Corespondenta din Spania

Proteste convocate de PSD si PC la Madrid: "Va rugam sa ne scuzati, nu trimitem cat furati"

de Felix Damian     Romanul din Spania
Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 21:01 Actualitate | Diasporă

Manifestantii romani din Spania
Foto: Romanul din Spania
Aproape 100 de romani s-au manifestat sambata impotriva guvernului Boc si a presedintelui Romaniei, in cadrul unui protest care a avut loc in fata Ambasadei de la Madrid. Protestul a fost convocat de filialele PSD si PC din Spania si a fost aprobat de autoritatile spaniole, care au trimis la fata locului cateva masini de politie.

Timp de o ora, participantii la protest au scandat lozinci la adresa politicienilor din tara, dar mai ales impotriva presedintelui Traian Basescu si a premierului Emil Boc.

"Va rugam sa ne scuzati nu trimitem cat furati" a fost una dintre cele mai scandate lozinci impreuna cu "Jos Basescu", dar s-a strigat si "Basescu si sleahta ta, diaspora nu te vrea", "Udrea nu uita, tara nu-i poseta ta", "A venit vaporu ca sa-l ia pe chioru", "Iesi afara, javra ordinara", "Jos dictatura", "Solidaritate" si "Anticipate".

Organizatorii protestului au confectionat la fata locului o pancarta cu portretele mai multor membri ai guvernului, alaturi de cel al presedintelui Basescu, si au scris textul: "Calaii neamului romanesc. Jos dictatorul!".

Citeste continuarea materialului pe Romanul din Spania.


Citeste mai multe despre   




















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

6882 vizualizari

  • -62 (72 voturi)    
    BRAVO romanilor din Spania!!!!!! (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 21:06)

    vio [anonim]

    "Va rugam sa ne scuzati
    Nu trimitem cat furati" !!!!!!

    SUPER !!!!!!!!!
    DEMISIA!!!!!!!
    RUSINE!!!!!!!!!
    • -46 (68 voturi)    
      IATA CUM SE PETREC LUCRURILE (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 23:50)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui vio

      Apare un articol......apar 50 de comentarii din care:

      40 contra Basescu din care 5 postaci
      10 pro basescu din care 10 postaci

      Initial comentariile sunt fara voturi. Apoi toate cele 40 contra apar cu minus.

      Concluzii:

      Cititori reali ora 23: cam 78% contra Basescu, 22% Pro

      Postaci:
      pro Basescu: 8-9 cu norma + inca vreo 4-5 ametiti
      Contra Basescu: 3-4 maxim cu norma + 2-3 ametiti

      Din cei 8-9 pro Basescu doar 6-7 scriu comentarii cu spor, la restul le e lene si dau doar minus (atentie, sefu de grup!). As ruga mai multa atentie, nu platesc taxe ca voi sa stati degeaba. Mai multa dedicatie va rog.
      • +49 (67 voturi)    
        ? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 0:01)

        Florin [anonim] i-a raspuns lui Andrei

        Tu esti unul dintre aia 5? Ca asa cam pari. Dar nu un oarecare. Tu esti seful lor. Bine, si tu, la randul tau, ai un stapan. Localizat in Kiseleff. Esti penibil pana in maduva oaselor tale de postac uslas, zau asa.
        • -2 (4 voturi)    
          Pe ei Leano... (Duminică, 22 ianuarie 2012, 9:06)

          mitroi [anonim] i-a raspuns lui Florin

          Schimbarea ar putea fi sustinuta prin principiul democratic al egalitatii in drepturi; trebuie sa oferim si opozitiei posibilitatea de a fura si ea ceva din ce a mai ramas de furat. Caci furatul e un drept sacru la romani, drept pe care ni l-am cistigat dupa ce in decembrie ’89 i-am impuscat pe cei doi.
        • 0 (2 voturi)    
          Primavara nu-i ca iarna (Duminică, 22 ianuarie 2012, 10:57)

          Gigel [anonim] i-a raspuns lui Florin

          Mai e o luna si ceva pana la primavara... ziceam si eu asa....
        • +8 (12 voturi)    
          Saracia pestelui (Duminică, 22 ianuarie 2012, 13:27)

          Pestii madrileni [anonim] i-a raspuns lui Florin

          Noi, pestii din Madrid, nu mai avem fete la produs, asa ca am pus de o mica manifestatie, in vederea rezolvarii situatiei noastre disperate. Va rugam sa tineti cont de faptul ca nici cu bancomatele nu ne mai descurcam . Nu ne-a mai ramas decat cersetoria si spargerea locuintelor.
          • 0 (6 voturi)    
            Acum sunt pesti? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 21:31)

            justin [utilizator] i-a raspuns lui Pestii madrileni

            Mai ieri erau diaspora, "cei care au adus victoria", "cei care trimit banii acasa si ne scot din mizerie" etc
            Acum sunt proxeneti...

            Ingusti la minte mai sunteti; si voi, si cei pe care ii sustineti
      • +2 (6 voturi)    
        :-))) (Duminică, 22 ianuarie 2012, 1:17)

        Paleopterix [utilizator] i-a raspuns lui Andrei

        Lasa draq marijuana aia... o sa ajungi sa vezi postaci pro basescu si in sifonier. Unde draq ai vazut tu raportul de 4:1 la comentarii anti Basescu, cand raportul e exact invers... Devine boala la voi, mai deunazi profetul vostru, antonescu, visa 20 de mii de manifestanti uitandu-se la cei 200 de ametiti care scanceau in fatza lui, acum tu cu vrajeala asta...
      • -2 (4 voturi)    
        BRAVO BRAVO BRAVO (Duminică, 22 ianuarie 2012, 2:33)

        Andrei Sch [utilizator] i-a raspuns lui Andrei

        Cel mai tare comentariu pe care l-am citit pana acum! Sa vezi asa ceva intr-o mare portocalie de postaci...bravo frate! Tot respectul!
        Sper sa reziste "neminusat" macar 5 minute.
      • +1 (5 voturi)    
        Pentru postacii USL (Duminică, 22 ianuarie 2012, 9:34)

        Vasile [anonim] i-a raspuns lui Andrei

        Dar uiti un lucru.................................
        Din cei 40 anti-Basescu 35 sunt ANTI_USL
        O zi buna tuturor
      • 0 (2 voturi)    
        concludent (Duminică, 22 ianuarie 2012, 9:45)

        Anonim [anonim] i-a raspuns lui Andrei

        Bun articol,comentariile sunt mai mult decat concludente.
      • +3 (5 voturi)    
        nepotrivit (Duminică, 22 ianuarie 2012, 9:58)

        Jekyll [utilizator] i-a raspuns lui Andrei

        Daca esti in cautare de sfaturi pentru viata, ar trebui sa cauti la rubrica Horoscop.
      • -1 (3 voturi)    
        haha (Duminică, 22 ianuarie 2012, 10:36)

        Purcel [anonim] i-a raspuns lui Andrei

        ti-as da plus da nu am cont. mie mi-au placut toata viata statisticile. ma distreaza ca ai -25. hahahah
      • +2 (4 voturi)    
        Democratie (Duminică, 22 ianuarie 2012, 14:35)

        Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui Andrei

        Da, si?! Daca in timpul votului veti fi mai multi impotriva lui Basescu, asta e. Ne-ati invins la vot si face parte din democratie.

        Dar de ce te declari invingator inainte de vot? De ce provocati alegeri anticipate si violente? Pentru ca o parte a liderilor USL incearca sa evite puscaria, deplin meritata dealtfel?

        Aveti rabdare si puteti incerca sa cistigati alegerile corect, daca sinteti asa populari precum va credeti.
      • 0 (2 voturi)    
        Lasa-ne! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 15:44)

        ics [anonim] i-a raspuns lui Andrei

        Laaaasaaa-neee! Laaaasaaa-neee!
    • +51 (59 voturi)    
      ce e super ? (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 23:54)

      kelye [utilizator] i-a raspuns lui vio

      In cel mai rau caz guvernul fura din banii adunati la buget (ORICE guvern - portocaliu, rosu, verde, maroniu).

      Imi explici si mie cum ajung la buget banii trimisi de aia din Spania ?
      Sa nu imi spui ca au drept rude cei mai onesti locuitori ai tarii, cei care declara toate veniturile pentru a le fi impozitate.

      Rusine sa iti fie tie ca nu gandesti si vorbeste gura fara tine.
      • -3 (3 voturi)    
        fraiere (Duminică, 22 ianuarie 2012, 6:13)

        chelie milogue [anonim] i-a raspuns lui kelye

        Nu se plateste impozit pe banii adusi in tara din UE si din alte tari cu care avem tratat de evitare a dublei impuneri. Asa ca termina cu gargara si cu dezinformarile.
      • -1 (3 voturi)    
        pai (Duminică, 22 ianuarie 2012, 8:41)

        laurentiucat [utilizator] i-a raspuns lui kelye

        unu de afara trimite la parinti sa zicem 100 de euro.daca luam numai tva-ul care intra in pretul unui produs si ai gasit o sursa...dar in pret sunt mai multe taxe...cauta si tu pe goagal...
      • -1 (1 vot)    
        moderatie (Duminică, 22 ianuarie 2012, 8:59)

        eu [anonim] i-a raspuns lui kelye

        acuzi si jignesti degeaba..
        tva-ul merge la buget.. plus poate ceva impozite, rate, taxe din care statul mai ia ceva..
      • -1 (1 vot)    
        raspuns (Duminică, 22 ianuarie 2012, 9:48)

        gregorian vasiliu [anonim] i-a raspuns lui kelye

        Romanii sunt platiti de guvernul pedelist , privati , foarte prost ,iar cei plecati sunt obligati sa-i ajute si in felul acesta guvernantii pedelisti fac ce vor cu bugetul tarii in favoarea familiile si firmele lor !!!!
      • 0 (2 voturi)    
        simplu (Duminică, 22 ianuarie 2012, 9:51)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui kelye

        prin impozite, taxe, accize si TVA; tare esti greu de cap, praleo :)))
      • 0 (4 voturi)    
        esti varza! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 10:00)

        doboritorul de bizoni [anonim] i-a raspuns lui kelye

        in primul rind banii trimisi de 'capsunari' nu sint venituri care se declara.
        in al doilea rind, banii trimisi de capsunari ajuta enorm bugetul, direct si indirect; prin tva, prin sustinerea leului, prin dinamizarea consumului.
      • -1 (1 vot)    
        Sigur (Duminică, 22 ianuarie 2012, 10:15)

        Buster [anonim] i-a raspuns lui kelye

        Banii din Spania ajung la buget in proportie de 24%.

        Prin TVA nu prin impozitul pe venit.... !!!
      • +2 (4 voturi)    
        nu esti foarte destept, asa-i? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 10:33)

        sentenced [utilizator] i-a raspuns lui kelye

        Hai sa luam un caz ipotetic.
        Tie iti trimit rudele din afara bani, tu te duci la magazinul x si cheltui toata suma. Cel de la magazin, plateste taxe si impozite si isi pastreaza profitul. Taxele si impozitele ajung la stat. O parte din profit mai devreme sau mai tarziu ajunge si el la stat (in conditiile in care si patronul acela cheltuie).
        Apoi, statul face la misto o licitatie ca sa acorde, sa zicem, o lucrare de asfaltare clientelei politice, care toarna cel mai prost asfalt din lume si angajeaza cei mai ieftini lucratori doar ca sa ii intre lui in buzunar cat mai multi bani, din care o parte ajung si la politicienii care i-au garantat lucrarea.
        Concluzie: se pot fura banii capsunarilor? Cam da.
        • +1 (3 voturi)    
          Eroare (Duminică, 22 ianuarie 2012, 19:28)

          Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

          Concluzia ta este eronata. Banii trimisi de romani din strainatate nu pot fi furati de catre stat. Dupa ce cumpar un obiect, am platit cu bani, deci banii aceia nu mai sint ai mei. Statul fura din ei, dar banii aceia nu mai apartin capsunarilor. Deci capsunarii nu pot fi furati de catre statul roman.
          • +1 (1 vot)    
            Statul fura orice ban (Duminică, 22 ianuarie 2012, 21:16)

            T+C [anonim] i-a raspuns lui Daniels22026

            "Statul fura din ei"...bine inteles ca fura din ei pentru ca statul roman trebuie sa satisfaca clasa politica si "elitele economice" care se 22 de ani incoace (de la Iliescu incoace) sint puse numai pe furat si jegmanit.

