Dupa castigarea campionatului si a Cupei Romaniei, formatia pregatita de Gheorghe Tadici si-a trecut in cont si Supercupa, in fata principalei rivale, Rulmentul Brasov, echipa care a incheiat competitia interna pe locul 2 si a jucat finala Cupei. Brasovencele au condus la pauza cu 14-13, dar Oltchim a intors scorul in repriza secunda si si-a adjudecat trofeul.

Cele doua echipe si-au impartit perioadele de dominare, Rulmentul a condus in debutul meciului (6-3), Oltchim a intors scorul (12-9), si din nou brasovencele au preluat controlul partidei, avand un gol avantaj la pauza.

La reluare, Rulmentul s-a desprins la trei goluri (20-17), dar Oltchim a revenit, a preluat conducerea (24-21) si nu a mai scapat apoi victoria.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Maier-Farcau - 9 goluri, Meirosu si Galca cate patru pentru Oltchim, Gogarla - 6, Vintila si Bodarlau cate 4 pentru Rulmentul.

Pentru castigarea trofeului, Oltchim a primit un cec de 10.000 de dolari din partea Federatiei Romane de Handbal.

Jocul, disputat la Chiajna, a inceput cu o intarziere de aproape 30 de minute, valcencele refuzand sa evolueze deoarece Rulmentul le-a trecut pe foaia de joc pe Simona Gogarla si pe portarita Spirova, ale caror acte la Federatia Romana de Handbal nu sunt perfectate. Pana la urma, cele doua jucatoare au fost pe teren, patronul Oltchimului convingandu-si handbalistele sa evolueze.