Aproape 300 de PRM-isti, adusi cu autocarele la Parlament

de L. Pirvu     HotNews.ro
Luni, 18 decembrie 2006, 0:00

Foto: HotNews.ro

Aglomeratie mare la intrarea in Parlament, in jurul orei 15.45, dupa ce aproximativ 300 de persoane din diferite judete au coborat din mai multe autocare. O parte dintre persoanele care au asistat la prezentarea Raportului Tismaneanu au recunoscut ca au fost chemate de catre reprezentantii PRM, dar nu stiau care este motivul pentru care se afla in Bucuresti.

Inghesuiti in balcoanele rezervate publicului, cei peste 300 de oameni au sustinut discursul presedintelui PRM, Corneliu Vadim Tudor, cu strigate si huiduieli indreptate impotriva presedintelui Traian Basescu.

In ultimele zile, Corneliu Vadim Tudor, a amenintat cu boicotarea prezentarii facute de seful statului.

Desi surse din Parlament au declarat ca simpatizantii PRM au fost adusi de deputatul Ilie Merce, acesta a dezmintit categoric implicarea sa intr-o astfel de initiativa. "E o absurditate. Nu am nici o legatura cu venirea acestor oameni. Oricine poate asista la sedintele Parlamentului", a declarat deputatul PRM pentru HotNews.ro.


















31 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    socola (Luni, 18 decembrie 2006, 17:30)

    mihai1 [anonim]

    cat trebuie sa mai suportam un dement,un golan ordinar in PARLAMENTUL ROMANIEI,unul care ne face sa ne simtim umiliti,cum am fost ani la rand in fata lumii,ca dupa celebrele mineriade ilesciene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    jenant (Luni, 18 decembrie 2006, 18:20)

    florinm [anonim]

    multumim domnului ILIESCU.... fara el nu s-ar fi putut sa avem asemenea exemplare in parlament si pe sticla...

    multumesc domnului VADIM ca m-ati facut sa suport o rusine uriasa....odata v-am votat, pe la 18 ani....

    dar oricine poate gresi o data....ce ati facut astazi este NEPERMIS SCANDALOS SI DEGRADANT
  • 0 (0 voturi)    
    Alianta PSD-PRM-PNL-PC (Luni, 18 decembrie 2006, 18:25)

    cristian [anonim]

    Alianta PSD-PRM-PNL-PC
    Aceasta este adevarata alianta care controleaza parlamentul Romaniei. PRM-istii nu si-ar fi permis aceste lucruri fara sprijinul subteran al fortelor politice mai sus mentionate.
  • 0 (0 voturi)    
    si altii au vadimii lor!!! (Luni, 18 decembrie 2006, 18:45)

    AA [anonim]

    Ptr socola: atat timp cat va fi votat!!! Din pacate este un reprezentant al unei parti din populatie si ca atare trebuie suportat si chiar luat in seama...
    Pentru calmarea spiritelor: si alte tari, cu o democratie veche au vadimii lor!
  • 0 (0 voturi)    
    Vadimistii (Luni, 18 decembrie 2006, 19:55)

    Toma Arnautu [anonim]

    Asa-i ! Fara complicitatea Monstruasei Coalitii-prm-pdsr-pc- si a varfului de lance-azi- Vacaroiu, azi am fi avut o sarbatoare ! S-a vazut din noou, ca turnatorii de ieri, se tem de deconspirare si pedeapsa ! Sa nu se teama ! Ei sunt pedepsiti prin aderarea lor la selectul club al delatorilor ingramaditi sub fusta socolanului vc !Din fericire, nici un detergent nu-i va spala de jegul abject ce s-a depus in maruntaiele lor haine !
  • 0 (0 voturi)    
    vadimistii (Luni, 18 decembrie 2006, 20:00)

    Toma [anonim]

    Si Geoana ! laturi de vadim pai, daca e fecior de general de securitate !Cum sa fie de acord ?HUOOOOOOO ! Ce ati zice sa vina 1000 de oameni sa huiduie la conferinta prm sau pdsr ? V-ar mai fi pe plac ??
  • 0 (0 voturi)    
    Aplaudaci (Marţi, 19 decembrie 2006, 6:30)

    Vaporul esuat(nema flota roman [anonim]

    Da, aplaudacii aia care se autoconsidera "elita" romana ce cautau - erau cumva parlamentari!!!.Comentati ambele variante ,nu numai aceea care va convine sau va este impusa de catre patronii din presa.
  • 0 (0 voturi)    
    tristete (Marţi, 19 decembrie 2006, 12:30)

    cristina [anonim]

    Nu pot sa spun cata tristete si dezamagire am simtit in aceasta zi in care acesti domni care se vor reprezentantii nostrii s-au comportat ca ultimii oameni, lipsiti de cel mai elementar bun simt. M-a durut mult sufletul cand am vazut ca au fost folositi si tinerii (Andrei Iucinu spre exemplu) care habar nu au de ce trebuie sa se comporte asa. Cu atat mai mult ca el aspira la un loc in Parlament. Asta a fost prima sa lectie de comportament in Parlament ? Transmit domnului Vadim Tudor toata indignarea mea pentru comportamentul sau si subliniez: NU MA REPREZINTA ! Rusinea, tristetea, jena ma incearca, sper ca romanii sa mai poata repara ceva...
  • 0 (0 voturi)