VIDEO Torino: Un roman de 22 de ani a fost ucis pe strada cu 10 lovituri de sabie

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 30 septembrie 2011, 13:34 Actualitate | Diasporă

Un tanar roman in varsta de 22 de ani a fost ucis in orasul italian Torino, fiind injunghiat de zece ori cu o sabie, anunta Mediafax, citand agentia ANSA. Presa italiana noteaza ca atacul a fost unul de o violenta extrema, tanarului fiindu-i retezata o mana. La crima au asistat zeci de persoane din cartierul torinez, care au privit scena de la balcoanele locuintelor.

Potrivit ANSA, asasinul nu s-a oprit pana cand nu a fost sigur ca tanarul roman a murit, dupa care s-a indepartat calm, impreuna cu doua femei. Romanul a incercat sa fuga de agresor, insa a fost ajuns din urma de acesta.

Carabinierii sositi la fata locului si echipajele de ambulanta l-au gasit mort pe tanarul agresat, el fiind identificat ape baza amprentelor digitale. Romanul nu avea resedinta in Italia si avea antecedente penale nesemnificative.

Conform anchetatorilor, crima a fost comisa cu o sabie care are lungimea de aproximativ 50 de centimetri, care nu a fost gasita la locul incidentului. Autoritatile italiene incearca acum sa il identifice pe autorul crimei.
























7824 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    Clar ca lumina zilei (Vineri, 30 septembrie 2011, 14:25)

    muciflenduri [utilizator]

    Mi-e clar ca e vorba de un duel intre samurai, doar ei merg cu katana la ei.
  • +6 (8 voturi)    
    samurrom (Vineri, 30 septembrie 2011, 16:49)

    Zero [anonim]

    Cred ca era un "samu-rrom"!
    • 0 (0 voturi)    
      Kataneles, haules-baules! (Sâmbătă, 1 octombrie 2011, 20:29)

      V.R. [utilizator] i-a raspuns lui Zero

      Vad ca au preluat sabiile katana de la japonezi, ar fi fost bine sa preia si un alt element de cultura japoneza: sepukku...
  • +2 (4 voturi)    
    oooo (Vineri, 30 septembrie 2011, 16:50)

    x [anonim]

    Mda, dupa modus operandi bag mina in foc ca agresorul e un rom de-al nostru, ca doar aia umbla cu sabiile dupa ei.
    Mi-a placut faza cu "antecedentele penale nesemnificative" ale victimei.
    Pentru aia, Dumnezeu sa il ierte, si sa aiba grija de familia lui.
  • +5 (5 voturi)    
    zingarii (Vineri, 30 septembrie 2011, 19:32)

    uefu [anonim]

    Sigur erau romani si nu tigani ?
  • -2 (2 voturi)    
    roman = tzigan (Vineri, 30 septembrie 2011, 21:08)

    mike [anonim]

    bravo , asa mai da , se comporta ca in romanika , bine ca a murit unul cel putin asa mai scapam de ei daca politia nu face nimic
  • +1 (3 voturi)    
    jurnalisti (Sâmbătă, 1 octombrie 2011, 11:00)

    papy [anonim]

    Titlurile acestea senzationaliste vor duce si mai mult la depersonalizare!
    Doamna ziarista, ai fost acolo cand l-au omorat, de stii ca i-au aplicat ZECE lovituri de sabie? Daca au fost noua?...sau unsprezece? Atunci cu elevatul simt CIVIC pe care-l ai, de ce nu ai incercat sa opresti omorul?..nu ar mai fi iesit o stire SENZATIONALA?