CFR Cluj s-a calificat in semifinalele Cupei Intertoto, dupa ce a terminat 2-2 la St. Etienne (1-1 in prima mansa). Clujenii ii elimina pe francezi cu scorul general de 3-3 si se califica gratie numarului mai mare de goluri inscrise in deplasare.

Finalul partidei

90+4' - Francezii marcheaza in prelungiri si egaleaza, insa CFR se califica in semifinale cu scorul general de 3-3, gratie numarului mai mare de goluri inscrise in deplasare.

90' - 4 minute de prelungire. Gazdele au doua mari actiuni de gol, respinse de Turcas!

85' - Mai sunt cinci minute de foc. St. Etienne mai trebuie sa inscrie de doua ori

70' - Feindouno rateaza din careul mic, suteaza peste poarta.

64' - GOL: Tilinca (CFR Cluj) - Tilinca recupereaza in careul lui St Etienne si il executa pe Janot, al saselea sau gol in cupele europene!

56' - Imensa ocazie pentru CFR. Tilinca scapa singur in careu, dar suteaza in portar!

55' - Angajare buna a lui Dorinel Munteanu pentru Tilinca, in careul francezilor, insa golgeterul lui CFR Cluj nu poate ajunge la finalizare.

51' - Cartonas rosu: Balint (CFR) vede al doilea cartonas galben si este eliminat. Acum cele doua echipe au cate un jucator in minus. Meci greu si tensionat.

50' - GOL: Sable (St Etienne) - Capitanul gazdelor egaleaza.

Inceputul reprizei secunde.

Pauza.

44' - Tilinca patrunde in careu si intarzie inexplicabil sutul. Este deposedat corect de portarul Janot. La un pas de 2-0 CFR Cluj!

40' - Perquis, debutant la St. Etienne, trece pe langa elagare cu un sut din careul mic, putin pe langa vinclu.

35' - Buna actiune de atac pentru Cluj, Anca se afla in careu, francezii trimit pripit in corner. .

23' - GOL PENALTY: Coroian (CFR Cluj) - Coroian executa in partea dreapta, portarul advers sare in stanga. 1-0 pentru CFR!

22' - Anca patrunde in careu si obtine lovitura de la 11 metri! Ilunga este eliminat pentru un hent in careu, pe linia portii. Mingea trimisa de Anca intra in poarta.

'21 - Se incearca o lansare a lui Tilinca, oprita prompt de francezi.

'20 - Cea mai mare ocazie de gol de pana acum. Piquionne deviaza spre poarta, Turca este batut, insa migea trece putin pe langa bara! La un pas de 1-0 au fost gazdele.

'16 - Lovitura libera in careul lui CFR, Turca iese tarziu, dar nici un francez nu se afla la finalizare. Gazdele au parca un plus la duelurile individuale.

'10 - Un meci echilibrat pana acum, se joaca pe contre.