Deputatul Nati Meir vrea sa-si faca partid

de L. Pirvu     HotNews.ro
Luni, 20 august 2007, 0:00


Deputatul independent Nati Meir vrea sa infiinteze un nou partid politic, care s-ar putea numi Partidul Libertatii si Justitiei. Meir, ultima data membru PD, se declara "adeptul ideii de clarificare fara echivoc a politici romanesti", sustinand ca este timpul ca intreaga clasa politica sa lucreze pentru cetateni.

Potrivit unui comunicat de presa trimis redactiei HotNews.ro, Nati Meir anunta ca si-a definitivat agenda politica pe care o va urma in contextul repozitionarii fortelor politice parlamentare din Romania. In opinia lui Meir, un parlamentar independent nu are forta politica necesara, fapt care l-a determinat sa se gandeasca la infiintarea unui nou partid politic.

Fost consilier al lui Corneliu Vadim Tudor, Nati Meir s-a inscris in luna iunie 2007 in PD, dupa ce in prealabil semnase motiunea de cenzura a democratilor. Adeziunea lui Meir nu a fost validata de nici un for al PD. Presedintele partidului, Emil Boc, a devenit reticent cu privire la adeziunea lui Nati Meir dupa ce presa a scris despre dosarele penale pe numele deputatului independent.

Deputatul Nati Meir a demisionat din PD si i-a acuzat pe liderii democrati de dare de mita. Meir a solicitat la vremea respectiva Biroului Permanent al Camerei Deputatilor sa sesize Parchetul pe motiv ca liderii democrati i-au oferit drept mita un loc in Parlament la alegerile viitoare.

















51 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Cat tupeu (Luni, 20 august 2007, 14:04)

    aqualung [anonim]

    Auzi, Partidul Libertatii si Justitiei. Cat tupeu din partea unui xenofob rasist si interlop ordinar.
  • 0 (0 voturi)    
    Serios ??? (Luni, 20 august 2007, 14:18)

    Nero [anonim]

    Nati Meir asta nu avea cumva... cetatenie israeliana ???
  • 0 (0 voturi)    
    sa-si faca partid, (Luni, 20 august 2007, 14:27)

    x1 [anonim]

    pentru ca nu va aduna nici numarul minim de semnaturi necesare pentru infiintarea unui partid. Doar daca nu va falsifica niste semnaturi, ceea ce cred ca nu va incerca.

    Corect:
    i-a acuzat PE liderii democrati ....
  • 0 (0 voturi)    
    medicamente! medicamente! (Luni, 20 august 2007, 14:51)

    game [anonim]

    nenea asta chiar nu are treaba acasa, copii de crescut, caine de plimbat, pisica de mangaiat?! :)
    eu as vrea sa isi faca partid! sa primeasca in alegeri procentul si nota pe care le merita: ZERO!
  • 0 (0 voturi)    
    alt partid (Luni, 20 august 2007, 16:18)

    george [anonim]

    Cumva dl. NATI MEIR vrea un partid similar UDMR sau Partida Rromilor?Putine sanse! Nu mai sunt prea multi de-ai lui.
  • 0 (0 voturi)    
    Un sfat pentru Nati Meir (Luni, 20 august 2007, 17:14)

    Raskela [anonim]

    Eu i-as propune lui Nati Meir urmatoarele:
    1) sa rezolve si termine mai intai problemele pe care le are cu Justitia, mai bine zis Justitia cu el
    2) sa vada apoi DACA va mai ramane in libertate
    3) daca totusi da, sa se mai uite inca o data in actele de identitate si in strafundurile constiintei sale (presupunand ca o are) spre a vedea daca intr-adevar se simte chemat sa reprezinte poporul roman (sau macar o parte a sa)
    4) dupa care (abia!) sa se incumete sa incerce a aduna macar vreo cateva duzini de semnaturi de adeziune.
    Dar oare de ce nu face el in continuare ce stie cel mai bine -gheshefturi- si sa lase naibii politica in pace, chiar tine neaparat sa se bage cu de-a sila in ochii nostri, si-asa satui de politichienii pe care i-am vazut pana acum ?
  • 0 (0 voturi)    
    incredibil (Luni, 20 august 2007, 17:51)

    anna [anonim]

    E incredibil in Israel e implicat in multe procese daca pune piciorul in Israel e arestat si in Romania e deputat .
  • 0 (0 voturi)    
    Sa ne scuteasca ! (Marţi, 21 august 2007, 16:20)

    Markus [anonim]

    Bufonul asta a (re)aparut in tara dupa lovilutie. Mai bine ramanea acolo unde a plecat, toata lumea stie ca la furat a venit, marele patrihotz care isi schimba simpatiile in functie de directia din care bate vantul. Sa se ia de mana cu Woody Alen (celalalt mascarici) si sa ne scuteasca de mutra lui nesimtita.
  • 0 (0 voturi)    
    Naty Meir (Miercuri, 3 octombrie 2007, 12:15)

    getu [anonim]

    Sunt unii care-l fac pe Naty Meir xenofob,.rasist, sovin dar uita aversiunea contra romanilor a celor din conducerea UDMR-ul lui Marko Bela si a Partidei Romilor a lui Nicolae Paun si Madalin Voicu. De ce este mai antiroman Naty decat cei din partidele mai sus amintite care cu fiecare aparitie televizata nu stiu altceva decat sa demonstreze ce ai rai sunt romanii, cum ii haituiesc romanii pe ei si nu le respecta "drepturile" si demnitatea si ce crime odioase fac romanii(incesturi, violuri, devalizari de banci, etc) ei si ce buni si blanzi sunt tziganii/romii din care doar cativa dintre ei se ocupa de mici gainarii(din cauza foamei) iar de unguri spun ca ce civilizati si educati sunt ei, ungurii ? Iar unii se mai fac ca nu stiu ca legea in Romania stipuleaza prezumtia de nevinovatie si tot improasca cu noroi in Naty Meir. Why ? Pai daca justitia israeliana l-ar fi dovedit vinovat nu l-ar fi gasit ea si in gaura de sarpe pentru a-si primi pedeapsa, asa cum l-a gasit si pe Eichmann ? Unii ar trebui sa fie mai corecti si sa nu mai manipuleze lumea. Ce, le este teama ca va avea adeziune la romani Naty Meir ? Sarcozy cum a avut adeziune la Francezi ?
    Adio si n-am cuvinte !
  • 0 (0 voturi)    
    zilele in viata politica ii sunt numarate (Duminică, 7 octombrie 2007, 13:45)

    razbunatorul [anonim]

    romani, nu va faceti probleme,in cursul lunii octombrie o sa afle neamul roman cine a fost si este nati meir.
    putina rabdare!!!!