Marele castigator la Loto: Premiul este prea mare; nu stiu inca ce voi face cu banii

de D.G.     HotNews.ro
Vineri, 31 august 2007, 0:00


Premiul cel mare la Loto 6/49 a ajuns la castigator, un barbat din Calarasi, care dupa impozitare, va ramane cu 7 milioane de euro. Potrivit datelor prezentate de Loterie, acesta are peste 30 de ani, este casatorit, fara copii si are imprumuturi la banci. Conducerea Loteriei Romane a organizat, vineri, o conferinta de presa, in care jurnalistii i-au adresat telefonic intrebari castigatorului.

”Premiul este prea mare... nu stiu inca ce voi face cu banii”, a declarat acesta reprezentantilor Loteriei.

El a ales numerele norocoase la intamplare. Nu joaca in mod obisnuit la Loto, dar saptamana trecuta l-a atras suma pusa in joc. A castigat jucand o varianta simpla.

Numerele la Loto 6/49 de duminica au fost 46, 35, 42, 1, 2, 34, fiind ghicite dupa 15 saptamani.

















608 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Ehe! (Vineri, 31 august 2007, 11:48)

    Tiborg [anonim]

    De m-ar lovi si pe mine norocu asta...
    Numai ca trebuie sa si joc la loto...vorba bancului...
  • 0 (0 voturi)    
    ce sa-i faci.... (Vineri, 31 august 2007, 12:55)

    dan [anonim]

    nu vroiam 7 milioane de euro...vroiam doar sa 100 de mii de euro sa imi iau aprt in buc:(((
  • 0 (0 voturi)    
    loterie (Vineri, 31 august 2007, 12:56)

    Maria Cristian [anonim]

    As reusi in sfirsit cu acesti bani sa incep un business adevarat si i-as tripla in 6 luni.Cu cit mai mult ,cu atit mai bine.
    Banii inseanna libertate mobilitate si incredere in propria persoana
  • 0 (0 voturi)    
    vorba vine (Vineri, 31 august 2007, 13:04)

    un internaut [anonim]

    Maria , Becali e un bun exemplu in acest sens. "Banii inseanna libertate mobilitate si incredere in propria persoana"
  • 0 (0 voturi)    
    Loteria ne-a luat mintile?! (Vineri, 31 august 2007, 13:08)

    Financiaru' [anonim]

    Maria, un business adevarat n-are cum sa-ti tripleze 7 mil de euro in 6 luni....poate doar niste businesuri cu statul roman sa cistigi niste licitatii " adevarate".
    Pe de alta parte, de ce mama dracului sa te stresezi sa faci alti bani pe care nu-i vei putea cheltui vreodata.... Eu numesc liberatate si mobilitate cind mergi si vizitezi lumea, te bucuri de frumusetile acestui pamint ( si prin oceane..) nu sa stai intr-un birou sa faci bani..bani...bani....si apoi stop cardiac...
  • 0 (0 voturi)    
    Mare noroc (Vineri, 31 august 2007, 13:08)

    Suparatu' [anonim]

    Sa isi cumpere o pereche de grade pe umar! Daca nu le are deja
  • 0 (0 voturi)    
    Solutia e simpla (Vineri, 31 august 2007, 13:17)

    Claudiu [anonim]

    Cum sa nu stii ce sa faci? In locul lui, mi-as lua concediu pe perioada nedeterminata si as pleca cu familia in jurul lumii, cu un buget de 1 milion Euro. Restul banilor sa stea in banca pana la intoarcere.
  • 0 (0 voturi)    
    loterie (Vineri, 31 august 2007, 13:18)

    Maria cristian [anonim]

    Asta si vroiam sa spun .Afacerile cu statul sint cele mai bune
  • 0 (0 voturi)    
    nu stie... (Vineri, 31 august 2007, 13:31)

    gogu [anonim]

    pentru ca partea lui inseamna doar achitarea datoriilor pe care le are in banci si eventual o masina....restul merg la adevaratii "cistigatori" din spatele excrocheriei.
  • 0 (0 voturi)    
    Ispita loteriei (Vineri, 31 august 2007, 14:18)

    ram [anonim]