            Indirect, capsunari sint furati, pentru ca trimit banii in tara pentru a-si ajuta pe cei dragi. Ce naiba, este asa greu de inteles?
          • +2 (2 voturi)    
            :) (Duminică, 22 ianuarie 2012, 21:33)

            sentenced [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

            Nu ii fura direct de la ei, ci prin "intermediari".
            Ideea e ca, acei oameni care trimit bani rudelor din tara, cresc (in mod artificial) puterea de cumparare a romanilor. Cumparand mai mult, ajung si mai multi bani la stat, de unde se poate fura si mai mult.
            Concluzia 2: Daca romanii din afara tarii nu ar trimite, ar fi mai putini bani de furat.
          • 0 (0 voturi)    
            Contraeroare (Duminică, 22 ianuarie 2012, 22:05)

            Contraeroare [anonim] i-a raspuns lui Daniels22026

            Dupa ce am cumparat un obiect din banii pe care-i trage statul ar trebui sa-mi asigure autostrazi, servicii medicale, gradinite, paza si ordine si altele de care nu mai beneficiez din moment ce statul fura banii
      • 0 (0 voturi)    
        pai (Duminică, 22 ianuarie 2012, 10:37)

        purcel [anonim] i-a raspuns lui kelye

        bani => consum => profit => impozit => love
      • 0 (0 voturi)    
        @kelye (Duminică, 22 ianuarie 2012, 12:28)

        ... [anonim] i-a raspuns lui kelye

        pai sa-ti explic eu atotstiutorule: rudele din tara chit ca-s automat cei mai mari evazionisti care nu-si declara veniturile cumpara oricum bunuri de larg consum(impozitate cel putin cu TVA24%+imp pe profit16%), benzina inpozitata si accizata cel putin 55-60%, samd. Deci banii lor tot la guvern ajung. deci au dreptate sa-si exprime punctul de vedere.
      • 0 (0 voturi)    
        cum ajung banii la buget... (Duminică, 22 ianuarie 2012, 12:37)

        cristian [anonim] i-a raspuns lui kelye

        banii aia _sunt_ folositi in romania.

        din ei se cumpara produse _impozitate_ in romania.
        asa o sa ajunga si la buget niste bani.

        de ce ar trebui sa fie banii impozitati de doua ori?
        (adica: o data in tara unde au fost castigati si dupa aia in romania)
      • 0 (0 voturi)    
        Aha (Duminică, 22 ianuarie 2012, 14:30)

        Jiji Iuga [anonim] i-a raspuns lui kelye

        /// imi aminteasc ce declara presedintele i////// imediat dupa realegera lui cu votul celor din diaspora inclusiv cei din Spania.

        El replica indignat celor din opozitie care contestau voturile diasporei (adica si acelor fraieri care protesteaza acum in Spania) ca ce s-ar fi facut sacara noastra tara fara miliardele capsunarilor...si ca ei au dreptul legitim de a alege presedintele in numele celor 18 milioane care raman acasa.
        Acum ati schimbat placa?
        • 0 (0 voturi)    
          CERSETORI (Duminică, 22 ianuarie 2012, 17:26)

          ady1979 [utilizator] i-a raspuns lui Jiji Iuga

          astia din spania care au iesit acum in strada cred ca U.S.L -ul o sa fie la putere si cum in spania nu mai merge trebuie musai sa pupe in dos pe cineva ., asa ca se fac U.S.L-ISTI PESTE NOAPTE
      • +1 (1 vot)    
        hai sa-ti zic (Duminică, 22 ianuarie 2012, 22:00)

        hatru [utilizator] i-a raspuns lui kelye

        Banii trimisi sunt cheltuiti. Orice cumparatura are +24% TVA. Ei bine, TVA-ul ala merge la buget.
    • +1 (1 vot)    
      Minciuna PSD si PC la Madrid (Duminică, 22 ianuarie 2012, 1:17)

      Irina [anonim] i-a raspuns lui vio

      La ora 12.30 cand liderul PSD Madrid era in direct la Irealitatea TV prezentat doar ca un roman care protesteaza la Madrid acesta spunea " suntem 300 de romani care protestam....: si erau doar vreo 40. Printre ei multi care pana mai ieri pupau mana Ambasadoarei Ligor nestiind cum sa se mai bage in gratiile acesteia. Niste duplicitari
    • +1 (1 vot)    
      ce zici tu e populism ieftin (Duminică, 22 ianuarie 2012, 9:18)

      FLORIO [utilizator] i-a raspuns lui vio

      La fel cum le-a promis Geoana cred ,25000 euro ca se se intoarca acasa. Acum ce le mai propuneti sau promiteti? Ati prins momentul ca aia sunt frustati de situatia lor de acolo si ii manipulati fara rusine. N-ar trebuii sa va bateti joc de diaspora haimanalelor ca au bagat peste 100 de miliarde in tara de la moartea odiosului!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      ATENTIE PDL! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 10:09)

      nostradamus [anonim] i-a raspuns lui vio

      Reparati-va urgent greselile si continuati-va drumul. Renuntarea la aplicarea reformelor, la presiunea a 10.000 de usl-asi, este un precedent periculos si va descalifica pentru urmatoarele alegeri, in constiinta a milioane de romani cinstiti, cerebrali si platitori onesti de taxe. Milioane de romani, vor analiza foarte serios daca PDL mai reprezinta o optiune electorala, daca sunt partidele capabile sa faca fata unor situatii delicate.Pana la cifra de 3-400.000 de posibil manifestanti, cat numara cu exagerare psd si pnl, nicio manifestatie nu trebuie sa va dezarmeze. Lasati bocetele de muieri si scuzele. Noi, cei care va sustinem nu avem nevoie de ele iar pe isterizatii si manipulatii usl nu-i intereseaza. Votul meu va merge, cu certitudine, la oricare alti posibili invingatori in situatii dificile pentru Romania si nu la un partid de lasi! MAJORITATEA ROMANILOR VA SUSTINE, CHIAR DACA NU IESE SA URLE, PE 50 DE RON! NU NE DEZAMAGITI!!!
    • +1 (1 vot)    
      va rugam (Duminică, 22 ianuarie 2012, 11:10)

      rumeno [anonim] i-a raspuns lui vio

      va rugam sa cititi cu atentie: "100 de romani [...] convocati de filialele PC"

      m-am prapadit de ras: ce filiala PC in Mandrid?

      Cat despre slogan, tre sa recunosc ca e destul de graitor - jos palaria.
    • 0 (0 voturi)    
      Intrebare (Duminică, 22 ianuarie 2012, 11:15)

      GigiL [utilizator] i-a raspuns lui vio

      Cati romani sunt in Romania si cati demonstreaza? Cati romani sunt Spania si cati au demonstrat? 1%? Asta e sustinerea USL...
    • 0 (0 voturi)    
      cu cat v-au platit? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 11:19)

      ioil [anonim] i-a raspuns lui vio

      sa mintiti in halul asta!Ce bani v-au fost furati din cei trimisi pe microbus,sau din conturi la banci?Cine s-a atins si cum de banii tai?da lamuriri concrete si nu asculta orbeste de stapanii tai.Daca a-ti fost furati faceti plangere la politie.a mai furat unul conturile lui Ceausescu si acum foloseste banii pentru dezbinarea romanilor.
    • 0 (0 voturi)    
      Dezamagire (Duminică, 22 ianuarie 2012, 11:19)

      Vasile Bumbac [anonim] i-a raspuns lui vio

      S-a ajuns la ceva de neimaginat...... Doar PSD-ul putea sa ajunga la madrid sa scoata oamenii in strada pentru bani ..
  • -37 (49 voturi)    
    tare faza (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 21:08)

    srpc [utilizator]

    aici nu se produce, iar de acolo nu se trimite cat ar fura pedele !
    • 0 (0 voturi)    
      petarde (Duminică, 22 ianuarie 2012, 2:49)

      baubau [anonim] i-a raspuns lui srpc

      spune-mi si mie ce a furat pedele, si cum poate fi acest partid mai rau decat pesede si penele...
    • 0 (0 voturi)    
      Sui ce fedesenarilor? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 9:22)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui srpc

      Muriri de ciuda ca nu furati voi?
  • +39 (45 voturi)    
    catre cocalarii madrileni=la munca haimanalelor (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 21:12)

    Eneas [anonim]

    faceti politica si in Spania ,vai de mama voastra ,cum ziceau aia in piata pe o foaie = Europa help ass!
    • 0 (0 voturi)    
      ? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 9:02)

      eu [anonim] i-a raspuns lui Eneas

      cocalari si haimana aruncate fara motiv.
      ce face moderatorul?
    • 0 (0 voturi)    
      INCREDIBIL< (Duminică, 22 ianuarie 2012, 11:10)

      Cela [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

      Zilele trecute auzeam o stire ca din cauza crizei o gramada de spanioli pleaca in Brazilia (sau asa ceva -nu vreau sa gresesc )somajul fiind mare in Spania. In aceste conditii ce mai muncesc acesti protestatari in Spania??? Spaniolii ar trebui sa-i scoate cu batele din tara lor . Adica ei -bastinasii-pleaca dupa munca in alte tari ca sa le lase locul liber romanilor !? si ei protesteaza impotriva lui Basescu ?!!!!!! E ceva de coma in gandirea romanilor .Si ce e mai comic si totodata GRAV e ca se striga LIBERTATE . Pai mai libertate decat asta cand ai voie sa strigi si sa faci ce vrei -unde este ?? In America ? Cred ei ,ca mai mult de o zi puteau sa strige -IESI AFARA JAVRA ORDINARA -vizavi de Obama ? Deci avem o tara tacanita rau /
    • 0 (0 voturi)    
      Vai de mama voastra (Duminică, 22 ianuarie 2012, 11:21)

      Vasile Bumbac [anonim] i-a raspuns lui Eneas

      In loc sa va gasiti acolo locuri de munca si sa munciti sa ajutati pe cei dragi in Romania, voi v-ati gasit sa ne faceti de ras acolo. Haideti si protestati in Romania daca tot vreti sa protestati..
    • +1 (1 vot)    
      si astia au fost platiti? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 13:19)

      roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

      Sau fac parte dintre asistatii carora li s-a "taiat" ajutorul in timp ce ei se plimba prin Europa?
      Cam cati romani lucreaza afara in timp ce primesc ajutoare sociale, pensii medicale, etc.?
      Ar trebui gandit si in directia asta. Nu contest ca exista si nemultumiti, dar sunt si multi impostori buni de munca dar prefera sa stea cu mana-ntinsa. Cat despre DECENTA LIMBAJULUI protestatarilor nu ma pot identifica cu acestia chiar daca ar avea dreptate.
  • +52 (58 voturi)    
    organizatori: Antena 3 & Realitatea TV (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 21:15)

    Alt DAN [anonim]

    Macar in Spania sa-si asume organizarea protestelor "spontane"
    • +39 (47 voturi)    
      Mari organizatori (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 23:56)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui Alt DAN

      Am trecut azi pe la Universitate.

      Un autocar si incapeau toti aurolacii, cu pancarde cu tot. Pentru reporterii de la iRealitati si Antene trebuiau cam 3-4 dube, erau in "efectiv complet" , cu femeile de serviciu cu tot.

