VIDEO Un roman din Spania si-a strangulat sotia insarcinata si i-a aratat-o pe webcam tatalui din Romania

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 5 aprilie 2011, 16:08 Actualitate | Diasporă

Un roman din Spania si-a strangulat sotia insarcinata si a aratat cadavrul acesteia familiei din Romania pe webcam, relateaza presa spaniola, citata de Mediafax. Politistii l-au arestat pe barbat.

Presa spaniola online, care citeaza agentia EFE, scrie ca potrivit unor surse din politia spaniola faptele s-au petrecut luni. In aceeasi zi, prin cooperarea cu politistii romani, s-a reusit arestarea barbatului.

Potrivit informatiilor preliminare, agresorul si-a strangulat sotia insarcinata si a aratat-o pe webcam propriului tata, care a alertat politistii romani.

Politistii romani la randul lor au alertat serviciul omolog din Spania, romanul fiind arestat inainte de a o agresa si pe sora mai mica a victimei, in varsta de 13 ani, pe care o ameninta.

Potrivit Gandul, romanul se numeste Dorel Marcu si era plecat din tara impreuna cu victima de un an si jumatate, iar la crima a asistat copilul de trei ani al femeii.



Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de Superbrands

AmCham  - 25 de ani de impact in Romania, prin sustinerea consultarii intre mediul public si privat, pentru dezvoltarea Romaniei

Camera de Comert Americana in Romania (AmCham Romania) este de 25 de ani intre cele mai reprezentative asociatii ale comunitatii de afaceri din Romania, fiind recunoscuta drept un promotor al dialogului public-privat pe teme ce privesc mediul de afaceri, politicile publice cu impact asupra economiei, competitivitatea Romaniei sau dinamica relatiilor comerciale intre SUA si Romania.

4731 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    Niste animale... (Marţi, 5 aprilie 2011, 16:26)

    bgd [utilizator]

    Stiu ca pedeapsa cu moartea naste o multime de controverse....mai ales prin simplul fapt ca o decizie judecatoreasca poate fi gresita....insa in astfel de cazuri, inchisoarea pe viata mi se pare prea putin.
    • +10 (10 voturi)    
      +1 (Marţi, 5 aprilie 2011, 17:04)

      it_s__not_news [utilizator] i-a raspuns lui bgd

      Sint pentru pedeapsa cu moartea. Unele animale nu merita sa traiasca.
      • +4 (6 voturi)    
        Pedeaps cu moartea inseamna (Marţi, 5 aprilie 2011, 17:59)

        Cristi [anonim] i-a raspuns lui it_s__not_news

        cheltuieli in plus pentru noi. Sa i se dea minimum de mancare si pana moare sa munceasca la autostrazi.
        • +3 (5 voturi)    
          ai nimerito.. (Marţi, 5 aprilie 2011, 19:45)

          danarad [anonim] i-a raspuns lui Cristi

          la cite autostrazi se construiesc la noi,asta o sa traiasca ca matusalem...
        • +1 (1 vot)    
          care cheltuieli? (Miercuri, 6 aprilie 2011, 8:22)

          dedeiu [anonim] i-a raspuns lui Cristi

          Cat poate sa coste o ghilotina? Dar un topor? Asta era problema...
  • -2 (8 voturi)    
    Alo, Infractoarea Mov? (Marţi, 5 aprilie 2011, 16:34)

    Ciucu [anonim]

    HN, terminati cu tampeniile astea sau chiar ma pierdeti de musteriu.
  • +8 (8 voturi)    
    WOW (Marţi, 5 aprilie 2011, 16:41)

    moima [utilizator]

    Ce dement mai nene... asta ma face sa ma indoiesc de faptul ca suntem egali la nastere.
    Asta nu e om si nu merita niciun proces echitabil.
  • -2 (8 voturi)    
    Ramaru Awards (Marţi, 5 aprilie 2011, 17:05)

    Statul Necoplanar si Irational [utilizator]

    100% balcanic, acum si in varianta cu Internet. In curand la TV va aparea un roman Sudoku killer, care va omori 3, 6 sau 8 victime.
  • +1 (5 voturi)    
    Ce sa le ceri (Marţi, 5 aprilie 2011, 17:51)

    alaio [anonim]

    Daca mandra avea 19 ani, era gravida cu al doilea copil si primul are deja 3 ani, ce sa le ceri? Asa sunt crescuti, ca niste animale, asa ajung. Sa interzica legea casatoriile astea reprobabile intre copii, nu traim in Africa!
  • -6 (6 voturi)    
    MANO DURA (Marţi, 5 aprilie 2011, 19:33)

    vasile [anonim]

    M-ia placut .sincer un roman adevarat nu lingai pe langa femei. Mana dura
    nota 10
    • +2 (2 voturi)    
      minte proasta (Marţi, 5 aprilie 2011, 20:54)

      Clujeanul [anonim] i-a raspuns lui vasile

      Daca ai glumit, e macabru.
      Daca ai fi barbat adevarat, ai spune asta si unor barbati din jurul tau si nu din spatele unui nick, si sigur vei fi linistit.
    • +1 (1 vot)    
      Vasile, mai bine "t-iar" fi placut gramatica! (Marţi, 5 aprilie 2011, 21:06)

      Vival [utilizator] i-a raspuns lui vasile

      ...
  • +1 (1 vot)    
    nuanta (Marţi, 5 aprilie 2011, 21:00)

    Clujeanul [anonim]

    Exista o mica nuanta, cu webcamul.
    El le-a aratat celor din Romania, pentru ca astia nu-l credeau ce a facut. E aici un interviu cu familia din Romania
    http://www.citynews.ro/alba/eveniment-29/tragedie-din-copil-cuminte-criminal-in-spania-114703/

    Oricum nimic nu-l disculpa.
  • 0 (0 voturi)    
    Acuma ar fi interesant... (Miercuri, 6 aprilie 2011, 9:48)

    Jean Pericol [utilizator]

    ...sa ceara tiganii sa fie numiti "tigani" si nu "romi", ca sa nu mai fie confundati cu romanii.