VIDEO Mitica Dragomir, catre ziaristi, la iesirea de la DNA: "Bai, sunt prea sexi, fir-ati ai dracului sa va ia!".

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 27 octombrie 2011, 11:19 Actualitate | Esenţial


Mitica Dragomir s-a aratat extrem de iritat joi dimineata, la iesirea de la sediul DNA, de insistentele ziaristilor, carora le-a spus, la un moment dat, "Bai, sunt prea sexi, fir-ati ai dracului sa va ia!".

Presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF), Dumitru Dragomir, s-a prezentat la sediul Directiei Nationale Anticoruptie (DNA) pentru a studia documentele depuse in dosarul privind dezafilierea Universitatii Craiova de le Federatia Romana de Fotbal (FRF).

"Am cerut ca executia sa se faca pe stadioane, ca la chinezi. Hai la revedere!, a spus Dragomir, la iesirea din sediul DNA, unde a stat foarte putin.



"E noul Cod Penal acum, exact Dragomir si asa cum vrea Becali, Iancu si nu stiu cine, Mititelu, sa plecam din fotbal asa scrie in noul Cod Penal, sa ne condamne la moarte", a continuat el, dupa care a precizat ca "Mititelu trebuia sa ne dea (in judecata) in instante civile, asa scrie in regulament, daca acest comitet federal gresea".

"DNA nu e instanta civila, bai, fumuriilor", le-a spus apoi Dragomir, iritat, ziaristilor.

Imediat dupa aceea, Dumitru Dragomir s-a dezlantuit dupa ce unul dintre ziaristi a pomenit cuvantul "inculpat".

"Bai, sunt invinuit, bai nebunilor ce sunteti, nu sunt inculpat. Bai, pune ma mana si citeste ce inseamna invinuit. Ce cautati ba, dupa mine? Cine va cheama ma pe voi la astea. Ma, voi vreti sange, ma!"

Seful LPF i-a acuzat apoi ziaristii, care il inconjurasera, ca nu il lasa sa plece si ca il calca pe "bombeuri".

"Ce aveti cu mine de nu ma lasati sa plec? Cine suntei voi, ma, ca sa faceti abuzurile astea? Ma calcati pe bombeuri, ia uite ce mi-ati facut pe pantofi? Cine esti, ma? Tu esti un ma pentru mine!".

In acest moment, lui Mitica Dragomir i-a fost adresata o intrebare de catre o ziarista.

"Gata domnisoara, hai ca tu esti draguta, tie iti raspund", a reactionat acesta, zambind.

"Nu am avut timp sa citesc invinuirile, le voi citi in liniste, zece zile, si dupa zece zile dau un raspuns", a precizat Dragomir, adaugand: "Daca nu ma inghiontiti si nu imi dati pumni pe la spate, va raspund civilizat".

Cand a ajuns la limuzina sa, Mitica Dragomir i-a facut atenti pe ziaristi sa nu-i sgarie masina.

"Daca sunt chemat aici sa nu credeti ca sunt si vinovat. Voi vreti corectitudine sau sange neaparat?", a mai spus acesta, inainte de a pleca.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4873 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    Da, nene Dragomire... (Joi, 27 octombrie 2011, 11:28)

    Calin [anonim]

    Capul lui Motoc vrem! Doamne cat iti mai placea cand stateau toti cu gurile cascate la toate tampeniile pe care le debitezi de 20 de ani incoace...dar uite ca o singura data nu mai e totul asa roz..si au inceput sa te deranjeze ziaristii care te urmaresc...dar Mitica...fii atent...ziaristii sint cei mai putin periculosi dintre toti cei care te urmaresc acum...hahaha...
    • +11 (11 voturi)    
      Alt maimutoi (Joi, 27 octombrie 2011, 12:33)

      Bogdan C [anonim] i-a raspuns lui Calin

      Si Dragomir e un urangutan la fel de mare ca Becali. Acorda-i putina atentie si incepe sa topaie si sa strige porcarii.
      • +6 (6 voturi)    
        cum ti-ai dat seama?! (Joi, 27 octombrie 2011, 12:59)

        me [anonim] i-a raspuns lui Bogdan C

        dragomir e militian ceausist si exact asta a ramas...

        mai tin minte si acum intamplarea de acu cativa ani (vreo 11 cred) anunt prin megafoanele stadionului dinamo: "nu mai strigati impotriva conducerii lpf si frf pentru ca vom pierde meciul cu 3-0" ("pe sandu si gradomir sa-i vedem la cimitir" asta se striga)
        in schimb cand il injurat toti pe catalin haldan (care era mort) nu avea nimeni nici o problema
  • +18 (18 voturi)    
    Cancerul fotbalului romanesc (Joi, 27 octombrie 2011, 11:47)

    Alex [anonim]

    Sandu si Dragomir = cancerul fotbalului romanesc.

