Voiculescu deschide calea spre anticipate

Conservatorii pleaca de la guvernare

de C.N.A.     HotNews.ro
Duminică, 3 decembrie 2006, 0:00

Foto: MixMedia.ro

Biroul Politic al Partidului Conservator a votat, duminica, in unanimitate, iesirea de la guvernare a formatiunii. Rezolutia a fost confirmata ulterior de Consiliul National, convocat in sedinta extraordinara.

Rezolutia Biroului Politic prevede retragerea imediata a reprezentantilor PC din actualul Guvern si trecerea in opozitie, toti reprezentantii conservatorilor in actualul Executiv urmand sa-si dea luni demisia.

Voiculescu, atac dur la Basescu

Presedintele PC, Dan Voiculescu a atacat foarte dur Partidul Democrat si pe presedintele Traian Basescu, pe care l-a acuzat ca este "un papusar" care vrea ruperea PNL.

“PD se apropie cu viteza mare de partid totalitar. E un partid de neocomunisti, care a trecut foarte usor de la stanga esicherului politic la dreapta, un partid umflat de presedintele Traian Basescu si care se va desumfla odata cu el”, a spus liderul PC.

Motivele deciziei

Conservatorii s-au aratat foarte nemultumiti de faptul ca proiectele lor legislative nu au fost sustinute in Parlament de colegii de Coalitie. Picatura care a umplut paharul a fost respingerea in Comisia de buget-finante a Camerei Deputatilor, a proiectului PC de reducere a TVA la alimentele de baza de la 19 la 9%.

In plus, conservatorii acuza faptul ca nu au fost sustinute nici proiectele de modificare a legii privind sistemul public de pensii, cel verificare a provenientei averilor care nu pot fi justificate si amendamentele la Codul fiscal pentru neinmpozitarea profitului reinvestit.

Prin plecarea de la guvernare, conservatorii renunta la un post de vicepremier, la unul de ministru-cel al Economiei, la 6 functii de secretar de stat si la 11 reprezentanti in agentii guvernamentale.

Clasa politica se gandeste la anticipate

Decizia conservatorilor a fost primita cu circumspectie de partidele aflate la guvernare. Reprezentantii PNL au recunoscut ca sunt pusi intr-o situatie dificila, in timp ce liderii PD s-au intalnit la ceas de seara cu presedintele Basescu. Tot cu Basescu s-a intalnit si premierul Tariceanu, fara ca detalii ale discutiei sa fie facute publice.

In timp ce PRM a anuntat ca se pregateste de anticipate, UDMR a recunoscut ca aceasta solutie ar putea aduce iesirea in criza. Reprezentantii PSD s-au ferit sa adopte o pozitie transanta legata de posibilitatea declansarii anticipatelor.



















97 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    hmmm (Duminică, 3 decembrie 2006, 13:52)

    Nuke [anonim]

    uraaa scapam de voiculescu


    dar ne-ar face el binele asta ?
  • 0 (0 voturi)    
    Se va ajunge la votul Parlamentului? (Duminică, 3 decembrie 2006, 13:59)

    Daniel O. [anonim]

    "Daca presedintele declanseaza o criza care duce la retragerea unui partid din actuala coalitie cvadripartita, atunci votul parlamentarilor asupra remanierii intra automat in functiune." (Cristian Preda, "Revista 22" din 25.02.2005, http://www.revista22.ro/html/index.php?art=1536&nr=2005-02-25)

    Deci ce se va intampla in continuare daca PC se retrage de la guvernare? Cum vor fi inlocuiti ministrii PC conform art. 85 (alineatul 3) din Constitutie?
  • 0 (0 voturi)    
    Art. 85 din Constitutia Romaniei (Duminică, 3 decembrie 2006, 14:05)

    Daniel O. [anonim]

