Imigrant roman, arestat pentru ca ar fi incercat sa violeze o adolescenta in gara din Munchen

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 28 martie 2016, 15:18 Actualitate | Diasporă

Un imigrant roman a fost arestat preventiv sub acuzatia ca a incercat sa violeze o adolescenta germana in Gara centrala din orasul Munchen, informeaza presa germana, citata de Mediafax.

Potrivit site-ului TZ.de, un roman in varsta de 22 de ani a acostat o adolescenta de 17 ani in grupul sanitar al Garii centrale din Munchen, s-a dezbracat in fata ei si ar fi incercat sa o violeze.

Tanara, din localitatea Rosenheim, a reusit sa fuga si a alertat Politia feroviara.

Imigrantul roman a fost arestat preventiv sub acuzatia de tentativa de viol, fiind preluat de Politia din Munchen.

La inceputul lunii martie, un alt imigrant roman a fost arestat in Germania sub acuzatia ca a agresat sexual o femeie in Gara centrala din Koln.

Autoritatile germane au luat masuri speciale de securitate dupa ce mii de femei au fost molestate in mai multe orase din Germania in noaptea de Revelion.


Citeste mai multe despre   











Material prezentat de LIDL​

FOTO​ Incearca reteta saptamanii de la LIDL: Sorbet cu fructe de padure, o varianta mult mai putin calorica a inghetatei


Sorbetul este un desert racoritor pe baza de fructe, suc de fructe, apa si zahar, care desi aduce foarte mult cu inghetata, este o varianta mult mai putin calorica insa poate fi la fel de cremos si delicios! Folositi fructe congelate pentru ca sorbetul sa fie consistent si sa va racoreasca instant in zilele toride de vara.
4028 vizualizari
  • -7 (9 voturi)    
    Romanu mai tare ca refugiații (Luni, 28 martie 2016, 15:31)

    @Mishu [utilizator]

    asta măcar a finalizat treaba
  • +16 (20 voturi)    
    Ce frumos (Luni, 28 martie 2016, 15:34)

    mitg [utilizator]

    Cand vine vorba de romani bineinteles ca se comunica si nationalitatea, dar cand vine vorba de alti alogeni, sa nu cumva sa stigmatizam tot grupul din cauza "unuia".
    • -5 (15 voturi)    
      Chiar e frumos (Luni, 28 martie 2016, 15:57)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      A se da publicitatii adevarul nu e o discriminare. E culmea acum sa ne plangem ca hotii/violatorii nostri sunt prinsi si li se da publicitatii cetatenia.
      • -4 (10 voturi)    
        'mandrii' de voi (Luni, 28 martie 2016, 16:17)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        E amuzant sa urmaresti revolta flacaului de mai sus. Alogenii ceilalti nu sunt stigmatizati, dar violatorul nostru este aratat cu degetul!
        Ce parsivi sunt nemtii, ar trebui sa ne luam toti violatorii din Germania, sa vada daca le convine!
      • +10 (10 voturi)    
        N-ai inteles ce-a vrut sa spuna (Luni, 28 martie 2016, 16:30)

        smc [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        Ideea este ca trebuie sa se spuna nationalitatea in toate cazurile, nu sa fie protejati musulmanii si evidentiati romanii sau localii.
    • -6 (8 voturi)    
      ai si nu prea ai dreptate (Luni, 28 martie 2016, 16:02)

      Roman_Cetatean [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      ai dreptate cu discriminarea. dar deloc legat de faptul ca totusi vb de o infractiune nescuzabila care, inca odata, ne pateaza numele in Europa.

      Discriminarea aceea cu dezvaluirea nationalitatii nu scuza in niciun fel infractiunea! Chiar trebuie sa exportam toti ratatii si infractorii in UE?

      PS: aviz celor care tuna si fulgera de refugiatii violatori, talhari, etc...inca o dovada ca si romanii fac la fel. O fi bine acum ca neamtul samd sa spuna ca TOTI romanii sunt violatori, hoti, etc? Ce tie nu iti place, altuia nu-i face! Stiu ca nu va convine adevarul, o sa curga minusurile, evident...
    • -4 (10 voturi)    
      Te simți solidar cu animalul ăla? (Luni, 28 martie 2016, 16:27)

      zet [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Și ce dacă s-a comunicat naționalitatea, comunicatul conține vreun neadevăr? Hai să cenzurăm comunicatele, când câte un gunoi de ăsta românesc face prăpăd să ținem ascunsă naționalitatea, că se opărăsc patrioții de carton din românia. a se scuti
      • +5 (5 voturi)    
        Sunt si tarani destui prin Europa (Luni, 28 martie 2016, 17:05)

        Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui zet

        Nu doar tiganii fac prapad.
      • 0 (6 voturi)    
        exact, ne facem de ras constant (Luni, 28 martie 2016, 17:37)

        Roman_Cetatean [utilizator] i-a raspuns lui zet

        de cand au mancat unii niste lebede din Viena de am socat prima data "gazdele" occidentale, o tot tinem asa, nicio luna fara stiri despre infractiuni comise de ai nostri. Le-am incercat aproape pe toate- violuri cu omor (cazul Mailat si nu numai), violuri, talharii mai mari si mai mici, furturi de masini, carduri clonate, hackeri, rapiri/sechestrari, trafic de crne vie, prostitutie, exploatrea de copii, cersetoria...avem expertiza vasta in asa ceva!
        Doar la atentate nu ne-am bagat, ca natie!

        Chiar nu se poate sa recunoastem adevarul si sa filtram totusi si ce "exportam" in Vest?

        Ne mai miram pe urma de ce naiba sunt aia asa toleranti cu imigrantii si refugiatii dar au ce au cu romanii....
  • +4 (6 voturi)    
    sa se aplicea legea veche din Moldova (Luni, 28 martie 2016, 16:56)

    sorin3 [utilizator]

    Dar se observa capacitatea politiei germane. Poate prinde un violator Roman, dar nu zece violatori musulmani.
    Poate pentru ca sharia spune ca nici nu sint violatori, caci femeii is se vedea nasul.
    • +2 (2 voturi)    
      conspiratie (Luni, 28 martie 2016, 19:48)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui sorin3

      E o conspiratie globala, i shit you not.
  • +2 (4 voturi)    
    Nimic nu se compara cu dragostea de mama ! (Luni, 28 martie 2016, 18:09)

    Klaus_Voievod [utilizator]

    Nu degeaba o numeau emigrantii islamici "Mama Merkel", o mama isi apara copii - ascultatoarea presa germana a aflat cine fugareste tinerele prin gara din Muenchen, era un roman cu pantalonii in vine. Virginele germane pot sa scoata de sub pat placardele cu willkommen in Almanya pe care le ascunsesera dupa Anul nou. Nimic nu se compara cu dragostea de mama !
  • +1 (1 vot)    
    ... (Luni, 28 martie 2016, 20:15)

    dragos234 [utilizator]

    Sa ii spuna si numele, ca sa ii dam o mama de bataie cand se intoarce in tara.
    In paranteza, se poarta metoda asta cu acostatul la iesirea de la baie la mall, la supermarket etc inclusiv aici, in Romania.
    • 0 (0 voturi)    
      In concluzie (Luni, 28 martie 2016, 21:39)

      aniod [utilizator] i-a raspuns lui dragos234

      Este corect ca a fost prins acest dezaxat. Poate intelege ca nu este corect ce a facut.