      Astia fac pontaju la Universitate, de cand le-a luat Ghita sediul, decat in cort... mai fac ceva miscare...
      • 0 (0 voturi)    
        Nimic nu se schimba! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 4:15)

        California [utilizator] i-a raspuns lui anonim

        Toti cei care nu sunt de acord cu criminalul Iliescu sunt catalogati dusmanii romanilor, incepand de la marele Coposu si pana astazi. Pentru aducere aminte, priviti care era ocupatia acestui ticalos in compania unor importante personalitati publice de astazi, atunci cand sangele mortilor inca nu se uscase. Ce umili erau si ce milionari in Euro sunt azi cei care se fac ca depling soarta manifestantului din 2012!
        http://www.youtube.com/watch?v=Kr0R2-A5XkQ&feature=related
    • 0 (0 voturi)    
      pai nu ei l'au votat pe Basescu? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 0:15)

      cosminrs [utilizator] i-a raspuns lui Alt DAN

      sau de fapt nu? ca eu nu mai inteleg.
    • 0 (0 voturi)    
      eh (Duminică, 22 ianuarie 2012, 3:01)

      amanda13 [utilizator] i-a raspuns lui Alt DAN

      probabil neiscaiva copii de pesedisti si pcisti care "studiaza" in Spania... plus o serie de angajati ai acestora. rusine celor care nu mai au nicio limita si scandeaza asemenea insulte. ii invit aici in state sa vada cu cata politete isi vorbesc politicienii. si asta inseamna democratie, a fi capabil de politete. dar la ce sa ne asteptam de la niste oameni ai caror lideri fac tot posibilul pentru a ne pune in aceeasi oala in UE cu Ungaria.
  • +54 (62 voturi)    
    Hai ca-i tare! (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 21:15)

    Vasile [anonim]

    Ciumpalacilor, daca iesim restul romanilor din Spania cadeti in ridicol. Cum adica va fura Base banii? A ajuns si spargator de conturi bancare sau falsificator de carduri? Voi sunteti la munca sa sunteti fostii ofiteri DIE lasati la vatra?
  • +54 (60 voturi)    
    Nu inteleg (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 21:20)

    mareanvan [anonim]

    cum cei de afara, care locuiesc in alte tari pot pune botul la minciunile usl.
    • +50 (54 voturi)    
      Raspuns (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 23:48)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui mareanvan

      Prosti sunt peste tot :)
    • 0 (0 voturi)    
      pai (Duminică, 22 ianuarie 2012, 1:19)

      Paleopterix [utilizator] i-a raspuns lui mareanvan

      Pai oricine cu o mie de euroi iti gaseste cel putin 100 de aurolaci romani (sau autohtoni, ca nu ii controleaza nimeni) care sa se tina de niste pancarde cu "jos x-ulescu" pentru cateva ore. Mare fasss
    • 0 (0 voturi)    
      Pai daca fac parte din partid. (Duminică, 22 ianuarie 2012, 3:36)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui mareanvan

      Doar n-oi vrea sa inoata impotriva curentului...
    • 0 (0 voturi)    
      Nu pun botul ! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 3:43)

      micu l [anonim] i-a raspuns lui mareanvan

      Cei din Spania sunt , in majoritate , oameni fara mari pretentii intelectuale.
      De ce nu organizeaza astia miting USL la Toronto ,sunt vreo 80 000 de romani in GTA .Hai ca-i nimica toata sa stringeti macar 6-7 mii , cit au fost la Bucuresti .
      Eu unul abia astept!
      Bafta
    • 0 (0 voturi)    
      Pun botul.... (Duminică, 22 ianuarie 2012, 7:47)

      polonyca [utilizator] i-a raspuns lui mareanvan

      ....la bani !!! Sunt cumparati......ceva nou sub soare ???
  • +46 (50 voturi)    
    Cifre (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 21:22)

    Trojan.H [utilizator]

    Bai da astia nu stiu decit cu sutele. O suta colo, doua sute dincolo...
  • +50 (54 voturi)    
    Acestia (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 21:25)

    revelare [anonim]

    si acum asteapta sa le dea Geoana 20000 eur ......
  • +37 (43 voturi)    
    PSD la Madrid!? (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 21:29)

    d2d [utilizator]

    dar... exista PSD in Spania?
    nu stiam si chiar ma indoiesc...romanii de acolo sunt oameni seriosi.
    aia chiar muncesc ,nu fac gargara.
    parerea mea.
    • 0 (0 voturi)    
      nu chiar (Duminică, 22 ianuarie 2012, 1:21)

      Paleopterix [utilizator] i-a raspuns lui d2d

      Nu iti fa iluzii, stiu ce spun... au ajuns si pe acolo specimene cu care nu vrei sa ai de-a face :))) Am avut ocazia sa cunosc o multime.
  • +40 (46 voturi)    
    interesant (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 21:37)

    gina [anonim]

    Foarte multi oameni de buna credinta se intreaba ce naiba se intimpla?! Atit in strada, cit si in culisele politicii, in presa sau la Cotroceni?! S-o luam pe rind! E clar ca varianta USL+PC nu are niciun viitor, nu are zvic, nu are solutii si nici planuri serioase, deci nu are sanse sa ajunga la guvernare. O stie si Ion Iliescu dar si altii mai din umbra iar teama lor e ca mai sint doar citeva luni pina la alegeri. S-o luam pe bucati. Arafat este omul liberalilor, instalat ministru secretar de stat pe vremea lui Nicolaescu, in 2007, cind de fapt nenea Raed conducea ministerul. Ba chiar si pe vremea lui Cseke Attila, tot Arafat tragea sforile, o stiu de la sursa. Da, liberalii au fost puternic implicati. Atit in Bucuresti, prin lideri de rangul 2-3, cit si in orase unde liberalii sint puternici. Cancescu este presedinte CJ la Brasov, la Iasi este Fenechiu cu o organizatie tare si bani multi, la Sibiu este prietenul Klauss Johannis, la Timisoara, mai tineti minte, Ciuhandru a ramas tot prieten. cred ca Iliescu, pe la spatele lui Ponta, a batut palma cu Felix, exaltatul Crin, niste parlamentari UDMR pe care i-a contactat Gioni Popescu, Ponta joaca la doua capete, el fiind insa singurul care s-a delimitat de violentele stradale. De ce nu e mai agresiv procurorul?! final, cum explicam oare manipularea ieftina a mii de romani de buna credinta din strada, dar si a sute de mii de romani, poate milioane, manipulati si ei dar care nu au iesit, inca, in strada?! Ei bine, autorii manipularii au fost experti si au avut timp sa pregateasca operatiunea.
    • +23 (27 voturi)    
      AI dreptate, de acord! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 0:03)

      ReGina [anonim] i-a raspuns lui gina

      Nu esti singura care citeste www.nasul.tv ;) Trebuia sa spui si cine e Gioni Popescu, adica cel care practic a condus SRI ul in cele mai tulburi vremuri!

      Daca esti chiar RM, salutari frateeeee!!! Suntem alaturi de tine si succes la subscriptiee!!
    • +1 (1 vot)    
      Partial va dau dreptate, (Duminică, 22 ianuarie 2012, 11:34)

      ioil [anonim] i-a raspuns lui gina

      USL+PC nu are viitor dar in schimb are mare nevoie de bani pentruca,campania asta de denigrare si incitare a fost destul de lunga si costisitoare si banii trebuie recuperati,altfel pierdem mereu parlamentari.Ori la bal ori la spital.Acum sau niciodata!Sa-i votam pe ei pentruca oricum peste 4 ani ne vom da seama ca am gresit.Imediat dupa alegeri fiecare roman va primi zilnic ratia de miere si lapte care va curge pe toate santurile si cel putin 4 ani nu or sa mai iasa in strada nimeni preocupati fiind de linsul buzelor de miere.
  • +40 (46 voturi)    
    Kakao (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 21:38)

    Strainul [anonim]

    Sper ca idiotii de Crin si ponta se vor face de cacao cu tot cu partidele lor de ...
    Care-1 definitia tradarii de tara ???
    • 0 (0 voturi)    
      are trei initiale (Duminică, 22 ianuarie 2012, 9:54)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Strainul

      f.s.n. (pdl+psd)
  • +32 (36 voturi)    
    acolo sunt toti boschetarii din madrid... (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 21:40)

    popcorn monta [utilizator]

    a la puta calle maricones de mierda
  • +22 (26 voturi)    
    coada psdului (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 21:44)

    arada [anonim]

    pai, pas a luat leapsa la ultimele alegeri

    ok, le uram succes
  • +38 (44 voturi)    
    De ce toti protestatarii astia au fete de mafioti? (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 21:50)

    johnny [anonim]

    Poate ma insel eu dar au niste fete protestatarii astia de te cam sperii! Si e valabil si pentru sutele de protestatari din tara!
    • +2 (2 voturi)    
      Aurolaci (Duminică, 22 ianuarie 2012, 11:25)

      Vasile Bumbac [anonim] i-a raspuns lui johnny

      Nu stiu de unde i-a gasit PSD-ul pe toti, insa e clar ca sunt platiti sau a gasit PSD-ul sa ii santajeze cu ceva pe aurolacii aia .... Oamenii seriosi si muncitori nu ies in strada. Celor care le place sa stea cu mana intinsa si sa le cada din cer am vazut ca ies in strada..
  • -27 (31 voturi)    
    USL-acii si astia? (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 21:52)

    aradoncris [anonim]

    PDL-istilor (adica voi majoritatea comentatorilor) in opinia voastra de minte ingusta si astia tot cu mana intinsa stau? Sau cei doi tineri din Canada sau cei care au protestat in Paris tot USL-aci?. Hotnews deveniti pe zi ce trece tot mai aserviti PDL.
    • 0 (0 voturi)    
      Pt: aradonclis (Duminică, 22 ianuarie 2012, 2:13)

      Badea Ioan [anonim] i-a raspuns lui aradoncris

      Apa-i maaaaaaaaaa !
      Nu sinteti voi, cei pe care-i "hingheresc" toti ??
      TZIGANILOR !!!!!!!!!! V-ati stabilit "shatra" USL ??
    • 0 (0 voturi)    
      prietene, (Duminică, 22 ianuarie 2012, 5:29)

      Tapalaga [anonim] i-a raspuns lui aradoncris

      In cazul in care nu ti-ai dat seama, eu il pup in ruc pe Basescu de vreo trei ani, poate-poate ma trimite si pe mine consul la Paris, asa cum a facut cu IT Morar. Simt ca acum a venit momentul meu,o data cu evenimentele astea. Ori rezista Basescu si m-am scos, ori ne luam muei,... caz in care oricum nu mai conteaza, la cat cakaolu am mancat.
  • +39 (45 voturi)    
    :))) (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 21:55)

    C.T.C [utilizator]

    Cele 2 milioane de romani plecati la munca in Spania si-au ales 100 de oameni sa-i reprezinte si i-au trimis in strada sa protesteze ca Boc fura mai mult decat produc ei la cersit (ma refer la aceasta suta) ....glumeam :))) Scuzati, era vorba de o convocare USL-ista, daca nu citeam nu aveam cum sa-mi dau seama :))))) Boc, scuza-ne dar ii vrem pe Nastase, Felix & Co. sa fure mai cu talent . "Ati iesit sub Soare, scursuri ordinare, pentr-un pumn de sare si cateva sarmale! "...mare chestie sa le dau si eu putin de dulce :)))))) Avand in vedere faptul ca traiesc sub dictatura basesciana am ales sa protestez ceva mai comod, din casa.
  • +37 (43 voturi)    
    neinformati (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:00)

    citrizen [anonim]

    E calr ca astia nu sunt corect informati despre cine a furat mai mult. In plus poate nu au aflat ca PSD-ul nu vrea ca diaspora sa voteze... Deci?
    • 0 (0 voturi)    
      corect (Duminică, 22 ianuarie 2012, 3:04)

      amanda13 [utilizator] i-a raspuns lui citrizen

      eu una apartin diasporei si nu voi uita niciodata in ce mod ne-au injurat si ne-au condamnat dupa ultimele alegeri. si nici cele 10 ore petrecute pe autostrada dus si intors pana la sectie ca sa-mi spuna apoi pesedistii ca mi-am fraudat singura votul, si optiunea si banii de benzina, ba mai mult nici macar nu exist, sunt o inventie de-a presedintelui!
  • +36 (42 voturi)    
    Shocant ! (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:01)

    Specialistu [anonim]

    "Tiranu" tre sa plece, e clar. In democratia USL-ista, castigi alegerile cu 50% + 1 si pierzi conducerea cu 0,1%. Dabia astept sa demit guvernul USL-ist cu prietenii mei in prima saptamana dupa alegeri. Dictatorii drequ.
  • -24 (30 voturi)    
    SOLIDARITATE ! (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:05)

    ing. Die Nicolae Alexandru [anonim]

    "ASOCIATIA "ROMENI DI PAADOVA"
    Ampartasim sentimentele conationalilor nostrii din Spania.
    Dumineca(h=14-16)romanii din zona Padova(IT) vom participa la o manifestatiie similara.
    De la Padova
    ing. Die Nicolae Alexandru-Presedintele Asociatei
    "Romeni di Padova"
    P.S. Pariem ca nici de aceasta data ,redactia dv., nu va publica acest comenteriu !?
    • 0 (0 voturi)    
      Frate, bine ca ai plecat! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 0:09)

      Prof.DoctorLectorUniversitar Die Nico Alex [anonim] i-a raspuns lui ing. Die Nicolae Alexandru

      Numarul agramatilor din Romania a mai scazut cu 1!! Hahahahaaaa!!!! :))))

