Bush a ramas fara ceas in Albania

de D.G.     HotNews.ro
Marţi, 12 iunie 2007, 0:00

Bush, in timpul baii de multime din Albania
Foto: AP

Presedintele american George W. Bush si-a pierdut ceasul in timp ce facea o baie de multime in Albania, informeaza agentia EFE, care citeaza posturile de televiziune locale. Acestea au difuzat imagini cu liderul american, care - in timp ce saluta multimea - a ramas fara ceasul de la mana. Totusi, purtatorii de cuvant de la Casa Alba neaga informatia ca presedintele si-ar fi pierdut ceasul.

In imaginile prezentate puteti vedea cum Bush a inceput sa dea mana cu admiratorii sai, iar la un moment dat este prins de incheietura mainii stangi, in cadrul urmator aparand fara ceas.

UPDATE: Casa Alba a dezmintit categoric faptul ca Bush ar fi ramas fara ceas in timpul vizitei din Albania, dar relatarile pe aceasta tema sunt contradictorii. Pe de o parte, un purtator de cuvant al Ambasadei SUA la Tirana, citat de Reuters, spune ca presedintele nu si-a pierdut ceasul.

Associated Press il citeaza pe purtatorul de cuvant al Casei Albe, Tony Snow, potrivit caruia presedintele si-a scos ceasul si l-a pus in buzunar, dar si pe un bodyguard albanez care l-a vazut pe un coleg american aplecandu-se si luand ceasul de pe jos.

Iar Fox News citeaza postul Top Channel, potrivit caruia o garda de corp a presedintelui ar fi vorbit cu acesta si i-ar fi luat ceasul din mana. Pe diverse forumuri a aparut si zvonul ca lui Bush i-ar fi fost returnat ceasul in momentul plecarii, pe aeroportul din Tirana.

Vezi imaginile in care Bush ramane fara ceas



Bush s-a intalnit duminica, in localitatea albaneza Fushe Kruje, cu un grup de oameni de afaceri albanezi. Intalnirea a avut loc la o cafenea din oras. Locuitorii din zona au format cozi inca de la primele ore ale diminetii pentru a atinge scaunul pe care a stat Bush, iar presedintele american a fost intampinat de o mare de oameni dornici sa-l vada.

Patania lui Bush aminteste de bancul in care Ceausesc, aflat in avion, isi da seama ca survoleaza teritoriul Romaniei dupa ce scoate mana pe hublou si ramane... fara ceas.

















1419 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Super super (Marţi, 12 iunie 2007, 12:23)

    jula [anonim]

    incepe albania sa ne ia fata ( lol)
  • 0 (0 voturi)    
    Nevasta o mai are? (Marţi, 12 iunie 2007, 12:29)

    Alex [anonim]

    L-a pierdut ? Nu se mai numeste furat acum ?
  • 0 (0 voturi)    
    aralbanezi... (Marţi, 12 iunie 2007, 12:41)

    andrei [anonim]

    nenea, pe cat pariu ca stiu la mana cui va aparea ceasul asta? te bagi la un pariu si in ceea ce priveste viitorul proprietar al scaunului cu pricina?
  • 0 (0 voturi)    
    Base... (Marţi, 12 iunie 2007, 12:42)

    Dragos [anonim]

    Oare Base nu poarta ceas cand face baie de multime?
  • 0 (0 voturi)    
    Furat pe fata (Marţi, 12 iunie 2007, 12:43)

    Vlad [anonim]

    Uitati-va intre 3:13 si 3:02, la incheietura stanga.
    Candva in intervalul acesta, Domnul Bush ramane fara ceas.
  • 0 (0 voturi)    
    Na mah (Marţi, 12 iunie 2007, 12:57)

    Jo black [anonim]

    Super tare..
  • 0 (0 voturi)    
    biceeeee (Marţi, 12 iunie 2007, 13:13)

    mihai [anonim]

    va dati seama cate bice isi ia agentul de paza care nu a depistat faza?? loool... he's gonna get medieval on his ass..
  • 0 (0 voturi)    
    Vand ceas ieftin! (Marţi, 12 iunie 2007, 13:30)

    Rudolf [anonim]

    Vand ceas de aur, nou, marca jmechera. Solicit discretie maxima.
  • 0 (0 voturi)    
    Re:Vand ceas ieftin! (Marţi, 12 iunie 2007, 13:49)

    rudolfooo [anonim]