    Articolul 85: Numirea Guvernului
    1. Presedintele Romaniei desemneaza un candidat pentru functia de prim-ministru si numeste Guvernul pe baza votului de incredere acordat de Parlament.
    2. In caz de remaniere guvernamentala sau de vacanta a postului, Presedintele revoca si numeste, la propunerea primului-ministru, pe unii membri ai Guvernului.
    3. Daca prin propunerea de remaniere se schimba structura sau compozitia politica a Guvernului, Presedintele Romaniei va putea exercita atributia prevazuta la alineatul (2) numai pe baza aprobarii Parlamentului, acordata la propunerea primului-ministru.
  • 0 (0 voturi)    
    plecati (Duminică, 3 decembrie 2006, 14:20)

    D Matei [anonim]

    am scapat de sacalii care simt pericolul.
  • 0 (0 voturi)    
    gata ... (Duminică, 3 decembrie 2006, 14:24)

    Alois [anonim]

    Sobolanii pleaca primii cand Corabia ia apa.

    Felix sobolanul-sef a taiat'o.

    Slabicene vei zbura si tu curand.
  • 0 (0 voturi)    
    Eu nu deschid inca sampania (Duminică, 3 decembrie 2006, 14:53)

    Sandu [anonim]

    - Pana pe miercuri se mai pot razgandi (conform declaratiei).
    - Cu demisiile cred ca o mai lungesc pana prin ianuarie.
    - Cativa PC-isti vor face pasul spre PNL, probabil.
    - PC-ul va intra in parlament pe spinarea PRM (f.probabil) - si iar ne spun ca cel putin 6% din populatie ii sprijina.

    Concentratia de tupeu din PC ma socheaza, dar in Romania tupeul e un imens avantaj in fata celorlati, iar tupeistii, chiar daca enerveaza pe toata lumea cad mereu in picioare.
  • 0 (0 voturi)    
    Uraaa ! Partidul excrocului Voiculescu iese de la guvernare (Duminică, 3 decembrie 2006, 15:00)

    popescu emilian [anonim]

    Doamne Dumnezeule ce bine ca te-ai uitat si peste Romania si ne faci cel mai mare bine,ne scapi se spioni,hoti,netrebnici,securisti si infomatorii lor,de cadre de nadejde ai fostului pcr,de hoti,pungasi si oportunisti.Pentru aceasta mare binefacere pentru Romania iti multumesc Doamne.
    Bine ca scapam de "solutia imorala"a acestui guvern.Poate ne ajuta sa scapam si de cercurile de influenta.
    Cand il vad pe acest excroc de voiculescu imi vine rau.Oare nu se gaseste nimeni sa-i bage pumnul in gura ?
  • 0 (0 voturi)    
    pt. felix (Duminică, 3 decembrie 2006, 15:05)

    roky [anonim]

    Cred ca la urmatoarele alegeri PC-ul nu mai apuca parlamentul,si sper sa fie asa....
  • 0 (0 voturi)    
    PC (Duminică, 3 decembrie 2006, 15:34)

    sile [anonim]

    Duca-se...!!!!.
    In sfarsit o stire buna . La mai multe !
  • 0 (0 voturi)    
    vai de voi (Duminică, 3 decembrie 2006, 15:42)

    ganditorul [anonim]

    sunteti niste tantalai .
    stiti ce implica toata kestia asta mai gusterilor????
    sau scrieti doar asa ca nu aveti ce face acasa????
    vai de mama voastra, singura solutie pt cei care au debitat aici ar fi exerminarea....sau bekali presedinte......vedeti voi ce va convine mai mult....
  • 0 (0 voturi)    
    PC ... urmeaza PNL (Duminică, 3 decembrie 2006, 15:44)

    Marian - Cluj [anonim]