      Ba tu ai citit mah, cum ai scris? Sau te-ai dus cu o copie pe la toti cei 25 de membri ai super-mega-ultraasociatiei tale ca sa te corecteze iar asta e forma finala??? :)))))))))))))))
    • 0 (0 voturi)    
      stimabile (Duminică, 22 ianuarie 2012, 3:05)

      amanda13 [utilizator] i-a raspuns lui ing. Die Nicolae Alexandru

      te rog din tot sufletul sa inveti sa ortografiezi corect.
    • 0 (0 voturi)    
      ati pariat gresit (Duminică, 22 ianuarie 2012, 5:42)

      Radu [anonim] i-a raspuns lui ing. Die Nicolae Alexandru

      Uite ca am publicat mesajul dupa ce in prealabil i-am aplicat numarul necesar de voturi negative ca sa nu fie afisat. Numai cine vrea neaparat sa-l citeasca va putea sa-l deschida. Iar acum sa-mi spuneti si mie, cati dintre romanii din Padova intra fix pe pagina asta si deschid mesajul pe care l-ati trimis?
      Parca vad ca meetingul dumneavoastra va semana foarte mult cu cel din Baia de Aries :-)
    • 0 (0 voturi)    
      Stii ceva? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 9:26)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui ing. Die Nicolae Alexandru

      Mai bine ai incerca sa inveti ortografia romna. Impartasim se scrie cu I din i nu cu A din a, pentru ca este la inceputul cuvantului. Iar poltica romaneasca se face in Romania.
    • 0 (0 voturi)    
      DA CE VA TREBUIE ????????? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 11:23)

      Cela [utilizator] i-a raspuns lui ing. Die Nicolae Alexandru

      Vreti sa va gaseasca Basescu de lucru in Spania/ ?Banii care i-ati castigat i-ati trimis lui Basescu in cont si nu-i mai aveti .? Neamurile la care a-ti trimis banii au platit impozit pe veniturile alea ??? Sinteti niste nenorociti . E de lucru si aici ln agricultura (capsunii cresc si in Romania-sant chiar mai buni ca acolo)Si la autostrazile incepute sint locuri de munca . Dar probabil vreti doar munca de birou voi cei care a-ti iesit in strada . Nesimtitilor .
    • 0 (0 voturi)    
      eu zic sa stai linistit (Duminică, 22 ianuarie 2012, 15:24)

      me [anonim] i-a raspuns lui ing. Die Nicolae Alexandru

      ca patronii italieni nu sunt prea incantati cand angajati lor se tin de proteste. cum situatia in italia nu este roza, cat de curand o sa fie trimisi in tara toti cei care nu au serviciu! si cum romanii sunt dintre "cei mai apreciati" , italienii or sa fie foarte bucurosi sa sccape, cu un somaj in crestere fiecare guvern are tendinta de a securiza locurile de munca ptr cetatenii lor. O noua intrare in recesiune a tarilor din UE va gnera miscari de strada greu de controlat asa ca toti vor incerca sa scape de cei veniti la munca la ei. Pe acest fond de nemultumire , nationalismul impins spre extremism prinde teren iar cetatenii romani vor deveni tinta ptr nemultumitii lor. Statistic, scaderea cu 1% a PIB-ului determina o crestere cu 4-5% a nemultumitilor. Actualul sistem se zdruncina peste tot in lume, oamenii nu mai cred in nimeni si nimic!
    • 0 (0 voturi)    
      Uite ghinionu' dracu ca l-au publicat (Duminică, 22 ianuarie 2012, 17:08)

      Romulus Iaru [utilizator] i-a raspuns lui ing. Die Nicolae Alexandru

      Ce te faci acum?
    • +1 (1 vot)    
      Asociata rrromanilor spalatori de parbrize (Duminică, 22 ianuarie 2012, 19:54)

      antique [utilizator] i-a raspuns lui ing. Die Nicolae Alexandru

      Aici nu este pe blogul lui ciutacu unde sunt acceptate doar comentariile care ii ling pe antonescu si ponta.

      Pe hotnews NU exista cenzura. Dar cum prostia duduie pe antene si irealitati nu ma mira ca a "lovit" si in "intelectualii" si "concetatenii" plecati la munci "cinstite" in spania.

      Hai cu "dictatura" :))
  • +3 (23 voturi)    
    criza sistemului (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:07)

    zizin [utilizator]

    "Calaii neamului romanesc" de pe pancartele demonstratilor sunt de fapt politicienii lasi si corupti care s-au perindat la carma Romaniei din 1989 incoace. Romanii pribegi de la Madrid, romanii care au ramas pe plaiurile mioritice protesteaza in fapt contra sistemului.

    Este o criza de sistem. Sistemul care a facut ca in 20 de ani Romania as ajunga astazi o sluga neinsemnata in fundatura balcanica unde se afla si cu mana intinsa smerit la poarta noilor stapani: concernele straine, UE, NATO. "Sleahta" care fura de 20 de ani incoace e formata din acei politicieni nemernici in cardasie cu mafia mondiala din domeniul financiar-bancar- asigurari, al acapararii resurselor naturale si a sistemelor de distributie nationale, a desfacerii marfurilor si medicamentelor. Din pacate, sunt putini aceia dintre protestatari care realizeaza acest lucru.
    • -2 (4 voturi)    
      NU INTELEG ?! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 11:27)

      Cela [utilizator] i-a raspuns lui zizin

      de ce ai voturi negative la un coment atat de bun si real . ??? De aici se vede ce cultura au cei care posteaza pe aici sau dau minusuri . Daca nu scrii porcarii si nu injuri - nu esti bun pt, ei . Asa-i ???
  • +31 (39 voturi)    
    PSD (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:07)

    Vizitiul [utilizator]

    Comunisti!
  • +32 (36 voturi)    
    organizare... (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:07)

    viorel [anonim]

    dupa lozinci nici nu mai trebuia precizat ca organizarea apartine PC -ului Voiculescian...
    Ciudata lozinca cu furatul....din cate stiu oamenii astia trimit banii familiei, nu guvernului...
    • +32 (38 voturi)    
      mai au sa spuna ca sunt refugiati politici (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:50)

      mai au sa spuna ca sunt refugiati politici [anonim] i-a raspuns lui viorel

      mai au sa spuna ca sunt refugiati politici, sa se faca de ras, diaspora a votat cu Bsescu si PDL in proportie de 90 % , pentru ca vor modernizarea ROMANIEI, nu ajutoare sociale si de revolutionar
    • -26 (28 voturi)    
      Da' stii ca peste 8 luni nu mai ai sef? (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:52)

      Tomata de la munte [anonim] i-a raspuns lui viorel

      Bine, peste 8 luni sigur, ca s-ar putea peste 3-4.... zile :))
      • +23 (27 voturi)    
        Hahahaha!!! (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 23:29)

        Florin [anonim] i-a raspuns lui Tomata de la munte

        Da? De ce? Asa ti-au spus sefii tai? Hahahaha!!! Vise desarte tovarase Tomata. Vise. Somn usor! Sefii tai, Tonta si Antenescu, se imbogatesc si pentru tine. Cat poti sa fii de ignorant sa debitezi asemenea prostii!?
      • 0 (0 voturi)    
        sefie... (Duminică, 22 ianuarie 2012, 10:52)

        viorel [anonim] i-a raspuns lui Tomata de la munte

        @ leguma rosie de la munte...spre deosebire de tine, nu am sef, am propria mea afacere, platesc si eu taxe si impozite, platesc salarii...
        In rest, votul este cel care va decide cine va conduce tara asta...dar convocarea celor 100 in Spania de catre PC suna clar: nu e miting spontan, oamenii au fost convocati, cu tabel, dupa modelul autohton, daca sesizezi nuanta...si asta in situatia in care USL a contestat inclusiv dreptulde vot al romanilor din Diaspora, se opune votului electronic...
      • 0 (0 voturi)    
        usl-ul trebuie scos inafara legii (Duminică, 22 ianuarie 2012, 20:00)

        sardanares [anonim] i-a raspuns lui Tomata de la munte

        Imediat !
    • -27 (33 voturi)    
      pentru inceti la minte (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 23:01)

      pentru inceti la minte [anonim] i-a raspuns lui viorel

      oamenii trimit banii familiei care plateste cu ei taxele si impozitele furate de lichele portocalii in licitatiile trucate, etc...Sa mai explic odata sau sa desenez ?
      • +30 (34 voturi)    
        Pentru analfabeti ca tine!!! (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 23:25)

        George [anonim] i-a raspuns lui pentru inceti la minte

        "...oamenii trimit banii familiei care plateste cu ei ..." Mai treci pe la scoala analfabetule! Poate ca la desen stai mai bine... Asa ca, ia deseneaza ceva analfabetule!!!

        P.S. Taxe si impozite se platesc peste tot in lumea asta ignorantule. Inclusiv in Spania, acolo unde niste cersetori, pentru 100 de euro, fac tot ce le spui sa faca. Hai repejorule la minte, du-te la scoala si pune mana pe carte! Daca vorbesti la fel precum scrii... E grav, e foarte grav. Aia de la USL se bazeaza copios pe analfabeti ignoranti, asa ca tine. Si, crede-ma, isi rad cu hohote in barbi burghezii aia rosii de la USL pe care-i votezi tu ca fraierul. Mai proletarule!
        • 0 (0 voturi)    
          Georgica (Duminică, 22 ianuarie 2012, 17:26)

          Georgica [anonim] i-a raspuns lui George

          Daca tu gasesti ceva agramatical in fraza "oamenii trimit banii familiei care(familie) plateste cu (banii) ei"inseamna ca ai baut cerneala iar cu creta ai scris p..a pe garduri si intr-adevar in toata lumea se platesc taxe si impozite dar nu se fura in stil barbar cum fac cei de la PDL iar unde o fac se mai intampla sa-i linseze populatia ceea ce va urma si la noi asa ca puteti sa va faceti bagajul
        • 0 (0 voturi)    
          P.S. (Duminică, 22 ianuarie 2012, 17:34)

          P.S. [anonim] i-a raspuns lui George

          daca in loc de "familia plateste cu ei" va suna mai bine "familia platesc cu ei"(familia sau familiei este tot singular) atunci 'multe succesuri'
          • 0 (0 voturi)    
            Anlfabet la analfabeti trage (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:42)

            Florin [anonim] i-a raspuns lui P.S.

            Valeu! Da' de niste semne de punctuatie puse corect intr-o fraza ce zici? O virgula, un punct... "Maruntisuri" d-astea, care, pana la urma, tin tot de gramatica si cunoasterea limbii romane...
            Apropo mai dom' profesor uslas, nici in lozinca urmatoare nu vezi vreo problema de limba romana: "Basescu si sleahta ta, diaspora nu te vrea"? Ma lasi mai uselica mai cu "serviciurile" (dixit Antenescu Crin) tale de postac uslas? Daca ati ajuns sa va aparati unii pe altii niste agramati cu pretentii de intelectuali, e limpede cam cat de jos ati ajuns. Desi, mai jos de-atat cred ca nu se mai poate ajunge mai uselica ipocrit mai.
      • +25 (27 voturi)    
        N-o rupi prea binisor cu limba romana... (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 23:31)

        Florin [anonim] i-a raspuns lui pentru inceti la minte

        Din contra, ai grave lacune de exprimare, sintaxa, punctuatie si, nu in ultimul rand, coerenta. Asa ca, mai treci pe la scoala! Ti-ar prinde bine. Sunt sigur ca nici la desen nu stai deloc bine, asa cum te lauzi. Ia pune mana si deseneaza ceva mai repejorule la minte ce esti!
  • +31 (35 voturi)    
    100 de ametiti nu sunt "diaspora" (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:08)

    Rares [anonim]

    "Protestul a fost convocat de filialele PSD si PC din Spania " chiar ma intrebam ce-i asta. No comment
    • +31 (33 voturi)    
      Exact (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:51)

      Cocolina [utilizator] i-a raspuns lui Rares

      Pa mine nu ma reprezinta.Nici ignoranta lor si nici faptul ca sunt dezinformati!
      • 0 (0 voturi)    
        subscriu (Duminică, 22 ianuarie 2012, 2:07)

        roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui Cocolina

        Nici pe mine nu ma reprezinta cei manipulabili.
    • 0 (0 voturi)    
      Tziganii ! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 2:18)

      Badea Ioan [anonim] i-a raspuns lui Rares

      Astia sint suportul lui Voiculescu !
      Astia-s cei ramasi pe dinafara puscariilor din tzarile civilizate !
  • -13 (19 voturi)    
    Manifestatiile incep sa aiba o identitate (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:10)

