VIDEO Romanul Razy Gogonea a impresionat juriul concursului "Britain's Got Talent" cu un numar de dans inspirat din "Matrix": "Esti un joc video real"

de A.N.     HotNews.ro
Duminică, 24 aprilie 2011, 12:44 Actualitate | Diasporă

Un roman in varsta de 28 de ani a impresionat juriul concursului "Britain's Got Talent", dupa ce a executat un numar de dans inspirat din filmul "Matrix", informeaza DailyMail. "Faci lucruri pe care nu le-am mai vazut facute de alti oameni", i-au spus cei din juriu lui Razy Gogonea, care a dansat in stil breakdance.

Publicatia britanica a scris ca Gogonea a folst "vedeta" emisiunii "Britain's Got Talent" desfasurata sambata seara. El a fost urmarit din public de prietena sa.

Romanul, care locuieste in prezent in Manchester, a intrat pe scena fugind pe genunchi, imbracat ca personajul Neo interpretat de Keanu Reeves in filmul stiintifico-fantastic.

La sfarsitul numarului sau, Gogonea a primit aplauze la scena din partea publicului, care l-a ovationat in picioare.

Cei trei membri ai juriului s-au declarat "incantati" de performanta unica a romanului, de creativitatea sa si de "coregrafia extraordinara".

Michael McIntyre, unul dintre jurati, i-a spus romanului: "Te iubesc Razy, ai facut lucruri pe care nu le-am mai vazut facute de alti oameni. Cred ca a fost un moment excelent. M-am bucurat sincer privindu-l. Esti Neo din Matrix". La randul ei, Amanda Holden a declarat: "Ai folosit intreaga scena, ceea ce e foarte bine. O coregrafie minunata, o prezentare excelenta. Foarte bine facut!", in timp ce David Hasselhoff i-a transmis: "Esti ca un joc video real... Bine lucrat!".

Romanul a fost emotionat de laudele juriului, care a votat unanim sa-l trimita in etapa urmatoare a concursului, declarand ca "a fost minunat!".

Versiunea din Romania a concursului, "Romanii au talent", va avea marea finala luni, 25 aprilie, incepand cu ora 20.30 pe postul PROTV.

Vezi aici mai multe imagini cu romanul care a impresionat in Marea Britanie.




Citeste mai multe despre   






















VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si Startup Cafe, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

27331 vizualizari

  • +12 (16 voturi)    
    Bravo (Duminică, 24 aprilie 2011, 13:48)

    daniel c [anonim]

    Intr-adevar a fost un dans exceptional.
  • +14 (16 voturi)    
    si eu credeam ca am pregatire fizica... (Duminică, 24 aprilie 2011, 13:51)

    _Dexter [anonim]

    ma duc sa mai biau ceva. :)
    • -1 (5 voturi)    
      . (Duminică, 24 aprilie 2011, 18:17)

      sep [utilizator] i-a raspuns lui _Dexter

      bia, draga Dexter. dar sa ai grija si la cantitate.

      :-)
  • +7 (7 voturi)    
    HN: dar macar bagati un link mai bun: (Duminică, 24 aprilie 2011, 14:16)

    WolfyTM [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=ssztYApCoIw
  • +7 (7 voturi)    
    puneti si voi un link mai bun (Duminică, 24 aprilie 2011, 15:07)

    -Myth- [utilizator]

    http://www.youtube.com/watch?v=ssztYApCoIw
  • +8 (12 voturi)    
    Felicitari (Duminică, 24 aprilie 2011, 15:46)

    Claudiu [anonim]

    Excelent!!!
  • -1 (9 voturi)    
    Bravo ! (Duminică, 24 aprilie 2011, 16:31)

    gaboanta [anonim]

    Incantatator, la emisiunea din Romania nu ai putut vedea asa talent. Cu acesti romani ne mandrim .
  • +2 (4 voturi)    
    bravo (Duminică, 24 aprilie 2011, 18:39)

    haipapapa [utilizator]

    chiar mi-a placut, si cine stie, poate il vedem pe acest baiat si in romania la editiile viitoare din romanii au talent
  • 0 (4 voturi)    
    A fost FENOMENAL (Duminică, 24 aprilie 2011, 18:58)

    eugenb [anonim]

    Cinste lui si antrenorului/antrenoarei care l-a invatat aceste miscari foarte grele !

    http://www.youtube.com/watch?v=DxNO8Yp0tkw

    este un video-clip cu dansul lui, dar si cu interviul de dinainte de a dansa (luat in "Culise"), precum si cu ce a spus fiecare membru al Juriului dupa ... "dans" (dureaza 5:02 min) !

