Un roman din California s-a sinucis aruncandu-se cu masina in Marele Canion

de Ella Moroiu     HotNews.ro
Sâmbătă, 18 iulie 2009, 17:17 Actualitate | Diasporă

Gheorghe Chiriac, un roman in varsta de 57 de ani care traia in California, s-a sinucis luni dimineata aruncandu-se cu masina in Grand Canyon, chiar in fata turistilor, scrie The Examiner. Politia locala a reusit abia in cursul zilei de vineri sa identifice cadavrul.

Romanul locuia in Apple Valley si emigrase in America in urma cu 30 de ani. El s-a aruncat cu masina in Grand Canyon, in dreptul hotelului El Tovar, unde nu exista un parapet sau o bariera de protectie. Autoritatile au descoperit ca Gheorghe Chiriac a condus masina dinspre hotel, a patruns intr-o zona cu iarba, apoi a virat dreapta, direct in prapastie.

In urma cercetarilor, autoritatile din statul Arizona au stabilit ca a fost vorba de o sinucidere.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de Superbrands

AmCham  - 25 de ani de impact in Romania, prin sustinerea consultarii intre mediul public si privat, pentru dezvoltarea Romaniei

Camera de Comert Americana in Romania (AmCham Romania) este de 25 de ani intre cele mai reprezentative asociatii ale comunitatii de afaceri din Romania, fiind recunoscuta drept un promotor al dialogului public-privat pe teme ce privesc mediul de afaceri, politicile publice cu impact asupra economiei, competitivitatea Romaniei sau dinamica relatiilor comerciale intre SUA si Romania.

3167 vizualizari

  • -7 (13 voturi)    
    amara e painea emigrantului... (Sâmbătă, 18 iulie 2009, 20:20)

    Receptor [anonim]

    si mai vin unii pe forum ca ce bine e,ca ce civilizatie,ca o fi ,ca o pati,vai de voi ,plangeti din nimic si nu recunoasteti
    • +3 (13 voturi)    
      :) (Sâmbătă, 18 iulie 2009, 23:22)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Receptor

      Asa e, painea e amara si strugurii is acrii :) Mai baga o vodka ca iti trece!
      • 0 (10 voturi)    
        Cu alte cuvinte (Duminică, 19 iulie 2009, 5:06)

        Huang Po [anonim] i-a raspuns lui mircea

        S-a aruncat de fericire.
        Bah ce carnati sunteti si ce v-ati mai dori voi o paine buna si struguri adevarati,naturali dar va opreste orgoliul de tarani emancipati.
        Trage ceva pe nas si iti trece.
        • 0 (2 voturi)    
          Sunt cazuri si cazuri (Duminică, 19 iulie 2009, 17:58)

          msrp [utilizator] i-a raspuns lui Huang Po

          Nu inteleg de ce va excitati atat. Sunt oameni facuti emigreze, sunt oameni facuti sa stea in tara. sunt oameni fericiti afara sunt oameni fericiti intauntru.
          O sa vezi cazuri ca asta prezentat si in afara si in tara asa ca nu inteleg de unde e conflictul ast fals pe care il prezentati
          • -1 (1 vot)    
            se vede fericirea romanilor (Luni, 20 iulie 2009, 9:55)

            Carmen Marinescu [anonim] i-a raspuns lui msrp

            da da, se vede fericirea si zambetul romanilor pe fetele lor, cand aterizezi in Otopeni, zici ca ai ajuns in Afganistanul Europei :)
  • 0 (8 voturi)    
    Nu stiu de iti scriu acum.. (Duminică, 19 iulie 2009, 6:35)

    Nicolas Vasilescu [anonim]

    Doar asa, de logica...ala era de 30 ani...baiatule...
    cred ca uitase de romania...
    nu incerca sa-ti dai cu parerea..cred ca esti jelos ca traiesti in romania...si nu ai viza de america...nu e usor sa vii aici...si sa traiesti in stilul romanesc..adica cu tepe si furtisaguri..
    nu tine...stai acolo..mai bine..
  • +8 (8 voturi)    
    Idiotilor! (Duminică, 19 iulie 2009, 11:22)

    Ioan [anonim]

    A murit un OM, si voi?
    Traiati ca porci, intr-o mocirla morala fara fund.
    Nimic sfant, nimic pios.
    Laturi si iar laturi, atat stiti sa varsati din voi.
    Haideti, lipseste EBA, Becali sau Vadim din mesaje. ce mai asteptati?
  • +1 (1 vot)    
    Dumnezeu sa-l ierte (Duminică, 19 iulie 2009, 14:24)

    Adi [anonim]

    Cine stie, poate nu a fost sinucidere, poate omul o fi adormit la volan, sau avea probleme medicale, o fi facut un atac de cord, cine stie ce s-o fi intamplat acolo.
  • +1 (1 vot)    
    Elegant... (Duminică, 19 iulie 2009, 17:11)

    Mihai [anonim]

    Trebuie sa recunoasteti...omul a avut stil ;)
    • +1 (1 vot)    
      Asa e... (Duminică, 19 iulie 2009, 17:59)

      msrp [utilizator] i-a raspuns lui Mihai

      Are un 10 la impresia artistica :P
  • -1 (1 vot)    
    De cind a ajuns moartea unui om subiect de glume? (Duminică, 19 iulie 2009, 18:56)

    Tantza si Costel [anonim]

    De când a ajuns moartea unui om subiect de glume?
    • +1 (1 vot)    
      pai... (Duminică, 19 iulie 2009, 20:41)

      msrp [utilizator] i-a raspuns lui Tantza si Costel

      daca ar fi sa facem o stire si o drama din moartea oricarui om (cu care nu avem nicio legatura) atunci crede-ma ca ar fi o lume foarte trista....