PD ii cere lui Tariceanu sa nu arunce guvernarea in criza

de L.P.     HotNews.ro
Vineri, 19 ianuarie 2007, 0:00


Presedintele PD, Emil Boc, acuza demiterea lui Sebastian Bodu, pe care o considera nejustificata. Liderul democratilor ii cere lui Tariceanu sa nu arunce guvernare intr-o criza politica, si sa analizeze activitatea secretarilor de stat dupa performanta, nu dupa criterii politice. Aceasta este reactia oficiala a PD la demiterea lui Bodu de catre Tariceanu.

Emil Boc avertizeaza, printr-un comunicat de presa remis redactiei HotNews.ro, ca decizia de inlocuire din functie a sefului ANAF incalca protocolul Aliantei DA. Confom acestuia, o asemenea masura poate fi aplicata numai dupa decizia CNC.

"Acest gest nu denota altceva decat ca premierul si PNL considera protocolul Aliantei D.A. un simplu petic de hartie", sustine Boc.

Democratii considera ca decizia de vineri "argumenteaza duplicitatea premierului si a PNL, care declarativ doresc colaborarea cu PD si continuarea proiectului Aliantei D.A., in fapt distrugand chiar fundamentul acestei constructii."

PD va analiza demiterea lui Sebastian Bodu in sedinta Biroului Permanent National de luni, 22 ianuarie.

Surse din interiorul partidului au declarat pentru Hotnews.ro ca "gestul premierului Tariceanu a readus in discutie varianta iesirii de la guvernare".

"Avand in vedere ca liberalii continua razboiul si avem informatii ca vor mai urma si alte demiteri la nivelul Guvernului din randul democratilor, se discuta si varianta iesirii din Guvern", a relatat sursa Hotnews.ro.



















50 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Devine infricosator!! (Vineri, 19 ianuarie 2007, 18:06)

    Gogu [anonim]

    Tariceanu incepe sa dezvolete tendinte dictatoriale din ce in ce mai accentuate. Dupa ce a curatat tot PNL de toti cei care indrazneau sa il critice, acum incepe sa curete si guvernul. Sigur, Bodu nu e sfant, dar sa il dai afara pt. opiniile lui, suna a dictator. Si mai era unii desteptii (si aici pe forum si prin alte parti) care incercau sa le bage in cap oamenilor ca Basescu e cel care vrea sa devina dictator. Si sincer imi e din ce in ce mai frica sa mai traiesc in Romania atata timp cat Tariceanu e prim-ministru, sau se afla in politica. Daca ar avea sustinerea oamenilor, cum se lauda si el si sustinatorii lui, atunci ar organiza alegeri anticipate, sa demonstreze ca e vointa poporului ceea ce face el. Dar si el si sustinatorii lui stiu ca oamenilor le este greata de el, si PNL probabil nici nu va ajunge in Parlament dupa ultimele evenimente. Ca doar e vot democratic, nu congresul PNL, unde poate sa faca el smecherii. Congresul l-a convocat ca sa fie el reconfirmat in functie si sa demonstreze ca e presedinte legitim, de ce nu convoaca si alegeri anticipate sa ne demonstreze ca este primul-ministru legitim? Poate din cauza ca nu este? Si a ajuns pe acel scaun datorita unei conjucturii nefericite pt. toti romanii?
  • 0 (0 voturi)    
    Dar ies o data (Vineri, 19 ianuarie 2007, 18:07)

    Vasile [anonim]

    ca ati devenit niste carpe cu care Tariceanu sterge pe jos.
  • 0 (0 voturi)    
    Razbunare (Vineri, 19 ianuarie 2007, 19:14)

    HubuBubu [anonim]

