Dan Andronic pe Facebook: M-am intalnit cu Sebastian Ghita la Belgrad

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 2 iunie 2017, 11:22 Dosare Juridice

Dan Andronic
Foto: AGERPRES
Consultantul politic Dan Andronic, patronul ziarului Evenimentul Zilei, a scris vineri dimineata, pe pagina sa de Facebook, ca "M-am intalnit cu Sebastian Ghita la Belgrad. Reportajul il voi publica in exclusivitate in EvZ. Pana atunci, ca tot m-am apucat de scris, voi ce ati vrea sa aflati despre el?"

Sebastian Ghita se afla in prezent la Belgrad, sub control judiciar, dupa ce o instanta sarba a decis saptamana trecuta eliberarea sa din arest dupa plata unei cautiuni de 200.000 de euro.

Instantele din Romania au facut cereri pentru audierea prin videoconferinta a lui Sebastian Ghita in trei dosare diferite, a anuntat miercuri Ministerul Justitiei de la Bucuresti, intr-un comunicat.

Dan Andronic a fost trimis in judecata, luna trecuta, de procurorii DNA, in dosarul privind finantarea campaniei prezidentiale din anul 2009, alaturi de Elena Udrea si Ioana Basescu.























11331 vizualizari

  • +16 (22 voturi)    
    Pai stiam deja (Vineri, 2 iunie 2017, 11:38)

    carapaccio [utilizator]

    Asta a fost prin martie, nu?
    • +9 (13 voturi)    
      . (Vineri, 2 iunie 2017, 12:24)

      Bogdan Radu [utilizator] i-a raspuns lui carapaccio

      Da, dar in martie era 'constructie falsa', 'o minciuna', 'facatura jurnalistica', 'diversiune', 'fake news': http://evz.ro/sebastian-ghita-serbia-dan-andronic.html

      Presupun ca in curand linkul va deveni invalid, la fel cum atunci cand a schimbat taberele (acum vreo 10 ani) a sters toate articolele calomnioase la adresa noului angajator/aliat.
    • -1 (3 voturi)    
      Indubitabil. (Vineri, 2 iunie 2017, 12:58)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui carapaccio

      Alta intrebare!
    • 0 (2 voturi)    
      citeste aici: (Vineri, 2 iunie 2017, 14:34)

      victor L [utilizator] i-a raspuns lui carapaccio

      http://evz.ro/exclusiv-de-vorba-ghita.html
    • +3 (3 voturi)    
      Ce persoana gretoasa acest individ... (Vineri, 2 iunie 2017, 17:38)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui carapaccio

      Pentru bani a servit pe oricine. Aminti-va de campania pentru Rosia Montana, sustinuta de EVZ si B1Tv. Pana si justitiarul Radu Banciu ii canta osanale lui Gabriel Resources. Acum, ca i-a ajuns funia la gat, bronzatul arunca cu laturi in dreapta si-n stanga. Macar daca denunturile sale ar fi adevarate! Dar sunt de fapt o piesa regizata, la fel cum a facut si prietenul lui Ghita, in care sunt prezentate niste franturi neinteresante de adevar intre se intercaleaza minciuni. Le doresc la amandoi Brutarie usoara.
  • +18 (24 voturi)    
    Ce as vrea sa aflu? (Vineri, 2 iunie 2017, 11:42)

    CezarN [utilizator]

    Doar ca este la Jilava.
    Si, daca imi este permisa inca o rugaminte: cine l-a ajutat sa fuga, ce i-au cerut rusii la Belgrad in schimbul eliberarii cnditionate, cu cine din SRI a impartit banii din licitatii, de ce vrea Dan Andronic sa tina subiectul cald, etc
    • 0 (0 voturi)    
      jilava!!!!!!!!!!!!!!! (Vineri, 2 iunie 2017, 15:49)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      pai la citi escroci si hoti sunt in rom nu ar fi de ajuns nici toate inchisorile din europa...asa ca...
  • +18 (24 voturi)    
    andronic - ghita (Vineri, 2 iunie 2017, 11:49)

    hamurabi [utilizator]

    Tusea si junghiul !
  • +24 (32 voturi)    
    30 de secunde ; (Vineri, 2 iunie 2017, 11:56)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    E prima oara cand i-am deschis pagina de facebook a acestei jivine ;

    am avut FIX acceasi senzatie pe care o am cand ma incordez sa rezist macar 30 de secunde pe vindaja 3 :

    Hai ca pot ! Hai ca pot !

    Nu , nu pot .

    Moama , ce colcaie spalatii pe creier la comments !!!

