Deputatul Emilian Cutean - tricou imprimat cu ''322''

de L. Pirvu     HotNews.ro
Miercuri, 30 mai 2007, 0:00

Foto: DGP / HotNews.ro

Deputatul PSD Emilian Cutean a fost una dintre petele de culoare ale sedintei de miercuri a Parlamentului. El a aparut imbracat intr-un tricou alb, avand imprimat pe piept numarul “322” - adica exact numarul parlamentarilor care au votat pentru suspendarea lui Traian Basescu.

Pe spatele tricoului sau, Cutean si-a imprimat cuvintele “Gaozar” si Tiganca imputita” -expresiile folosite de Basescu la adresa a doi ziaristi. Cutean a fost singurul parlamentar care a purtat un astfel de tricou cu ocazia discursului lui Basescu.















166 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    (lol) (Miercuri, 30 mai 2007, 16:23)

    Alois [anonim]

    ... Bravo ! Un gest perfect ! Cata sinceritate ...

    Sa ne traiesti GAOZARE !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Cutean (Miercuri, 30 mai 2007, 16:24)

    Diavlul [anonim]

    http://www.hotnews.ro/articol_41827-Deputatul-Emilian-Cutean-urmarit-p enal.htm
    Acest domn a fost urmarit penal. Ce s-a intamplat cu dosarul lui?
  • 0 (0 voturi)    
    prostul, daca nu e si fudul, nu e prost destul (Miercuri, 30 mai 2007, 16:25)

    moga [anonim]

    unii n-au inteles nimic din lectia predata de popor acum 11 zile! nu-i nimic, data viitoare le vom da o lectie si mai usturatoare
  • 0 (0 voturi)    
    Sigur, (Miercuri, 30 mai 2007, 16:31)

    Doc [anonim]

    daca era imbracat direct in clovn atunci era o pata de culoare mai potrivita pentru genul de politician care il reprezinta.
  • 0 (0 voturi)    
    Speranta (Miercuri, 30 mai 2007, 16:32)

    BecSin [anonim]

    Sper ca cei care l-au votat sa intre in parlament sa ia notite si sa aiba grija pe cine vor alege la urmatoarele alegeri parlamentare.

    Ce judet reprezinta?
  • 0 (0 voturi)    
    Dobitoc. (Miercuri, 30 mai 2007, 16:42)

    andreea [anonim]

    Comportament de maidanist, nu de parlamentar...
  • 0 (0 voturi)    
    Emilian Cutean (Miercuri, 30 mai 2007, 16:44)

    John Doe [anonim]

    Am inteles ca e "gaozar" dupa gaura pe care a facut-o in interes propriu, (detalii aici: htp://www.realitatearomaneasca.ro/content.php?c=articole&id_categorie= 6&articol_id=6310&article=pesedistul+emilian+cutean+a+fost+trimis+in+j udecata) dar are intentioneaza sa-si faca si schimbare de sex ca sa devina "tiganca imputita"?
    Parerea mea e ca d-nul respectiv a simtit lipsa circului facut in parlament de PRM si a decis sa incerce macar sa-l suplineasca.
  • 0 (0 voturi)    
    copilarosi, imaturi (Miercuri, 30 mai 2007, 16:44)

    x1 [anonim]

    O groaza de parlamentari se poarta ca o gasca de copilandri de pina la 12-13 ani.
    Asta este o problema grava, pentru ca in parlament lipsesc respectul pentru ei insisi, pentru institutii, pentru popor.
    Ei sint acolo in parlament din pura intimplare sau pe baza de pile crunte.

    Multi parlamentari nu se vor maturiza niciodata, chiar daca au30, 40, 45, 50 , 60 sau peste 70 de ani... etc....
  • 0 (0 voturi)    
    o alta inscriptie (Miercuri, 30 mai 2007, 16:44)

    ampersand [anonim]

    O alta inscriptie pentru domnul deputat ar fi putut fi un citat din Adrian Nastase 2003, "Numarati-ne ouale", sau "Guvizi", dupa un senator PSD in 2005, sau "Mai, animalule!" sau "Va lasam sa fierbeti in suc propriu" dupa Ion Iliescu in 1990.
  • 0 (0 voturi)    
    PUPINCURIST (Miercuri, 30 mai 2007, 16:47)

    Politicianu' [anonim]