    Este doar o razbunare copilareasca dar realizata in maniera mafiota, disperata. Dupa ei potopul. Nu-i mai intereseaza nimic. Si-au dat arama pe fata. Probabil ca vor mai urma si alte "acte" de hotarire politica.
    Pina acum, fara cazurile in care a intervenit direct Basescu, acest guvern n-a dovedit niciodata hotarire si fermitate. Este ciudat cum servilismul politic se poate transforma in ceea ce niciodata n-a fost.
  • 0 (0 voturi)    
    Tariceanu e baiat destept (Vineri, 19 ianuarie 2007, 19:17)

    Anonim [anonim]

    Tariceanu s-a prins care e jocul murdar al lui Basescu -- va improsc cu rahat, ca la urmatoarele alegeri sa am si electoratul vostru. PD-ul nu isi poate permite sa iasa de la guvernare, pentru ca ar pierde fraiele puterii, nu inca.
    Deci cacealmaua lui Basescu a fost data pe fata -- nu au intentia sa iasa la guvernare.
    De acum PD-ul va juca si cum canta dresorul Tariceanu.
  • 0 (0 voturi)    
    Nu e razbunare, e razboi ptr ca sunt sustinuti de PSD (Vineri, 19 ianuarie 2007, 19:23)

    Jamie [anonim]

    de asta isi permit sa faca ceea ce fac: avem deja guvernul PSD-PNL pe care il dorea Patriciu in 2004
  • 0 (0 voturi)    
    PD rusinea tarii e (Vineri, 19 ianuarie 2007, 19:24)

    Lengher Tudor Mihai [anonim]

    Bodu si-a permis cam multe obraznicii si nu era cazul sa le reia tocmai acum, dupa scandalul provocat de Basescu. Interesant este ce va face Tariceanu daca se va mai confrunta cu iesirile vestalei virgine Macovei, sau cu murmuratul unora ca Berceanu. Va avea curajul sa-i dea si pe ei afara? Pana acum a fost un bleg pentru ca nu a reactionat la provocarile unor granguri din PD, care ies la rampa cand le ordona presedintele jucator. Prost jucator, avand in vedere ca s-a batut singur, scotand biletelul ala ambiguu si incasand lovitura cu scrisoarea trimisa lui Seres. Tragic e ca toti actorii din telenovela asta jegoasa sunt platiti de noi, contribuabilii. Sa traim bine? Buna gluma.
  • 0 (0 voturi)    
    politicieni handicapati ! (Vineri, 19 ianuarie 2007, 19:24)

    marius george [anonim]

    hotii astia au bagat Romania in UE doar cu gandul la fondurile europene pe care le vor deturna ei prin diverse metode.dar se pare ca isi vor lua plasa,ca s-ar putea ca Romania sa nu intruneasca conditiile necesare pt. a primii fonduri si doar va contribui cu 1 miliard E,cotizatia pe 2007.destepti se cred talharii astia si fraieri ii cred pe europeni."de aia sunt europenii in urma noastra cu 30 de ani".
  • 0 (0 voturi)    
    Tariceanu-i pune in sfarsit pe democrati cu Bodu pe labe (Vineri, 19 ianuarie 2007, 19:37)

    Acciduzzu [anonim]

    N-am nici cea mai mica indoiala de motivatia demiterii lui Bodu. Platitul politelor este veche de cand politica.

    De cativa ani m-am tot intrebat de ce incaseaza premierul scaltoace dupa scaltoace de la democratii lui Basescu fara a riposta. Iata insa ca a inceput si Tariceanu sa arate ca un prim-ministru.

    Cererea lui Boc catre Tariceanu (sa nu arunce guvernarea in criza) este de o ipocrizie cat China. Pai cine a scos biletul, cine a pus sef PSD-ist la SRI, cine a rupt PNL-ul?