    Daca pleaca solutia imorala, asta inseamna inca un punct castigat de Basescu in anihilarea PNL. Deci PD are unda verde spre o guvernare monocolor :)
    Deci motanul felix a reusit ce a vrut :)
  • 0 (0 voturi)    
    vai de voi (Duminică, 3 decembrie 2006, 15:48)

    ganditorul [anonim]

    sunteti niste tantalai .
    stiti ce implica toata kestia asta mai gusterilor????
    sau scrieti doar asa ca nu aveti ce face acasa????
    vai de mama voastra, singura solutie pt cei care au debitat aici ar fi exerminarea....sau bekali presedinte......vedeti voi ce va convine mai mult....
  • 0 (0 voturi)    
    Le e teama de descoperiri (Duminică, 3 decembrie 2006, 16:05)

    Emil [anonim]

    Poate si-au dat seama ca "greselile" ministrilor lor se vor afla curand si mai bine se retrag decat sa cada cu zgomot.... altfel baieti buni
  • 0 (0 voturi)    
    pleaca felix (Duminică, 3 decembrie 2006, 16:23)

    toma ganga [anonim]

    locul lui felix e langa vadim .Ar fi o soluitie morala in imoralitatea lor imensa! Ai ridicat mingea la fileu, feliiiiiiiiiiiiix ! Nici dracu nu regreta plecarea voastra ! Nu m-ar mira, a aflam foarete curand, ca de fapt si felix e bagat in treaba sata cu spionajul si tradare ! mari patrioti are felix in jurul lui ! Si i-a ales dupa chipul si asemanarea lui !
  • 0 (0 voturi)    
    Tsunami in lighean. (Duminică, 3 decembrie 2006, 16:41)

    Poetul prozaic [anonim]

    Retrasi sa nu apuce anu’
    In Guvernul Tobogeanu
    Ei mai cred ca se observa
    „Marele” partid-conserva.

    Vai, ce pierdere enorma !
    Nu-i in fond si nici in forma.
    Ei vad tsunami in ocean
    Si-i doar un pisat la lighean.

    In fapt nu e nicio scofala,
    Decat ca tagma liberala
    Vrea in gasca sa mai fie
    Conservatori ...de energie.

    Din Guvernul modelului
    In ... slujba „cetatzeanului”,
    Cele doua hamsii le scotzi
    Si raman doar ...mai putzini hotzi.

    Numai ca hotzii, nonsalantzi,
    Tot se conserva, ca ...mutantzi
    In Parlament, unde-si vor tzine
    Cuvantul lor, fara rusine.

    In doua luntrii, se stie,
    Conserva-ipocrizie,
    Iar va face si va drege
    In forul ...fara-de-lege,

    Unde va da tot ...din coate
    Cu teama de-anticipate,
    Sa ramana-n ...viitor
    Opozant-sustzinator.

    Piara conserva-galagie
    Si fereasca-i de ...energie !
    In lighean cu acesti misei
    Si-apoi ...tsunamiti-va pe ei !
  • 0 (0 voturi)    
    de una de alta (Duminică, 3 decembrie 2006, 16:51)

    ionescu gion [anonim]

    este un lucru foarte bun propus de p.c. in legatura cu reducerea tva la alimente poate asa o mai taram si noi pensionarii.oare parlamentarii nu au parinti pensionari,ca sa vada cum traieste un amarat de pensionar. bravo domnule voiculescule.
  • 0 (0 voturi)    
    0 % (Duminică, 3 decembrie 2006, 17:06)

    vasy [anonim]

    ce ar fi sa fie 0% ca in alte state ale lumii. numai ca mincarea la noi reprezinta 80% din salariu deci nu ar mai veni bani la buget. poate daca nu am mai arunca banii pe vechiturile alea de vapoare, sau mig super modernizate care cad ca a o gaina bleaga, sau dacii cumparate la pret de VW sau cite si mai cite petrom si altele. bagati la cap coministilor vrem 0% nu maruntisuri si mai fiti atenti pe ce dati banii aia ca traiti numai din comisioane nu din munca
  • 0 (0 voturi)    
    se duc (Duminică, 3 decembrie 2006, 17:27)

    felix mascariciul [anonim]

