Verdict CNSAS

Fostul ministru al justitiei, Rodica Stanoiu, a facut politie politica

de D.G.     HotNews.ro
Joi, 7 decembrie 2006, 0:00

foto: mixmedia.ro

Colegiul CNSAS a decis, joi, ca fostul senator PSD, Rodica Stanoiu, a facut politie politica. Decizia a fost luata cu sapte voturi pentru si doua abtineri, pe baza expertizelor grafologice, care au confirmat ca notele informative existente in dosar au fost scrise de fostul ministru al Justitiei. Ea poate contesta la CNSAS decizia Colegiului in termen de 15 zile de la primirea verdictului.

Stanoiu a declarat pentru NewsIn ca se astepta la aceasta decizie, care a fost luata la comanda.

Fostul ministru al Justitiei a adaugat ca o sa actioneze in continuare "potrivit posibilitatilor legale". Stanoiu a atacat CNSAS in momentul in care au ajuns in presa informatii din dosarul sau care ar atesta colaborarea cu Securitatea.

Rodica Stanoiu sustine ca i s-a inventat dosarul de informator, afirmand ca nota semnata 'Sanda', in baza careia a fost acuzata de colaborare cu fosta securitate, nu ii apartine.

Stanoiu a solicitat expertiza grafologica, spunand ca in notele despre care se pretinde ca le-a intocmit exista cel putin doua tipuri de scris.

Ea poate contesta la CNSAS decizia Colegiului in termen de 15 zile de la primirea verdictului. Daca decizia ramane aceeasi, ea o poate contesta la Curtea de Apel, in termen de 30 de zile.



















49 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    tirfa ordinara (Joi, 7 decembrie 2006, 17:00)

    revoltat [anonim]

    a mai fost si ministru de justitie!
  • 0 (0 voturi)    
    corect , ca si mona musca (Joi, 7 decembrie 2006, 17:37)

    revoltat2 [anonim]

    niste jeguri umane , un tupeu nemarginit : se chinuie sa demomstreze in "justitia romana" ca nu e chiar asa...mars la kkt jigodie!
  • 0 (0 voturi)    
    R. STANOIU = ELENA CEAUSESCU (Joi, 7 decembrie 2006, 17:51)

    iorgovan [anonim]

    Rodica Stanoiu are fizicul si psihicul precum Elena Ceausescu.
    Dar tupeul ii e maxim! Sunt zeci de turnatorii scrise de de ea - si consiliera lui Iliescu nu recunoaste nimic!
    SI NE MAI MIRAM CE JUSTITIE AM AVUT PANA ACUM CU ASEMENEA PERSOANE LA CONDUCERE - SI OARE DE CE POPORUL ROMAN NU ARE INCREDERE IN JUSTITIE?!
  • 0 (0 voturi)    
    Mi-e scirba (Joi, 7 decembrie 2006, 18:49)

    Claudiu [anonim]

    Stanoaico, meritai sa iei tu gloantele cu care ii zburara capul lui Ceauseasca. Saraca, aia era doar buna de gura dar macar cinstita. Esti un gunoi uman prin atitudinea sfidatoare pe care ai avut-o fata de toti oamenii din tara asta!
  • 0 (0 voturi)    
    O baba spurcata (Joi, 7 decembrie 2006, 19:06)

    Basescu [anonim]

    Din pacate asemenea jeguri umane impanzesc Romania. In frunte cu fostul presedinte Ion Iliescu, taticul mafiei si toturor belelelor Romaniei. Si pentru ca s-au facut comparatii cu Ceausescu, sa nu uitam ca in momentul revolutiei eram in fata multor tari din fostul lagar comunist! Datoria externa era zero! Dar cei care au facut lovitura de stat au stiut sa fure cat au putut. Cine sunt astia?! Pai tot securistii gen Stanoiu , Nastase ,Iliescu, etc etc. Cele mai mari jeguri umane. Cei mai mari nenorociti din cati pot exista. Cand te gandesti ca aceasta comunista proasta a fost ministru de justitie, iti vine sa-ti iei valiza si sa emigrezi. Du-te si trageti un glonte in cap nesimtit-o!! Mai are si tupeu sa zica ca i s-a inventat dosarul. Ia uite cine s-a vorbeste?!? Fugi ma in Africa si sa nu te mai intorci!
  • 0 (0 voturi)    
    e mai ieftin sa cumperi un judecator decat sa platesti un avocat (Joi, 7 decembrie 2006, 20:24)

    Frankie Zappa [anonim]

    iata,CNSAS a etichetat-o definitiv pe Stanoiu ca turnatoare la secu...A fost numita stiindu-se ca-i santajabila si probabil ca pesedeii de frunte au cam acelasi profil.Sper ca se va aplica legea care pedepseste paelamentarii care au facut declaratii mincinoase.
  • 0 (0 voturi)    
    Rodica Stanoiu (Joi, 7 decembrie 2006, 20:41)

    George Calalb [anonim]

    O servitoare.Nu-i mai dati atentie
  • 0 (0 voturi)    
    votare? (Joi, 7 decembrie 2006, 22:19)

    nn [anonim]

    Cum adica 7 voturi pentru si 2 abtineri? Mi se pare aberant sa votezi pentru asa ceva. E, sau nu e? Acum sa spunem ca a fost 7/9 vinovata? Ma rog, borsul lor, dar poate data viitoare voteaza si daca 2+2=5, ca am auzit ca asa ar fi pentru valori mari ale lui 2.
  • 0 (0 voturi)    
    fff interesant (Vineri, 8 decembrie 2006, 2:44)

    sorin [anonim]

    sunt plecat din tara, dar citesc zilnic stirile ....., ma tot intreb de foarte mult timp si nu gasesc raspuns : DE CE OARE II E DAT POPORULUI ROMAN SA TREACA PRIN TOATE ACESTEA ? (nu stiu cum sa le numesc), de ce nu poate fi si la noi corectitudine si ordine ca la altii ?...., e atat de bine sa fii respectat, e atat de frumos sa traiesti in civilizatie si multe altele. pacat de ce tot ce se intamla, nu stiu ce sa mai zic.
  • 0 (0 voturi)    
    dezamagita (Duminică, 10 decembrie 2006, 9:54)

    natasa din braila [anonim]

    se mai poate defini ,nu cred faptele sunt deja consumate
    ce se mai poate face , nimic .
    unu care fura o gaina il aresteaza imedeat
    dar in rest sau cuibarit tot felu de escroci ,in parlament si in toata conducerea romaniei ,.
    Cei CARE suntem badjocoriti suntem noi cei care iam votat liber intradevar dar am cazut in capcanelelor de escroci si mincinosi .