    Nu ma mira gestul unui nesimtit pierdut pe holurile parlamentului. E si el un catelus care se da bine cu stapanul, poate-poate il trece pe liste si la viitoarele alegeri. A inceput promitator cei drept. Eu ii prevad o cariera de succes in pupat parti dorsale. Are talent omu', ce aveti cu el. :))))))))
  • 0 (0 voturi)    
    Nesimtire (Miercuri, 30 mai 2007, 16:49)

    Mihai [anonim]

    Astfel de manifestari maimutzo-infantilice ar trebuie sanctionate. Mi se pare inadmisibil ca un demnitar sa faca circ in ”cea mai reprezentativa” institutie a statului. Daca are ceva de protestat se poate face intr-un mod civilizat. Daca parlamentarii romani sunt cei mai destepti si frumosi (Cristian Diaconescu) sa mai si dea dovada. Dar Romania e o tara mult prea departe de normalitate. Luati fratilor exemplul ministrului japonez al agriculturii si lasati-ne... ca oricum noi va lasam si plecam in alte tari.
  • 0 (0 voturi)    
    Impresionant "curajul" deputatului ... (Miercuri, 30 mai 2007, 16:54)

    Xerxes [anonim]

    ... ar fi interesant de vazut ce s-ar intampla cu stimabilul deputat daca ar iesi in strada imbracat cu tricoul respectiv :) ... Alo,112 ? Ca-n Parlament, intre ai lui, ii vine usor sa se "manifeste" ... Dar intre oamenii obisnuiti de pe strada , ar mai avea curajul ? ... Tare sunt curios...
  • 0 (0 voturi)    
    pentru nr. 5 (Miercuri, 30 mai 2007, 16:55)

    John Doe [anonim]

    reprezinta judetul Alba

    http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.mp?idm=54&cam=2&leg=2004
  • 0 (0 voturi)    
    Nesimtire (Miercuri, 30 mai 2007, 16:56)

    Mihai [anonim]

    Astfel de manifestari maimutzo-infantilice ar trebuie sanctionate. Mi se pare inadmisibil ca un demnitar sa faca circ in ”cea mai reprezentativa” institutie a statului. Daca are ceva de protestat se poate face intr-un mod civilizat. Daca parlamentarii romani sunt cei mai destepti si frumosi (Cristian Diaconescu) sa mai si dea dovada. Dar Romania e o tara mult prea departe de normalitate. Luati fratilor exemplul ministrului japonez al agriculturii si lasati-ne... ca oricum noi va lasam si plecam in alte tari.
  • 0 (0 voturi)    
    Deputatul PSD (Miercuri, 30 mai 2007, 17:08)

    Catalin [anonim]

    Pai cum sa nu poarte acest tricou daca rezultatele referendum-ului nu au avut nici un efect asupra singurului sau neuron. Asta a fost singura lui sansa de a face ceva in PARLAMENTUL ROMANIEI.
    Mai vedem cine este acest neuron dupa votul uninominal...
  • 0 (0 voturi)    
    draga Moga, (Miercuri, 30 mai 2007, 17:09)

    elena [anonim]

    prin "le vom da o lectie..." la cine te referi? avand in vedere slaba participare la referendum, este exagerat sa consideram ca cei care au votat ( atat pro, cat si contra presedintelui), reprezinta vointa poporului.
    Sunt dezamagita de majoritatea reprezentantilor clasei politice, dar, niciodata nu ma voi identifica cu un presedinte care foloseste conceptele de pasarica, gaozar etc, in discursul sau.
  • 0 (0 voturi)    
    322.... (Miercuri, 30 mai 2007, 17:11)

    barykelo [anonim]

    Este evident ca cele 322 de lichele nu au inteles nimic.. Sau se fac numai ca nu au inteles !!!Ascultand discursul presedintelui , e pentru prima oara cand,parca, am putut sa aud pe cineva cum...paleste la fata !!:) Ma gandesc desigur la lichele.. Astia sunt mai rau ca raia.. Greu se vor putea modifica lucrurile,greu vom scapa de astia....Suntem la limita dictaturii parlamentare !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Ce ar fi fost...?! (Miercuri, 30 mai 2007, 17:37)

    gabriel anastasescu [anonim]

    daca Basescu venea cu un tricou imprimat cu 75% contra 25%, urmat de "V-am zdrobit viermilor"
  • 0 (0 voturi)    
    si-a uitat skateboardu si conversii acasa (Miercuri, 30 mai 2007, 17:46)

    mihnea [anonim]

    lasati mah, ca vrea sa arate ca si astia din PSD pot fi "cool"

    hehe, macar a iesit in evidenta .... prin ceva
  • 0 (0 voturi)    
    Curajos si cinstit baiatul... (Miercuri, 30 mai 2007, 18:13)

    anonim [anonim]