    Matrix = Gogonea = Romania = Menchester
  • +2 (2 voturi)    
    nu (Duminică, 24 aprilie 2011, 19:10)

    xpawnrip [utilizator]

    n-au putut pune link mai bun fiindca linkurile bune nu suporta embed
  • +5 (7 voturi)    
    In sfarsit, un roman cu care sa ne mandrim (Duminică, 24 aprilie 2011, 20:34)

    Alex [anonim]

    In sfarsit, sa vada englezii ca sunt si romani care nu fura...
    • +5 (7 voturi)    
      bravo (Luni, 25 aprilie 2011, 12:19)

      dublin [anonim] i-a raspuns lui Alex

      .....a reusit sa fure aplauzele intrgului public..
  • +7 (7 voturi)    
    Mie îmi pare rău de un lucru (Duminică, 24 aprilie 2011, 21:53)

    ady624 [utilizator]

    Scrie acolo, sub nume... UNEMPLOYED. De ce?

    Adrian
    • -1 (3 voturi)    
      de aia (Luni, 25 aprilie 2011, 1:35)

      AlisCuPar [utilizator] i-a raspuns lui ady624

      sau de cealalta.
    • +6 (6 voturi)    
      fiindca (Luni, 25 aprilie 2011, 4:50)

      cet23 [anonim] i-a raspuns lui ady624

      Fiindca momentan nu este angajat nicaieri. Oricum, pentru prestatia lui probabil ca a trebuit sa munceasca foarte mult. Si dupa 10 ore de tras pe santier nu-ti prea mai arde de Matrix. Asa ca a preferat sa se concentreze pe treaba asta si foarte bine a facut!
      • 0 (0 voturi)    
        Nu cred că ai înțeles întrebarea (Marţi, 26 aprilie 2011, 22:50)

        ady624 [utilizator] i-a raspuns lui cet23

        De ce este încă neangajat?! :D

        Adrian
    • +2 (2 voturi)    
      unemployed (Luni, 25 aprilie 2011, 11:22)

      the [utilizator] i-a raspuns lui ady624

      da bine in context sa fii un biet somer care isi evacueaza stressul facându-si gauri in pantaloni sau o gospodina geniala abia iesita din bucataria unde o tine familia inchisa ...

      pentru expresia "captatio benevolentiae" du-te la diptzionar !
      • +1 (3 voturi)    
        De ce... (Luni, 25 aprilie 2011, 13:18)

        Iany [anonim] i-a raspuns lui the

        De ce toata lumea incurca termenii?
        Unemployed inseamna fara servici, neangajat nu neaparat somer.
        In Romania toti care nu au servici sunt denumiti someri, ceea ce nu e adevarat.
        Somer este un fost angajat sau un tanar care a terminat o forma de invatamant care primeste o indemnizatie pe o periada determinata si este in cautare de servici sau urmeaza cursuri de reconversie profesionala in vederea angajarii la terminarea perioadei de somaj sau chiar mai inainte, caz in care indemnizatia se suspenda.
  • +4 (6 voturi)    
    FELICITARI (Duminică, 24 aprilie 2011, 22:01)

    HESS [anonim]

    Macar mai vedem si auzim si noi de ROMANI care fac o imagine buna pt tara.Nu numai cersetori,spargatori de case,hoti de portofele de Cupru si alte scursori.Pacata ca astia din urma sant mai aparati si respectati de asa zise drepturiile omului..
  • +3 (5 voturi)    
    FELICITARI (Duminică, 24 aprilie 2011, 22:01)

    HESS [anonim]

    Macar mai vedem si auzim si noi de ROMANI care fac o imagine buna pt tara.Nu numai cersetori,spargatori de case,hoti de portofele de Cupru si alte scursori.Pacata ca astia din urma sant mai aparati si respectati de asa zise drepturiile omului..
  • +12 (14 voturi)    
    Hristos a Inviat! (Duminică, 24 aprilie 2011, 22:03)

    razy [anonim]

    "I am from Romania" lui Razy a facut cat ultimii ani de politica externa....Bravo romane!
  • +7 (7 voturi)    
    Precum zice (Duminică, 24 aprilie 2011, 22:36)

