Programul CE 2004

de     Gardianul
Sâmbătă, 12 iunie 2004, 0:00


Grupa A
12 iunie: PORTUGALIA - GRECIA (ora 19.00), SPANIA - RUSIA (ora 21.45)

16 iunie: GRECIA - SPANIA (ora 19.00), RUSIA - PORTUGALIA (ora 21.45)

20 iunie: SPANIA - PORTUGALIA (ora 21.45), RUSIA - GRECIA (ora 21.45)

Grupa B
13 iunie: ELVETIA - CROATIA (ora 19.00), FRANTA - ANGLIA (ora 21.45)

17 iunie: ANGLIA - ELVETIA (ora 19.00), CROATIA - FRANTA (ora 21.45)

21 iunie: CROATIA - ANGLIA (ora 21.45), ELVETIA - FRANTA (ora 21.45)

Grupa C
14 iunie: DANEMARCA - ITALIA (ora 19.00), SUEDIA - BULGARIA (ora 21.45)

18 iunie: BULGARIA - DANEMARCA (ora 19.00), SUEDIA - ITALIA (ora 21.45)

22 iunie: ITALIA - BULGARIA (ora 21.45), DANEMARCA - SUEDIA (ora 21.45)

Grupa D
15 iunie: CEHIA - LETONIA (ora 19.00), GERMANIA - OLANDA (ora 21.45)

19 iunie: LETONIA - GERMANIA (ora 19.00), OLANDA - CEHIA (ora 21.45)

23 iunie: OLANDA - LETONIA (ora 21.45), GERMANIA - CEHIA (ora 21.45)

Sfert de finala 1
24 iunie: Loc 1 Gr. A - Loc 2 Gr. B (ora 21.45)

Sfert de finala 2
25 iunie: Loc 1 Gr. B - Loc 2 Gr. A (ora 21.45)

Sfert de finala 3
26 iunie: Loc 1 Gr. C - Loc 2 Gr. D (ora 21.45)

Sfert de finala 4
27 iunie: Loc 1 Gr. D - Loc 2 Gr. C (ora 21.45)

Semifinala 1
30 iunie: Invingatoare Sf 1 - Invingatoare Sf 3 (ora 21.45)

Semifinala 2
01 iulie: Invingatoare Sf 2 - Invingatoare Sf 4 (ora 21.45)

FINALA
04 iulie: Invingatoare Semifinala 1 - Invingatoare Semifinala 2 (ora 21.45)

Stadioanele pe care se vor disputa partidele turneului final
Stadionul da Luz, Lisabona, capacitate: 65.647 locuri, club: Benfica, meciuri: Franta - Anglia (Gr. B), Rusia - Portugalia (Gr. A), Croatia - Anglia (Gr. B), Sfertul 1, Finala,

Stadionul Jose Alvalade, Lisabona, capacitate: 50.466 locuri, club: Sporting , meciuri: Suedia - Bulgaria (Gr. C), Spania - Portugalia (Gr. A), Germania - Cehia (Gr. D), Sfertul 2, Semifinala 1,

Stadionul Bessa, Porto, capacitate: 28.263 locuri, club: Boavista, meciuri: Grecia - Spania (Gr. A), Letonia - Germania (Gr. D), Danemarca - Suedia (Gr. C),

Stadionul Cidade de Coimbra, Coimbra, capacitate: 30.000 locuri, club: Academica, meciuri: Anglia - Elvetia (Gr. B), Elvetia - Franta (Gr. B),

Stadionul Braga Municipal, Braga, capacitate: 30.359 locuri, club: Sporting Braga, meciuri: Bulgaria - Danemarca (Gr. C), Olanda - Letonia (Gr. D),

Stadionul Dragao, Porto, capacitate: 50.948 locuri, club: FC Porto, meciuri: Portugalia - Grecia (Gr. A), Germania - Olanda (Gr. D), Italia - Suedia (Gr. C), Sfertul 4, Semifinala 2,

Stadionul Algarve, Faro-Loule, capacitate: 30.305 locuri, club: SC Farense, meciuri: Spania - Rusia (Gr. A), Rusia - Grecia (Gr. A), Sfertul 3,

Stadionul Aveiro Municipal, Aveiro, capacitate: 31.496 locuri, club: SC Beira Mar, meciuri: Cehia - Letonia (Gr. D), Olanda - Cehia (Gr. D),

Stadionul Dr. Magalhaes Pessoa, Leiria, capacitate: 29.398 locuri, club: Uniao Leiria, meciuri: Elvetia - Croatia (Gr. B), Croatia - Franta (Gr. B),

Stadionul Dom Afonso, Guimaraes, capacitate: 29.865 locuri, club: Vitoria SC, meciuri: Danemarca - Italia (Gr. C), Italia - Bulgaria (Gr. C).



















58 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS

ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version