3 voturi)    
    CONDOLEANTA (Marţi, 27 decembrie 2011, 21:11)

    Mihai G [anonim]

    Un tata, un parinte indiferent de varsta, la plecarea in nefiinta doare. Sincere condoleanta si mamei Dvstra Dle Boc.
  • +5 (5 voturi)    
    Condoleante (Marţi, 27 decembrie 2011, 21:47)

    Romanul [anonim]

    Sincere condoleante , si Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul lui curat !!
  • +5 (5 voturi)    
    Condoleante! (Marţi, 27 decembrie 2011, 21:55)

    Alexandru [anonim]

    Si Dumnezeu sa va tina tari!
  • +5 (5 voturi)    
    condoleante (Marţi, 27 decembrie 2011, 21:55)

    M-cluj [anonim]

    Condoleante domnule Boc.
  • +5 (5 voturi)    
    ... (Marţi, 27 decembrie 2011, 21:59)

    RoPride [anonim]

    Condoleante
  • +5 (5 voturi)    
    Condoleante (Marţi, 27 decembrie 2011, 22:00)

    Sorin [anonim]

    Sunt alaturi de dvs, domnule Boc.
  • +5 (5 voturi)    
    RIP (Marţi, 27 decembrie 2011, 22:34)

    bizonul [anonim]

    Sincere condoleante pentru pierderea parintelui dvs.
  • +3 (3 voturi)    
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! (Marţi, 27 decembrie 2011, 22:39)

    anna [anonim]

    Sincere condoleante, domnule Emil Boc!
  • +2 (2 voturi)    
    Condoleante (Marţi, 27 decembrie 2011, 22:42)

    Cernat [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte.
  • -5 (7 voturi)    
    Tati (Marţi, 27 decembrie 2011, 22:57)

    G [anonim]

    De ce ne-ar interesa ce face tatal premierului sau al Nadiei?!Cu ce sunt ei deasupra necazurilor noastre ca sa fim alaturi de ei in aceste-clipe grele-?Ei credeti ca sunt alaturi de voi atunci cand va vine sa va aruncati de la etaj pentru ca nu mai aveti de unde sa luati o cana cu lapte pentru ala micu?Suntem alaturi de toate loazele in momentele lor grele iar pe noi ne inghit necazurile.Degeaba l-ati omorat pe Ceasca.Si alaturi de el ati fost cand i-au murit parintii,iar el va tinea la coada la lapte de la ora 4 dimineata.Pacat ca nu aveti o soarta si mai rea dupa cum ganditi.Daca,ganditi.
    • 0 (0 voturi)    
      Esti in eroare (Miercuri, 28 decembrie 2011, 15:23)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui G

      Noi ”suntem alaturi” si de soferul
      masinii lui Boc daca ii decedeaza pekinezul.
      Important este sa apara stirea undeva in media ,
      ca noi ”suntem alaturi”.
      Iar stirea apare negresit pentru ca
      nu numai noi avem suflete de sluga, ci si cei care
      aleg stirile....
      *
      Cu un amendament - daca moare pekinezul
      unui VIP sau al unui sfert de VIP putem
      adauga si nelipsita cugetare filosofica
      ”...asta seara Pufy va latra
      printre picioarele corului de ingeri...”

      In situatia data adaptarea e mai dificila...ce sa-i zici ca asta seara ii sparge oua rosii in teasta lui Sf Petru ?
  • +5 (5 voturi)    
    condoleante (Marţi, 27 decembrie 2011, 23:01)

    condoleante [anonim]

    condoleante, domnule Emil Boc!

    nimeni nu va poate alina durerea, dar va suntem alaturi cu gandul.

    sunteti un fiu de care orice tata ar fi mandru. si ati avut, nu ma indoiesc, un tata de care orice fiu ar fi mandru.

    cinste dumnealui pentru ca v-a dat asa educatie. si ferice de noi.