    Dublu Bleah !!!
    • -6 (10 voturi)    
      vezi un rahat (Vineri, 2 iunie 2017, 13:29)

      om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui si_mort_va_vad

      pana' acuma numai voi, radicalii progresorosei.
      cu capsa pusa, gata de dat cu capu'n gura....
      syctir, cu drag.
    • 0 (0 voturi)    
      Face bani (Vineri, 2 iunie 2017, 22:43)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui si_mort_va_vad

      Din AdSense. ¶(:
  • +10 (14 voturi)    
    Nu ma intereseaza . . . (Vineri, 2 iunie 2017, 12:13)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . absolut de loc ce face puslamaua la Belgrad. Iar proverbul care spune ca cine se aseamana se aduna, ti se potriveste ca o manusa,Dane!
  • +3 (9 voturi)    
    cand minti... (Vineri, 2 iunie 2017, 12:34)

    astronaut [utilizator]

    acum sau atunci ? stiim ca esti sluga basescului , mai stim mai multe , dar adevarul e relativ asa ca ''interesul poarta fesul'', !
  • +7 (11 voturi)    
    Hmmmm...... (Vineri, 2 iunie 2017, 12:38)

    polonyca [utilizator]

    "Jurnalistul" asta tine la cald acest subiect , efectiv ca sa se bage in seama !! Tipul , ca om , si profesional , e o nulitate.......si cum in ziua de azi , toata lumea vrea sa traiasca din ceva , iata , el o are pe asta ......asta este "activul" lui , asta-i produce si din asta traieste.....ca altceva nu prea stie sa faca !!! E adevarat , e gretzos ceea ce face el.....da asta e problema nostra , a fraierilor care consumam "produsul" lui... E pacat ca prin aceasta mizerie , premeditat , el murdareste si ceea ce , se presupune , ca ar fi ultimele ramasite de "jurnalism" in Ro...
  • +7 (11 voturi)    
    Hmmmmm (Vineri, 2 iunie 2017, 12:44)

    Mustata lui Dragnea [anonim]

    păi să vedem, ce am vrea să stim despre guita.
    Păi ne-ar interesa când va ajunge si cât va sta la zdup. Cum si-a făcut averea. Cum a fugit din tara si cu ajutorul cui. De ce a ales să fugă in Serbia?
    Vom afla aceste lucruri de la acest inculpat? Nu, vom afla bazaconii, asa că marsh, că nu ne intereseaza.
    Tine-ti ”scrierile” pentru când vei avea o costumatie invărgata. Siktir.
  • +9 (13 voturi)    
    reportaj (Vineri, 2 iunie 2017, 12:45)

    traiang [utilizator]

    Un singur reportaj de la fata locului,Jilava pentru amandoi si cat mai repede cu toti golanoii care au pustiit tara dar au grija sa arunce fel de fel de fumigene ca la ultimii prostani!!!
  • +8 (12 voturi)    
    asa si ce ...vrei un premiu? (Vineri, 2 iunie 2017, 13:04)

    trem [utilizator]

    Sa fii sanatos si tu si el...sa lasam justitia sa mearga mai departe si cam atat.
  • +10 (14 voturi)    
    Andronic.... (Vineri, 2 iunie 2017, 13:10)

    yura [utilizator]

    MAI LASATI-NE CU ACEST FARSEUR SI MINCINOS DE DAN ANDRONIC!!!NICI 10%din ce debiteaza NU SUNT ADEVARURI!!!UN MARE MINCINOS!!!!
  • +11 (17 voturi)    
    Doua intrebari scurte: (Vineri, 2 iunie 2017, 13:12)

    inganduratul [utilizator]

    1. Daca tu ai dus instructiuni la Belgrad sau daca Ghita ti-a transmis instructiuni din Belgrad?
    2 Cine e mai mare in grad dintre voi doi?
  • +5 (11 voturi)    
    dan andronic (Vineri, 2 iunie 2017, 13:30)

    KostasP [utilizator]

    Si tragi apa.
  • -6 (12 voturi)    
    apropos de andronic si desecretizari (Vineri, 2 iunie 2017, 13:49)

    om simplu din multime [utilizator]

    can' desecretizeaza si dan tapalaga documentele imprumutate de la sipa ?! :-)))
  • +2 (2 voturi)    
    Pana la decizia finala a justitiei, nu ma (Vineri, 2 iunie 2017, 14:56)

    deval [utilizator]

    intereseaza ce spun puscariabilii, intre ei !! Si ca sa nu fie dubii si inainte sa va acuze DNA (pe ambii) de ceva, tot asta credeam despre voi : ca sunteti puscariabili !
    De la andronic as vrea sa stiu doar cine e beneficiarul real al evz, el sau puscariabila uooodrea (asa cum s-a vehiculat intens in presa) si cu ce sume a fost imprumutata societatea care detine evz de catre asociati ? Daca se poate....
  • +3 (3 voturi)    
    Cabotinul Andronic. (Vineri, 2 iunie 2017, 21:05)

    Plagarus [utilizator]

    Penal precum Ghitza,acum se zbate degeaba,cu elucrubatiile sale penibile.