Real Madrid pierde pentru prima data in istorie pe stadionul El Madrigal, in fata lui Villarreal. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Marcos Garcia in minutul 67. Noii veniti Gago si Higuain au avut o prestatie slaba si doar evolutiile bune ale lui Casillas si Helguera au limitat proportiile scorului.

Real Madrid a avut o repriza secunda groaznica, singurele doua ocazii venind de la fundasul dreapta Sergio Ramos. Fara Ronaldo, aflat in Italia unde negociaza cu AC Milan, Cassano, jucator pus pe lista de transferuri, si Raul, inca accidentat, Fabio Capello are probleme in ofensiva, unde a ramas doar Van Nistelrooy. Olandezul nu a reusit niciun sut spre poarta lui Villarreal.

FC Sevilla pare in revenire de forma dupa victoria de la Levante cu 4-2, in timp ce Barcelona castiga pe teren propriu si isi pastreaza prima pozitie.

Levante - FC Sevilla 2-4

Dehu '68, Reggi '73 respectiv Kanoute '35, Kerzhakov '55, Tommasi autogol-'66, Alfaro '76

Saviola '35, Ronaldinho penalty-'78, Giuly '86 respectiv Nene '67

Gabriel Tamas a fost integralist la Celta si a primit un cartonas galben in minutul 76

Betis Sevilla - CF Valencia 2-1