VIDEO ARHIVA Klaus Iohannis a decorat-o pe Stela Popescu

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 21 decembrie 2015, 12:07 Actualitate | Cultură

Stela Popescu
Foto: Agerpres
Preşedintele Klaus Iohannis a decorat-o luni pe actrita Stela Popescu, potrivit unui comunicat de presa, "în semn de înaltă apreciere pentru remarcabilele interpretări artistice susținute pe cele mai importante scene din țară, pentru dragostea și talentul de care a dat dovadă în promovarea artei teatrale, prin care a încântat numeroase generații de spectatori".

Klaus i-a conferit actritei Ordinul Naţional "Steaua României" în grad de Cavaler.

VIDEO ARHIVA Cateva imagini cu Stela Popescu





Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
4223 vizualizari
  • +1 (13 voturi)    
    o mahalagioaica (Luni, 21 decembrie 2015, 12:14)

    gica pantalon [utilizator]

    oportunista
    • 0 (12 voturi)    
      Pe ce te bazezi ? (Luni, 21 decembrie 2015, 12:30)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui gica pantalon

      Ai date sau doar minte putina.
      • +2 (12 voturi)    
        pe ce am vazut (Luni, 21 decembrie 2015, 12:39)

        gica pantalon [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        ma bazez
        • -5 (7 voturi)    
          Si anume ce ai vazut (Luni, 21 decembrie 2015, 14:05)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui gica pantalon

          O actrita cu decenii de activitate, cu bun simt si care a criticat de cele mai multe ori puterea asta am vazut noi. Poate tu ai vazut altceva, altundeva.
          • +1 (3 voturi)    
            1 - Cine sunteti "voi"? (Luni, 21 decembrie 2015, 14:33)

            Alius [anonim] i-a raspuns lui Bogdan_100

            2 - de ce merita Stela Popescu sa fie decorata si alti actori, cu cel putin tot atat de multe decenii de actiitate, nu?

            3 - care putere a fost criticata de Stela Popescu? A criticat ea vreodata pe Iliescu, Nascase, Tonta? Daca da, te rog da-mi si mie niste exemple.

            Multumesc.
            • -1 (1 vot)    
              Suntem cei cu mintea ne-otravita de politica (Luni, 21 decembrie 2015, 16:51)

              Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Alius

              lasam la o parte scrierea agramata.
              Da, a criticat si pe Iliescu si pe Nastase in anii in care "opozantii" de azi lingeau fundul lui nastase. Spectacolele erau o adevarata gura de oxigen in perioada respectiva (1992-2001)
              • +1 (1 vot)    
                Multumesc pentru "raspuns". (Luni, 21 decembrie 2015, 17:37)

                Alius [anonim] i-a raspuns lui Bogdan_100

                Dar sa nu "lasam la o parte scrierea agramata": te rog, spune-mi si mie ce este agramat in comentariul meu. Ca am sarit un "v"? Hai, Maestre, lumineaza-ma!
              • 0 (0 voturi)    
                Cam tarziu, dar totusi .. (Marţi, 22 decembrie 2015, 3:13)

                Alius [anonim] i-a raspuns lui Bogdan_100

                ... mi-am dat seama la ce te referi cand vorbesti de "scrierea agramata: este vorba de expresia "Spectacolele erau o adevarata ...". Si mai exact, "Spectacolele erau o .."

                Bravo! Fina observatie!
  • -1 (13 voturi)    
    Ce face? Decoreaza toti comunistii? (Luni, 21 decembrie 2015, 12:30)

    Miky60 [utilizator]

    Sincer, ma dezamageste Klaus Johannis pe zi ce trece. Nu te asta l-am votat noi, nu de asta si-au dat viata tinerii din colectiv si politistul din coloana. In loc sa vedem eradicarea parlamentarilor si a tuturor comunistilor, ii vedem decorati. Urat, foarte urat. Traian Basescu a fost is va ramane singurul presedinte adevarat al tarii acesteia, singurul presedinte anti-comunist!
    • -1 (1 vot)    
      uite (Luni, 21 decembrie 2015, 13:03)

      gogu [anonim] i-a raspuns lui Miky60

      cei de la hotnews ti-au pus niste filmulete din tineretea ei sa nu crezi ca stela popescu e doar ce-ai vazut in anii 2000 la emisiunile de 'divertisment'
    • 0 (2 voturi)    
      aoleo (Luni, 21 decembrie 2015, 13:42)

      andrei [anonim] i-a raspuns lui Miky60

      si Stela Popescu e comunista? de unde pana unde? ca si-a facut meseria si atunci? faci niste confuzii. ai citit si tu de comunisti si gata, oricine nu iti place, e comunist.

      da, base a fost mare anti-comunist, dar doar din gura din nefericire. la fapte, nu prea.
  • +1 (3 voturi)    
    motivul pentru care a fost decorata (Luni, 21 decembrie 2015, 13:04)

    vali2 [utilizator]

    Cititi mai atent articolul: motivul nu este activitatea ei politica.
    Si chiar daca a fost comunista, asta nu insamna ca nu a fost o artista deosebita.