    Cureaua, cum e cureaua??? CUM E CUREAUAAA???... Daca e ca ala din poza, frate, ne vedem in Vitan simbata! Il iau, ce sa mai!... :-D
  • 0 (0 voturi)    
    il baga in buzunar la 3:02 (Marţi, 12 iunie 2007, 14:00)

    IL BAGA IN BUZUNAR LA 3:02 [anonim]

    Nu l-a piedut, il desface rapid si il baga in buzuna intre 3:14 > 3:02
    Nu e prost texanul...
  • 0 (0 voturi)    
    Vantut domnului din Vitan! (Marţi, 12 iunie 2007, 14:04)

    Rudolf [anonim]

    Cum te recunosc? :D
  • 0 (0 voturi)    
    Ceas cu paranghelii? (Marţi, 12 iunie 2007, 14:25)

    Bernhard Emy [anonim]

    Las sa-l mai lase si altii fara cate ceva pe Bushuluica, ca el i-a lasat pe multi fara multe...

    Dar nu va prostiti mai oameni buni, daca e vreun ceas cu gadget-uri gen ``apasa butonul rosu asta pt. linie (rosie) directa cu Moscovuta`` sau ``apasa butonasul in forma de ciupercuta pt. ceva teste la Nuke Bomb`` sau ``apasa butonasul in forma de inimioara pt. ca Monica Lewinski sa-ti apara-n birou`` (insemnand ca fiind ceas transmisibil intre presedintii americani) :)

    Of of mai mai cate problemute ar putea s-apara... :)
  • 0 (0 voturi)    
    prea tare (Marţi, 12 iunie 2007, 14:51)

    lucian [anonim]

    mda, ne-au cam luat la faza asta ce-i drept, nici nu se compara cu curcubeul nostru :P
  • 0 (0 voturi)    
    pt autorul articolului (Marţi, 12 iunie 2007, 15:18)

    gigi [anonim]

    ce ne place sa ne autoblamam ,ca noi romanii furam,ca numai noi e rai,ce penibil................cultivarea mioritica a autodistrugerii...................de pedofilii occidentali aciuiatzi pe aici nu scoate nimeni un cuvant.................cum face un roman ceva........................wow....................ce nenorocire................patetic
  • 0 (0 voturi)    
    ne-au luat si albanezii (Marţi, 12 iunie 2007, 15:26)

    lucien [anonim]

    sa vina bush si in bucuresti sa-si ia coloratii nostri revansa...
  • 0 (0 voturi)    
    :) (Marţi, 12 iunie 2007, 15:33)

    ramanul [anonim]

    il desface rapid si il baga in buzunar un albanez nu texanul. :))
  • 0 (0 voturi)    
    Retaliation (Marţi, 12 iunie 2007, 16:12)

    Un optimist [anonim]

    In maxim 24 de ore sa va asteptati la lovituri aeriene contra unor tinte din Albania. Se pare ca Secret Service are radio locator pe ceas si vor trimtie o racheta de croaziera pe urmele lui.
    Eu zic sa nu va aventurati sa il cumparati, daca v-il ofera un tigan la trecerea de pietoni..
  • 0 (0 voturi)    
    Re: pt autorul articolului (Marţi, 12 iunie 2007, 16:16)

    Kitzkar [anonim]

    gigi, realitatea o stim, iar daca nu putem rade de ea am intra in depresie cu totii. Eu, sincer, sunt mandru ca romanii pot face haz de necaz asa usor.

    Si, apropo, punctele de suspensie sunt doar 3: "..."
  • 0 (0 voturi)    
    intrebare (Marţi, 12 iunie 2007, 16:18)

    albanezu' [anonim]

    "Valiza atomica" o mai are? :D
  • 0 (0 voturi)    
    cat? (Marţi, 12 iunie 2007, 16:19)

    alu nelu [anonim]

    oare la cat va ajunge pretul ceasului la taraba?
  • 0 (0 voturi)    
    Nici furat nici pierdut...gasit (din pacate:(!) (Marţi, 12 iunie 2007, 17:22)

    edmond [anonim]