    Pana la urma este bine. Daca exista scandal intre palate baietzii se vor controla unii pe altii si poate in felul asta o sa fure mai cu masura (ceea ce au facut, o fac si o vor face orice guvern de aici incolo). C-asha-i in tenis!
  • 0 (0 voturi)    
    Cancerul e generalizat (Vineri, 19 ianuarie 2007, 19:40)

    Scientician [anonim]

    Da, e inspaimantator, e razbunare, dar asta nu inseamna ca PNL si tariceanu reprezinta doar o tumoare care poate fi extirpata. Aici e vorba de un cancer generalizat. Base, PD, PSD, FSN, PRM, PC (si toate acronimele stupide si ridicole care exista) sunt toate si toti materializari ale unui cancer generalizat. Aici nu e vorba de principii, de respectare legii, de strategii economice ci doar de o lupta disperata pt. putere (desi motivatiile sunt putin diferite unii aspira mai mult la universalitate si imortalitate in timp ce altii aspira mai mult la bani).

    Si toti pumnii pe care mardeiasii astia semi-analfabeti si-i trag aterizeaza in capul poporului care nici acum nu se trezeste si inca mai are simpatii si mai crede in explicatiile puerile, ridicole si partiale pe care mardeiasii i le ofera.

    Dar va veni probabil in cele din urma si o vreme a bilantului, numai ca din pacate din multe puncte de veder va fi prea tarziu.
  • 0 (0 voturi)    
    Jamie (Vineri, 19 ianuarie 2007, 19:41)

    Anonim [anonim]

    "5. Nu e razbunare, e razboi ptr ca sunt sustinuti de PSD" -- serios, si Basescu cand a propus seful la SRI, de cine a fost sustinut?
    HA?
  • 0 (0 voturi)    
    de nastase am scapat, am dat de tatal lui... (Vineri, 19 ianuarie 2007, 20:07)

    RazvanM [anonim]

    De tariceanu asta cum scapam?
  • 0 (0 voturi)    
    E prea de tot (Vineri, 19 ianuarie 2007, 20:28)

    Nick [anonim]

    Tariceanu e devenit obraznic peste masura, PD ar trebui sa reactioneze mai ferm, nu schelaie ca un catel.
    PNL si sustinatorii lui sunt niste cr*tini, vad alb in negru si invers. Biletul lui Tariceanu e o tentativa clara de influentare a justitiei, in timp ce Basescu cerea Seres sa actioneze in interesul Guvernului, nu a anumita firma. In orice caz nu e nici o dovada ca Basescu a incercat sa influenteze justitie.
    Tariceanu e ca o mironosita, cica a primit mesaje de amenintare anonim pe SMS, o domnisoara si-ar face probleme nu ditamai prim ministru.
  • 0 (0 voturi)    
    Boala liberala incurabila a libertatii de ne-exprimare a ajuns la metastaza (Vineri, 19 ianuarie 2007, 20:30)

    OARE CINE [anonim]

    Nu discut competenta profesionala a lui Bodu pentru ca insasi „motivatia” excluderii sale din aparatul guvernamental se refera numai la inexistenta dreptului acestuia de a-si exprima o opinie.

    Cu alte cuvinte, cine crede ca o masura poate duce la amplificarea evaziunii fiscale este obligat sa minta ca masura este perfecta. Trebuie sa-si schimbe toate opiniile si convingerile dupa prostia impusa de altul.

    Bineinteles, este posibil ca cel care se exprima sa fie el insusi in eroare, dar asta este expunerea asumata de acesta, realitatea si viitorul pot confirma sau infirma valabilitatea punctului sau de vedere, competenta profesionala, meritul de a ocupa o functie etc.

    Sa se interzica sa exprimarea altor puncte de vedere contrare celor adoptate, inseamna ca atunci CAND MASURA ESTE GRESITA sa fiii obligat sa devii complicele prostilor, al incompetentilor sau al profitorilor care au alte interese decat cele generale. ORI ESTI DE-AL NOSTRU SI TACI, ORI ZBORI

    Unde este discutia prealabila cu membrii Aliantei trambitata de liberali in alte ocazii ? Au experimentatla ei libertatea din care a ramas doar ... expresia, acum nu se mai pot abtine. Isi extind boala nestapanita.