    Artistii talentati nu trebuie inlaturati pe considerente politice. Ei trebuie apreciati pentru talentul lor.
    Astfel, nici ei nu o sa incerce sa se afirme prin "apartenenta politica" ci prin prestarile lor artistice.
  • +1 (5 voturi)    
    pentru ce ? (Luni, 21 decembrie 2015, 13:05)

    sila [anonim]

    mie imi vin in minte acum doar reclamele de la catena. pensionarii sunt fericiti pentru aceasta distinctie.

    sau e o compensare cu interzicerea reclamelor la medicamente ?
  • 0 (6 voturi)    
    O decizie normală (Luni, 21 decembrie 2015, 13:27)

    OzzyO [utilizator]

    Cel puțin prestațiile din reclamele Catena au fost, clar, de Oscar.
  • 0 (6 voturi)    
    Incurajarea uslamismului (Luni, 21 decembrie 2015, 13:42)

    Daniels22026 [utilizator]

    Asa cum era de asteptat, Johannis continua sa incurajeze cultura uslamista, sub-cultura celor 7,4 milioane din vara 2012, in-cultura mafiei comuniste vechi si a mafiei prespalate noi, plina ochi de "intelepciuni" infractionale. De altfel presedintele nici nu se sfieste sa recunoasca participarea de partea uslamista in vara 2012, ba chiar o considera un act normal, mai degraba de laudat decat de criticat.

    Stie bine ce face Johannis si ne sfideaza in perfecta cunostinta de cauza. Ma mir ca inca mai tolereaza functionarea DNA-ului. Fara indoiala ca are un plan.
  • +3 (5 voturi)    
    PE MIHUT, TOMOROVEANU SI REBENGIUC (Luni, 21 decembrie 2015, 14:41)

    Susufler0 [utilizator]

    I-A DECORAT MARINARUL ? Nu va impacientati, de Paste ii vine randul lui Vasile Muraru ca si el "a promovat arta teatrala". Se inscriu apoi pe lista de asteptare Romica Tociu, Alexandru Arsinel (chiar daca este deja decorat, nu strica inca una), Ciobanul Ghita, Pic si Poc, apoi mai vedem. Eu inteleg ca, precum gratierile si decorarile sunt un apanaj al Presedintelui, dar totusi...au sfarsit ceilalti trei Presedinti ai Romaniei sa-i decorezei pe toti marii actori (de teatru) ai Romaniei, inca in viata, in asa fel incat lui Iohannis nu i-au mai ramas decat cei despre care auzim acum ? De Mariana Mihut, de Ilinca Tomoroveanu de Victor Rebengiuc, au auzit consilierii Presedintelui, sau se duc numai la teatrul de revista. Asa cum este si politica noastra, un teatru de revista !
  • +1 (1 vot)    
    Mai sunt multi "slujitori " ai scenei obediente ! (Luni, 21 decembrie 2015, 18:09)

    Plagarus [utilizator]

    De ce nu si ipocritii de ieri si de azi precum : Radu Beligan, Tudor Gheorghe, Nicu Alifantis, Florina Cercel Adela Marculescu,Costel Constantin, Marius Bodochi + sportivii de caracter : Ilie Năstase, Helmuth Duckadam, Leonard Doroftei, Gabriela Szabo, Titi Aur sau Vasile Stângă.
    Tudor Gheorghe sustinea un "cetatean roman, tanar, inteligent, mai ales viu"
    Florina Cercel : „Domnule Ponta, v-am cunoscut prima dată acum 16 ani când va ocupaţi de tineretul pesedist, iar când am dat mâna cu dumneavoastră pentru prima dată m-am simţit brusc foarte bine. Fiind actriţa, sunt senzitivă şi simt aura oamenilor. M-a impresionat fizicul dumneavoastră sportiv”.
  • 0 (0 voturi)    
    Stela Popescu (Marţi, 22 decembrie 2015, 3:53)

    Bantus Doru [anonim]

    Voi, bucurestenii sunteti niste jigodii care v-ati invatat sa imbinati futilul cu placutul, practicand comertul cu piei de closca. Nimic serios si valoros nu a ramas in urma voastra. Barfa si colportarea este sportul vostru national. Dupa ce i-ati aplicat o viata intreaga, cu devotament, dulci felatii "carpatului", acum va dati mari dizidenti. Sunteti o rusine nationala. Pentru a curata natia romana de rapanul dambovitean, pur si simplu capitala ar trebui mutata... Voi l-ati terminat pa Marin Constantin, cel pe care UNESCO l-a declarat, impreuna cu celestul sau cor, bun al patrimoniului universal.