Criza de la Steaua/ Delirul continua

Becali umbla cu contractele lui Hagi la televiziuni

de     HotNews.ro
Marţi, 21 august 2007, 0:00


Invitat la Robert Turcescu (emisiunea "100%", RTV), finantatorul Stelei Gigi Becali a scos la un moment dat contractele pe care le-a semnat cu Gheorghe Hagi. In momentul in care realizatorul a inceput sa citeasca din hirtii, Becali a retras actele: "Ia nu mai citi, ca ma trezesc ca ma da Hagi in judecata si imi cere un milion!"...

Hagi are doua contracte cu Steaua - unul de 50.000 de euro anual, iar celalat este unul de imagine si se ridica la suma de 350.000 de euro (de asemenea anual).

"Nu ma intereseaza decit sa iau banii! 30 de milioane de euro! Asta este Liga Campionilor! Si nu pot sa risc sa il las pe Hagi sa imi puna in pericol obiectivul!", spune Becali, confirmind o data in plus ca un nucleu de jucatori (cu Mirel Radoi in frunte) nu il sustin pe antrenor.

"Ce-o sa fac daca nu pleaca si daca il pune pe Radoi unde vrea el?... O sa il dau afara", spune finantatorul trupei din Ghencea: "Lasa-ma cu contractele! Eu lucrez dupa evenimente, dupa cum merg evenimentele".

"Sunt un dresor de oameni", "ma framinta neamul asta romanesc", dar "am nevoie de aia 30 de milioane de euro ca sa fiu puternic" - reprezinta citeva dintre propozitiile emise de patronul Stelei care a incheiat evocind viitorul, in cazul in care "s-ar intoarce roata" - "ma intorc la oi, ce, e asta o problema?"

















64 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Jenant (Marţi, 21 august 2007, 23:10)

    Cony [anonim]

    Jenant acest Jiji...Mi-a fost sila ce am vazut aseara la Turcescu. Acest om nu ar mai trebui sa fie invitat la emisiunile de la televiziunile din Romania. Poate in strainatate, ca sa nu-l inteleaga telespectatorii.
  • 0 (0 voturi)    
    Turcescu rules! (Marţi, 21 august 2007, 23:43)

    marius [anonim]

    il felicit pe dl Turcescu pentru modul delicat in care l-a impaturit pe dl Becali pe T-ul cu care a sters apoi pe jos.
    In seara aceasta Becali a pierdut 300.000 de voturi inteligente. Pacat insa ca a castigat si un milion de voturi tampite.
  • 0 (0 voturi)    
    Sa-ti fie... (Marţi, 21 august 2007, 23:45)

    ROBERT ANTURAJ [anonim]

    Sa-ti fie rusine Turcescule. Vrei rating ? Cu emisiuni de trei lei ?
    Cu analfabeti care au un singur "merit" sunt smecheri si fac ceva bani ? Sa-ti fie rusine. Dar si tu esti un tupeist caruia in plac functiile. Du-te ma la 0TV. Am zis ? Daca nu mai spun odata: sa-ti fie rusine.
  • 0 (0 voturi)    
    scopul ... (Marţi, 21 august 2007, 23:46)

    turistul [anonim]

    "Nu ma intereseaza decit sa iau banii!"
  • 0 (0 voturi)    
    jos de pe sticla! (Miercuri, 22 august 2007, 0:01)

    silviu [anonim]

    inchide-ti gura oierului si nu il mai mediatizati atat,pt ca nu are nimic de spus .daca nu ar fi bagat in seama , nu am mai auzi de el si hahaielile sale.
  • 0 (0 voturi)    
    romania e o tara plina de oameni ca el (Miercuri, 22 august 2007, 0:41)

    Catalin [anonim]

    Are ce cauta pentru ca in JEGUL asta de tara sunt milioane de PROSTI care il asculta. Mi-e rusine ca sunt roman!!!
  • 0 (0 voturi)    
    intrebare (Miercuri, 22 august 2007, 1:13)

    nedumerit [anonim]