    Dumnezeu sa-l odihneasca!
    • 0 (0 voturi)    
      ”...si ferice de noi...” (Miercuri, 28 decembrie 2011, 15:29)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui condoleante

      Cum adica ”ferice de noi”...?
      Domnule este o afirmatie scandaloasa
      te-as ineca in injuraturi daca nu mi-ar fi
      frica de cenzura.
      Vai de noi daca dupa 22 de ani de la Revolutei
      dumneata iei pozitia sluj in halul acesta.
      Formidabil !
  • +5 (5 voturi)    
    alaturi de emil boc (Marţi, 27 decembrie 2011, 23:11)

    BOGDAN [anonim]

    dumnezeu sa-l ierte pe Nutu Naii !
    Condoleante familiei !
  • +5 (5 voturi)    
    Sincere condoleante familiei Boc (Marţi, 27 decembrie 2011, 23:17)

    stefan [anonim]

    Sincere condoleante familiei Boc
  • -2 (6 voturi)    
    Condoleante (Marţi, 27 decembrie 2011, 23:29)

    d0mu [anonim]

    E durere destul de mare atunci cand iti pierzi unul dintre parinti. NU doresc nimanui.
    Totusi, parca, ma simt un pic mai bine sa stiu ca cei care ne conduc mai sufera si ei. Si nu sunt rau din fire.
    Mortii nu ii pasa deloc daca omul e bogat sau sarac.

    Am ajuns sa cred ca DOAR moartea poate face dreptate in tara asta.
  • +3 (3 voturi)    
    DOAMNE ODIHNESTEL IN PACE (Miercuri, 28 decembrie 2011, 1:23)

    ady_barcelona [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace.
  • +2 (2 voturi)    
    Condoleante (Miercuri, 28 decembrie 2011, 1:45)

    Dan [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte
  • +2 (2 voturi)    
    alaturi de Emil Boc si familia sa (Miercuri, 28 decembrie 2011, 3:05)

    Iosif [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte si sa-i odihneasca sufletul
    bun pe care sunt convins ca l-a avut
  • +3 (3 voturi)    
    Comdoleante (Miercuri, 28 decembrie 2011, 3:33)

    Lucianmotzul [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca dupa o viata de munca si cinste pt ca a stiut sa_si educe copii prin munca si sa_i puna la treaba .Motz cinstit si harnic ,cu sudoarea frunti si prin munca cinstita si -a crescut copii; in cinste si omenie.,,cu modestie si cu dragoste fata de munca .Motz harnic si cinstit. Nu-i usor sa traiesti in virful muntilor cum traiesc motzii viata grea si aspra . Sa-i fie tarina usoara ,familiei sincere condoleante.
  • +3 (3 voturi)    
    Condoleante (Miercuri, 28 decembrie 2011, 3:47)

    CLaudiu [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte.
  • +2 (2 voturi)    
    condoleante (Miercuri, 28 decembrie 2011, 6:30)

    casandra [anonim]

    Sincere condoleante pentru familia Boc!Dumnezeu sa-l odihneasca!
  • -2 (6 voturi)    
    Nu fiti ipocriti! (Miercuri, 28 decembrie 2011, 7:11)

    Sandu [anonim]

    In primul rind nu inteleg de ce asta e o mare stire. Toate TV-urile au inebunit cu breaking news si cu tot felul de relatari stupide legat de aceasta moarte. Este o moarte ca si toate celelalte din lumea asta. Ca fi-su ne hinghereste zi de zi nu-i face moartea mai importanta decit a altora. In fata lui D-zeu sau a cui vreti voi suntem egali. Cind a murit tata, un om la fel de simplu, n-a interesat pe nimeni decit pe cei apropiati, asa ar tebui sa fie si in acest caz.
    Ipocriziile ca va doare pe undeva nu-si au locul, doamne fereste sa va doara chiar si acolo unde zic unii ca-i doare.
    Decenta si bunul simt se pare ca sunt lucruri rare iar bagarea in seama si falsele sentimente au ajuns aproape regula. Nu fiti curve, cum zice romanul.
    Dumnezeu sa-l ierte ca ne-a dat asa un fiu.
    • +3 (5 voturi)    
      incalificabil! (Miercuri, 28 decembrie 2011, 9:43)

      sorin [anonim] i-a raspuns lui Sandu

      Intr-un asemenea moment, doar o persoana fara discernamant si fara minime sentimente crestinesti, poate scrie un asemenea mesaj. Cu certitudine esti o picatura din marea de otrava a usl. Pacat ca sunt nevoit sa traiesc alaturi de asemenea indivizi..
    • +2 (4 voturi)    
      Esti prost de puti... (Miercuri, 28 decembrie 2011, 10:08)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui Sandu

      ....daca eu as fi stiut ca tatal tau a decedat as fiu spus la fel:"Dumnezeu sa-l ierte!" Asa e crestineste.....ceea ce nu cunosti, nu exista....Si daca ai impresia ca familia Boc vrea publicitate din asta, ai o problema mare.....totul tine de televiziuni, de audienta lor.....astia n-au mama, n-au tata....Capisci?
      • -1 (1 vot)    
        Pentru Ronin si Sorin (Miercuri, 28 decembrie 2011, 16:07)