    Daca PD tolereaza astfel de provocari inseamna ca sunt slabi, ca dovedesc teama si nu au solutii pe masura. Trebuie ca cesti liberali sa lase Guvernul ...”Aliantei” fara niciun PD-ist care isi exprima alt punct de vedere decat de liberal „responsabili si maturi politic” , sau sa-i excluda oricum pe toti PD-isii ca sa se vada mai usor cat s-a ingrosat gluma?

    Poate PD-istii au de gand sa repete cererea de a nu fi aruncata guvernarea in criza, la fiecare excludere in parte.

    Liberalii au ajuns complet dezorientati si lipsiti de scrupule. Reactioneaza ca niste incoltiti Au impresia ca daca TOATA MAFIA ROMANEASCA da semne mobilizare NATIONALA -inclusiv PARLAMENTARA- ar fi suficiernt, incat sa convinga orice fel de majoritate, vazuta doar de ei, oarba. Ma indoiesc ca e asa de simplu.
  • 0 (0 voturi)    
    ptr 10 PNL isi permite toate magariile datorita sustinerii lui Ilici (Vineri, 19 ianuarie 2007, 20:33)

    Jamie [anonim]

    Iliescu si PSD sustin PNL-ul - ce vrei mai mult decat atat ?

    de asta isi permit sa faca ce vor in tara asta pentru ca stiu ca Ilici le-a promis sustinere in parlament

    acum se vede ca sefia SRI n-are nici o treaba cu poltica, daca sefia SRI ar fi fost poltica PSD-ul ar fi sustinut PD.
    Seful SRI e desemnat de NATO si UE, n-are nici o treaba cu politica interna.
    PNL si-a afirmat deja sprijinul pentru Rusia (Patriciu @ co, retragrerea), Vosganian a fost aruncat de UE, asa ca iata-ti motivele desemnarii sefului la SRI dintre oamenii care nu fac poltica.

    In schimb, astazi PNL e sustinut de cei mai mari securisti ai tarii :PRM-PSD-PC-UDMR.
  • 0 (0 voturi)    
    sa le fie rusine (Vineri, 19 ianuarie 2007, 20:50)

    Cristi [anonim]

    Tariceanu asta prea se crede el buricu pamantului (asa se credea si nastase, dar uite ca vorba aceea: "adriane, nici nu sti, cat de mic ai sa devii" s-a adeverit), la fel se va intalmpla si cu tariceanu care a devenit un dictator care nu-l intereseaza nimic decat propriile interese. Din cauza unor astfel de personaje mi-e din ce in ce mai rusine sa afirm ca sunt roman. SA LE FIE RUSINE ... tuturor, incepand cu Tapiceanu asta, care e cel mai de cacat premier din cati am avut, si din cati am fi putut avea.
  • 0 (0 voturi)    
    Traiasca Presedintele Romaniei Traian Basescu! (Vineri, 19 ianuarie 2007, 21:25)

    ganditorul [anonim]

    Dupa umila-mi parere mafiotii s-au unit si acum au un TUPEU FANTASTIC. Ei si-au dat mana pentru a-l contracara pe Presedinte, spunandu-si: "ACUM ORI NICIODATA!"
    Le e tare teama de Presedintele tarii.
    Le este tare teama de normalitate si de raspunsul la intrebarea: "Cum si in ce mod v-ati construit imperiile?"
    Nu mai spun de viitoarele planuri mafiote pentru a pune labele pe banii europeni.
    De ce credeti ca nu are Guvernul un plan Post-Aderare? Caci are in schimb pentru interesele proprii. Pentru tara nu au avut timp.
    Altfel, ce ar avea in comun toate haitele astea unite acum: voiculescu cu toti felixii lui cot la cot cu patricienii (in frunte cu o marioneta, o aratare mincinoasa, un papagal de motocileanu), SOVul cu securistii lui si multi altii din gasca vesnic hamesita a psd-ului nemuritor.
    PD-ul "condus" de Presedinte, dar si PLD-ul lui Stolo sunt impreuna singura speranta a NOASTRA, A CELOR MULTI SI PROSTI. Eu nu cred ca ei sunt neprihaniti, ca nu au oligarhii lor, dar cel putin acestia nu afecteaza grav interesele noastre, ba dimpotriva: Basescu a spus sa construiasca firmele romanesti. Si ce e rau in asta? Oricum tot la ele ajunge executia, doar ca multi bani pleaca la americani, greci, italieni, etc. Si atunci de unde salarii europene la bietii romani?