    Ati rezistat mai mult ca Ceausescu, dar tot a venit vremea judecatii voastre, comunistilor!
  • +12 (12 voturi)    
    Lasati-ma cu astea! Cand sunt demisi? (Joi, 27 octombrie 2011, 11:55)

    Andor74 [anonim]

    Adica nenea asta si alalalt.... Ca daca lucruri bune n-o facut, de alea rele o umplut gradina!
  • +8 (10 voturi)    
    ... (Joi, 27 octombrie 2011, 12:06)

    x [anonim]

    "sgarie" ii de secol XIX..
  • 0 (4 voturi)    
    specimen.. (Joi, 27 octombrie 2011, 12:12)

    vlad dracul [anonim]

    Credeti ca intr-o tara civilizata(franta,anglia..), un om cu functia lui Dragomir, isi permite sa se poarte asa?

    Avem mare noroc ca, clasa muncitoare de analfabeti ne conduc tara.
    • +2 (2 voturi)    
      nivelul lui si al ziaristilor (Joi, 27 octombrie 2011, 22:19)

      ignore_him [anonim] i-a raspuns lui vlad dracul

      nimeni nu cere ca fotbalistii sa fie "intelectuali" ...dar evident un manager chiar si in "ale" fotbalului trebuie sa ai o tinuta exemplara, sa stii sa comunici si sa te abtii cand este necesar.
      in franta am vazut un director din staff-ul tehnic al FFF martor intr-un proces.
      coerent in declaratiile publice, decent si de bun simt a demisionat inainte sa fie "invinuit" de ceva. singura banuiala ca ar fi favorizat un club de amatori i-a determinat demisia!! dragomir poate fi comparat numai cu un golan de cartier trecut pe la mititica...c'est tout.
  • +7 (7 voturi)    
    Dragomir.. (Joi, 27 octombrie 2011, 12:28)

    Kevi [utilizator]

    Ciobanul mioritic.
  • +6 (6 voturi)    
    si (Joi, 27 octombrie 2011, 12:37)

    sir [anonim]

    dintre ziaricii cu "onoarea nereperata" nu s-a gasit unul sa-l dea in judecata?masochistilor!
  • +4 (4 voturi)    
    problema beligna (Joi, 27 octombrie 2011, 12:59)

    ady [anonim]

    Romania in general este sufocata de oameni de acest gen..un fel de cancer (neamu prost) raspandit si mentinut cu buna stiinta...
    • +2 (2 voturi)    
      :) (Joi, 27 octombrie 2011, 21:35)

      Trabucodonosor [utilizator] i-a raspuns lui ady

      Ce-i aia "belignă" ?!?
      • +1 (1 vot)    
        benigna (Vineri, 28 octombrie 2011, 3:08)

        carmen [anonim] i-a raspuns lui Trabucodonosor

        cred ca e o problema ..canceroasa !! dar cred ca oricum stiai
  • +1 (1 vot)    
    CL (Joi, 27 octombrie 2011, 16:44)

    gica contra [anonim]

    Unii se pregatesc de champion league la Miami
    iar Mitica de mititica!
  • +1 (1 vot)    
    no luati in nume de rau (Joi, 27 octombrie 2011, 18:29)

    panfilie [anonim]

    asa glumeste conu mitica cau baietii din presa.
  • +1 (1 vot)    
    duteeeeee (Joi, 27 octombrie 2011, 20:00)

    becs [anonim]

    ar fi prea frumos.... mitica si sandu la puscarie, becali sa piarda procesul cu Steaua .... poate si el umpicutz pe la mitica eventual.... dar nu cred
  • +1 (1 vot)