Romainia ar putea avea trei echipe in primavara europeana

Si Rapid s-a calificat in primavara europeana

de I.B.     HotNews.ro
Joi, 1 decembrie 2005, 0:00

Dupa Steaua, si Rapid s-a calificat in primavara europeana in urma victoriei de pe teren propriu cu grecii de la PAOK. Numai ratarile exasperante ale rapidistilor au facut ca scorul sa ramana 1-0. Maldarasanu a reusit din nou sa inscrie printr-o executie superba, din lovitura libera, chiar in ultimul minut de joc al primei reprize.

Dinamo a invins si ea pe teren propriu pe cei de la TSK Moscova si pastreaza sanse reale de a se califica mai departe. Romania ar putea avea trei echipe in primavara europeana.

Cu victoria din aceasta seara, Rapid se afla pe primul loc al grupei cu 9 puncte. Sahtior se afla pe doi cu 9 puncte iar Stuttgard pe trei cu 6 puncte. Rapid este deja calificata, ultimul meci de la Stuttgard avand doar rolul de a stabili ordinea in grupa.

Dinamo se poate califica si ea in cazul unui egal sau victorii pe terenul celor de la Marseille.