    Edi Quinet [anonim]

    Miscarile incep sa capete identitate.
    La Cluj si Timisoara protestatarii incep sa poarte un simbol reprezentand "C"oruptia trasa in tzeapa.
    Vezi simbolul pe facebook (edi quinet)
    • 0 (0 voturi)    
      Interesant (Duminică, 22 ianuarie 2012, 9:30)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Edi Quinet

      Deci trebuie sa se pregateasca sa fie trasi in teapa Vanghelie si Catalin Voicu.
      Cat despre identitate de lozinca PDL=USL=Aceeasi mizerie ai auzit? Chiar daca activistii de partid aflati la protest fac imposibilul sa o elimine reapare. Exista si la proteste oameni veniti din proprie initiativa care si-au dat seama de realitate si vor o schimbare de la rau in bine, nu de la un rau mai mic la un rau mai mare.
  • +39 (45 voturi)    
    Jos USL! (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:14)

    ricar [anonim]

    Acest individ, Victor Ponta este un tradator de tara! A fost la Strasbourg si a cerut retrogradarea Romaniei alaturi de Ungaria, ceea ce semnifica reetragerea fondurilor europene destinate Romaniei! Acest individ se poate numi ROMAN? Un om care face un rau romanilor si Romaniei, se numeste TRADATOR DE TARA!
    • +5 (11 voturi)    
      raspuns (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:50)

      dumitrescu viorica [anonim] i-a raspuns lui ricar

      da are dreptate ,toti in afara de basescu si ponta au fost si sunt niste javre care sa manince tara numai in folosul lor ,nu sa facut nimic pina in basescu ,ei au mincat tara ,multa coruptie si acum se mira ca de ce nu a facut astia ordine,un popor de cacat ,pe unde se duc numai rau fac,cei destepti care-s multi fura sa isi faca averi de nu au asa nici in alte tari iar cei putini sunt saraci si nu au de unde sa incaseze statul nimic la buget,aici legi usoare si oameni nepedepsiti.Striga ca au salarii mici dar de unde au facut averi ,decit din spaga
    • +22 (24 voturi)    
      Puscarie, (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 23:01)

      daniel [anonim] i-a raspuns lui ricar

      Eu l-as inchide sau exila pentru inalta tradare
  • -6 (18 voturi)    
    Chestii ciudate (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:16)

    CS [anonim]

    Cam ciudata reactia romanilor din Spania. Prin votul lor a fost ales Flatulescu, deci de ce se plang?
    Ori ies si spun ca cineva a furat voturile, ori sa ne lase in pace.
    Au dart de criza si rudele lor au inceput sa se cam chinuie pe aici si dintr-o data au devenit anti guvern si anti conducere.
    Cand si-au dat votul ce mama dracu au facut?
    Sau sunt niste ciumpalaci, profitori si inconstienti?
    • 0 (0 voturi)    
      Romanii din Spania? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 9:33)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui CS

      Romanii din Spania care sunt oameni seriosi si s-au dus sa munceasca nu au timp sibani pentru manifestatii, fie ele chiar uslase. Dar peste tot se gasesc fie cativa care inca nu s-au trezit si mai cred in bazaconiile uslase fie catva pomanagii care pentru niste euroi sunt in stare de orice.
  • +33 (35 voturi)    
    PSD si PC refuza diasporei dreptul la vot (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:17)

    judex [anonim]

    In aceste conditii, este de neinteles din ce motiv protestatarii de la Madrid nu cer dreptul sa-si aleaga reprezentanti mai onesti (care sa-i reprezinte) prin vot, tinand in schimb sa acuze tocmai guvernul care vrea sa-i ajute sa se exprime democratic.
    Cat despre furaciosi, sunt convins ca dnii Nastase si Voiculescu o sa se ofere cu drag sa- ajute la descoperirea si pedepsirea marilor manglitori, odata ajunsi la conducerea guvernului Romaniei.
    • 0 (0 voturi)    
      Simplu !!! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 2:20)

      Badea Ioan [anonim] i-a raspuns lui judex

      Tziganii !!!!!!!!!!!!
  • +27 (29 voturi)    
    sunt bolnavi (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:23)

    Karina [anonim]

    USL chiar iubeste circul. Circula pe surse informatia ca isi vor schimba numele uniunii in GLOBUS. Astia nu cunosc termenii: dialog, solutii, comunicare. Stiu doar circ, galagie,haos si violenta. F urat!
    • -22 (24 voturi)    
      Circula domle, circula! (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:39)

      ovidiu [anonim] i-a raspuns lui Karina

      Circula pe surse informatia cum ca ai fi dobitoc.
      O fi adevarat?
      • 0 (0 voturi)    
        Cat despre tine (Duminică, 22 ianuarie 2012, 9:35)

        Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui ovidiu

        Circula informatia ca ai fi un postac uslas platit. Ai grija ca ai tai se apropie de faliment. Cauta-ti o slujba sigura si cinstita.
  • -7 (15 voturi)    
    calai (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:24)

    Freeman [anonim]

    Calaii neamului Tokes, Marko, Kelemen, in primul rind, linga Basescu. Nici nu ma asteptam la altceva de la procesomanul Tanasa, Presedintele PC Spania, mina dreapta a lui Voiculescu, denuntatorul oficial judetelor Harghita si Covasna. Parca el e ochelaristul, cu fluierul in gura.

    Daca cei enumerati mai sus sunt calai atunci Voiculescu, Nastase, Mazare & Co. ce sunt?

    Penibil....
  • +20 (22 voturi)    
    manifestanţi (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:26)

    aur [anonim]

    De ce nu ne spuneţi şi câţi protestatari erau ăn stradă?
    La congresul femeilor din PSD s-a spus astăzi ca şeful organizaţiei PSD a fost iniţiatorul manifestaţiei.
  • +18 (20 voturi)    
    Usl, (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:27)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    ia aminte!
    Doar pe prosti ii poate minte!
    (N/am gasit alta rima, ma maestre, ma!)
  • +20 (22 voturi)    
    psd+pnl aceeasi mizerie (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:29)

    mimi [anonim]

    si-au trimis psd-istii reprezentanti si in strainatate :))
  • +25 (27 voturi)    
    lozinca mincinoasa. (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:32)

    dumitru vaduva [anonim]

    pesedeul asta nu se poate abtine de a minti nici in lozincile pe care le striga.Ei au minciuna si dezinformarea in sange.Cand ei spun ca guvernul fura ce trimit romanii din Spania la familiile lor,mint cu nesimtire. Si eu traiesc si muncesc in alta tara si am trimis la familie foarte multi bani,dar nimeni nu mi-a furat nici un leu.Atunci,cum se justifica aceasta lozinca nesimtita strigata de acesti comunisti mascati? Nu va e ma rusine sa mintiti? Cine v-a furat ma banii,nenorocitilor? Spuneti ma adevarul si nu mintiti fara jena o lume intreaga care se uita la voi.
  • +15 (19 voturi)    
    Jejeje (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:35)

    Sancho Felix [anonim]

    Que nu face rumeno por 100 euro?
  • +15 (19 voturi)    
    mda (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:35)

    Adrian [anonim]

    oameni nemultumiti manipulati cu scop electoral.
  • +26 (30 voturi)    
    pe cine sustineti (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:35)

    nico [anonim]

    voi cei 100 din Madrid + altii din celelalte orase, stiti pe cine sustineti, daca Base e dictator si Boc prost ? Pe Ponta, care n-a fost niciodata ales prin vot popular, care se da socialist traind cu mii de euro pe zi, urmas al lui Bombo, care a vandut ce era mai de pret (Petrom) ca sa intre RO in UE si NATO, pt ca altfel nu se putea acoperi coruptia si lipsa de reforme ? Dar de Iliescu ati auzit ? Care ne-a dat inapoi 20 de ani cu minerii su nu ne vindem tara (ca sa o ia sleahta de sub pulpana lui pe nimic) ? Adica Bombo, Iliescu, Vaca erau democrati sadea si acum Base este dictator ? Nu va mai dau spaniolii bani de somaj, deci e dictatura acolo ?
  • +23 (27 voturi)    
    trist (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:36)

    baby [anonim]

    e trist ca nu ati invatat nimic...macar daca aveti ocazia sa traiti intr-o lume mai civilizata poate va intra si voua ceva in cap... dar se pare ca nu :) tot usor de manipulat ati ramas :) pe voi cu cat va plateste usl-ul????
  • +23 (25 voturi)    
    mai mult decit penibil (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:43)

    catalin [anonim]

    Pai nu zicea Ponta ca romanii de "afara" nu conteaza ?? Ca de ce sa hotarasca ei pt cei din tara ?
    • +16 (18 voturi)    
      urla cat pot (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 23:05)

      ady [anonim] i-a raspuns lui catalin

      premeditata pt sentinta lui Nastase de pe 23..
  • +23 (25 voturi)    
    le ia Dumnezeu mintile ! (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:47)

    toma [anonim]

    comunisti din toata lumea uniti-va !
    mai tineti minte sloganul lor ? iata-l reactivat !
    lepre sant in toata lumea nu numai aproape de noi !
    macar au recunoscut ca-s psdei si pcei .
    daca la noi s-a dat 50 lei ma gandesc ca acolo s-a dat 50 E , nu ?
  • -12 (12 voturi)    
    Bula (sa zicem Ponta )... aflat in Vacanta... (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 22:55)

    Costin1968 [utilizator]

    ...la tara (sa zicem Monte- Carlo, sau Spania , sau Strasbourg...) , deci Bula o intreaba pe Mamaia (Baselu') , Mamaie pot sa ma joc cu titilii (pop. romanesc SANI ) matale?
    Da Bula , raspunde Mamaia,...DAR SA NU IESI DIN CURTE......Iata pe scurt povestea Revolutiei 2012, Revolutie Mass-Media ce a inceput tragic si se sfarseste...COMIC.
  • -13 (15 voturi)    
    Fara banii trimisi (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 23:01)

    Miki [anonim]

    De mine ai mei ar muri de foame sau boli. Numai intretinerea e pensia lui taicamiu. Pt cine mira mai sus ca banii is trimisi rudelor nu guvernului...ok, dar rudele cheltuie banii aia in tara iar guvernul papa tva-ul, plus ca da bine macroeconomic. Daca n-ar mai trimite nimeni bani ai vedea imediat fmi-ul la usa a doua zi.
    Oricum in 6 luni imi aduc si parintii aici...e mai ieftin si le-am si gasit part time joburi sa nu se plictiseasca.
    Mentionez ca-s total apolitica. Oricum ce se intampla in romania e rusinos. Nu asa arata o tara europeana.
    • +2 (2 voturi)    
      sa intelegem (Duminică, 22 ianuarie 2012, 13:18)

      mercedes [utilizator] i-a raspuns lui Miki

      ca in Spania toata lumea este multumita, fericita si oamenii gasesc locuri de munca "part time" deoarece se plictisesc.Daca esti total apolitica ia-ti parintii acolo (esti libera s-o faci) si nu te mai preocupa tu de macroeconomia Romaniei. Nu te intrebi de ce astfel de "manifestanti spontani" nu ii vei vedea in Germania? Iti spun eu: romanii din Germania inteleg mai bine ca masurile de austeritate (intarziate de altfel) sunt un rau necesar.
  • +22 (24 voturi)    
    das (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 23:06)

    dani din madrid [anonim]

    Am primit eu si nevasta 30 de euro de caciula .La inceput ni s-a spus ca vom participa la un act cultural ca mai apoi sa aflam adevarul.
    La sfarsitul demonsratiei si-a luat lumea banutul si dusi am fost.Oricum actiunile PSD sunt binevenite pt ca 30 de euroi nu-i face multa lume in ziua de astazi in Spania.
    Celor care aveau masini le-au dat niste pegatine cu USL si asta tot.
    • 0 (0 voturi)    
      50,- ron in ROM., 30,- euro in ESP (Duminică, 22 ianuarie 2012, 4:25)

      DesaToto [utilizator] i-a raspuns lui dani din madrid

      vreau si eu sa fiu protestatar la Bahrain, Qatar, Kuweit, Singapore, la Oslo, la Tokyo: mi-ar oferi PSD 300 euro?
  • +18 (24 voturi)    
    Cozile de topor (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 23:06)

    uluit [utilizator]

    Ceea ce nu inteleg multi romani din tara, este ca, o parte din acesti romani care demonstreaza in diaspora, sunt cozile de topor, trimise de pe timpul lui Ceausescu ca agenti de influenta, iar acum sunt intrati cu totul sub ubrela protectoare a PSD-ului.

