Adevaratul marketing on-line

Fiica Omidei, prima vrajitoare cu blog!

de Liana Anghelescu     HotNews.ro
Marţi, 10 iulie 2007, 0:00


"Lidera incontestabila a vrajitoarelor din romania", cum modest se prezinta pe blog, explica dintru inceputul blogului la ce se pricepe:

"Persoanele carora li se intimpla lucruri inexplicabile cat si cei care care cred ca i-a parasit norocul, persoanele care doresc sa intoarca persoana iubita, cei cu dezbinari familiare, declin in afaceri, persoanele care doresc sa-si cunoasca viitorul, atat persoanele care cred ca au probleme venite din farmece, cat si persoanele cu foarte multe boli fara leac, cum ar fi:
Epilepsia, Alchoolismul, Impotenta, Depresii, Frica si altele, persoanele care doresc amulete purtatoare de noroc si aparatoare de rau sa apeleze cu toata increderea si rezultatele vor fi garantate suta la suta".


Citim aceste randuri si firesc vine intrebarea “Cum?”. Dar nici nu conteaza. Mai jos aflam o mica istorioara din viata mamei Omida si intalnirea ei cu Elena Ceausescu. Povestea s-a sfarsit trist.

“In ultima vizita a Elenei Ceausescu la mama, aceasta i-a spus lucrurile ingrozitoare pe care le vedea, prezicandu-le moartea in conditii dezastroase intr-o luna decembriea aproape de o sarbatoare mare, anuntandu-i ca se si retrage". Mama Omida e legenda si zeci de "fiice adevarate" isi revendica azi harul mostenit de la aceasta.

Platile - prin "uestern iunion"

Rodica Gheorghe - adica vrajitoarea - are, din cate ne-a spus, clienti „numai” din strainatate. Plata pentru clientii de peste hotare se face prin „uestern iunion”.

Daca ii vine un sceptic la usa, care nu crede in vrajitorii, fiica Omidei vine cu dovezile.

„La persoanele care sunt putin mai sceptice le iau data de nastere, numele de botez si atunci eu le deschid cartile de tarot la ora 12.00 noaptea si le spun apoi tot ceea ce eu nu as sti despre ei si le spun ca si cum as fi langa ei si le-as cunoaste viata dintotdeauna”.

E normal, spune ea. Si cel mai sceptic om isi schimba parerea despre magie cand un strain iti spune problemele si secretele. In fiecare luna martie a anului vrajile se reinnoiesc. Si daca sunt reinnoite atunci sunt mai greu de dezlegat.

Impotenta, frigiditatea si epilepsia sunt maladii de care vrajitoarea spune ca le poate vindeca. Specialitate ei ramane dezlgarea vrajilor facute de vrajitoarele "rele".

Pretul unei sedinte „depinde de la caz la caz, nu e nici un caz asemanator cu altul”. Si depinde si de cat de des trebuie facut ritualul.

Ce nu poate face vrajitoarea Rodica

Fiica mamei Omida marturiseste ca vrajitoarele care se lauda ca vindeca boli cum ar fi cancerul sau dependenta de droguri sunt impostoare, dar ca argintul viu se poate scoate din om. Important e sa ai har, sa sti rostul cartilor si sa lucrezi cu Dumnezeu.

Acum lucreaza pe internet. „Oriunde sunt oameni nefericiti si sunt oameni care au vraji facute”, sustine vrajitoarea cu blog. Dar calculatorul nu o ajuta prea mult la vrajile propriu-zise. Astea le face in continuare dupa reteta stramoseasca.

Calculatorul, messengerul si blogul o ajuta insa la comunicarea cu clientii. Sau potentialii clienti.