    Asta il sustine pe Basescu acolo, in Romania? Basescu e ca el? Ca cine se aseamana, se aduna, eu asa tin minte ca se spune pe acasa...
    Treziti-va romani!
  • 0 (0 voturi)    
    Nu stiu cati ar fi ramas (Miercuri, 22 august 2007, 1:33)

    ady irlanda [anonim]

    O sa planga BECALI
  • 0 (0 voturi)    
    regele Hagi (Miercuri, 22 august 2007, 5:42)

    Aron Deleanu [anonim]

    Jiji il va da afara da la Steaua.Este slab ca antrenor.
  • 0 (0 voturi)    
    opinii (Miercuri, 22 august 2007, 7:47)

    barosanu [anonim]

    Nu l-am vazut aseara la Turcescu, si ma felicit.
    Nu-l bag in seama si cand il vad pe ecran schimb canalul si cred ca sunt baiat destept.
    Despre Hagi am un proverb cu amestecul in tarate, si daca el a vrut-o, el s-o pateasca.
    Iar despre Steaua, daca e facuta in jurul lui Radoi, apoi......
  • 0 (0 voturi)    
    aroganta prostului (Miercuri, 22 august 2007, 8:42)

    Dr Marutza [anonim]

    "Un bou ca toti boii, putin la simtire..." Ce altceva e acest becali?? Bunul lui simt, atat cat il are, se ridica pana la coada oii!! Chiar crede ca e Dumnezeu pe pamant! Cum se face ca nu-l pune nimeni la punct asa cum merita? Aroganta prostului e cea mai periculoasa si nu degeaba zice romanul: "prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul!" Ia nu-l mai chemati sa-si arate mutra pe la televizor si sa-si mai debiteze elucubratiile calcand in picioare toate regulile bunei cuvinte, aratati-i ca banul nu poate cumpara chiar totul! Dar, pare-se ca romanii (unii, nu putini!) sunt asa de ahtiati de teancurile de bancnote fluturate de acest oier, ca ar fi in stare sa faca orice doar-doar le pica si lor ceva..! Rusinea nu e doar a lui, ci si a celora care-l asculta si-i dau atentie!!
  • 0 (0 voturi)    
    asta e... (Miercuri, 22 august 2007, 11:37)

    unul [anonim]

    Asta e natia noastra. Intr-o tara in care crimele si violurile umplu programele de stiri la orice ora - pentru ca asta se vinde - , telenovele tampitoare opresc toate activitatile din gospodarii - pentru ca asta se vinde - , oierii cu cel mult 4 clase dar cu bani multi ne arunca gunoiul lor verbal - pentru ca asta e tot ce stiu ei dar se vinde-, emisiunile cu alde Columbeanu in care nu vezi nimic dar se vinde..... ce poti sa le ceri televiziunilor si a celorlalti din massmedia ? Ei dau ce se vinde cel mai bine, ce se cere cel mai mult. Asa ca nu mai dati vina pe ei ci pe cei care cer asta si absorb cu nesat orice imagine si vorba a celor enumerati mai sus. Pentru ca, din pacate, cei mai multi asta vor, iar gloata face legea. Asta e Romania noastra.
  • 0 (0 voturi)    
    Dezintoxicati-ne de Becali! (Miercuri, 22 august 2007, 12:59)

    Goppo [anonim]

    Stimata doamna Turcesco,

    Desi vorbiti foarte afectata si faceti raklame la cestiui kulturale, va ingrasati obeznik ratingul cu becali, fara jena si bun simt fata de telespecatorii ingretosati de aceasta papusha chacky, construct 100% al trustului pro, acum imprumutata mimetic de elita inventata a jurnalismului de stikla de bere din romania. Va urez mult succes si mult sictir cu respect.