    Este adevarat ca lui Bush i-a cazut din mana ceasul lui, dar se desfacuserea cureaua din atata tragere de oreche,de mana, pupaturi si saliva pregatita pentru ziua venirii (I-a luat pe toti in sectie ceei care au fost prezenti, iar politia albaneza intre timp a fost anuntata din Ambasada Americii ca ceasul i-a fost raturnat) . CEASUL LUI I-A FOST RETURNAT MRS. BUSH DE CATRE UN AGENT DE PAZA DE AI LUI, IN AEROPORTUL "MAICA TEREZA" DIN RINAS (Tirana) INAINTE DE-A PLECA DIN ALBANIA (II CAZUSEREA CHIAR CAND S-A BAGAT IN TURMA ACEEA MARE dar nimeni nu-a observat-o asta, nici tv-urile, nici cineva din turma, nici trupele speciale americane SWAT, nici ceei din helicopter...ci numai unu pe la spate!).
    Dar faza ceea mai tare este un pix pe care Bush i-a daruit-o unei batrane cand aia i-a cerut autograf care se va scoate cu siguranta la un licitatie cu pret mare, iar astfel si scaunele unde s-au asezat bush, mrs. bush si marcy reis ambasadoarea SUA in Tirana cand au facut acel vizita istorica in oraselul Fushe-Kruje (inainte de-a ajunge in Kruja, orasul lui Skanderbeg) la un bar conoscut in zona...si schimbul de dolari american cu bancnota lek albanez, si cumpararea unei paine de porumb....si multe alte pe care astazi ziarele din albania i-au dezvaluit-o...
  • 0 (0 voturi)    
    pt. 21 (Miercuri, 13 iunie 2007, 0:42)

    claudiu [anonim]

    Nu stiu de unde ai scos-o dar nu are nici un pic de adevar. Pana una alta Bush a ramas fara ceas iar o baba albaneza cu autograf. Evident ca oficialitatile americane vor dezminti un furt de ceas banal pentru a proteja o tara (poate unica) cu opinie populara favorabila lui Bush.
  • 0 (0 voturi)    
    comunitate romana din albania (Miercuri, 13 iunie 2007, 10:22)

    Dant Teodorescu [anonim]

    poate putini dintre cititori stiu ca in albania este o importanta comunitate de romani; ei sunt numiti de albanezi "ciobani" in rest no comment.
  • 0 (0 voturi)    
    pentru 21 (Miercuri, 13 iunie 2007, 10:22)

    alex [anonim]

    tare treaba cu "tragerea de oreche", "saliva pregatita" si "numai
    unu pe la spate". ma intreb cam cita saliva ati pregatit pentru
    vizita asta.
    de fapt o traducere proasta facuta pe internet.
    hai pa.

    how to love your neighbour, from behind
  • 0 (0 voturi)    
    Draga 21... (Miercuri, 13 iunie 2007, 12:41)

    edmond [anonim]

    Ai urmarit cumva misiunea lui din elicopterul fortelor SWAT sau ai fost parte al jurnalistilor care au urmarit pe presidentele Bush "pas dupa pas"?
    Eu am urmarit vizita lui Bush, fiindca traiesc in Albania, - cu totusi ca vorbesc cu tine in romana! Imaginiile pe care vedeti i-a fost vandute (cred prin cosienta!) de la televiziunea asta numita Top-Channel (ei au probleme cu guvernul actual condus de catre premierul Sali Berisha...), ci cred ca ei au urmarit si imagiinile cand a fost returnat ceasul lui Bush,dar au vrut sa scoata bani si sa dea o imagine astfel al Albanei. Se stie ca scandaluriile presei iau amploare si mor jurnalisti sa faca chiestia asta tot timpul!
    Baba albaneza pe care vorbesti a luat un autograf de el (poze astfel), si un pix cu inscriptie Casa Alba...si autoritatiile Americii nu au de ce sa dezminta astfel, fiindca aceeasi ceas a fost vazut in mana lui la vizita din Sofia! Si nu ultima albanezii au dreptul de-a fii din partea Americii prin mai multe motive...(Incepand de la Presedintele Wilson...)! Ar trebuie sa zicem ceva despre Romania asadar, ca a fost aleat al Germaniei naziste (si nici nu a luat inapoi pamanturiile Daciei), si in timpul razboiului din Kosovo, - Romania a sustinut partea Serbiei numai ca pierdusera milioane de dolari din "naveta" pe ape...ci nu partea celor care a vrut inapoi pamantul stramosiilor (iar poporul roman uita de aprilie '45 - daca nu gresesc la data asta, - despre atacuriilor peste Arad...Oradea...(cititi pe Tiberius Puiu))?! Sa vorbim despre interese ... avem multe campuri de dezbatere, dar lasa-l pe "ceea dreptul" sa fie castigatorul...
  • 0 (0 voturi)    
    Pt. 23 (Miercuri, 13 iunie 2007, 12:50)

    edmond [anonim]