    Deputatul PSD Emilian Cutean, fost secretar de stat la Secretariatul de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din decembrie 1989, a fost trimis in judecata de catre procurorii anticoruptie in legatura cu plata a trei miliarde de lei in contul asociatiei revolutionare al carei presedinte era. Cutean este acuzat de efectuare de operatiuni financiare incompatibile cu functia sa, utilizand informatii obtinute in virtutea acestei functii, precum si pentru savarsirea infractiunii de abuz in serviciu contra intereselor publice.
    In acelasi dosar a fost trimisa in judecata Mihaela Daniela Sbarcea, sef al Directiei buget-finante, programe si resurse umane din cadrul SSPR, pentru complicitate la cele doua infractiuni comise de Cutean. Potrivit rechizitoriului, dupa ce a fost eliberat din functia de secretar de stat, la 20 decembrie 2004, Cutean a dispus plata a 2,995 miliarde de lei vechi in contul Asociatiei "Club 22", al carei presedinte era.
    Plata s-a facut in conditiile in care nu exista un angajament legal care sa justifice efectuarea platilor si utilizarea fondurilor ori vreun program structurat adoptat de Guvern la propunerea SSPR si care sa apartina revolutionarilor. Din aceasta suma, Cutean, fiind singurul care avea drept de semnatura in numele asociatiei, a achitat 945.778.886 de lei noi cu titlul de chirie restanta pentru imobilul detinut de asociatie in care locuia si el, iar diferenta a folosit-o pentru constituirea unui depozit bancar.
  • 0 (0 voturi)    
    pentru #2 (Miercuri, 30 mai 2007, 18:14)

    Anonim [anonim]

    "Acest domn a fost urmarit penal. Ce s-a intamplat cu dosarul lui?"
    Pai, cel mai bine ar fi sa-l intrebi pe Basescu, el stie ce si cum e cu dosarele de la Curtea Constitutioala, dosare de la securitate (doar de propriul dosar habar n-are saracutul).
  • 0 (0 voturi)    
    Rusinica... (Miercuri, 30 mai 2007, 18:15)

    Bernhard Emy [anonim]

    Ti-e si scarba cand ii vezi ca iau in deradere vointa majoritara poporului. Si-atunci te-ntrebi firesc: pe cand dizolvarea parlamentului (voit scris fara majuscula)? Pe cand alegeri anticipate? Dar se mai naste o intrebare: cu cine sa-i schimbam? Ca-s toti la fel de corupti / ``afaceristi curati`` / pupincuristi in interese de ciolan / nepotisti ca modalitate de a ocupa functii in stat(ul degeaba). Cu infinita scarba privesc inspre clasa politica (lipsa) din Romania. Traiasca Coruptia in Tzara Parlamentului plin de gretosi!
  • 0 (0 voturi)    
    un derbedeu platit din banii nostri (Miercuri, 30 mai 2007, 18:23)

    florin [anonim]

    Acest derbedeu sa nu uite ca e platit din banii nostri sa ne reprezinte si sa ne organizeze societatea si nu sa mistocareasca viata politica
  • 0 (0 voturi)    
    Un tipic PSD-ist (Miercuri, 30 mai 2007, 18:45)

    Magda [anonim]

    Nu putea fi parlamentar decat fie de la PRM, PC sau PSD. L-a ales PSD-ul ca sa ne aminteasca inca odata ce fel de resurse umane are PSD-ul. Evident ca Geoana trebuie sa fie mandru de el! Asemenea derbedei sunt mai multi dacat par si mai toti au fost adusi de PSD. Asa cum romanii au platit 20 milioane euro tot asa platesc sute de mii pe an pentru a tine in parlament asemenea derbedei.
  • 0 (0 voturi)    
    inca mai este liber,,,? (Miercuri, 30 mai 2007, 18:50)

    george [anonim]

    eu credeam ca a fost arestat,pt .ce sa muncit atita la dosarul lui,cine-i permite sa mai intre in parlamentul romaniei cind locul lui e la jilava,cred ca acolo ii sta bine cu bluza aia.
  • 0 (0 voturi)    
    mi-e unul mi-ar fi fost rusine (Miercuri, 30 mai 2007, 19:00)

    vasy [anonim]

    sa fiu astfel in centru atentie, dar ce mai conteaza
  • 0 (0 voturi)    
    mama frate... (Miercuri, 30 mai 2007, 19:12)

    gigi [anonim]

