Gheorghe Dinica, internat la terapie intensiva, la Spitalul Floreasca

de R.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 24 octombrie 2009, 13:48 Actualitate | Cultură


Gheorghe Dinica
Foto: Agerpres
Actorul Gheorghe Dinica este internat de joi la Spitalul de Urgenta Floreasca din Capitala, la sectia terapie intensiva, unde a fost adus de la Spitalul Elias, potrivit unor surse medicale citate de Mediafax.

Gheorghe Dinica, in varsta de 75 de ani, este unul dintre cei mai mari actori romani.

A debutat ca actor in filmul "Strainul", in anul 1963 si de atunci a jucat in peste 60 de filme ("Dupa-amiaza unui tortionar", "Filantropica", seria aventurilor comisarului Moldovan etc.), dar si in piese de teatru ("Tache, Ianke si Cadar", "In numele trandafirului" etc.).

A lansat mai multe albume muzicale, precum "Cantece de petrecere" si "Cantece de petrecere 2", in colaborare cu Stefan Iordache si Nelu Ploiesteanu. Este societar de onoare al Teatrului National "I.L.Caragiale" din 2002.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6952 vizualizari

  • +18 (20 voturi)    
    asta chiar e o veste rea :( (Sâmbătă, 24 octombrie 2009, 13:51)

    ion [anonim]

    sa speram ca nu e grav, multa sanatate!
    • -10 (14 voturi)    
      pt.ion (Sâmbătă, 24 octombrie 2009, 14:30)

      iulian [anonim] i-a raspuns lui ion

      Mai bine alegeti un proiect medical din boinc, decat sa urati sanatate, este mai practic. o zi buna!
    • +5 (15 voturi)    
      Tu iti dai seama ce fel de oameni... (Sâmbătă, 24 octombrie 2009, 15:37)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui ion

      ...bantuie pe hotnews de ti-ai luat minus????
      Incredibil.
      • +2 (10 voturi)    
        De acord (Sâmbătă, 24 octombrie 2009, 20:02)

        Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        Si eu am ramas perplex la unele postari ce-si iau minus, ma ingrijoreaza speciile "care ezista" :)
      • 0 (2 voturi)    
        io bintui (Duminică, 25 octombrie 2009, 0:33)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        pe hotnews, matale ce faci? Postezi anti base, ca asat-i slujba, altceva ce faci? Nimic.
  • +4 (8 voturi)    
    Dumnezeu sa fie langa tine ! (Sâmbătă, 24 octombrie 2009, 14:05)

    alex [anonim]

    si sa nu te lase sa pleci ! si daca o fi, sa te ia la el !
  • +14 (14 voturi)    
    se duc... (Sâmbătă, 24 octombrie 2009, 14:56)

    Florin [anonim]

    .....se duc marii artisti.....nu e bai, raman manelistii, telenovelistii, figurantii, siliconatele si buzucele...
    "nu trageti dom' Semaca , sunt eu ...Lascarica!!!!"
    • +4 (6 voturi)    
      romania in ultimii 100 ani (Sâmbătă, 24 octombrie 2009, 18:12)

      dupa [anonim] i-a raspuns lui Florin

      a dat martiri, mari actori, capete super luminate. de aici in colo ce o sa fie? e vina noastra ca nu stim sa ne apreciem si sa ne ajutam valorile, pacat,....Doamne Ajuta maestre
  • +7 (9 voturi)    
    gandurile noastre (Sâmbătă, 24 octombrie 2009, 15:11)

    Aramis [utilizator]

    Maestre, gandurile noastre merg spre Dvs. si rugaciunile noastre il implora pe Cel de Sus sa va aiba in grija Lui
  • +7 (11 voturi)    
    De ce postati mesaje penibile? (Sâmbătă, 24 octombrie 2009, 15:38)

    Adrian [anonim]

    De ce postati mesaje ca pentru un muribund? Devenim pe zi ce trece mai ridicoli. Haideti sa ii respectam omului dreptul la intimitate si sa nu ne mai bagam nasul acolo unde nu ne fierbe oala mai ales ca nu scrie nicaieri despre ce este vorba si chiar daca ar scrie cred ca nu ne-ar strica putina decenta.
    • +9 (9 voturi)    
      de ce (Sâmbătă, 24 octombrie 2009, 17:33)

      Aramis [utilizator] i-a raspuns lui Adrian

      Sa-i dea Dumnezeu sanatate dar in general in Romania unde medicina preventiva = 0 atunci cind oamenii sunt internati la terapie intensiva nu-i semn bun. Cred ca ar fi inutil acum sa dau exemple
  • +8 (10 voturi)    
    Insanatosire grabnica , maestre ! (Sâmbătă, 24 octombrie 2009, 17:53)

    motul [anonim]

    Sunteti un invingator !
  • +10 (10 voturi)    
    maestre, nu ne lasa (Sâmbătă, 24 octombrie 2009, 17:54)

    kalu [anonim]

    si tu. Si asa nu avem prea multe repere de valoare, iti doresc sanatate multa si iti tinem pumnii !!!
  • +4 (8 voturi)    
    Zeu.... (Sâmbătă, 24 octombrie 2009, 18:08)

    Un nimeni [anonim]

    Este unul dintre zei. Dumnezeu Sa-i de sanatate si sa-l tina in viata cat mai mult.
  • +5 (7 voturi)    
    Atentie! (Sâmbătă, 24 octombrie 2009, 20:04)

    Vizitiul [utilizator]

    Problema nu este ca murim, ci faptul ca nu exista oameni ce pot prelua stafeta...eu de asta ma ingrozesc mai mult, d.p.d.v. cultural.

    Ii urez multa sanatate Domnului Dinica si sa il mai pasuiasca coasa pentru o vreme!
  • 0 (8 voturi)    
    comentariu (Sâmbătă, 24 octombrie 2009, 20:19)

    anita [anonim]

    Multa sanatate maiestre! Am vrea sa te vedem in mai multe filme. Monstri sacri nu se nasc intr-o societate in care domina coruptia. Am vrea mai multi artisti de valoare, de fapt mai multe valori in toate domeniile.
    Dar asta nu e posibil intr-o societate politizata, unde domina interesul de partid si interesele clanurilor si societatilor capuse. Unde esti tu Tepes doamne!
  • +2 (2 voturi)    
    sanatate (Sâmbătă, 24 octombrie 2009, 23:25)

    t-rake [anonim]

    Maestre, Beligan este un model bun de urmat si stiu ca sunteti buni prieteni :) ! @ restul : nu s-a specificat daca e grav, daca e pe moarte sau sub ea, ci doar a fost internat la terapie intensiva. Sotia dupa ce a nascut a stat la terapie intensiva si nu era nimic grav, doar preventiv! Oricum am incredere ca ne vom mai desfata cu spectacolele marelui Dinica. Oricum a fost corect spus: MARE ACTOR !
  • +1 (3 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 25 octombrie 2009, 10:39)

    [anonim]