    Pe cand, haita pnlisto-psdisto-pc-ista VINDE ENERGIA DE TREI ORI MAI SCUMPA FARA SA FACA NIMIC ALTCEVA DECAT SA NE AMARASCA NOUA VIATA CRESCAND PRETURILE IN LANT.
    IAR EI SE UMPLU DE BANI - SI DE ASTA DATA LEGAL!!!!

    APEL: OAMENI BUNI TREZITI-VA MACAR ACUM IN AL 12-LEA CEAS SI SPRIJINITI PE CEI CE DORESC BINELE ROMANIEI.
    ACUM CAND SUNTEM AJUTATI DE PRESEDINTE SA NE ALATURAM LUI!

    AR TREBUI SA IESIM IN STRADA SA-I ARATAM SUSTINEREA SI SA CEREM ALEGERI ANTICIPATE, INCLUSIV DEMISIA LUI tariceanu!

    HAI GATA SCULAREA, PARDON DESTEPTAREA - NTZ<
    CE IMN MAI AVEM SI NOI??DE ... NA ASTA E!
  • 0 (0 voturi)    
    doamneeee (Vineri, 19 ianuarie 2007, 21:26)

    suca [anonim]

    "Pai cine a scos biletul?"
    pai cine a trimis biletul ca sa aiba basescu sa scoata?
    ziarele cand descopera o ilegalitate si o dau in ziar de se iese scandal sunt si ele devina ca vor sa caute scandal?
    sau politisti cand fac un flagrant sunt devina ca se amesteca?
    voi chiar asa ganditi? jenant, pe bune.
    dar de fapt nu cred ca voi ganditi. cred ca luati de bune ce se debiteaza pe la voiculescu tv. nu luati informatia si o rumegati. de ce sa mai ganditi daca are cine sa gandeasca in locul vostru?

    nu vedeti unde se vrea sa se ajunga? pnl si psd la guvernare si vacaroiu interimar pana la anticipate.
    cu voiculescu si ale lui televiziuni care v-au luat mintile eventual pe la economie sa-si preia postul lui seres inapoi.
    asta o sa fie noua democratie.
    va place?

    botu era un incompetent. toti stim asta. dar tariceanu a reusit sa-l faca martir. asa de pregatit este tariceanu in ale politicii.
    defapt daca el contraataca cu voiculescu nu ma mira nimic.
  • 0 (0 voturi)    
    cat mai multi... (Vineri, 19 ianuarie 2007, 21:26)

    Marcel [anonim]

    O sa scapam si de gunoiul asta (oricum, nu-i ajunge nici la degetul mic lui Nastase).
    Am observat ca unii spun ca aest site este pro-Basescu. Eu sper ca e doar dovada ca din ce in ce mai multi oameni isi dau seama ca PNL-ul e doar o adunatura de excroci.
    Oricum, din ce in ce mai multi oameni sunt de partea lui Basescu. Eu circul prin toata tara si asta am observat.
  • 0 (0 voturi)    
    Geniul Bodu (Vineri, 19 ianuarie 2007, 21:28)

    Isidor [anonim]

    Nu as fi crezut ca "o haimana, un poponar" (am citat din tovarasul de sprit al presedintelui Basescu) sa ajunga sa fie aparata de oameni onorabili. Daca Primul Ministru isi permite sa demita un capabil sarim ca tara noastra e in pragul falimentului, vai de biata noastra tarisoara. Hai sa fim seriosi! "nu e poponar, e gagicar, ha ha" citat din acelasi tovaras de sprit al aceluiasi presedinte .
  • 0 (0 voturi)    
    Isidore (Vineri, 19 ianuarie 2007, 22:00)