Despre vrajitoarea Rodica si blogul sau mai relateaza Sorin Tudor

















8402 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    vrajeala (Marţi, 10 iulie 2007, 4:40)

    vrajitoru' ozului [anonim]

    Cate mame si cate fiice a avut Omida asta?
  • 0 (0 voturi)    
    Si nu ati vazut inca tot :) (Marţi, 10 iulie 2007, 5:03)

    Vrajitoarea Rodica Gheorghe [anonim]

    ce ziceti de astea :)

    http://www.vrajitoarea-rodica.ro/vrajitoare/

    Blog pe WordPress :)
  • 0 (0 voturi)    
    mama ei de omida (Marţi, 10 iulie 2007, 6:05)

    gheorghe [anonim]

    Omizile manca fruza si se inmultesc ca raia,astia mancara frunza da plastic,da le spune RON si se inmultira ca paduchii
  • 0 (0 voturi)    
    Ce fac omizile iarna? Bani :) (Marţi, 10 iulie 2007, 9:08)

    Vaduva neagra [anonim]

    Ma omido... la cat ai ros la fraieri te-ai facut cat omida casalot! Ia zi-ne, viloiu si canapeaua aia de piele in ce carti le-ai vazut (Visa sau Mastercard)?

    I-a mai zi-ne, platesti vre-o TVA la serviciile prestate? Sau in rromanes nu exista traducere la TVA? (ca la uestern iunion vad ca aveti?).

    P.S. Vrem sa il vedem si pe tata omida (probabil in stadiu de fluture)! Nu de alta, dar vrem sa ne zambeasca cu dintele de aur de la geamul mertzanului (ML eventual).

    Hai...bahto delodelo si roadeti-i pe fraieri de bani!
  • 0 (0 voturi)    
    ueb sait (Marţi, 10 iulie 2007, 10:09)

    piticu [anonim]

    ete ce zice pagina magnificei (www.vrajitoarea-rodica.ro)

    Aceasta pagina a fost generata in 0.000020 secude. .

    haha
    • 0 (0 voturi)    
      sal (Joi, 23 aprilie 2009, 18:16)

      alina [anonim] i-a raspuns lui piticu

      fira ti ale dracului de mincinoase
  • 0 (0 voturi)    
    reclama (Marţi, 10 iulie 2007, 10:39)

    mozzy [anonim]

    oare ce vraji a mai facut rodica de a luat spatiu de reclama pe hotnews? ptiu, sa nu ma trazneasca prin email...

    sincer prefer sa citesc cum iaurtul danone vindeca toate bolile inclusiv cancer sau hiv, daca tot vine vorba de reclame de prost gust, mascate in reportaje
  • 0 (0 voturi)    
    De cand subiecte d-astea pe hotnews? (Marţi, 10 iulie 2007, 10:48)

    bedeu [anonim]

    Stimati redactori,

    De cand v-a venit ideea unor astfel de subiecte specifice tabloidelor de mana a 3-a de la ringier, mediaPro s.a?
  • 0 (0 voturi)    
    atentie virus (Marţi, 10 iulie 2007, 14:11)

    geo [anonim]

    1.Pagina www.vrajitoarea-rodica.ro este virusata! (nu, nu este o gluma, nu o accesati decat daca aveti un antivirus instalat!)
  • 0 (0 voturi)    
    ignoranta (Marţi, 10 iulie 2007, 14:59)

    mihalela [anonim]

    Sunteti ignoranti. in jurul nostru se intampla unele lucruri pe care noi oamenii nu le putem vedea. Unii chiar au harul de a vedea "dincolo". Magia exista.
  • 0 (0 voturi)    
    Sigura ca da! (Marţi, 10 iulie 2007, 19:20)

    sfanta ignoranta [anonim]

    Exista magie!

    - dosare disparute fara urma,
    - belsug de NUP-uri in dormitor, in cada si sub masa,
    - meleoane ce-ti apar in cont "peste noapte",
    - "teroristi" de neam strain la ceas de seara,
    - biletele de amor care scot argintul viu din petrol
    - et caetera...