    AlisCuPar [utilizator]

    David Hasselhoff: brilliant ! Intr-adevar sclipitor !
  • +3 (5 voturi)    
    Romanii... (Luni, 25 aprilie 2011, 9:43)

    Diana-Madalina [anonim]

    ROMANII AU TALENT!
  • +4 (4 voturi)    
    BRAVOOO (Luni, 25 aprilie 2011, 9:46)

    Ana [anonim]

    EXCELENT!!!! Bravo Razy Gogonea!
  • +3 (9 voturi)    
    Lipseste cineva.... (Luni, 25 aprilie 2011, 11:40)

    B Bogdan [anonim]

    Exceptionala prestatia lui razvy, si asa cum a mentionat si cineva mai sus, cred ca ne-a facut mai multa publicitate cu expresia " i am from roumania" decat va face ministra udrea in 4-5 mandate ;)
    dar, nu pot sa nu mentionez ca in juriu nu apare cineva cu "calitati deosebite", cum le are domnul mihai petre ! Sincer, cred ca acest personaj a produs ce l mai mult rau emisiunii produse de noi , la ce sila si ce tupeu murdar are cand "caracterizeaza" prestatia anumitor participanti. Ar Trebui sa mai lase din impresiile alea pe care le are, si sa se uita si la alti membri ai juriului din alte tari sa vada si el cum ar trebui sa se comporte ;)
    • +2 (4 voturi)    
      E foarte bine... (Luni, 25 aprilie 2011, 13:06)

      Iany [anonim] i-a raspuns lui B Bogdan

      E foarte bine ca exista Mihai Petre acolo. E cel care nu se lasa dus de val si puncteaza corect fara sentimente. Daca a fost de laudat a laudat, daca a fost de criticat a criticat, de aia e in juriu nu sa indulceasca efectul prestatiei. Macar de ar fi mai multi in tara asta ca el, sa spuna lucrurilor pe nume...
  • +4 (4 voturi)    
    FELICITARI RAZY!!! (Luni, 25 aprilie 2011, 16:40)

    Marian [anonim]

    Este un talent deosebit si o munca uriasa in spatele lui.
  • +1 (1 vot)    
    Foarte bine! (Marţi, 26 aprilie 2011, 17:57)

    anonim [anonim]

    tot dansul lui ft frumos dar e ceva trist.... a plecat in alta tara sa dovedeasca talentul lui si nu a ramas in romania...
  • +1 (1 vot)    
    Pacat ca a trebuit sa il vada altii ... (Miercuri, 27 aprilie 2011, 11:35)

    tahis [anonim]

    Asa e la noi ... esti invizibil pana treci de granitza ...
  • 0 (0 voturi)    
    nume melodie (Miercuri, 27 aprilie 2011, 13:33)

    victor [anonim]

    cum se cheama melodia pe care a dansat razy?
    • 0 (0 voturi)    
      nume melodie (Miercuri, 27 aprilie 2011, 16:13)

      Gabi [anonim] i-a raspuns lui victor

      melodia este Rob Dougan - Clubbed to death si e din coloana sonora a filmului Matrix
  • +1 (1 vot)    
    Extraordinar (Joi, 28 aprilie 2011, 6:34)

    Theos [anonim]

    Este o prestatie de maestru .... Bravo Razvan !!!...
    Un om care a muncit pt. fiecare detaliu al miscarii si un om ft. modest si sensibil pe deasupra ...
    Bine ca s-a dus la englezi sa participe, pt ca daca venea in Ro cu numarul asta nu ajungea nici in finala .. pt ca poporul si organizatorii aleg gimnasti profesionisti, rapp-eri de mana a doua si piruetiste ( care ar fi trebuit sa participe la Guiness Book, nu la un concurs de talente .... pt. ca nu a dat dovada de nici un talent ...)
    Narcis Ianau si pustiul cu bitbox sunt cele mai autentice talente ... si noi alegem rapperi... din mila ...
    Suntem o natie de toata jena ...
  • 0 (0 voturi)    
    Felicitari! (Vineri, 29 aprilie 2011, 23:09)

    AnaRadu [anonim]

    BRAVO, Razy! Iti doresc mult succes mai departe si ma bucur ca esti acolo si nu la Romanii au talent, emisiune care promoveaza povestile lacrimogene, nu talentul!

    Succes!