Un roman din California s-a sinucis aruncandu-se cu masina in Marele Canion

de Ella Moroiu     HotNews.ro
Sâmbătă, 18 iulie 2009, 17:17 Actualitate | Diasporă

Gheorghe Chiriac, un roman in varsta de 57 de ani care traia in California, s-a sinucis luni dimineata aruncandu-se cu masina in Grand Canyon, chiar in fata turistilor, scrie The Examiner. Politia locala a reusit abia in cursul zilei de vineri sa identifice cadavrul.

Romanul locuia in Apple Valley si emigrase in America in urma cu 30 de ani. El s-a aruncat cu masina in Grand Canyon, in dreptul hotelului El Tovar, unde nu exista un parapet sau o bariera de protectie. Autoritatile au descoperit ca Gheorghe Chiriac a condus masina dinspre hotel, a patruns intr-o zona cu iarba, apoi a virat dreapta, direct in prapastie.

In urma cercetarilor, autoritatile din statul Arizona au stabilit ca a fost vorba de o sinucidere.


Citeste mai multe despre   






















3159 vizualizari

  • -7 (13 voturi)    
    amara e painea emigrantului... (Sâmbătă, 18 iulie 2009, 20:20)

    Receptor [anonim]

    si mai vin unii pe forum ca ce bine e,ca ce civilizatie,ca o fi ,ca o pati,vai de voi ,plangeti din nimic si nu recunoasteti
    • +3 (13 voturi)    
      :) (Sâmbătă, 18 iulie 2009, 23:22)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Receptor

      Asa e, painea e amara si strugurii is acrii :) Mai baga o vodka ca iti trece!
      • 0 (10 voturi)    
        Cu alte cuvinte (Duminică, 19 iulie 2009, 5:06)

        Huang Po [anonim] i-a raspuns lui mircea

        S-a aruncat de fericire.
        Bah ce carnati sunteti si ce v-ati mai dori voi o paine buna si struguri adevarati,naturali dar va opreste orgoliul de tarani emancipati.
        Trage ceva pe nas si iti trece.
        • 0 (2 voturi)    
          Sunt cazuri si cazuri (Duminică, 19 iulie 2009, 17:58)

          msrp [utilizator] i-a raspuns lui Huang Po

          Nu inteleg de ce va excitati atat. Sunt oameni facuti emigreze, sunt oameni facuti sa stea in tara. sunt oameni fericiti afara sunt oameni fericiti intauntru.
          O sa vezi cazuri ca asta prezentat si in afara si in tara asa ca nu inteleg de unde e conflictul ast fals pe care il prezentati
          • -1 (1 vot)    
            se vede fericirea romanilor (Luni, 20 iulie 2009, 9:55)

            Carmen Marinescu [anonim] i-a raspuns lui msrp

            da da, se vede fericirea si zambetul romanilor pe fetele lor, cand aterizezi in Otopeni, zici ca ai ajuns in Afganistanul Europei :)
  • 0 (8 voturi)    
    Nu stiu de iti scriu acum.. (Duminică, 19 iulie 2009, 6:35)

    Nicolas Vasilescu [anonim]

    Doar asa, de logica...ala era de 30 ani...baiatule...
    cred ca uitase de romania...
    nu incerca sa-ti dai cu parerea..cred ca esti jelos ca traiesti in romania...si nu ai viza de america...nu e usor sa vii aici...si sa traiesti in stilul romanesc..adica cu tepe si furtisaguri..
    nu tine...stai acolo..mai bine..
  • +8 (8 voturi)    
    Idiotilor! (Duminică, 19 iulie 2009, 11:22)

    Ioan [anonim]

    A murit un OM, si voi?
    Traiati ca porci, intr-o mocirla morala fara fund.
    Nimic sfant, nimic pios.
    Laturi si iar laturi, atat stiti sa varsati din voi.
    Haideti, lipseste EBA, Becali sau Vadim din mesaje. ce mai asteptati?
  • +1 (1 vot)    
    Dumnezeu sa-l ierte (Duminică, 19 iulie 2009, 14:24)

    Adi [anonim]

    Cine stie, poate nu a fost sinucidere, poate omul o fi adormit la volan, sau avea probleme medicale, o fi facut un atac de cord, cine stie ce s-o fi intamplat acolo.
  • +1 (1 vot)    
    Elegant... (Duminică, 19 iulie 2009, 17:11)

    Mihai [anonim]

    Trebuie sa recunoasteti...omul a avut stil ;)
    • +1 (1 vot)    
      Asa e... (Duminică, 19 iulie 2009, 17:59)

      msrp [utilizator] i-a raspuns lui Mihai

      Are un 10 la impresia artistica :P
  • -1 (1 vot)    
    De cind a ajuns moartea unui om subiect de glume? (Duminică, 19 iulie 2009, 18:56)

    Tantza si Costel [anonim]

    De când a ajuns moartea unui om subiect de glume?
    • +1 (1 vot)    
      pai... (Duminică, 19 iulie 2009, 20:41)

      msrp [utilizator] i-a raspuns lui Tantza si Costel

      daca ar fi sa facem o stire si o drama din moartea oricarui om (cu care nu avem nicio legatura) atunci crede-ma ca ar fi o lume foarte trista....