Alti doi fotbalisi romani au mai jucat marti seara in Liga Campionilor. Colegi la Panathinaikos Atena, Lucian Sanmartean si Dumitru Mitu au inceput meciul cu liderul campionatului olandez, PSV Eindhoven, de pe banca de rezerve, dar amandoi au fost introdusi pe final.

Aruncat in lupta in minutul 73, in locul polonezului Olisadebe, la scorul de 3-1 pentru Panathinaikos, Sanmartean si-a facut debutul in actuala editie a Ligii cu un gol marcat in minutul 81, reusita ce a stabilit si scorul final al jocului, 4-1 pentru greci. La randul sau, Dumitru Mitu a intrat in minutul 85, in locul croatului Maric.

Panathinaikos a incheiat grupa E pe locul 3, in urma celor de la Arsenal si PSV, calificandu-se in "saisprezecimile" Cupei UEFA.