    Nick [anonim]

    Faptul ca Bodu a avut curajul sa se lege de Becali e o dovada a curajul sau, nu sunt in masura sa apreciez competetele lui dar il apreciez pt curajul lui.
    Bodu s-a mai legat si de cluburi de fotbal- alta mafie, a deranjat multa lume.
    Becali nu mai este prietenul lui Basescu de mult, l-a injurat si pe Basescu, si pe Very Important Papagal-Tariceanu.
  • 0 (0 voturi)    
    Pana nu e prea tarziu ! (Vineri, 19 ianuarie 2007, 22:01)

    Ileana [anonim]

    Bine le spune "Ganditorul" !
    Da, oameni buni, trebuie sa facem ceva ! Si cat mai repede !
    Daca Patriciu, SOV, Voiculescu etc. vor iesi invingatori, in Romania va fi ca in Coreea de Nord sau ca pe vremea lui Stalin ! Vor face ce vor cu noi si cu copiii nostri !
    A venit vremea sa ne strangem randurile. La servici, acasa, pe forumuri trebuie sa vorbim cu oamenii de langa noi, trebuie sa actionam ! Trebuie sa ne strangem in jurul Presedintelui !Pentru ca, da, devine infricosator !
  • 0 (0 voturi)    
    iar s-a umplut forumul de pedisti (Vineri, 19 ianuarie 2007, 22:05)

    wassa [anonim]

    domne sunt catvea fapte aici..daca pd era un partid onorabil...era atat de scandalizat incat iesea de la guvernare..insa oligarhia autostrazilor nu-i lasa

    bodu nu shtia sa caluculeze tva-ul d-apai sa fie seful anaf..un incompetent

    pana acum SINGURUL CARE A FACUT PACT CU PSD A FOST BASESCU....care l-a numit pe maior la SRI. restul sunt vorbe

    Sunt foarte curios ce vor pati oligarhii PD cand pleaca cerberul care-i apara de la ministerul justitiei

    PD nu exista decat prin basescu...shtie cineva mai mult de 3 deputati PD?
  • 0 (0 voturi)    
    Mai rasuflati! (Vineri, 19 ianuarie 2007, 22:27)

    negur [anonim]

    Bai ce s-au radicalizat comentariile, "oamenii"...
    Campionatul de fotbal e in vacanta, cumva?
  • 0 (0 voturi)    
    Sa traiti bine... (Vineri, 19 ianuarie 2007, 23:03)

    radu ionescu [anonim]

    Ce ar mai fi de comentat?! PNL si PD isi bat joc de o tara intreaga si trist dar adevarat, poporul roman e fara reactie... fiindca a ajuns sa se complaca in cacealmaua lor meschina. Mi-e ciuda pe mine ca am pus botul si i-am votat sperand ca vom trai intr-adevar bine! Catamai tzeapa...
  • 0 (0 voturi)    
    pt wassa (Sâmbătă, 20 ianuarie 2007, 0:08)

    suca [anonim]

