"Mascatii" de la DPIR i-au colindat pe oficialii din Prefectura Botosani dupa ce au intrat in forta in sala de sedinte si le-au cerut "sa ramana pe loc"

de A.N.     HotNews.ro
Miercuri, 21 decembrie 2011, 17:20 Actualitate | Esenţial

Lucratorii Detasamentului de Politie pentru Interventie Rapida (DPIR) din cadrul Inspectoratului Judetean de Politie Botosani i-au colindat pe oficialii din Prefectura dupa ce au intrat in forta in sala de sedinte si le-au cerut celor prezenti sa ramana pe loc, transmite Agerpres. In sala se desfasura o sedinta a directorilor de institutii publice si primarilor din judet.

"Stati! Politia! Ramaneti pe loc!", au strigat "mascatii" la intrarea in sala. Lucratorii DPIR, care aveau cagule pe fata, au inceput apoi sa ii colinde pe reprezentantii administratiei.

Scenariul a apartinut prefectului Cristian Roman care a vrut sa le faca o surpriza membrilor Colegiului Prefectural.

Dupa lucratorii DPIR, autoritatile din Botosani au fost colindate de angajatii Inspectoratului Judetean de Jandarmi si ai Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

2661 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    Glume (Miercuri, 21 decembrie 2011, 17:26)

    Anonim [anonim]

    Astia-s sadici....ori vor sa-i caleasca
    • +3 (5 voturi)    
      Sper sa-i caleasca (Miercuri, 21 decembrie 2011, 18:16)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui Anonim

      N-as vrea ca taxele mele sa se iroseasca in astfel de actiuni.
  • +8 (8 voturi)    
    HA HA HA (Miercuri, 21 decembrie 2011, 17:32)

    Tom_Macaragiu [utilizator]

    Genial!
  • +8 (8 voturi)    
    hahahahaha (Miercuri, 21 decembrie 2011, 17:58)

    just_me [anonim]

    Cre'ca au lesinat 5-6 corupti si, uite asa, se pun bazele unor noi cercetari penale...:)
  • -2 (12 voturi)    
    totusi TOTI sunt platiti din impozite si taxe (Miercuri, 21 decembrie 2011, 18:00)

    florin [anonim]

    este criza
    sunt oameni care mor ca nu sunt medicamente
    sunt scoli fara caldura ca nu sunt bani
    un neica nimeni de prefect de Botosani face glume in timpul seviciului cu trupe de ordine publica care au cu totul alta menire
    ori ala (prefectu) e idiot si nu-si cunoaste atributiile ori eu cred ca nu mai stiu pe ce lume sunt
    • +2 (6 voturi)    
      ia o pauza (Miercuri, 21 decembrie 2011, 18:22)

      gica_contra [utilizator] i-a raspuns lui florin

      relax, man!
    • +2 (6 voturi)    
      He, he... (Miercuri, 21 decembrie 2011, 18:31)

      nick [anonim] i-a raspuns lui florin

      Te-ai cam speriat azi, nu ? :))))
  • +3 (3 voturi)    
    MITA (Miercuri, 21 decembrie 2011, 18:49)

    k-boom [anonim]

    Cred ca va intrebati cum a ajuns acest domn prefect stiti cat a costat functia de prefect 40.000 de euro. Atat a dat domnul Crisian Roman. Stiti cate nereguli accepta acest prefect nu aveti ideie. Uitativa in judet si o sa vedeti scoli care nu au primit nici un ban de la buget. Sunt primari care fac ilegalitati cu ajutorul prefectului . Acuma cred ca nu mai are rost sa ii intreb pe cei de DPIR si DNA botosani unde e carnetul cu mita ( gen penescu din arges) pe care l-au gasit la perchezitia facuta anul acesta la Clanul Amisculesei aia care faceu bautura spirtoasa din DILUSOL. hai sa fim seriosi corupti mari sunt si in BOTOSANI
  • 0 (0 voturi)    
    excelenta poanta! (Joi, 22 decembrie 2011, 9:09)

    Sorin [anonim]

    Pentru cine are simt al umorului... asa ceva constituie "poanta zilei" !