    Doar 100 de oameni iesiti in strada, nu reprezinta opinia majoritatii celor peste 3 milioane de romani din Diaspora.

    Poate mai vreti sa ne adunam cu adevarat, noi cei care muncim pe meleaguri straine, sa va aratam cu cine tinem.

    Datine dreptul de a vota cu totii si va veti lamuri ce optiuni politice avem... ca doar celor de stanga le este frica de vointa noastra.
    • -3 (3 voturi)    
      Da, vrem (Duminică, 22 ianuarie 2012, 17:46)

      Da, vrem [anonim] i-a raspuns lui uluit

      chiar vrem sa va adunati cu adevarat dar in carne si oase nu cei care au votat din 2 in 2 secunde la Paris si va dam si dreptul sa votati, ce-ai zice de saptamana viitoare sa vedem cine iese ?Strigati in gura mare 'alegeri anticipate' sa terminam odata balciul.Mie-mi convine, -tie da?
  • +20 (22 voturi)    
    Cred ca... (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 23:18)

    George [anonim]

    Cred ca indivizii aia nu sunt deloc zdraveni la cap. Pai deci cui anume trimit ei banii? Guvernului? Lui Basescu? PDL-ului? Nu trimit banii familiilor lor? Pai daca lucrurile stau asa inseamna ca acei mitingisti platiti de agentii USL, daca se considera furati, sunt furati exclusiv de propriile lor familii. Alta explicatie nu exista.
    Nerusinarea, minciuna, dezinformarea si manipularea au depasit deja limita suportabilului. e limpede ca totul este o facatura politica de cea mai joasa speta, in care USL si cei care stau in spatele acestei gasti antiromanesti fac enorm de mult rau Romaniei. Nu se poate ca din disperarea de a ajunge cat mai grabnic la putere, USL sa se preteze la toate nemerniciile posibile. Mai mult, lucrurile se leaga... discursul fostului rege fonf in parlament iar acum se baga in seama si Duda asta. Chiar atat de rau a deranjat Basescu musuroiul de ticalosi mafioti din Romania? Se pare ca da. Asistam, fara doar si poate, la obisnuita solidaritate a infractorilor politico-economici din asa-zisa opozitie. A fripturistilor cu dosare penale care vor sa scape de puscarie. "Dragi" mitingisti, nu va faceti iluzii!!! Basescu are mai mult sprijin decat va imaginati voi in disperarea voastra platita de USL!!! Vreti razboi civil? Asta vreti sa provocati? Sa va fie rusine ca daramati o tara pentru interesele voastre meschine!

    Mitingisti din Spania stiu ca in Spania somajul a depasit 20%???? Acolo nimeni nu urla isteric ca este furat de regele Spaniei, de premierul spaniol si de partidul aflat la guvernare!!! Pentru ca ar fi luat(i) la suturi.

    @Miki
    Bati campii! In intreaga lume este criza. Pricepi asta? Crezi ca exista miracole? Crezi ca exista oameni providentiali care ti-ar baga tie in traista? Rationamentul tau e total anapoda. In orice tara a lumii se plateste TVA! TVA-ul este inclus in pretul oricarui produs!!! Imi pare rau dar, repet, batii campii! Pe ignoranti ca tine mizeaza impostorii care vor sa ajunga la putere. Poti pricepe asta?
    • 0 (0 voturi)    
      Sunt zdraveni, dar au si o sarcina (Duminică, 22 ianuarie 2012, 0:54)

      Gro [anonim] i-a raspuns lui George

      Nu draga, sunt zdraveni, dar nu-i duce mai mult! Au primit si ei sarcina pe linie de partid. Ca sarcina e prost gandita e altceva. Vina nu e a "demonstrantilor" ci a alora care-i organizeaza. Aia i-i fac de bacanie si pe "demonstranti" si pe ei insisi. Bai, baieti, lasati-va sefii dria cu, ca nu-i duce capu la nimica bun.
    • 0 (0 voturi)    
      MIKI...si PROSTIA ei !!! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 6:56)

      florin [anonim] i-a raspuns lui George

      La cat de "desteapta " este trebuie sa-i explici asa. Miki, nu trimite bani la ai tai ca sa nu aiba ce cheltui si sa nu ia statul TVA-ul si alte taxe, sa nu "fure" puterea si ca rezultat final ai tai sa moara de foame!?! IDIOATA, ajuta-ti parintii care ti-au dat viata, trezeste-te la realitate(nu la TV irealitatea.:) )si nu mai pune botu la ineptiile pontanacilor, pardon...PROSTANACILOR, sau esti una din gasca lor?!? Sper sa nu...sanatate, ajuta-ti parintii care
      te-au crescut !!! Numai de bine.
    • 0 (0 voturi)    
      Cu criza (Duminică, 22 ianuarie 2012, 17:51)

      Cu criza [anonim] i-a raspuns lui George

      De fapt familiile lor sunt furate de guvern iar criza o fi in intreaga lume mai putin la PDL ca la astia cresc averile (in vreme de criza !)mai ceva ca voinicul din poveste
      • +1 (1 vot)    
        Ha! Ce postac uslas amuzant!!! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:47)

        Florin [anonim] i-a raspuns lui Cu criza

        Spre stiinta ta de postac uslas selectiv cu infierarile! Famiglia Ponta a fost prezenta la Concertul de Anul Nou de la Viena. Din banii lor de "bugetari" si-or fi luat bilete? Mai terminati ba cu ipocrizia asta de doi bani! Te pomenesti ca aia din "opozitie" nu fura, aaaaa?!!!! Chiar nu-ti este putin rusine?
        Apropo, daca ai dovezi ca guvernul "fura", de ce nu te prezinti la parchet cu ele? "Voinicii" aia din "opozitia" ta pestilentiala de-abia asteapta si ei sa ajunga mai voinici decat sunt, nu? Sa mai aiba putintica rabdare! Cam pana in 2050.
        • 0 (0 voturi)    
          Mai stii ? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 22:42)

          Mai stii ? [anonim] i-a raspuns lui Florin

          or fura si ei numai ca nu-mi inchipui cum reusesc sa faca de prind contracte cu statul si baga mana pana la sold in buget, singurul lucru care ma doare ca daca fura de la privat e treaba politiei.Si la parchet am fost dar mi-au spus 'hai ciocu' mic ca noi suntem la putere acuma'.Cat despre 2050 o fi cum zici ca vad ca scoate capul din balarii PPDiaconescu show (a si facu aluzii ca daca ajunge presedinte il baga prim ministru pe Basescu) singura multumire ar fi ca PDL dupa alegeri nu mai prinde guvernare niciodata
  • +18 (20 voturi)    
    Ha! (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 23:44)

    GeorgeV [anonim]

    Au activat astia de la USL si echipele lor de zgomote din "diaspora uslasa". Adica infractorii plecati in Occident la furat. Cica ei ar fi furati in tara de guvern si de Basescu... Ma bufneste rasul, nu alta. Cat despre lozinci, sunt sigur ca, la cat de analfabeti sunt aia care urlau acolo, textele le-au fost scrise de alti analfabeti. Badea, Ciutacu, Ponta si Antonescu. Pe vremuri, iar Felix organizatorul securist stie foarte bine asta. Securitatea, asa cum bine se stie, isi avea plasati in Europa de vest oamenii sai. Buni la toate. Inclusiv la mitinguri platite. Acum, cu lectia de securist dovedit foarte bine invatata, Felix aplica sarguincios vechile metode ale structurilor in care a lucrat si pe care le-a slujit cu atata zel. Ar fi foarte interesant sa aflam ce-i cu indivizii aia penibili, cu vuvuzelele alea uslase carora, asa urla ei, chipurile, le sunt "furati" banii pe care-i trimit familiilor lor. Cum naiba? Sa inteleg ca taxe si impozite, pe vremea lui tovarasu' Tariceanu, nu erau? Subtire tovarasi. Foarte subtire! Veniti cu altceva mai plauzibil! Pentru ca va rad si curcile de prostiile cu iz politic uslas pe care le latrati pe-acolo.
  • +22 (24 voturi)    
    Luati lista pasagerilor de la Tarom (Duminică, 22 ianuarie 2012, 0:00)

    Pacala [anonim]

    Baietii astia ai lui Nea Felix ne cred prosti. Iata cum procedeaza? Suie in avion 20 de activisti si-i trimite la Londra si pe altii la Madrid. In fiecare ambasada Felix are pe cate cineva: aici un sofer, colo o femeie de serviciu, dincolo un administrator (la belgica e nea Mihai). Ei acesti "functionari diplomatici" care isi iau cota parte de la cersetorii romani ii aduna in fata ambasadei. Un antemergator merge la jandarmerie sa autorizeze mitingul folosind legitimatii "diplomatice". Cersetorilor li se dau pancarde striga putin fac pozele si apoi pleaca. Asta se intampla in ministerul Baconski, sub ochii consulilor. Asa ca PDL-eii merita sa fie facuti prosti atata timp cat nici ministerul pe care il conduc nu-l controleaza. Nea Felix: asteptam baietii sa vina cu avionul si in Luxemburg si la Amsterdam si la Bruxelles. Pe cei din tara ii prostesti, pe noi mai greu. Nea Base, fa curatenie printre ciumpalacii lui Felix de prin misiunile diplomatice ca esti lucrat!
    • 0 (0 voturi)    
      Este adevarat numai ca (Duminică, 22 ianuarie 2012, 0:22)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui Pacala

      Felix e zgarcit si mergem cu trenu'. 2 trenuri. In felul asta economisim si la bagaje, luam mai multe pancarte.
    • 0 (0 voturi)    
      de unde sa luam lista? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 10:29)

      gelu [anonim] i-a raspuns lui Pacala

      pune un link.
    • 0 (0 voturi)    
      miting (Duminică, 22 ianuarie 2012, 11:43)

      bc [anonim] i-a raspuns lui Pacala

      bravo. ai facut o fotografie completa. cred ca e un moment de cotitura pt mercenari celor 2 tv. ce au de spus mercenarii despre mesajul pdl=usl=mizerie. critica la adresa puterii e normala. cu aceasta ocazie mercenarii au "aflat " pe cine ii ridica in slavi. si au mai aflat ceva. ponta+antonescu=lolek+bolek
  • +1 (1 vot)    
    O gafa mai mare nic ca se putea! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 0:31)

    Geo [anonim]

    PSD, USL si acolitii nu au avut niciodata o solutie mai buna la vreuna din probleme, nu au avut nici odata un plan de guvernare mai bun, dar au criticat de ca si cum ei ar fi putut oferi ceva mai bun. Adica pe ei nu-i intereseaza decat puterea. Ce o sa faca dupa castigarea puterii, daca o solutie mai buna n-au? O sa vada ei atunci: o sa conducem tara lautareste, dupa ureche, improvizand pompieristic. Cat i-i duce capul, am vazut deja in nenorocitele administratii iliesciene. Astfel de rerzultate nu ne mai intereseaza!
    Totusi in lupta pentru putere au devenit, pare-se niste maestrii ai artei. Acum se protesteaza nu numai in Piata Universitatii. A fost inventat protestul in strainatate, la Madrid, tot cu demonstranti racolati cu metodele cunoscute. O eroare totusi fac: califica un presedinte ales democratic, prin alegeri democratice, al caror rezulta si ei l-au acceptat, confirmat si prin referendum de catre popor, sustinut de majoritatea parlamentara, drept dictator iar regimul flagrant democratic drept dictatura! Incedibil!
    O gafa mai mare in duna propriei credibilitati este greu de imaginat. Diletantesc! Dar asta nu-i impiedica a fi amatori de putere...
  • +1 (1 vot)    
    manipulare (Duminică, 22 ianuarie 2012, 0:47)

    dorel [anonim]

    ma mir ca diaspora se lasa manipulati, sa nu iutam ca usl vrea sa interzica votul prin corespondenta, ca romanii de peste hotare sa voteze cat mai putini, psd-ul niciodata nu- ia bagat in seama pe romanii de dincolo, exemplu, cat au fost la putere, nici nu ia bagat in seama pe basarabeni, daca vin acestia la putere, sunt in stare sa-i vinda moscovei
  • 0 (0 voturi)    
    PENIBIL (Duminică, 22 ianuarie 2012, 0:48)

    Tony [anonim]