    nu basescu a facut pact psd-ul. basescu a facut un act democratic. oricum voi l-ati critica si daca punea unul din alianta ca vrea sa adune toata puterea.
    motive sa dati in el oricum veti scoate tot timpul. nu ma mira.
    basescu nu a finantat psd-ul in campanie. acum psd-ul isi plateste datoria initiind procedura de suspendare a presedintelui... si doar cerand prim-ministrului sa-si dea demisia :)))
    am mai spus-o. cred ca asta a fost jocul lui patriciu la care tariceanu a cazut ca prostu. patriciu era mai protejat pe vremea psd-ului si-i convine sa se duca de rapa alianta.
    sa ne aducem aminte ca intre cele doua tururi de scrutin la prezidentiale pnl-ul negocia deja cu psd-ul formarea guvernul. dar ghinion, basescu le-a dat planurile peste cap.
    patriciu a vrut sa-i asmuta unu impotriva celulalt pentru ca are spatele asigurat la psd si voiculescu. restul de udmr si prm sunt pe post de marionete ieftine care nu se pun. aia oricum se mananca intre ei deci nu pot face alianta.
    si tariceanu a cazut ca fraierul. sau poate asta vrea si el. asta daca ne amintim cand aripa tanara a pnl-ului prin anii 90 s-au rupt de pnl si au format pnl-at (patriciu si tariceanu) care l-au sustinut pe iliescu in acea perioada. nu este exclus. acum tariceanu chiar forteaza ruperea. o sa vedem, cred, in fiecare zi atacuri la pd si presedinte pana unul cedeaza.
    daca pd-ul iese de la guvernare, s-a rupt filmul. asta nu prea inteleg multi. daca ramane pnl-ul singur psd-ul a spus ca o sa-l sprijine. pnl-ul isi pune niste oameni in minister care or sa faca ce dicteaza patriciu si psd-ul.
    eventual si o suspendare a lui basescu ar aduce psd-ul inapoi la putere si asta FARA ALEGERI ANTICIPATE.

    asta e daca am ajuns sa-l credem pe voiculescu, pe patriciu, pe seres, pe orban sau pe tariceanu. ne meritam soarta.
  • 0 (0 voturi)    
    credibilitatea si increderea (Sâmbătă, 20 ianuarie 2007, 0:54)

    wassa [anonim]

    ma suca ma...tu nu vorbesti decat de presupuneri...zvonuri..aluzii.

    Tu ai votat alianta pentru un sef psd la servicii?...pai ce-am rezolvat...nemik mai bine nu ne prezentam.
    De ce crezi tu ca baietii astia de la pd stau la guvernarea asta "imorala"???
    iti spun io...ca sa mai aiba o bucatzica de ciolan si mai e un argument deloc de neglijat..pentru ca in secunda 2 de cand au ieshit sunt kemati la parchet pentru relatii privilegiate cu regii asfaltului...adika cu alte cuvinte stau o data ca le e bine la ciolan si a doua oara ca le e FRICA sa iasa.

    Mai e o problema..in momentul de fata nu exista nici un partid care sa aiba incredere in PD, nici in parlament si nici in afara lui. SI asta nu pentru ca PD e calaretul pe cal alb ca s-a dovedit in ultimele zile ca nu e asa...si ca virginisimul presedinte e o panarama de centura cu operatie de reconstructie de himen( asta parca am mai scris-o pe undeva azi :) ci pentru ca nu si-au respectat partenerii...NICIODATA

    Si cu asflatul au relatii vechi...PD a controlat ministerul transporturilor vreo 8 ani in ultimii 16...si shtim cu totii ce aventura e sa mergi pe soselele din Romania, numai buc-pitesti s-a refacut de vreo 156879 de ori.

    si repet...PD-ul nu traieste pe vreo initiativa proprie...ca pana acuma au fost sublime da au lipsit cu desavarsire...traieste prin imaginea de partid a lui base....din punctul asta de vedere nu se deosebeste de PRM sau PNG...adika partid cu locomotiva.

    Iti spun io ca dincolo de fatada asta probase sunt si in pd oameni care s-au cam saturat de marinar, ca ..vorba aia...bussinesul nu merge cand te fileaza toti pe toate partile bussinesul merge cand e liniste si pace...cum zicea deputata aia semianonima..."acum suntem noi la guvernare asa ca ciocu mic"
  • 0 (0 voturi)    
    pt wassa (Sâmbătă, 20 ianuarie 2007, 1:44)

    suca [anonim]

    ce zvonuri am spus? ce aluzii?
    ca a sponsorizat patriciu psd-ul e un zvon sau e un fapt recunoscut de el?
    ca iliescu a spus ca or sa sprijine un guvern minoritar al pnl-ul e un zvon sau eu fapt spus la o emisiune televizata?
    faptul ca patriciu a vrut alianta cu psd-ul si nu vroia in UE e un zvon sau un fapt recunoscut de el?
    sau faptul cand patriciu&tariceanu au plecat din pnl si au format pnl-at si s-au aliat cu iliescu este un zvon?
    cine vorbeste de zvonuri??