    Felix ! PSDul nu te-a luat in serios, iar astia nu te-au bagat in seama ! Nu vezi cat esti de ridicol ?
    Pana miercuiri,sa nu-ti cumpere guvernul si parlamentul si o bicicleta ?
  • 0 (0 voturi)    
    pt. pct. 10 & 12 (Duminică, 3 decembrie 2006, 17:55)

    Hasken [anonim]

    Esti terminat daca crezi ca iesirea de la guvernare a pc-ului inseamna bekalizarea Romanie.

    Dar lasa ... Oricum eshti un terminat ....

    Cat despre stirea in sine: URA !
  • 0 (0 voturi)    
    PC si Voiculescu spera ca o sa-i creada cineva?! (Duminică, 3 decembrie 2006, 20:10)

    Dan [anonim]

    Sa fim seriosi. PC si Voiculescu exista pentru ca Antena 1 a fost lasata sa bage reclame electorale zilni dimineata, la pranz si seara pentru ei. Altfel, cine stia de ei?!

    Populisme ca sa nu mai luam TVA si alte taxe dar sa subventionam toate categoriile sociale si companiile pentru orice om normal sunt aberatii. Dar ce-i costa pe Voiculescu si PC sa stige sa nu se mai ia bani doar sa se dea? Nimic! Atunci daca e gratis, daca portavocea Antena 1 e moka atunic prosti ar fi sa nu o faca.

    Prosti am fi si noi sa credem si sa votam pe acest Felix si partidul lui de portofel.. Demagogie ieftina, santajarea partenerilor, trecut suspect si gura mare. Asta reprezinta PC.

    Poate alegerile viitoare o sa-i invete minte ca uliorul nu mere de multe ori la apa
  • 0 (0 voturi)    
    Arme (Duminică, 3 decembrie 2006, 21:50)

    Punct [anonim]

    Am stiut din zvonuri gazetaresti ca armata nu mai este obligatorie si ca ultima inrolare a fost in luna octombrie. Ma bucur!
    Acum insa vad noi schimbari pe planul nostru politic. Cum de? nu le mai ajunge sa arunce pisica moarta dintr.o curte in alta? acum au iesit cu furcile? deja vad ca incep incet incet sa coboare armele din pod cu mic cu mare. Altii vad ca au fost mai harnici si mai nerabdatori si au scos armele dinainte si acum le au deja lustruite. Campul de batalie ca deobicei in acesata democratie va fi poporul. Asa ca fiecare boss si mafiot cu un pic de imaginatie va incepe sa traga cu foc automat prin ziare, telewviziuni, radiouri (vesnice slugi) prin dusmani, iar omul de rand biumac nu va mai intelege nimic.
    Politica la noi, ca dealtfel si prin alte parti se face in functie de cati bani ai. Asa ca toti kkatii cu ochi care mai de care securist se va sparge in figuri ca el este cel mai bun si ca este victima de mari comploate politice. Tragic. Din pacate avem inca un popor care nu a cunoscut intru totul adevaratele valori sociale si a ramas un pic la mentalitatea aia veche adica, citez: Scopul scuza mijloacele, prin urmare pe scena politica va putea intra mai lejer dealde Iliesci, Nastase, Basescu, Tariceanu, Stolojan, Roman, Sorescu, Boc, Udrea, Becali, Vadim, Videanu, Voiculescu si lista poate sa continue la nesfarsit. Cu astfel de oameni dragilor nu vad un viitor prea bun pentru Romania, pentru ca noi reusim sa ne inchinam foarte usor banilor, tupeului si prostiei. Cand voi vedea si eu o manifestatie facuta in spirit democratic, impotriva acestei clase politice care efectiv nu face altceva decat sa traga cat mai mult din buzunarele nostre si mai nou Europene.
  • 0 (0 voturi)    
    Arme... (Duminică, 3 decembrie 2006, 21:50)