    Voi nici nu aveti idee ce poAte face o bancnota de 100.Crezi ca e mult?100x100 = 10000.Pt varan este o incantare sa plateasca niste amari prin spania.Antena 3 are ce manca vre'o cateva zile pe tema asta;)
  • 0 (0 voturi)    
    manipularea la romani (Duminică, 22 ianuarie 2012, 0:50)

    ionas [anonim]

    Nu toti care te baga in cacat iti vor raul ,cum nici toti cei care te scot,iti vor binele
  • +1 (1 vot)    
    mesaj pentru "protestatarii" din Spania (Duminică, 22 ianuarie 2012, 1:13)

    Paleopterix [utilizator]

    Nu stiu cine or fi "calaii neamului", dar personal va consider 100% niste "cacalai ai neamului". Cat v-au dat ca sa iesiti sa ne faceti de ras? 20 de euro de caciula? ¡Que os den por el culo!
  • 0 (0 voturi)    
    re ing. NIC. ALEXANDRU (Duminică, 22 ianuarie 2012, 2:59)

    luci30 [anonim]

    D-le pres de asociatie, nu mai zapacii pe bietii romani cu manifestatii pro usl ....Uita-te la ce masuri aspre au fost luate de guvernul italian-care Italie nu este asa de tinara in democratie ca noi ,si dupa aia confoaca manifestatii cu badante care habar nu au ce se intimpla in lumea asta prin faptul ca nu prea au acces la tv.,sau daca chiar se uita ,se uita la seriale siropoase.Manipularile mass-media timpeste lumea cu totul,dar aveam pretentii din partea unui ing. sa cunoasca mai multe ,sau ai luat licenta la ff pe banii trimisi de mami,ptr. o facultate cu diplome pe banda rulanta
  • 0 (0 voturi)    
    100 ?? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 3:20)

    MirceaA [utilizator]

    100 de romani? Adica juma' de avion? Pai la banii lui Voiculescu, putea mai mult
  • +1 (1 vot)    
    O mana de imbecili (Duminică, 22 ianuarie 2012, 6:59)

    john [anonim]

    V-ati intrebat de ce sunt numa cate o suta doua pe la toate demonstratiile astea? Pai numa atatia prosti pot fi cumparati de jigodiile de Ponta si Antonescu.

    Ne meritam soarta, ne vindem ieftin la diavol.
    Am vazut si eu pe la TV cam ce fete au aia din Pta Universitatii. Nu sunt toti niste nenorociti, dar majoritatea sunt platiti sa se vaite si o fac fara nici un pic de talent. Recuzita insa este la superlativ.
  • +1 (1 vot)    
    usl,usl,usl,usl,usl,usl,usl,usl,usl,usl,usl,usl (Duminică, 22 ianuarie 2012, 7:14)

    ALL GAARF [anonim]

    Dragi tovarasi de la usl va rugam sa fiti de acord ca macar noi cei 100 de participanti sa putem vota prin corespondenta dar ar fi bine sa poata vota si cei trei milioane de romani aflati peste hotare caci toti vor vota nu este asa cu usl-ul in incercarea hotarata de a restitui Romania romanilor si de a desfiinta gasca portocalie definitiv si pentru totdeauna.Nu mai dorim sa ne fie furati banii de catre portocalii.Noi stim ca la guvernare cu usl banii nostri vor fi in siguranta nimeni nu se va atinge de ei caci d-voastra sunteti cu saracii caci saraci sunteti si voi,nu va lafaiti in viloaie masini armani, conturi, raliuri iar chezasie sta chiar tov iliescu.
    Nu va fie frica de corespondenta caci toti vom vota usl ,usl,usl,usl,usl usl,..............
  • 0 (0 voturi)    
    RUSINE (Duminică, 22 ianuarie 2012, 8:50)

    Andrei [anonim]

    Rusine PSD, ati furat tara ! Ponta vrea sa conduca el,dar nici macar masina nu e capabil sa conduca.. sa nu uitam e copilot!
  • +2 (2 voturi)    
    pro basescu (Duminică, 22 ianuarie 2012, 8:52)

    marian mihael [anonim]

    Am primit email si pe facebok invitatii de la PNL_PSD din italia pt a ma alatura manifestarilor ce au loc la ambasada romanie din roma,dar nu toti cadem in capcana USL_istilor pt ca nu putem fi manipulati.VIVA TRAIAN BASESCU,,TRAIAN BASESCU,dupa toate aceste manifestari politice ,trebuie sa arate romanilor dosarele revolutie,dosare grele ale marilor corupti si sa lupte cu ,,JAVRELE, din tot sistem romanesc ce ai vor raul. rusine celor ce au iesit in strada inpinsi si manipulati de USL
  • -1 (1 vot)    
    Toti fura fara culoare politica! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 8:53)

    Ioana [anonim]

    Sunt oameni din toate partidele care fura ! Sa inteleg ca PDL nu fura ? S-au realizat stadioane si camine culurale in comune care nu au apa si canalizare . Astea sunt investitiile de viitor ?
  • +1 (1 vot)    
    PSD si PC (Duminică, 22 ianuarie 2012, 9:07)

    lzrd [utilizator]

    nu se desminte!Au boala paratului pe la alte porti!
    Pe astia , usl,nu cred ca ii potzi numi romani,cand ne parasc pe la Bruxelles,cand ne incearca sa ne strice relatia cu FMI,cand primim sfaturi de la Voronin.....si multe altele pe care nu le stim.
    Majoritatea celor de la Piata Universitatii sant adusi de ei si platiti cu te miri ce de ei.
  • +1 (1 vot)    
    !!!!???? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 9:55)

    violeta [anonim]

    nu imi vine sa cred cati romani naivi si inculti exista.chiar in halul asta am ajuns sa nu mai vedem adevarul ce ne sta in fata?sa ne aplecam urechile la toti mincinosii, care nu stiu cum sa faca sa mai ajunga si ei putin la putere??
  • +1 (1 vot)    
    Ati uitat de ce ati plecat afara si cand? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 9:56)

    omoni [anonim]

    Daca era asa bine cu PSD-ul si PNL-ul de dupa, de ce ati plecat?Ati uitat ca ati fost momiti cu cupoane la diferite intreprinderi si apoi nu au valorat nimic?
    Cred ca Traian Basescu a actionat pentru populatie in marea ei majoritate dar mai ales pentru populatia de maine; cea de azi e cam compromisa de lipsa de moralitate promovata de "barbatii" si femeile de la PSd si PNL ( apendicele psdeului) dar si din alte partide, care au
    actionat exact cum spune madam Plumb: impotriva populatiei cand:
    1- au facut privatizari ale multor fabrici pe nimic pentru stat si pe milioane la ei in buzunar,
    2- au fost impotriva populatiei cand au facut pensii nesimtite pentru acolitii lor,
    3- cand au angajat fara numar bugetari ca pe agentii aia sub acoperire care, cand e cazul, sunt reactivati ca sa ii sustina;
    4- au schimbat Constitutia si au dat legi care sa ii favorizeze pe cei din sferele puterii si sa ii lege de maini pe cei fara protectie
    5- au facut contracte neavantajoase tarii cu baietii destepti pentru gaze, minerit ( Rosia Montana) , exploatari din Marea Neagra
    6- au vandut Flota , semnarea contractului de vanzare-cumparare s-a facut pe vremea lui Vacaroiu
    7- au lasat educatia tinerilor de izbeliste tocmai pentru a avea masa de manevra de azi ( in majoritatea lor sunt tineri fara sperante, ai caror parinti nu au putut sa le asigure o educatie, ei fiind la randul lor oameni fara carte prea multa si deci vulnerabili si usor de manipulat
    Deci eu il sustin pe Presedinte pentru eforturile sale pentru ca Romania de MAINE sa aiba legi mai drepte si tineri mai educati, procurori si judecatori responsabili pentru deciziile luate, pensionari care au contribuit la fondul de pensie si nu pensionari de carton sau pensionari de boli inchipuite, pentru ca spitalele de maine sa se ridice la standarde inalte, doctorii sa fie platiti conform cu priceperea lor si nu cf cu diplomele obtinute stiu ei cum.
  • 0 (0 voturi)    
    ingNA re..... (Duminică, 22 ianuarie 2012, 10:17)

    luci30 [anonim]

    Aveam pretentii de la tine....sau ti-ai luat diploma de la o facultate privata
  • 0 (0 voturi)    
    dovezi?!? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 10:22)

    cineva [anonim]

    sunt nistew acuze destul de grave aduse la adresa romanilor (manipulare etc...) aveti dovezi???
  • 0 (0 voturi)    
    Astia (Duminică, 22 ianuarie 2012, 10:28)

    Gabi M [utilizator]

    nu stiu ca USL-ul nu vrea ca diaspora sa voteze la viitoarele alegeri?Daca sunt pro USL si daca USL va castiga alegerile sa se pregateasca sa vina inapoi in Romania(daca nu sunt cersetori si hoti!).
  • 0 (0 voturi)    
    lozinci... (Duminică, 22 ianuarie 2012, 10:33)

    viorel [anonim]

    dupa lozinci, nici nu mai era necesar sa se specifice ca protestul a fost organizat de PSD si PC...prostia e sa iti acuzi familia, parintii si fratii ca fura banii trimisi de tine in tara...dar cum directivele GRIVCO nu se discuta...
  • -1 (1 vot)    
    banc din diaspora... (Duminică, 22 ianuarie 2012, 10:38)

    lili [anonim]

    Băsescu îl cheamă urgent la Cotroceni pe ministrul finantelor Dl Ialomiteanu ca sa-i dea indicaţii
    preţioase:
    - Să-mi scoţi de unde ştii 2 miliarde de euro pentru modernizarea penitenciarelor şi asigurarea celor mai bune condiţii de trai puşcăriaşilor!
    - De unde, Şefu'? Dacă am avea banii ăştia i-am da la învăţământ !
    - Bă, tu crezi că după ce-mi termin mandatul eu mă duc la şcoală?!
  • 0 (0 voturi)    
    bbb (Duminică, 22 ianuarie 2012, 10:41)

    bubu [anonim]

    cata bataie de joc
  • 0 (0 voturi)    
    Proteste afara cu lozinci din Tara (Duminică, 22 ianuarie 2012, 10:41)

    Gheorghe Buhac [anonim]

    Cand oamenii fac cu rautate ceva intotdeauna gresesc .
    PSD si ai lor nu stiu ca bani pe care ii trimit cei de afara nu ajung in conturile Guvernului .
    Deci este o lozinca lipsita de sens .
    Este important ca mesajele celor fara de partid sa fie analizate cu seriozitate , si sa fie abordate intr-un timp scurt de structurile raspunzatoare si sa primeasca rezolvari conform legii .
    Revidecarile politice trebuiesc abordate cu seriozitate in Parlamentul Romaniei .
    Interesant niciun demonstrant nu zice nimic impotriva Parlamentului , si foarte putini zic ceva de justitie .
    Lupii flamanzi ai PSDului au sarit si impotriva TVR (cica nu transmiteau din piata ).
    Acum Televiziunile sunt implicate pana peste cap in aceste escaladari ale protestelor , care se vor nepartinice .
    Uitati-va cum sunt imbracati cei de acolo
    ( exceptand ultrasi ) si veti vedea ca este o contradictie intre protest si starea lor sociala .
    Revindecarile cele mai vehemente sunt :
    -Jos Basescu
    - Jos Guvernul
    - Vrem anticipate si nu comasate ( deci vor instabilitate politica ).
    Acestea sunt lozincile lui PONTA si Antonescu .
    O fi stiind bine Hrebenciuc dece face asta .
    Sunt multe de spus dar cand vine Boda si il ridica in slavi pe Iliescu imi vine sa ies si eu in strada , desi am 70 de ani in niciun ncaz nu agreez PSD .
    Astia cel putin ii judeca pe cei care fura fie ca sunt din PDL sau din alte Partide .
    L-ati auzit pe PONTA : intai arestam procurori si apoi judecam noi cum trebuie . E bolnav omul asta
    Ce a facut PONTA si Ivan din liturile de la Iasi arata a infantilism politic .
    Gheorghe Buhac
  • 0 (0 voturi)    
    de citit (Duminică, 22 ianuarie 2012, 11:06)

    narcis [anonim]

    http://alexaionescu.wordpress.com/2012/01/21/ziaristii-si-mesajele-codate-decembrie-1989-ianuarie-2012/
    De citit!
  • 0 (0 voturi)    
    lozica PC (Duminică, 22 ianuarie 2012, 11:29)

    viorel [anonim]

    proteste convocate de PC si PSD...pe lista inteleg...
    Diaspora e serioasa peste tot...aici au adunat cativa zeci de ciorditori, si le-au fabricat cateva lozinci...gresite si alea!!!
    lozinca trebuia sa sune cam asa: " sa ne scuzati va rugam/ nu trimitem cat furam"!!!:))
  • 0 (0 voturi)    
    proteste convocate de psd (Duminică, 22 ianuarie 2012, 11:33)

    bc [anonim]

    e ilogic ca cei din strainatae sa protesteze impotriva celor care vor sa reformeze romania. cohortele de parveniti ai revolutie, cei cu salarii nesimtite, batalioanele de bugetari care iau bani cu nemiluita si care nu fac nimic sunt creatii ale guvernarilor fsn, pdsr, psd. e foarte greu de luptat cu aceste cohorte care au numai privilegii si vor sa si mle pastreze. masurile luate de pdl sunt dure dar necesare. lumea democrata e deacord cu politica pdl. a nu se grede ca pdl e o zana neprihanita. fura si continua sa fure cu gandul ca asta e timpul lor .nu vor mai ajunge la guvernare sau poate nici in parlament.
  • 0 (0 voturi)    
    cred ca ati uitat de ce ati plecat (Duminică, 22 ianuarie 2012, 11:40)

    mica [anonim]

    dragi mei, eu cred ca ati uitat de ce ati plecat

    din cauza distrugerii economiei sub PSD
  • 0 (0 voturi)    
    Manipulati (Duminică, 22 ianuarie 2012, 11:58)

    scaraotzky [anonim]

