La pauza meciului de pe Bernabeu, tabela de marcaj arata un scor incredibil pentru toata lumea, Real-Rosenborg 0-1. Jucatorii de sute de milioane de euro ai Realului au facut un adevarat spectacol in repriza a doua marcand nu mai putin de patru goluri. Am ramas insa cu regretul ca in dreptul Realului era scris Rosenborg si nu Steaua Bucuresti.

Real Madrid a inceput meciul cu Rosenborg cu motoarele turate la maximum si a ratat cu nonsalanta ocazie dupa ocazie inca din primele minute. Si cum ratarile se razbuna, pe finalul reprizei, la singura ocazie importanta avuta, norvegienii au marcat pentru 1-0 facand sa amuteasca o arena intreaga.

Raul si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor

Spectacolul fotbalistic a fost unul total si in repriza a doua, jucatorii Realului facand tot ceea ce si-au dorit pe teren creand o adevarata frenezie in tribune.

J.Woodgate a dat startul sarabandei de goluri a Realului marcand in minutul 48' cu o frumoasa lovitura de cap. Raul, Helguera si Beckham au desavarsit o seara magnifica pe Bernabeu.

Omul meciului a fost David Beckham care si-a incununat evolutia cu un gol spectaculos marcat din lovitura libera.