    Punct [anonim]

    Continuare....
    Vom reusi oare vreo data sa facem asa ceva? sa ne unim vocile intr-un nu categoric lichelelor care pretind ca guverneaza? Cine a spus ca nu este alternativa? De cine depind ei? nu de noi oare? ei atunci de ce nu facem in asa fel incat sa aducem avantajul de partea noastra (statul) si nu inca o data de partea guvernului. Pana acum toate revolutiile noastre au fost instrumentalizare la nivel politic, in mod constient pentru a aduce avantaje politice. Sunt satul de astfel de oameni, avem nevoie de schimbari radicale, mult mai mari de cum sunt acum si numai impreuna le vom putea face. Dar oare se va putea? ve-ti fi oare dispusi? sau vom prefera sa instauram un alt guvern de kkti cu ochi portocalii, verzi etc?
    Cand vom deschide ochii si vom spune ca nu ei sunt cei care comanda ci noi, dar oare noi suntem constienti de acest lucru?
    Sper ca cei care mai umbla, mai citesc sa inteleaga adevarata realitate care trebuie sa existe in Romania si sa ia masuri. Amin, eu unul va astept cu nerabdare.
  • 0 (0 voturi)    
    lupul isi schimba parul (Luni, 4 decembrie 2006, 0:42)

    Alex [anonim]

    Oare e PD-ul mai tare partidul lui Basescu decat PC-ul al lui Voiculescu sau PRM-ul al lui Vadim?
    In plus sa nu uitam cine sunt fiecare dintre aceste pesonaje pentru a sti ce se ascunde in spatele aparentelor :)
  • 0 (0 voturi)    
    De ce oare semnul intrebarii? (Luni, 4 decembrie 2006, 2:52)

    braileanca [anonim]

    Da, oameni buni, pleaca de la guvernare.
    Voi sunteti profesionistii de la "Asociatia Editorilor de Presa Online", nu? Si la ora 2.20 voi puneti un semn de intrebare la titlul acestui articol.... MESERIASI, ce mai...
    In alta ordine de idei: solutia "imorala" a disparut (mai mult o solutie impredictibila). Viitorul lor parlamentar este sumbru... Eu, una, nu cred ca vor mai intra in Parlament la viitoarele alegeri (anticipate sau nu)...
    Hai sa fim rationali si sa vedem cine doreste alegeri anticipate...
    Eu cred ca, in afara de Basescu, nici un membru al Parlamentului nu doreste alegeri anticipate. Conducerile celor mai multe partide isi doresc asta.
    De exemplu, PRM-ul, pentru ca, de la alegerile generale a pierdut o multime de parlamentari. Este cotat cu aprox. 12% dar acum nu mai are (in urma migrarilor) decat 8-9%.
    Sa nu uitam ca si PSD-ul a cedat o multime de locuri eligibile PC-ului. Dar a scazut atat de mult in sondaje incat sigur are dubii in ceea ce priveste alegerile anticipate.
    Ar mai fi interesat in alegeri anticipate si PNL-ul, pentru a-i elimina pe asa zisii "platformisti", care stau, bine merci in Parlament, pe bani frumosi, alesi pe listele PNL.
    Dar in Parlament nu voteaza sefii de partid ci membrii simpli, anonimi, care simt ca mai au doi ani de supt de la buget.
    Cum credeti ca vor vota acesti "parlamentari"? Mai ales daca este un vot secret...?
    Tine cineva pariul?
  • 0 (0 voturi)    
    tovarasi (Luni, 4 decembrie 2006, 6:36)

    Ady B. [anonim]