    USL-ul expert in manipulari a platit ca si la Bucuresti pe acesti fugitivi comunisti. Daca nu stau in Romania ar fi bine sa nu puna botul la coruptia USL-ului. Romani sunt mult mai multi in Spania, ca si in Italia dar isi vad de treaba, nu pun botul la minciuni.
  • 0 (0 voturi)    
    Si protestatarii din Romania sunt mobilizati de US (Duminică, 22 ianuarie 2012, 12:11)

    garf [anonim]

    Cu totii sa fim realisti si sa vedem ca adevarata fata a protestatarilor si din Romania este fata USL-ului.
  • 0 (0 voturi)    
    protest USL (Duminică, 22 ianuarie 2012, 12:27)

    Cristina Popa [anonim]

    La acest protest au fost prezenti toti membri USL din Spania. Aici nu au primit 50 de ron ci au fost platiti in moneda locala 50 de euro. Oricum le-a convenit mai mult sa stea la Madrid fiind mai cald decat la Bucuresti unde USL-isti si-au trimis mamele in frig
    (vezi declaratia lui Ponta in care spune ca si-a trimis mama si sora).
  • 0 (0 voturi)    
    voii...? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 12:36)

    pepy [utilizator]

    Ati face bine sa va retrageti cuvintele urate si sa va cereti scuze....practic traiti intr-o alta tara. Nu veniti in Romania decat sa va intalniti rudele , cu alte cuvinte "nu sunteti romani " , nu aveti derptul la opinie, mai ales pentru faptul ca vorbiti doar din auzite si din cele vazute pe posturile tv de stiri.
    Deci sunteti manipulati 100%....
  • 0 (0 voturi)    
    Vai (Duminică, 22 ianuarie 2012, 13:03)

    Thorn322 [anonim]

    Ne faceti de rusine in Europa !
  • 0 (0 voturi)    
    1 (Duminică, 22 ianuarie 2012, 13:12)

    vasilica [anonim]

    Ati vrut sa ziceti "diaspora PSD-istilor nu te mai vrea",ar trebui sa faceti mai clare mesajele,de fapt la ce sa ne asteptam din partea lor,daca atata pot in frunte cu seful lor,Ponta.
  • 0 (0 voturi)    
    50 ron la noi, 50 euro la ei (Duminică, 22 ianuarie 2012, 13:36)

    iulian [anonim]

    la noi s-a dat cate 50 de ron sa merga lumea la protest, in spania presupun ca a crescut tariful la 50 de euro, putem spune ca daca te duce capul putin faci bani frumosi 9 zile x 50 ron= 450 ron bani frumosi obtinuti de la moguli( vo......, va......., pa........., hr........)
  • 0 (0 voturi)    
    ionutdan88@yahoo.com (Duminică, 22 ianuarie 2012, 13:38)

    Ioana [anonim]

    Poate a fost Ponta intr-o scurta vizita, doar oricum are bani destui.
  • +1 (1 vot)    
    Manipularea usl (Duminică, 22 ianuarie 2012, 14:00)

    Vlad-I [utilizator]

    In Spania majoritatea romanilor sunt pro-Basescu, la suspendarea presedintelui au votat impotriva 97%. Nu stiu cine i-a adunat pe acesti ignoranti care ne fac de rusine ?, mai ales ca in spania nu se poate vorbi de spontaneitate.
  • 0 (0 voturi)    
    nu se poate (Duminică, 22 ianuarie 2012, 14:09)

    pacifistul [anonim]

    Nu se poate ca socialistii sa manipuleze romanii din Diaspora ! In disperarea lor de a ajunge la putere, acesta alianta a securistilor a apelat chiar la romanii nevinovati de peste hotare! Incredibil pana unde se ajunge cu lacomia !
  • 0 (0 voturi)    
    Hop si eu (Duminică, 22 ianuarie 2012, 14:32)

    costel [anonim]

    La cati romani locuiesc in Madrid si imprejurimi aceasta suta de manifestanti este pe deoparte nesemnificativa iar pe de alta parte reflecta faptul ca protestul initiat in tara chiar daca porneste de la o baza reala ( nivelul scazut de trai) nu are sorti de izbanda deoarece este mai mult decat clar ca este regizat si doar se urmareste inlaturarea lui Basescu ( singurul Presedinte care nu s-a caciulit la rusi si care a incercat atat cat i-au permis sa scuture coruptia care deja a ajuns endemica in Romania). Bun ii dam jos pe Basescu si Boc si punem ce? Ponta? Crin A.? Sau mai rau Bombonel? Imi pare rau dar trebuie sa spun ca nu vad iesire pentru situatia din Romania. Atata timp cat sunt promavate doar nonvalori ca: patriciu, becali, tiriac, tantareanu, columbeanu si multe alte mezeluri si pasari ciudate, cand delicventa este prezentata ca un ideal de a trai ce sa mai asteptam de la cetaeanul de rand care in mod intentionat nu este instruit ,nu este informat ci din contra este indobitocit si facut sa se simta inferior doar ca e ROMAN. Romanul nu este lasat sa aiba initiativa de proprii conationali. Si atunci ce facem ? Suntem pe punctul de a ne pierde tara doar ca gunoaiele care se numesc partide politice vor sa traiasca bine. Unica solutie ar fi exterminarea actualei clase politice dar nu avem pe cine pune in loc ca avem si prostul obicei de a ne distruge valorile.
  • +1 (1 vot)    
    Daciada 2012 (Duminică, 22 ianuarie 2012, 14:57)

    Cornel [anonim]

    Daciada 2012 continua. In fond daca sint 300 la Bucuresti si presa a putut broda pe seama lor o revolutie, gasesc ei 100 si la Madrid ! De remarcat ca lozincile provin din acelasi laborator...
  • +1 (1 vot)    
    catre uslinosi (Duminică, 22 ianuarie 2012, 15:00)

    RAMBO [anonim]

    Daca, intradevar, romanii din diaspora sunt impotriva actualului Guvern nu vad de ce se opune votului prin corespondenta !?
    Logic, nu ?
  • +1 (1 vot)    
    proteste (Duminică, 22 ianuarie 2012, 15:48)

    Florina [anonim]

    La Madrid, ca şi la Bucureşti protestele sunt organizate de PSD.
    Dl. Ponta a recunoscut dimineaţă, la
    Realitatea Tv că mama şi sora sa demonstrează în Piaţa Universităţii.
    Iată cum demonstranţii sunt manipulaţi politic de PSD. De aceea strigă ei să plece Preşedintele Traian Băsescu.
    Ponta nu ştie altceva cel puţin din 2009.
    Să-ţi fie ruşine, domnule Ponta. Du-te tu acasă!
    • -1 (1 vot)    
      zau?! (Duminică, 22 ianuarie 2012, 16:01)

      vio [anonim] i-a raspuns lui Florina

      te-a angajat PDL se fac angajari la PDListi?!
      Nu te-am vazut pe forum pana cum, se pare ca PDL angajeaza masiv, tot felul de Zoe, Florine si alte feminine aparura pe forum de cand cu protestele, ca sa sustina PDLul nesustinut in strada la nici un miting!!
      De ce nu faceti miting de sustinere pentru Basescu si guvern?
      Cum au facut ieri la Budapesta multi maghiari?!
      Vrem sa vedem cum il sustin voi cei din diaspora, asa cum spui tu, pe Traian Basescu!!
      Crezi ca-i poti aduna sa-l sustina, daca tot le stii tu asa de bine?!
      SUCCESURI !!!!!!!!
      • 0 (0 voturi)    
        Proteste organizate de PSD (Duminică, 22 ianuarie 2012, 16:26)

        Florina [anonim] i-a raspuns lui vio

        Dragă Vio Anonimul,
        eu am atras atenţia la informaţiile transmisede PSD in media.
        Domnul Ponta povestea presei dimineaţă cum d-sa nu poate să mai meargă în Piaţa Universităţii din cauza funcţiei politice pe care o ocupă, dar că sora şi propria mamă sunt la protest în fiecare zi.
        Mă aşteptam ca ziriştii aflaţi în piaţă să-i fi căutat deja. Ori sunt acolo şi Ponta manipulează protestul cu femeile din familia sa, ori dl. Ponta minte şi cele două femei stau acasă bine-mersi.
        Şi pe realizatorii de la Realitatea TV i-a angajat PDL dacă aceştia spun că în Madrid PSD-ul a adunat cu chiu cu vai aproape 200 de romăni?
  • +1 (1 vot)    
    Drepturi si drepturi (Duminică, 22 ianuarie 2012, 16:06)

    Leon [anonim]

    N-ar trebui sa aiba dreptul de a vota, dar il au pe cel de a striga "Jos dictatorul", nu-i asa Adriene? Peste nopate, sau in fine, peste ani, au devenit o voce care trebuie ascultata.
    • 0 (0 voturi)    
      ... si citeva cifre (Duminică, 22 ianuarie 2012, 16:32)

      Leon [anonim] i-a raspuns lui Leon

      Un milion de romani de peste hotare, sau citi or fi fost cei care au votat pentru Traian Basescu in 2009, nu erau indreptatiti, moral si politic, sa voteze, pentru ca nu mincau salam cu soia. Acum, "aproape o suta" de manifestanti PSD-PC exprima nemultumirea maselor.
  • +1 (1 vot)    
    Ma bucur sa constat (Duminică, 22 ianuarie 2012, 16:12)

    sile231 [utilizator]

    Ca sunt destui comentatori ce nu se lasa manipulati.Si mai ales sunt foarte bine informati.Sper ca aceasta tentativa de manipulare oricit de ,,profesionist ar fi facuta sa nu dea rezultatele scontate de manipulatori. O zi buna !
  • -1 (1 vot)    
    De ce? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 16:14)

    radu [anonim]

    De ce pastele ma-tii cenzurezi?!?
  • +1 (1 vot)    
    manipulare (Duminică, 22 ianuarie 2012, 17:28)

    bogdan.deval [anonim]

    se pare ca manipularea poporului a depasit granitele tarii noastre. USL-istii ar trebui sa se gandeasca la solutii nu sa instige lumea la violente si alte acte care degenereaza din aceste manifeste.
  • +1 (1 vot)    
    celor care se prostitueaza pentru 30 euro (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:05)

    rov [utilizator]

    le dau ....dreptate!!!
    • 0 (0 voturi)    
      ? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:48)

      George [anonim] i-a raspuns lui rov

      Dar celor care se prostitueaza pe 50 de euro nu-i asa ca le dai mai multa dreptate?
  • 0 (0 voturi)    
    cenzura?? (Duminică, 22 ianuarie 2012, 18:31)

    milo [anonim]

    De ce ai cenzurat mesajul mai ticalosule?! O sa va sugeti voi dintii in curand, slugoilor!
  • +1 (1 vot)    
    De rasu lumii (Duminică, 22 ianuarie 2012, 23:57)

    Cocolina [utilizator]

    si in Italia s-au strans 6 muritori de foame.

    http://www.oraromaniei.com/foto-protestul-din-fata-consulatului-de-la-torino/