VIDEO Un roman din Spania si-a strangulat sotia insarcinata si i-a aratat-o pe webcam tatalui din Romania

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 5 aprilie 2011, 16:08 Actualitate | Diasporă


Un roman din Spania si-a strangulat sotia insarcinata si a aratat cadavrul acesteia familiei din Romania pe webcam, relateaza presa spaniola, citata de Mediafax. Politistii l-au arestat pe barbat.

Presa spaniola online, care citeaza agentia EFE, scrie ca potrivit unor surse din politia spaniola faptele s-au petrecut luni. In aceeasi zi, prin cooperarea cu politistii romani, s-a reusit arestarea barbatului.

Potrivit informatiilor preliminare, agresorul si-a strangulat sotia insarcinata si a aratat-o pe webcam propriului tata, care a alertat politistii romani.

Politistii romani la randul lor au alertat serviciul omolog din Spania, romanul fiind arestat inainte de a o agresa si pe sora mai mica a victimei, in varsta de 13 ani, pe care o ameninta.

Potrivit Gandul, romanul se numeste Dorel Marcu si era plecat din tara impreuna cu victima de un an si jumatate, iar la crima a asistat copilul de trei ani al femeii.



Citeste mai multe despre   


















4738 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    Niste animale... (Marţi, 5 aprilie 2011, 16:26)

    bgd [utilizator]

    Stiu ca pedeapsa cu moartea naste o multime de controverse....mai ales prin simplul fapt ca o decizie judecatoreasca poate fi gresita....insa in astfel de cazuri, inchisoarea pe viata mi se pare prea putin.
    • +10 (10 voturi)    
      +1 (Marţi, 5 aprilie 2011, 17:04)

      it_s__not_news [utilizator] i-a raspuns lui bgd

      Sint pentru pedeapsa cu moartea. Unele animale nu merita sa traiasca.
      • +4 (6 voturi)    
        Pedeaps cu moartea inseamna (Marţi, 5 aprilie 2011, 17:59)

        Cristi [anonim] i-a raspuns lui it_s__not_news

        cheltuieli in plus pentru noi. Sa i se dea minimum de mancare si pana moare sa munceasca la autostrazi.
        • +3 (5 voturi)    
          ai nimerito.. (Marţi, 5 aprilie 2011, 19:45)

          danarad [anonim] i-a raspuns lui Cristi

          la cite autostrazi se construiesc la noi,asta o sa traiasca ca matusalem...
        • +1 (1 vot)    
          care cheltuieli? (Miercuri, 6 aprilie 2011, 8:22)

          dedeiu [anonim] i-a raspuns lui Cristi

          Cat poate sa coste o ghilotina? Dar un topor? Asta era problema...
  • -2 (8 voturi)    
    Alo, Infractoarea Mov? (Marţi, 5 aprilie 2011, 16:34)

    Ciucu [anonim]

    HN, terminati cu tampeniile astea sau chiar ma pierdeti de musteriu.
  • +8 (8 voturi)    
    WOW (Marţi, 5 aprilie 2011, 16:41)

    moima [utilizator]

    Ce dement mai nene... asta ma face sa ma indoiesc de faptul ca suntem egali la nastere.
    Asta nu e om si nu merita niciun proces echitabil.
  • -2 (8 voturi)    
    Ramaru Awards (Marţi, 5 aprilie 2011, 17:05)

    Lucius Cornelius Sulla in coasta [utilizator]

    100% balcanic, acum si in varianta cu Internet. In curand la TV va aparea un roman Sudoku killer, care va omori 3, 6 sau 8 victime.
  • +1 (5 voturi)    
    Ce sa le ceri (Marţi, 5 aprilie 2011, 17:51)

    alaio [anonim]

    Daca mandra avea 19 ani, era gravida cu al doilea copil si primul are deja 3 ani, ce sa le ceri? Asa sunt crescuti, ca niste animale, asa ajung. Sa interzica legea casatoriile astea reprobabile intre copii, nu traim in Africa!
  • -6 (6 voturi)    
    MANO DURA (Marţi, 5 aprilie 2011, 19:33)

    vasile [anonim]

    M-ia placut .sincer un roman adevarat nu lingai pe langa femei. Mana dura
    nota 10
    • +2 (2 voturi)    
      minte proasta (Marţi, 5 aprilie 2011, 20:54)

      Clujeanul [anonim] i-a raspuns lui vasile

      Daca ai glumit, e macabru.
      Daca ai fi barbat adevarat, ai spune asta si unor barbati din jurul tau si nu din spatele unui nick, si sigur vei fi linistit.
    • +1 (1 vot)    
      Vasile, mai bine "t-iar" fi placut gramatica! (Marţi, 5 aprilie 2011, 21:06)

      Vival [utilizator] i-a raspuns lui vasile

      ...
  • +1 (1 vot)    
    nuanta (Marţi, 5 aprilie 2011, 21:00)

    Clujeanul [anonim]

    Exista o mica nuanta, cu webcamul.
    El le-a aratat celor din Romania, pentru ca astia nu-l credeau ce a facut. E aici un interviu cu familia din Romania
    http://www.citynews.ro/alba/eveniment-29/tragedie-din-copil-cuminte-criminal-in-spania-114703/

    Oricum nimic nu-l disculpa.
  • 0 (0 voturi)    
    Acuma ar fi interesant... (Miercuri, 6 aprilie 2011, 9:48)

    Jean Pericol [utilizator]

    ...sa ceara tiganii sa fie numiti "tigani" si nu "romi", ca sa nu mai fie confundati cu romanii.