Mircea Badea: Unii din Diaspora, nu toti, se aseaza din nou la coada dupa ce voteaza. Gadea: Iesiti la vot, mai sunt 45 de minute

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:30 Monitorizari | Prezidentiale 2014

Mircea Badea sustine ca romanii din Diaspora au fraudat votul. El a spus la Antena 3 ca "unii din Diaspora, nu toti, se aseaza din nou la coada dupa ce voteaza". Pe de alta parte, toti cei din platou indeamna lumea la vot in ultima ora.

Mihai Gadea si Razvan Dumitrescu: "Luati-va haina si mergeti la vot. Daca ati votat, stati si uitati-va la noi. Mai aveti 45 de minute".























7143 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Sigur! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:31)

    lokkos [utilizator]

    Si o sa stea inca 9 ore in picioare.
  • +5 (5 voturi)    
    Da' de ce se aseaza din nou? (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:32)

    Cora54871 [utilizator]

    Se da lapte, o sticla de persoana, ca pe vremuri? O ruda de salam, ceva?

    Saracul Badea, e tanar, pacat de el...
  • +6 (6 voturi)    
    Desigur (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:33)

    Porcurorul General [utilizator]

    Unii au stat azi chiar de doua ori cate 10 ore, doar asa, de-ai naibii.
  • +5 (5 voturi)    
    Alo? (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:33)

    VasiL [utilizator]

    Badea? Esti acolo?

    Sa stai tu in frig 5-6 ore si sa te pui iara la aceasi coada, OK?
  • +4 (4 voturi)    
    Ia zi-i Badia, halatul...cat e halatul? (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:34)

    Wanheda [utilizator]

    Poti sa faci tu shpagate de 270 de grade ca tot pe drumuri o sa ajungi.
  • +5 (5 voturi)    
    ha ha (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:34)

    ValentinV [utilizator]

    Antena sa vorbeasca de manarii si fraude.. ce sa spun.
    Fuguta dupa Voiculescu sa ii tineti de urat, hai. Luati si periutele de dinti (urmati exemplul romanilor adevarati din diaspora care stiu sa le foloseasca).
  • +4 (4 voturi)    
    Penibil (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:34)

    CrinaCostea [anonim]

    De parca nu avem ceva mai bun de facut!! De rasul curcilor =))
  • +6 (6 voturi)    
    Guie Mâdea (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:34)

    MalancaAndrei [anonim]

    Sunt disperați, îmi place.
  • +7 (7 voturi)    
    Nu se poate (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:35)

    Vok [utilizator]

    Imposibil, doar am vazut de la voi ca sectiile de vot sunt goale, cine sa se aseze inapoi atunci la rand :)
  • +7 (7 voturi)    
    decembrie 89 se repeta (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:35)

    DiasporaRo [anonim]

    E groasa mascaricilor de la A3
    Victoria democratiei si a poporului impotriva ciumei rosii
  • +4 (4 voturi)    
    cum bah (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:35)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Porc slab badea..ti se aplica stampila pe pasaport
  • +2 (2 voturi)    
    Vă rog frumos! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:36)

    mitg [utilizator]

    Se găsește cineva să încalce Articolul 193 din Codul Penal (un jurist să-mi dea reply cu ce înseamnă articolul respectiv) pentru Mircea Badea? Rog respectuos ...
  • +5 (5 voturi)    
    Mirciulica ,ai grija ca se apropie socoteala (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:36)

    potaissa [utilizator]

    si acolo nu te mai ajuta nici Puie ,nici Felix. Ai sa stai cu banana-n mana in fata baietilor de la DNA si-ai sa plangi ca o baba. Ma bucur de pe acum. Limbric ordinar ce esti.
  • +4 (4 voturi)    
    ati b el ito (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:39)

    AliKimiku [utilizator]

    sunteti istorie pseudo-jurnalistilor
  • +5 (5 voturi)    
    Unii de la A3 (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:39)

    veduma [utilizator]

    nu toti, doar unii, sunt prosti.
    In primul tur nu am reusit sa votez.
    In al doilea tur cand am ajuns la consulat (ora 10AM, ora locala) erau deja peste 3.000 de oameni si pentru ca eram cu familia (inclusiv copilul de 4 ani) nu am putut sa stau la vot (ah, coada aia speciala pentru gravide si familii cu copii e o minciuna).
    Tonta, scapam noi de tine, intr-un mod sau altul.
    Daca nu cu votul, atunci cu o noua revolutie.
  • +6 (6 voturi)    
    De fapt (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:40)

    Inchizitia [utilizator]

    e un pic diferita treaba : Mircea Badea, dupa ce a pupat fundul varanului si al chinezului, se pune din nou la coada pentru a pupa de mai multe ori. Iar in purul stil stalinist al antenei 3 da vina pe altii ;-)
  • +2 (2 voturi)    
    Nesimtirea (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:40)

