Violente inainte de inceperea meciului Dinamo-Lazio

Fani ai lui Lazio, batuti de suporterii dinamovisti

de D.G.     HotNews.ro
Marţi, 28 august 2007, 0:00


Cinci fani ai echipei italiene Lazio Roma au fost batuti, marti, de un grup de suporteri dinamovisti. Italienii au fost agresati chiar in fata stadionului Stefan cel Mare, transmit televiziunile de stiri. In bataie au fost implicate aproximativ 20 de persoane. Cei cinci fani ai lui Lazio au fost transportati la Spitalul Floreasca, la sectia de Urgenta.

In meciul tur, de acum doua saptamani, cinci suporteri romani au fost agresati in afara stadionului de suporteri italieni. In urma acestui incident UEFA a deschis o ancheta.

















79 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    huliganii din fotbal (Marţi, 28 august 2007, 17:49)

    d.a.mihai [anonim]

    Pana la aceasta ora(17;46),niciun comentariu...Pai cine sa comenteze?
    Dupa cazul Ganea,micutul eveniment devine banal,nu?
    Din pacate,astia suntem!
  • 0 (0 voturi)    
    .... (Marţi, 28 august 2007, 17:49)

    fotbal transilvan [anonim]

    Idiotilor. Credeti ca acest scandal foloseste "cainilor" ?
  • 0 (0 voturi)    
    bine... (Marţi, 28 august 2007, 18:06)

    ciocumic [anonim]

    Bine au facut. bravo lor.
  • 0 (0 voturi)    
    Hooo, ce sariti asa... (Marţi, 28 august 2007, 18:07)

    ciocumic [anonim]

    Am vrut sa zic bine facu uefa ca deschise o ancheta.
  • 0 (0 voturi)    
    O decize UEFA...? (Marţi, 28 august 2007, 18:42)

    Un dinamovist neconvins [anonim]

    Tineti minte ca dupa meci, unii jucatori de la Dinamo cochetau cu ideea suspendarii echipei din Roma? Adica sa nu mai fie ei nevoiti sa joace un asemenea meci, ci sa intre in grupe " ajutati" de soarta... Cum ar fi sa se ia o asemenea decizie impotriva echipei Dinamo? Ce vina au jucatorii de o parte sau de alta, pentru ca drogatii care isi spun fani actioneaza asa cum le dicteaza aburii din capul lor?
    Politia si justitia sa isi faca treaba rapid, cu pedepse exemplare ( la fel ca si in cazul lui Ganea )
  • 0 (0 voturi)    
    ieri au fost batuti 3 (Marţi, 28 august 2007, 20:22)

    notme [anonim]

    incearca presa sa nu para luata prin surprindere si da ca fiind de astazi o intamplare de ieri? sau au fost batuti 8 (opt) suporteri italieni in total?
    fiindca si ieri a fost un incident la fel de grav, cred totusi ca e acelasi. cum presa dezinformeaza, primiti o stire de ieri, astazi
  • 0 (0 voturi)    
    pumnii mei minte nu are (Marţi, 28 august 2007, 22:51)

    caft de caft [anonim]

    am si eu o pasiune
    sa bat cat mai multa lume
    ...

    pumnii mei minte nu are
    sparge tot ce sta in cale
    capete si maxilare

    courtesy of florin maimuta
  • 0 (0 voturi)    
    augh augh augh (Miercuri, 29 august 2007, 16:21)

    gerome [anonim]

    pai nah, politele trebuie platite, doar asa e omul... totusi, nu-mi vine sa cred ca italienii au fost usa de biserica si ca nu au instigat la violenta, tinand cont de faptul ca la roma au fost injunghiati 5 romani. urat ca se ajunge la situatii de genul asta, dar huligani au fost din totdeauna si o sa mai fie mult timp de acum incolo.
    o zi buna! si fara violente :)
  • 0 (0 voturi)    
    Cainii sunt caini ... (Miercuri, 29 august 2007, 19:34)

    Ghidioneanu [anonim]

    Cainele tot caine ramane , musca pe la spate daca nu te poate bate ...
    Trebuie vaccinati si eutanasiati comunitarii astia !