    ti-am prezentat scenariul daca pleaca pd-ul de la guvernare. dar cred ca asta vrei.
    si nu ma lua cu cate partide au incredre in pd ca asta a fost si replica unui pnl-is aseara la tv.
    cum se face ca basescu are cea mai mare popularitate in populatie si-n parlament nu are simpatizanti?
    sau cum se face ca basescu are popularitatea cea mai mare si parlamentul pe cea mai mica?

    "PD-ul nu traieste pe vreo initiativa proprie"
    documenteaza-te si apoi vino sa discutam. programul de guvernare pe care s-au castigat alegerile in 2004 si reducerea impozitului este facut de pd. pnl-ul n-a facut decat sa-l puna in aplicare.
    ministrii cei mai performanti in fata UE nu a mea sau altuia au fost ministrii pd.

    deci daca vrei vb la nesfarsit de FAPTE tu arunci numai zvonuri si presupuneri!
  • 0 (0 voturi)    
    bai.... (Sâmbătă, 20 ianuarie 2007, 3:45)

    gigi [anonim]

    bai....mah leshi? ca-mi vine chesh pe presh.... asa e chestia asta....lasati povestile....noapte buna
  • 0 (0 voturi)    
    pt suca (Sâmbătă, 20 ianuarie 2007, 3:50)

    gigi [anonim]

    bai suca...nu te mai sucarii...ei fi tu membru PD dar lasa... candva o sa o iei si tu la namoloasa si nu o sa mai fi asa de ferm.... vad-ca nu sti ce inseamna sa fi membru de partid.... noapte buna !!!
  • 0 (0 voturi)    
    pentru gigi de la pct. 29 (Sâmbătă, 20 ianuarie 2007, 9:21)

    radu [anonim]

    Din cate vad eu aici suca e singurul care gandeste logic si dupa fapte nu vorbe... Intotdeauna daca vrei sa te inteleaga lumea trebuie sa vii cu dovezi asupra afirmatiilor tale... nu cu declaratii gen Voiculescu fara acoperire...
  • 0 (0 voturi)    
    pt gigi (Sâmbătă, 20 ianuarie 2007, 11:07)

    suca [anonim]

    gigi lasa butelia si apropourile sexuale si treci de raspunde logic daca poti.
    si nu, nu sunt membru niciunui partid. nici eu, nici alt membru de familie.
  • 0 (0 voturi)    
    CE PROPAGANDA DE PARTID (Sâmbătă, 20 ianuarie 2007, 11:30)

    Anti-Securist, Anti-Comunist [anonim]

    Uitati ce-a scris Ileana! Basescu si securistii vor sa aduca iar comunismul in tara!! Re-activeaza masina de partid!

    Ileana a scris:
    Bine le spune "Ganditorul" !
    Da, oameni buni, trebuie sa facem ceva ! Si cat mai repede !
    Daca Patriciu, SOV, Voiculescu etc. vor iesi invingatori, in Romania va fi ca in Coreea de Nord sau ca pe vremea lui Stalin ! Vor face ce vor cu noi si cu copiii nostri !
    A venit vremea sa ne strangem randurile. La servici, acasa, pe forumuri trebuie sa vorbim cu oamenii de langa noi, trebuie sa actionam ! Trebuie sa ne strangem in jurul Presedintelui !Pentru ca, da, devine infricosator !
  • 0 (0 voturi)    
    pentru "Anti-Securist, Anti-Comunist " (Sâmbătă, 20 ianuarie 2007, 14:52)

    Marcel [anonim]

    Pai, daca esti de partea lui Voiculescu,Patriciu, SOV etc., cum poti fi si Anti-Securist si Anti-Comunist ?!