    Financiaru' , cum poti vizitarea lumea, oceanele si frumusetile lumii ?
    Variantele posibile sunt:
    - muncesti in Romania: rata banca + intretinere + mancare + copii + taxe > salariu si amani vizitatul pentru lumea de dincolo
    - muncesti in strainatate: cheltuieli < SALARIU si la pensie te apuci sa vizitezi lumea impreuna cu japonezii
    - te faci nomad, tabere de romulani gasesti, banci in parcuri gasesti, mancare si bani gasesti in supermarketuri cand vanzatorul e neatent (sau inconstient) si vizitezi lumea
  • 0 (0 voturi)    
    afacerea e buna (Vineri, 31 august 2007, 15:38)

    ralu [anonim]

    Ideea cu investirea banilor in propria afacere nu e rea deloc. Si eu as fi facut la fel. Cu un astfel de start, mult mai linistit iti dezvolti afacerea, iti iei concediu cand vrei si vizitezi lumea fara sa te gandesti ca o saptamana de lipsa din localitate inseamna pierderea unor clienti. Iti permiti sa-i pierzi cu un asemenea capital. Numai ca diferenta de a sta degeaba si a cheltui banii este ceea ce lasi in urma. In primul rand, lasi copiilor o sansa de inceput si depinde doar de educatia pe care le-o dai ca ei sa nu devina niste paraziti de bani-gata. In plus, ii poti ajuta pe ceilalti. Eu as fi instituit niste burse de execelenta pentru copii super dotati, dar fara posibilitati financiare. Cu obligativitatea ca dupa scolarizare sa munceasca in Romania. Pentru asemenea scop banii sunt chiar putini si de-asta pilda cu banul pus in pamant este foarte adevarata. Ce ma mira pe mine este soarta fositilor castigatori la Loto. Stau tot in blocuri de nefamilisti si sunt vai de ei. De ce ii "loveste" norocul numai pe ei... nu stiu... Sau o fi un blestem ascuns?! Atatia bani le iau mintile?
  • 0 (0 voturi)    
    loto (Vineri, 31 august 2007, 15:46)

    Profion [anonim]

    ce rau imi pare ca nu cunosc pe nimeni in Calarasi, sa fiu si eu cumva in preajma norocosului, sa ma infrupt din aura lui...
  • 0 (0 voturi)    
    votez cu afacerea (Vineri, 31 august 2007, 15:52)

    ralu [anonim]

    Ideea cu investirea banilor in propria afacere nu e rea deloc. Si eu as fi facut la fel. Diferenta consta in ceea ce lasi in urma. Cu un astfel de start chiar iti poti dezvolta propia afacere, iti poti lua concediu sa faci inconjurul lumii fara sa te gandesti ca iti pierzii clientii. Iti permiti sa-i pierzi si cu investitiile facute castigi altii. In plus, lasi copiilor tai sansa unui inceput promitator si depinde doar de educatia pe care le-o dai sa nu devina paraziti de bani-gata. Si poti face ceva si pentru cei mai putin norocosi. Eu as fi instituit burse de excelenta pentru copiii talentati, dar fara posibilitati materiale. Cu conditia sa munceasca in Romania. Asa ca banii castigati sunt chiar putini si intervine talentul tau de a face mai multi, nu pentru a sta cu burta pe munti de bani ci pentru a realiza CEVA care ramane. Asa ca, de-asta consider ca pilda cu banul bagat in pamant este foarte aplicabila si in acest caz. Insa nu inteleg ce se intampla cu fostii castigatori la loto: stau tot in blocuri de nefamilisti si sunt vai de ei. De ce ii &#8222;loveste&#8221; norocul pe cei care nu stiu cum sa profite de sansa avuta. Sau o fi un blestem?! Atatia bani le iau mintile?! Oricum nu mi-ar parea rau sa aflu!
  • 0 (0 voturi)    
    Looooooolllll (Vineri, 31 august 2007, 15:59)