    Ce tupeu are voiculescu asta sa vorbeasca de neocomunisti. Sau poate ca el se considera un comunist si de asta nu se include in aceeasi oala cu pd-ul. De ce nu iese si din politica cu kktul lui de partid cu tot? Sa se mai duca dracu si sa ne mai lase. Nu-i mai ajung banii e care i-a furat de la ceausescu? Ce draq mai vrea?
  • 0 (0 voturi)    
    O braileanca intoxicata (Luni, 4 decembrie 2006, 7:55)

    Uite vamporul cum piere [anonim]

    Cum sunt unii intoxicati de facaturile astea de sondaje,sau le accepta voit pentru asi mai da curaj.Nici copii nu mai cred in sondaje,da ele sunt bune pentru a manipula mintea romanilor (iar in alte tari-pe a altora).
  • 0 (0 voturi)    
    Cale batuta bai imoralilor! (Luni, 4 decembrie 2006, 8:13)

    Claudiu [anonim]

    Lasati-ne in pace cu interesele voastre cu tot! HOTILOR!
  • 0 (0 voturi)    
    ce veste minunata (Luni, 4 decembrie 2006, 8:47)

    rhabic [anonim]

    In decembrie 89 am scapat de un tiran in decembrie 2006 am scapat de un excroc, legatura nu este intamplatoare cel din urma a luat banu lu primu, s-a umplut de reclama si acum obrazu lui de purcel ii spune (in ceasul al XIII-lea) sa plece cu paiu in gura.......in pseudokinegetikos............SA PLECE SI CU UN MAR PUTRED IN GURA (de la mine)
  • 0 (0 voturi)    
    the muppets show (Luni, 4 decembrie 2006, 9:49)

    horhe [anonim]

    Nu pot sa imi exprim sentimentele la vederea acestui crocodilozaur cu cap de strutz, alintat Felix. Cum poate o fiinta umana sa fie atat de meschina, dar mai ales cum poate sa isi joace cu atata seriozitate rolul de figurant? Pentru ca asta face individul asta, figuratie. Figuratie cu "partidul" lui, cu antenele lu peshte prajit, cu "principiile" lui politice, si in cele din urma, cu un mare fas ornat cu aplaudaci, face figuratie si cu marea "IESIRE DE LA GUVERNARE".. Acu, ca stau sa ma gandesc nitel, imi dau lacrimile.. Veniti ma inapoi, deja ne e dor de voi si de fetele vostre de fecioare in politica.. Nu mai putem efectiv de dor. Bashka ca deja o ducem mai prost ca nu mai sunteti voi acolo sa ne ocrotiti.. Ma uit la becul meu din camera si ma gandesc la bietul Seres, victima a curentului (electric). HAHALERELOR!
  • 0 (0 voturi)    
    adio limbrici ! (Luni, 4 decembrie 2006, 12:34)

    cristi [anonim]

    am un sentiment de greata cand vad/citesc despre limbricul sef Voiculescu si despre ceilalti limbrici din gasca lui.
    Daca viermii din PNL n-au vrut sa-i scoata afara, bine ca pleaca singuri.
  • 0 (0 voturi)    
    Scenariu de film (Luni, 4 decembrie 2006, 12:50)

    Adrian [anonim]

