Primera Division

Barcelona nu-si revine dupa infrangerea din Japonia

de S.N.     HotNews.ro
Vineri, 22 decembrie 2006, 0:00

FC Barcelona a remizat pe teren propriu cu Atletico Madrid, scor 1-1, la primul joc din campionatul intern dupa vizita din Japonia, unde a pierdut Campionatul Mondial al Cluburilor, in fata brazilienilor de la Internacional Porto Alegre.

Barcelona a deschis scorul cu cinci minute inainte de pauza, dupa o lovitura libera executata perfect de specialistul Ronaldinho, dar n-a reusit sa-si mareasca avantajul, apararea madrilena fiind asezata perfect de strategul Javier Aguirre.

Mai mult, in minutul 60, Atletico a reusit egalarea. Sergio Aguero a evitat capcana la off-side pregatita de apararea catalana si a trimis balonul peste portarul Victor Valdes.

Un egal care ii mentine pe madrileni pe locul 4 al clasamentului inaintea Craciunului, in timp ce catalanii se afla pe locul doi, la trei puncte de liderul FC Sevilla, dar cu un joc mai putin disputat.