    Crisso2Face [anonim]

    Cine a spus ca America este tara tuturor posibilitatilor...sa se otraveasca!!!...Evident, nu a fost in Romania!...Adevartul taram al tuturor posibilitatilor, sau cum spunea Andrei Gheorghe: "Tara, in care, niciodata, nimic nu se schimba"
  • 0 (0 voturi)    
    nedreptate (Vineri, 31 august 2007, 16:51)

    Maria Cristian [anonim]

    Da, e adevarat ,nu prea este corect ca norocul nu ii loveste si pe cei care vor sa realizeze ceva pe cont propriu ,care vor sa muncesca din greu si sa nu se vaite ca s salariul este prea mic sa-si faca singuri propriul venit .Este adevarat oamenii de calitate nu sunt luati in seama nu sunt ajutati.Cati castigatori de olimpiade vedem laTV?Acestia sint creatori de valori pe care ii platesc strainii foarte bine pentru ca au de castigat inzecit de pe urma lor
  • 0 (0 voturi)    
    ...eu nu as da interviuri... (Vineri, 31 august 2007, 21:37)

    amid amaru [anonim]

    Eu i-as ura norocosului castigator sa aiba puterea sa reziste tuturor combinatiilor si "propunerilor" de "parteneriate" ce se vor revarsa asupra lui, si sa se fereasca de lumea interlopa. Eu in locul lui m-as ASCUNDE bine, nu as da interviuri.

    Buna ideea lui Claudiu de la #7, cea cu concediul...

    Daca respectivul este deja om de afaceri atunci va sti si singur ce va face cu banii, si fara sfaturile mele....
  • 0 (0 voturi)    
    aranjament clar.... (Sâmbătă, 1 septembrie 2007, 14:10)

    dionis [anonim]

    O varianta simpla? Ce aveti fratilor, asta este un aranjament pe fata. Cat noroc sa ai sa pui o varianta simpla cu aceste numere. Loteria romana nu se dezminte. Doamna directoare, toapa aceea cu diploma si sprijin politic si-a facut iarasi pe deplin datoria.
  • 0 (0 voturi)    
    desteptati-va romanasilor ! (Sâmbătă, 1 septembrie 2007, 18:13)

    nascut in romania [anonim]

    mare naivitate...romanasilor! pacat ! singurul relist de aici este SUPARATU. si ii transmit ca in mod sigur, gradele au fost sau vor fi primele pe care le va cumpara. in rest...aveti impresia ca el este adevaratul proprietar al banilor? ati uitat ca traim in romania? sa fim seriosi ! lucratura e facuta cu mare finete si cu implicatii multiple si de varf. astia, impreuna cu nesimtita si aroganta aia de la loto ( care aspira la postul de ministru al apararii) ne cred un popor de cretini. desteptati-va romani!
  • 0 (0 voturi)    
    baaaniii... (Vineri, 26 februarie 2010, 14:17)

    cata [anonim]

    apropo de bani astia multi care iti i-au mintile daca tu aproape toata viata ai fost un parlit nu ai avut bani decat de paine sau mamaliga si la 40 de ani castigi 7 milioane de euro e normal sa o iei razna dar cel care castiga de mic mii de euro si mai castiga la superbingo nush cate miliarde e obijnuit eu unul nus calic si imi doresc sa castig macar putin acolo cat sa imi deschid o mica afarcere si profitabila dar nu am finante nu am de unde chiar daca sunt student de nebun nu pot pleca in afara chiar daca se castiga mai mult cand imi iau bilet la loto am sa incerc sa nu ma gandesc ca dau bani degeaba si la mafie la coruptie intotdeauna mi-am zis speranta moare ultima.......