    Merci ca i-ai amintit treaba asta numarul 23! De fapt in Albania este o comunitate de aromani in jur de 150.000 (mai sunt si asimilati aici...ci multi care nu reconosc ca sunt!) si treaba asta uita romanasi nostrii, - incapand de la Mihai Cel Tare...Ion Caramitru si pana la Gica Hagi!...
    Ciobani au fost denumiti cum in sirbia au fost numiti "tantar"...sau denumirea lor corecta Aromani....
    De fapt Romania noastra este momentan o tara care a inceput sa piarda terren, fiindca de mult multi aromani din Albania i-a intors spatele luandu-se viza greaca si numiti aromani din Grecia, fiindca tara lor de stramosie i-a uitat de tot...si tara greaca incearca sa-i "incuadreaza" prin ceea ce se numeste "ortodox-sie"...
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru 24... (Miercuri, 13 iunie 2007, 12:55)

    edmond [anonim]

    Vorbele puse au fost metafore...asa sunt numite macar! Eu nu am putut a fi pregatit fiindca am fost ocupat cu dictofonu, pix-ul haritiile...si reportaju' draga 24!
    Si nu ultima...Fush?-Kruja (Campia lui Kruja) este un orasel foarte mic, si luandu-se asta in consideratie este ca ci cum "Bush face vizita oficiala in Slobizia" si bea cafeluta in "Pantelimon" - de exemplu...
  • 0 (0 voturi)    
    VEDETI CUM SE GASESTE CEASUL... (Miercuri, 13 iunie 2007, 13:09)

    edmond [anonim]

    IN MOMENTUL IN CARE BUSH SE DUCE IN TURMA PENTRU PRIMA DATA AVEA CEASUL DIN MANA STANGA (pe langa pmn) IAR CAND SE DUCE FURIS IN PARTEA A DREAPTA AL TURMEI VEDEM CU GRABIRE NUMAI UMBRA UNUIA BODYGUARD SI DUPA EL FOARTE RAPID IN IMAGINE, UN POLITIST ALBANEZ CU GRADE PE UMAR CARE SE ASEAZA SI EL, - SI PLECAREA CAPUL LUI BUSH LA UN MOMENT DAT SPRE PAMANT (In spatele lui Bush avem pe mustatiosul bodyguard care tipa ceva si Bush se duce mai incolo impreuna cu Bush, si vedem ca ceasul nu era in mana lui!). Asta e POVESTEA! Vedeti cu atentie imagiinele date de catre postul Top-Channel (cel care nu i-a acordat atentia ei!)
  • 0 (0 voturi)    
    =)) (Miercuri, 13 iunie 2007, 13:13)

    iulian [anonim]

    Albania VS.Romania.mai precis tiganii din Ro.cred k tot romanik noastra le are mai bine...:)):D
  • 0 (0 voturi)    
    Vedeti si aici... (Miercuri, 13 iunie 2007, 13:41)

    edmond [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=PsTqEO6MHCU
  • 0 (0 voturi)    
    NU A FOST FURAT !!!!!!! (Miercuri, 13 iunie 2007, 18:03)

    Miron [anonim]

    http://www.youtube.com/profile?user=videoshqip

    uite linkul in care se arata clar ca Bush baga ceasul in buzunar
  • 0 (0 voturi)    
    lasa ca next tiem nu scapa (Miercuri, 13 iunie 2007, 19:51)

    Gigi [anonim]

    Deci nu i-a fost furat. NIci o grija . Mai merita sa incercam. Next time :D
  • 0 (0 voturi)    
    A fost furat (Miercuri, 13 iunie 2007, 23:00)

    Vlad I [anonim]

    Daca l-ar fi bagat in buzunar , ar fi aparut iar cu el la mana, si totul avea explicatie,dar a aparut cu unul ieftin si de alta marca.
    Voi credeti ca Bush isi schimba ceasul de doua ori pe zi?
  • 0 (0 voturi)    
    No Stole (Vineri, 15 iunie 2007, 14:23)

    Lord [anonim]

    President Bush's watch is NOT stolen in Albania...

    http://www.youtube.com/watch?v=2g3HuKp4x28
  • 0 (0 voturi)    
    Baie de multime? (Miercuri, 20 iunie 2007, 17:33)

    Costel [anonim]

    Am auzit multe ciudatenii la viata mea, dar "baie de multime" le intrece pe toate.