Cinci minute a avut nevoie atacantul roman pentru a marca in partida dintre Nantes si Lille din optimile de finala ale Cupei Frantei. Intrat in minutul 115, cand tabela de marcaj era imaculata, Keseru a punctat in ultimul minut de joc al prelungirilor.

Surpriza zilei a fost adusa de Montceau, echipa din liga a patra care a eliminat dupa lovituri de departajare pe Bordeaux. Clasata pe locul 7 in Ligue 1, Bordeaux a condus de doua ori in jocul de la Montceau, dar a fost egalata de fiecare data. Prima oara in ultimul minut de joc, apoi in prima repriza de prelungiri. Formatia din campionatul regional al Frantei s-a impus dupa penaltiuri cu 5-4.

Lyon isi continua seria nefasta, parasind competitia in favoarea lui Olympique Marseille. Liderul din Ligue 1, Lyon a condus pana spre final dupa reusita lui Cris din minutul 17, dar OM a intors soarta partidei in doar patru minute. Pagis egaleaza in minutul 87 iar Niang aduce calificarea in primul minut de prelungire.