        Sansu [anonim] i-a raspuns lui Ronin

        V-ati uitat astazi la funeraliile lui Kim Jong Il? I-ati vazut pe aia de pe margine care-l boceau pe tovarasu'? Probabil in mintea lor spuneau un fel de "D-zeu sa-l ierte" sau ceva similar conform religiei lor, dac-or mai crede in ceva, dupa cit de indobitociti sunt. Atunci, ati remarcat cit de grotesti si penibili erau. Exact in aceeasi postura sunteti. Pacat ca televiziunile, la care de fapt ma refeream in postarea mea anterioara, nu va transmit in direct. Ati cistiga cu brio titlul de penibilii anului.
        Pina atunci dati fuga la vreo coada sa lingeti niste moaste, crestinilor milostivi sau i-a vedeti ce mai face vecinul, poate-i rost de o mica turnatorie pe la politie. Ipocritilor! Ati dat in viata voastra vreo bucata de paine unui caine? Fugiti repede pina la Cluj ca se dau niste sarmale la pomana. Le meritati!
        • -1 (1 vot)    
          Bravo ... (Miercuri, 28 decembrie 2011, 20:28)

          cosma [anonim] i-a raspuns lui Sansu

          ... mi-ai placut!
  • +2 (4 voturi)    
    Dumnezeu sa il ierte! (Miercuri, 28 decembrie 2011, 9:29)

    Tom_Macaragiu [utilizator]

    Pana mai ieri eram de parere ca interesul fata de articolele publicate este surclasat net de comentariile, multe dintre ele valoroase.
    Iata ca a aparut acest articol care ma face sa cred ca a atras comentatori de valoare indoielnica.

    Decenta stimabililor... solidaritate, compasiune. Va suna cunoscute aceste notiuni?
  • +2 (2 voturi)    
    Condoleante familiei (Miercuri, 28 decembrie 2011, 9:58)

    Ronin [utilizator]

    Dumnezeu sa-l ierte!
  • -2 (4 voturi)    
    D-zeu sa-l ierte (Miercuri, 28 decembrie 2011, 12:25)

    octavian [anonim]

    Tovarase Boc , faptul ca tatal tau a murit a treia zi de Craciun este un semn de la D-zeu . Trateaza tara cu respect si oamenii ca sa nu il manii pe D-zeu din nou .
  • 0 (0 voturi)    
    ma minunez (Miercuri, 28 decembrie 2011, 15:07)

    versilov [anonim]

    ma minunez citind replicile unora dintre voi: sigur ca sunteti ipocriti, sigur ca cei care spun ca a murit un om ca oricare altul au dreptate... si ma intreb cum de nu vedeti asta? aici nu e vorba de tristete sau bucurie, nu e vorba de respect sau lipsa lui, e vorba de o stire ca oricare alta: nu mi-a murit un prieten, nu mi-a murit un cunoscut, nu a murit o personalitate, o vedeta ci a murit un om pe care nu-l cunosteam, cum mor zilnic atatia. pentru cei atat de buni la inima si slabi de inger incat un fapt banal ii afecteaza recomand o cura de poarta cimitirului - minim o saptamana... acolo pe unde intra toti mortii, acolo unde nu plangi in fata unei stiri ci acolo unde aroma mortii te inconjoara
    • 0 (0 voturi)    
      Jenant (Miercuri, 28 decembrie 2011, 20:27)

      cosma [anonim] i-a raspuns lui versilov

      Eu ma minunez de altceva: dupa cum decurg votarile comentariilor si frecventa postacilor PRO, constat cu stupoare ca Hotnews a devenit o simpla fitzuica de partid! Cu cat o fi platit un postac prostanac sa scrie mesaje de condoleante ipocrite la fiecare 5 minute?
      • 0 (0 voturi)    
        trist - dar adevarat (Miercuri, 28 decembrie 2011, 23:35)

        versilov [anonim] i-a raspuns lui cosma

        Intr-adevar e destul de colorat site-ul; nu atat articolele cat mai ales comentariile si voturile. Nu spun ca totul e gresit, spun ca totusi e destul de trist ca unii isi pierd obiectivitatea.
    • 0 (0 voturi)    
      Putin respect (Miercuri, 28 decembrie 2011, 20:33)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui versilov

      Eu chiar l-am respectat pe omul asta, pentru ca ne-a aratat tuturor ca Emil este un foarte bun incasator, un oportunist si un adevarat demagog de scoala noua, care primeste oua in frunte fara sa cracneasca!