Steaua-Halmstad 3-0

Steaua se califica pentru primavara europeana

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 30 noiembrie 2005, 0:00

Steaua a reusit si in aceasta seara un meci foarte bun invingand cu 3-0 pe suedezii de la Halmstad. Cu un joc in viteza, devieri si pase spectaculoase, ros-albastrii nu au dat nici o speranta adversarilor.

Radoi s-a dovedit si in aceasta seara a fi cel mai bun jucator al Stelei, el deschizand scorul in minutul 9' si dand pasa pentru golul de 3-0 marcat de Victoras Iacob in minutul 72".

Goian, la al treilea gol in UEFA

Dorin Goian a marcat golul doi al Stelei in minutul 63' si ne-a spulberat emotiile generate de gandul ca episodul cu Rosenborg s-ar putea repeta. Fundasul militarilor se afla la cea de-a treia reusita in Cupa UEFA.

Steaua acumuleaza dupa acesta victorie 7 puncte, este lidera grupei si calificata in primavara europeana inaitea ultimului meci de pe terenul celor de la Herta.

Sampdoria nu a reusit pe teren propriu decat un 0-0 cu Herta Berlin, asa ca urmatoarele doua echipe calificate le vom afla in urma ultimelor meciuri din grupa.