    ;-)
  • 0 (0 voturi)    
    @10 (Miercuri, 11 iulie 2007, 10:37)

    gigi [anonim]

    super tare HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAH

    mihaela tu ai harul de a vedea "dincolo"? iti arat eu magia daca vrei hahahah
  • 0 (0 voturi)    
    adunatura de incompetenti (Miercuri, 11 iulie 2007, 13:18)

    netics [anonim]

    Aoleu ce adunatura de diletanti incompetenti, incepand cu Liana Anghelescu care pune intrebarea penibila "Cum?".

    Pai draga Liana, pune-te mamica si studiaza stiintele oculte, citeste si tu mai mamica niste carti, incearca sa afli cateva despre Mircea Eliade, Mihai Eminescu, Scarlat Demetrescu, Michel de Nostradamus si apoi vino si scrie articole de toata jena aici.

    Jurnalisti studiosi ce sunteti, va iubesc cat sunteti de dumb.
  • 0 (0 voturi)    
    RECLAMA GRATUITA (Joi, 12 iulie 2007, 11:06)

    a v [anonim]

    Nu inteleg de ce faceti atatea reclama gratuita pentru ei! (sau poate vau platit bine?)
  • 0 (0 voturi)    
    prostimea...si avangardismul la loc de cinste (Marţi, 17 iulie 2007, 22:22)

    melissa [anonim]

    toata prostimea scrie articole...glume de prost gust...misto si katerinca la marele greu , vrajitoarele astea sunt doar o super abureala .....nu stiu ce rezultate dau de ii determina pe fraieri sa mearga si a 2 a oara la ele :)) lasati-o balta ,ca e de cacao fratzilor!
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru cei ce nu cred (Joi, 27 decembrie 2007, 15:52)

    Vrajitoarea Irina [anonim]

    Puteti incerca www.vrajitoarea-irina.ro un alt motiv pentru cei sceptici...si asa ca off topic...nu vrajitoarea despre care vorbiti e prima cu blog..ea e doar un pic mediatizata..incercati blog spot vrajitoarea-irina.blogspot.ro . respect
    • 0 (0 voturi)    
      despre asa zisa vrajitoare irina (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 11:31)

      alexia303 [anonim] i-a raspuns lui Vrajitoarea Irina

      Treziti va fratilor!
    • 0 (0 voturi)    
      pacaleala de la irina (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 11:39)

      alexia303 [anonim] i-a raspuns lui Vrajitoarea Irina

      Treziti va!Eu am fost una din persoanele care a apelat de curiozitate la vrajitoarea Irina.CREDETI MA e o pacaleala pura,am fost si disperata dar si curioasa si am pus niste bani in joc,nu are nixxci darul divinatiei,nimic,cere mereu bani,ca asa cere descantecul zice,si nicxi un rezultat.Sant patita ,are o reclama frumoasa pe net,dar am intaln la viata mea persoane cu un anume dar care ptr sume infime chiar puteau sa prevada ceva din viitor.Dna asta nu are nici o treaba,te ia cu faze gen ca ai facatura si ea te rezolva.Ptr sceptici daca doriti imi dau nr de telefon si va lamuresc,credti ma.conttactati ma pe mess alexandra_ionescu303
  • 0 (0 voturi)    
    buna (Vineri, 3 octombrie 2008, 19:48)

    versata [anonim]

    vreau sa vb si eu cu tn
  • 0 (0 voturi)    
    magia (Marţi, 23 decembrie 2008, 13:26)

    cry$$$tinutz@@@@@ [anonim]

    magia si vrajitoria fac parte dintr-un grup familiar ,mie imi place sa citesc articole si informatii despre magie.As vrea sa ma fac vrajitoare dar nu are cine sa ma conduca pe acest drum .
  • 0 (0 voturi)    
    as dori sa luam legatura.imi puteti lasa un nr de (Luni, 29 decembrie 2008, 13:26)

    antica maria alina [anonim]

    as dori sa iau legatura cu dumneavoastra
  • 0 (0 voturi)    
    Buna Ziua (Marţi, 25 august 2009, 13:29)

    ionut [anonim]

    Cum as putea sa i-au legatura cu mama Omida?
    Astept raspuns.