Drept la replica din partea societatii Comparadox Gat, una dintre firmele din Parcul Tineretului

de     HotNews.ro
Vineri, 31 august 2007, 0:00


Drept la replica la articolul ,,Directori de primarie si clanul sportivilor scot bani din Parcul Tineretului’’, aparut pe HotNews.ro in data de 29.08.2007

In virtutea dreptului la replica, S.C. Com Paradox Gat SRL face urmatoarele precizari:

- suntem in posesia toaletei publice in suprafata construita de 86.71 mp si suprafata utila de 52 mp. Terenul aferent terasei sezoniere, in suprafata de 160 mp face obiectul unui contract de inchiriere incheiat cu Administratia Parcurilor si Gradinilor in 1998 si prelungit pentru o perioada de 5 ani pe data de 03.12.2004.

- in anul 2005, in baza Legii 550/2002, S.C. Com Paradox Gat SRL a cumparat toaleta publica (constructia subterana), dar nu si terenul aferent acesteia.

Terenul este proprietate publica si nu poate fi vandut.

- terenul de 160 mp face obiectul inchirierii pana la data de 03.12.2009.

-numirea in postul de director in cadrul Directiei de Asistenta Sociala sector 4 s-a facut in urma unui concurs.

In consecinta, S.C. Com Paradox Gat SRL nu a cumparat niciun metru patrat de teren si nici nu are o concesiune pe 20 ani, cum eronat a fost publicat in articolul Dvs.

30.08.2007
Adunarea Generala a Actionarilor S.C. Com Paradox Gat SRL

















58 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    care AGA? (Sâmbătă, 1 septembrie 2007, 0:31)

    alex [anonim]

    si cati actionari are un srl?
  • 0 (0 voturi)    
    aga (Sâmbătă, 1 septembrie 2007, 8:15)

    Thheo [anonim]

    Orice societate comerciala trebuie sa poata forma AGA, si poti sa ai actionari cati vrei.. se imparti partile sociale intr-un srl.
  • 0 (0 voturi)    
    AGA (Sâmbătă, 1 septembrie 2007, 9:15)

    Constantin [anonim]

    Un SRL poate avea conform legii pana la 50 de actionari. Tot conform legii, daca societatea are minim 2 actionari, se organizeaza AGA.
  • 0 (0 voturi)    
    confuzie (Sâmbătă, 1 septembrie 2007, 15:56)

    alex [anonim]

    intr-un SRL nu sunt actionari, ci asociati. Si asta din cauza capitalului social care este compus din parti sociale si nu actiuni.
    Actionari are societatea comerciala pe actiuni , adica SA, sau cea in in comandita pe actiuni, adica SCA.
    Daca cumva SRL-ul are asociat unic e greu sa formeze AGA. Dar nu stiu cine a gresit la finalul textului
    "30.08.2007
    Adunarea Generala a Actionarilor S.C. Com Paradox Gat SRL "

    fiindca Com Paradox Gat SRL nu poate avea AG a Actionarilor, ci cum spuneam mai devreme AG a Asociatilor, dar poate dom' director nu stie...
  • 0 (0 voturi)    
    Concurs??? Adica suntem si prosti (Sâmbătă, 1 septembrie 2007, 19:49)

    Romeos [anonim]

    Concurs??? Adica suntem si prosti?
    Stim cum se fac concursurile astea maia les cele de avansare.
  • 0 (0 voturi)    
    jenant (Luni, 3 septembrie 2007, 16:03)

    dan [anonim]

    > alex: respect pentru postul tau! intru totul adevarat!

    > redactori: respect pentru respectarea deontologiei profesionale. totusi, problema de fond este urmatoarea: stim cu totii cat de bine poti merge pe muchiile legilor, a hg-urilor, og-urilor, etc mai ales atunci cand ai un spate puternic, sprijinit intre birourile unei primarii. ce ma distreaza insa, e faptul ca acea societate a simtit nevoia "sa dea explicatii" ...... ceea ce bine stim ca se intampla fff rar... cine stie, s-o fi pensionat pila :)))))
  • 0 (0 voturi)    
    ?AGA? (Luni, 3 septembrie 2007, 16:52)

    Viorel [anonim]

    Ce este mai important? Ca sunt asociati sau actionari sau ca articolul contine informatii care se dovedesc a fi demontate de explicatiile date de firma? Discutam aspecte legate de L31 sau despre continutul articolului?