Rapid a invins, scor 1-0 (0-0), formatia Poli Iasi, intr-un meci reprogramat din etapa a VIII-a a Diviziei A.

In minutul 74, Marius Maldarasanu a fost faultat in careu de Radu Ciobanu in urma unei incursiuni pe partea dreapta, iar arbitrul Tiberiu Lajos a acordat 11 metri pentru Rapid.

In minutul 77, Lucian Burdujan a executat penaltiul pe mijlocul portii, portarul Cristian Branet a respins cu mana in fata, iar atacantul rapidist a introdus balonul in plasa.

Rapid: 1. Coman - 6. Rada, 24. Maftei, 14. Perja - 9. Badoi, 17. Maldarasanu, 11. Ilyes, 10. Art. Karamian - 29. Buga (7. Vasilache '46), 21. D. Niculae (13.E.Dica '80) - 28. N. Constantin (20. Burdujan '56). Antrenor: Razvan Lucescu.

Poli Iasi: 1. Branet - 2. Ad. Toma, 30. R. Ciobanu, 3. Onut, 21. Beceru - 11. Onofras (7. Pacurar '80), 20. D. Rednic, 8. Gavatorta, 16. Ad. Ilie, 18. R. Miclea (5. Mitruc '46) - 27. Vrajitoarea (9. Balba '62). Antrenor: Ionut Popa.

Cartonase galbene: Perja '25, Maldarasanu '45, Maftei '61, Burdujan '82, Vasilache '88 / Beceru '47, Adr. Ilie '62, Balba '65, R. Ciobanu '77, Onut '84

George Copos a venit la stadion in minutul 12, si a urmarit meciul alaturi de presedintele PSD, Mircea Geoana, si de Jean Valvis, unul dintre reprezentantii sponsorilor. Copos a urmarit ultimele 15 minute de deasupra bancii de rezerve a Rapidului, alaturi de doi suporteri, care i-au reprosat, in repriza a doua, jocul slab al echipei.