    Dupa cum observ intii a inceput stolojan cu spargerea PNL-ului si incercarea de discreditare a premierului si in acelasi timp a Presedintelui PNL.
    Dupa cum se vede a doua miscare este a PC care se retrage de la guvernare, parca incercind sa urgenteze anticipatele in momentul in care PNL e in corzi. Cine are de cistigat din toate astea ? Se pare ca PD.
    Cum am mai spus, pare un scenariu bine pus la punct.
    E o ocazie pentru multi sa se bate cu pumnul in piept pentru aderarea la UE, sa adune sufragii si sa cistige suprematia in parlament.
    Daca ne uitam inapoi o sa vedem ca atunci cind am avut guvern majoritar au inceput hotiile si a proliferat coruptia.
    In ceea ce ne priveste pe noi, cei care citim forumuri si mai postam din cind in cind, nu prea ne aude nimeni, omenii sint ocupati sa cistige un ban si in mare parte profita de sistemul acesta implementat la noi de o mina spala pe alta. Ne-a intrat in singe si se intinde peste toate paturile sociale si politice din tara.
    Sa scapam ? Sa ne revoltam ? Iluzii, aberatii. Nimeni nu ne ia in serios, sintem considerati oameni care nu au ce face acasa si posteaza te miri ce pe forumuri.
    O sa vina anticipatele, multi o sa voteze cu PD-ul si probabil ca o sa aiba majoritatea.
    Dupa cum spune UE, pentru ca sa raminem in uniune trebuie sa avem proiecte. Cu cine sa faci proiectele?
    O sa iesim asa cum am intrat, repede.
    Au fost multe reportaje bune aici pe hotnews, le citesc si ma bucur din cind in cind ca mai exista cineva care pune degetul pe rana. Dar cind rana e de fapt o punga cu puroi cu pereti foarte grosi poti sa pui si drujba pe ea ca tot nu se sparge.
  • 0 (0 voturi)    
    papusaru (Luni, 4 decembrie 2006, 13:05)

    otilia [anonim]

    sa plece cu marionetele lui prafuite cu tot...
  • 0 (0 voturi)    
    Solutia (Luni, 4 decembrie 2006, 13:08)

    stefan [anonim]

    Este extrem de simpla: platformistii intra in PD, sustinerea actualei puteri ramane, dispar certurile cu PNL.
  • 0 (0 voturi)    
    Luati-o si pe marea specialista Ghervasiuc! (Luni, 4 decembrie 2006, 13:23)

    Robert [anonim]

    Ar fi cazul sa elibereze si postul "grasan" de la LOTERIA ROMANA si conservatoarea Liliana Ghervasiuc, daca si-au facut cu totii bagajele! Drum bun!
  • 0 (0 voturi)    
    ptr 31 tu locuiesti in Romania ? (Luni, 4 decembrie 2006, 13:24)

    Util [anonim]

    "Daca ne uitam inapoi o sa vedem ca atunci cind am avut guvern majoritar au inceput hotiile si a proliferat coruptia."

    A existat vreodata in ultimii 16 ani o perioada - cu guvern majoritar sau minoritar - in care sa nu prolifereze coruptia ?

    Ar fi inseamnat sa intram in UE din 1990.

    Coruptia poate fi redusa NUMAI de un guvern puternic sau un presedinte implicat. Guvern puternic NU avem, coruptie puternica in energie, DA.
  • 0 (0 voturi)    
    Haida de! (Luni, 4 decembrie 2006, 14:32)

    G [anonim]

    Fasss! Cine pleaca? E amuzant sa vezi un gandacel spunand "m-am saturat, imi iau ouale si plec". Cale batuta!
  • 0 (0 voturi)    
    q.e.d. (Luni, 4 decembrie 2006, 14:44)

    dovada [anonim]

    oameni ca voiculescu nu numai ca fac de ras clasa politica, dar si pe oamenii de afaceri, mare nulitate...., si totusi nu pricep - hotului nu-i trebuie oare minte ?
    Cum sa te mai intereseze politica cu fauna asta in parlament.....
  • 0 (0 voturi)    
    varianta ideala (Luni, 4 decembrie 2006, 14:56)

    sergiu [anonim]

    era sa plece si din tara cu partidul 1%
  • 0 (0 voturi)    
    Ciolanu' este viata... (Luni, 4 decembrie 2006, 19:58)

    Pas Mare [anonim]

    Pe cand o sa se retraga de la ciolan si Baselu' (Golum de la
    Cotroceni), cu gasca lui de facatori de strazi si sosele
    (patronii de la goldenslitz) si cu blonda prezidentiala (care
    are monopol pe parcarile din Bucuresti), toti sugatori de
    miliarde de la buget statului ?