    ... cati pd-isti(pld-isti) pe aici ! :P
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru gigi1 (Miercuri, 30 mai 2007, 19:30)

    gigi2 [anonim]

    Senzatia mea este ca devine forumul lor, desi mai bine si-ar face forum.pd.ro. :P
    Indiferent cine si ce face, discursurile sunt aceleasi.
    Una este sa fi pro-Basescu, cu totul altceva este sa aprobi limbajul de mahala.
  • 0 (0 voturi)    
    Cuteanu (Miercuri, 30 mai 2007, 20:44)

    Petrovici [anonim]

    Din alte iesiri la TV se pare ca acest animal Cuteanu este revolutionar din categoria securistilor sau turnatorilor care au avut sarcina de a iesi la revolutia din 89. Printre cei de la baricade probabil ca 50 % au fost turnatori care aveau sarcina sa urmareasca cine se afla acolo, sa-i fotografieze si apoi sa-i aranjeze cine trebuia. Revolutia a reusit insa si toti turnatorii s-au facut revolutionari, parlamentari si mafioti. Cunosc multi din astia.
  • 0 (0 voturi)    
    bascalie (Miercuri, 30 mai 2007, 20:53)

    TG [anonim]

    M-am saturat de eterna bascalie ''spirituala'' Te apuca groaza ca nu mai ai vreo speranta de normalitate
  • 0 (0 voturi)    
    322 (Joi, 31 mai 2007, 11:02)

    un om [anonim]

    Cat va plateste "Base", pentru comentariile "FAVORABILE" si imaginea POZITIOVA.
    Sa ne fie rusine, n-avem minte nici cat un pui de pasare (n-am vrut sa spun GAINA sa nu jignesc biata 'aripata). mai "HODINITI" (lasati-o mai incet - in dialectul tarii de Sus) cu Base, ca NE va iesi PE NAS.
    Pace voua !!!
  • 0 (0 voturi)    
    S-a descris perfect (Joi, 31 mai 2007, 11:44)

    Dan [anonim]

    Prin cele 3 cuvinte de pe spate, s-a descris perfect ...
    A reusit-o mai bine ca oricine altcineva care ar fi incercat sa-l insulte;
    Saracutul de el .... daca numai atat il duce mintea?
    :)))))))))))))))))))))))))
  • 0 (0 voturi)    
    @ 27 , 31 , etc, etc ... (Joi, 31 mai 2007, 13:21)

    Xerxes [anonim]

    ... voi, astia, care va tot legati de cei ce posteaza impotriva mascariciului ala de parlamentar, paranoicii care vedeti numai "pd-isti (pld-isti)" peste tot , nu ati observat in 19 mai 2007 ca electoratul roman e format in proportie de 75% din "pd-isti (pld-isti)" din astia (printre care ma numar si eu ) ? ... Degeaba v-ati strofocat sa intoxicati opinia publica prin toata mass-media, inclusiv internetul , n-ati reusit nimic... Nici nu aveati cum... Faptele sunt consumate, acum nu mai aveti ce schimba ... Dar daca tot aveti chef de vorba, macar veniti si voi cu argumente si comentarii pertinente , nu tot cu vorbe goale..

    ... Sau sa inteleg ca vi se pare normal ca un membru al Parlamentului ( si inca din "ilustrul" PSD , partid care se bate in piept cu profesionalismul membrilor sai ; halal ) sa se comporte ca un nesimiti ? ... Opinia electoratului chiar nu face nici 2 lei (vechi) pentru individul ala, daca dupa referendum, el mai are tupeul sa se mandreasca cu numarul 322 ? ... Altfel nu si-ar permite sa sfideze in asa masura votul romanilor ...
  • 0 (0 voturi)    
    Cutean-brand al Parlamentul?ui (Joi, 31 mai 2007, 15:38)

    Dr Marutza [anonim]