    Al dvs,
    Goppo
  • 0 (0 voturi)    
    Becali... (Miercuri, 22 august 2007, 13:29)

    altul [anonim]

    ..daca pana acum Becali era prost, este sigur ca acum sufera deja de schizofrenie paranoida in cel mai avansat stadiu.....sa mearga la Poiana Mare,....nu are ce cauta in lumea civilizata...
  • 0 (0 voturi)    
    rad-oi-le lui becali (Miercuri, 22 august 2007, 13:34)

    SERGIU [anonim]

    din pacate, becali nu mai are limite. din punct de vedere intelectual demonstreaza o tot mai mare prostie si infantilitate.
    Eu cred ca becali in va demite pe Hagi dupa meciul cu Bate Borisov.
    Ruptura este prea mare ca sa poata fi reparata.
    Cat despre acest personaj, Rad-oi, va fi tot mai contestat de suporteri. Sper ca cei din Bucuresti, care merg la meciurile Stelei sa faca acest lucru. Sper sa plece din Ghencea desi nu vad cine l-ar lua!
  • 0 (0 voturi)    
    becali (Miercuri, 22 august 2007, 13:37)

    altul [anonim]

    asta e atat de imbecil incat nu isi da seama ca, cu cat le da mai mult nas la jucatori, cu atat vor juca mai prost, poate chiar vor ajunge sa aleaga ei antrenorul. Daca nu o sa mearga Steaua in grupe va fi in primul rand vina lui Becali si apoi a jucatorilor. Halal moment si-a gasit asta pentru scandal. Dar pentru el nu mai conteaza nimic atunci cand e vorba de bani. Ca doar el a zis-o ! Ce nu le convine la jucatori ? Ca sunt pusi la munca ? Ati vazut vreun meci din liga a doua engleza ? Aia mananca fotbal pe paine da la inceputul meciului pana la sfarsit, nu pana in minutul 65 ca la noi ! Radoi asta nu mai joaca nimic, oricum nu prea a jucat el fotbal pana acum. Mai mult a fost cu picioarele pe sus, parca ar fi la gimnastica la cal cu manere. Vai de capul lor de neam de vedete de 2 lei !
  • 0 (0 voturi)    
    gigi (Miercuri, 22 august 2007, 20:52)

    nae [anonim]

    Chiar nu se gaseste nimeni in tara asta sa-l ia la puricat pe analfabet? Sau sunt(eti) toti manjiti!?!
  • 0 (0 voturi)    
    becaly (Miercuri, 22 august 2007, 21:48)

    lilianabita [anonim]

    desi primul impuls este sa rid de toata mascarada inceputa de SIRBU PRO,care l-a mediatizat si i-a cintat in struna ,acum imi vine sa pling cind vad unde s-a putut ajunge cu acest mascarici care compromite si biserica care era singura necompromisa,ca tot ce a fost au avut grija altii sa compromita.Nu suntem un popor demn si iata rezultatul.Faptul ca se cearta tintirimii intre ei nici ca ma deranjeaza si la urma urmei era de asteptat cind se intilnesc doua capete patrate sa iasa cu scandal,inca au rezistat mult impreuna.Sunt sigura ca vor pierde pe mina lor si asa ne trebuie.Nu am stiut niciodata sa ne alegem conducatorii si am ales numai paduchi,nimeni cu capul pe umeri nu se baga in bilciul asta politic si tot timpul aud `ce sa facem daca nu avem cu cine sa-i schimbam`.Cred ca nu ne mai facem bine si daca imi pare rau de ceva este de acest loc bogat si frumos,jefuit si terfelit din interior si exterior.
  • 0 (0 voturi)    
    becali vs hagi (Miercuri, 22 august 2007, 22:17)

    Bogo [anonim]

    hagi a fost ca jukator un "rege" da ca antrenor nu prea face fata mai ales in fata lui becali care cunoaste echipa foarte bn...shi isi permita sa dirijezze cat de cat...
    fiti shi voi oameni dak omul investeste atata...de ce sa naiba rezultate???
  • 0 (0 voturi)    
    Off... (Joi, 23 august 2007, 14:13)

    Lolek [anonim]

    Bogo (@19) este un om fericit.
    Bravo lui!