    Kepler [utilizator]

    impinsa la extrem! Cine isi poate inchipui ca dupa 6-7 ore de coada, lumea s-ar aseza din nou la capatul cozii.
    Se vede si frica acestor bufoni ca rezultatul ar putea fi favorabil Romaniei dar nu Antenei 3.
  • +5 (5 voturi)    
    mesaj catre badea (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:41)

    baimarean [utilizator]

    tremurati, tremurati,....!

    n-ai nici tu bai Badeo si nici Gadea atata sange sa va mai arati fata in diaspora, decat poate insotit de handralaii lui Voiculescu.
    Stiti bine ca sunteti declarati --cu toti de la A3-- persoane ingrate de catre diasporeni.

    Lectia motociclistului care ti-a dat scatoalce ca in curtea liceului se pare ca nu ti-a fost destul....
  • +3 (3 voturi)    
    Zdreanta! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:41)

    delacerbi [utilizator]

    Nu ti-a ajuns o bataie..................
    Te invit la un noua confruntare si nu sunt nici karateka sau boxer, dar ti-o meriti bine
  • +4 (4 voturi)    
    ce prosti aia din Noua Zeelanda si Australia (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:41)

    ZeroAbsolut [utilizator]

    daca-i urmau sfatul lui Bircea Madea, domnul Iohannis era deja castigator.

    SMS, bah badea. I-auzi ce porumbel scapa camaradu-ti Gadea: "[...]as vrea sa le vad fetele celor care si-au batut joc de oameni in acesti 10 ani de zile PIERZAND ALEGERILE... De fapt, pierzand alegerile, ei isi risca libertatea. In seara asta ei fac orice pentru a-si pastra libertatea, pentru a-si pastra toate lucrurile pe care le-au acumulat in acesti 10 ani de zile, averi fabuloase[...]".

    In ultimii zece ani, PSD-ul a pierdut alegerile prezidentiale => daca pierd si acum, isi risca libertatea si averile fabuloase, asadar sunt dispusi sa faca orice.
  • +6 (6 voturi)    
    Retard??? (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:42)

    cchris [utilizator]

    Ba, ala-i retardat??? Dupa ce am stat 8 ore la coada si m-am bucurat ca am iesit de acolo sanatos crede retardul ala ca o sa mai stau o data??? Mai mult decat guvernul Monta doar astia ne umilesc!!
  • +4 (4 voturi)    
    mircea badea, gadea si dumitrescu ala (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:42)

    qwerasdf [utilizator]

    merita trasi pe roata pentru tradarea tarii
  • +4 (4 voturi)    
    Nu e adevarat! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:42)

    Irina_Gheorghe [utilizator]

    Nu a stat nimeni din diaspora la vot de doua ori. Nu am avut timp de asa ceva. Multi nu au votat nici macar o singura data. In tara s-a stat de doua si mai multe ori la vot.
  • +5 (5 voturi)    
    badea ORDINAR (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:43)

    micke45 [utilizator]

    El nu stie cå se stampileazå pasaportul dupå ce votezi?ca de obicei un isteric manipulator ordinar Hai ROMÅNIA
  • +3 (3 voturi)    
    mai badea (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:45)

    ufo1 [utilizator]

    sunt unul care a renuntat sa mai stea la coada umilintei in Bologna dupa ce am auzit pe multi zicand ca au asteptat 6-7h pana sa ajunga sa voteze (locuiesc la 19km de consulat si am mers cu autobuzul daca mai ramaneam pentru mult timp nu mai aveam autobuz la intors) iar badea zice ca m-am pus iar la coada!?
  • +4 (4 voturi)    
    Nu am timp de 2 ture! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:50)

    biosharkRO [utilizator]

    Dupa ce am stat 9 ore si 52 de minute la coada ca sa pot vota O DATA in Muenchen, nici daca vreau nu as putea vota de 2 ori!

    Rusine...
  • +2 (2 voturi)    
    alt "Freudian slip" de-al lui Gadea (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:50)

    ZeroAbsolut [utilizator]

    "[...]Oamenii care au REPREZENTAT un nivel de CORUPTIE neatins in Romania cred ca in aceasta seara AR TREBUI sa primeasca un VOT din partea romanilor[...]"
  • +2 (2 voturi)    
    mehr papir... (Luni, 17 noiembrie 2014, 0:38)

    cronicarul dupa ureche [utilizator]

    Toata hartia igienica din Romania nu ar ajunge sa-i stearga suficient la gura pe Badea, Gadea, Ciuvica si altii de la Latrina 3. Cat despre Firea nici nu ma obosesc sa spun ceva.Sic transit gloria mundi!