    Un bou ca toti boii,
    Putin la simtire....
    zis-a poetul. Cat de actual e sensul acestor versuri!
    Ce-o fi cautatn un alde asta prin Parlament?? Dar , de fapt nicio mirare, ca pe acolo misuna tot astfel de specimene!
    Ce discordanta flagranta intre luxul din Parlament si marlania fara marginei a parlamentarilor! Mai putin fast si mai mult bun simt nu le-ar strica! Da'numaratoarea inversa a inceput deja, asa ca....afara cu ei!
  • 0 (0 voturi)    
    Daca era Basescu.... (Vineri, 1 iunie 2007, 13:31)

    Cri [anonim]

    Daca era Basescu in tricoul ala... l-ati fi aplaudat !
  • 0 (0 voturi)    
    P.S..... (Vineri, 1 iunie 2007, 13:45)

    Cri [anonim]

    Basescu nu e "bou" ca a scos pe gura cuvintele alea ?
  • 0 (0 voturi)    
    razboiul vostru nu e si al nostru (Vineri, 1 iunie 2007, 14:53)

    maria [anonim]

    razboiul de guerrilla ce-l purtati pe internet impotriva institutiilor statului este numai a-l vostru cei de la SECU modernizati in internet . PNL SI PSD sunt partide serioase care tin echilibrul tarii si nu voi adunaturi de PD-PLD BASINESCU
  • 0 (0 voturi)    
    razboiul de guerilla (Vineri, 1 iunie 2007, 15:01)

    mariaana [anonim]

    i-l poarta pd pld SI basinescu si cu armata de mercenari de pe internet
  • 0 (0 voturi)    
    De ce se uita cei 15 ani sub comanda PSD? (Sâmbătă, 2 iunie 2007, 15:06)

    Sorin [anonim]

    Foarte bine! Bine fa ce hot news ca publica astfel de stiri cu astfel de bolnavi psihici care se perinda prin parlament.
    In felul acesta vad si romanii cine conduce aceasta tara.
    BAsescu are dreptate cand spunea de cei 322, o gasca de bolnavi care a imbolnavit tara.
    Acest mizerabil de parlamentar nu reprezinta romanii, si plus de asta el singur sa facut de ras.
    In fata noastra acest anormal nu va mai prinde nici un post in nici o institutie.
    Tot dam in Basescu ca a facut si el cateva "gafulete", dar acesti Otomani care ne subjuga libertatea de parlamentari si cu vorbe cat mai crunte spuse in direct pe la tv sau in alte moduri:
    Vadim cu: nebun, curva, impuscaturi, mizerabili, viermi etc
    Voiculescu si gasca lui de la antena3: cand a facut-o in direct pe Macovei "fata mare" si multe alea.
    Geoana: deseu toxic, etc
    Orban: bolnavi si etc.
    Si restul pe care ii stim toti ca: Ilici, Bombonel (oua).
    Vati gasit voi istetii sa-l criticati pe Basescu!
    Iliescu are zeci de morti pe constiinta si nimeni nu il judeca, dar Basescu care pe buna dreptate ia numit asa cum le este eticheta trebuie sa-l judecam!
    Aici se vede ca mizeria romaneasca a ajuns la cote alarmante!
    Sa-l lasam pe BAsescu sa-si faca treaba ca-ci altfel eram mancati de vii de acesti 322.
  • 0 (0 voturi)    
    Saracii... (Joi, 21 iunie 2007, 0:02)

    Eu [anonim]

    Saracii, nu stiu ce vorbesc. Sunt Cutean Emil si va spun tututror celor care ati scris aici,ca sunt foarte bucuros pentru "aprecierile " facute. Este o dovada ca in decembrie 1989 nu am luptat degeaba, deoaqrece ,va puteti manifesta liberi si dupa cum va " duce capul" pe fiecare. Asta inseamna ca Revolutia din Decembri 1989 a reusit.. Din pacate mi-am dat seama ca niciunul nu ati avut curajul sa vorbiti atunci, dar ...niciodata nu e prea tarziu. Bafta!!!
  • 0 (0 voturi)    
    viorel mitea (Luni, 15 octombrie 2007, 13:19)

    Mitea Viorel [anonim]

    Mai da-mi un semn de viata, pentru ca eu nu mai am numarul tau,deoarece mi-am pierdut telefonul.Numarul meu de telefon a ramas acelasi.

    Cu stima Viorel.