MonitorizareTV - Prezidentiale 2014. Un proiect KAS - HotNews.ro

Antena 3, promo mincinos la emisiunea lui Gadea: Iohannis a anuntat ca nu participa la dezbaterea cu Ponta din cauza aparitiilor anterioare dezastruoase

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 13 noiembrie 2014, 18:50 Monitorizari | Prezidentiale 2014

Antena 3 a difuzat joi un promo mincinos in care afirma ca Iohannis i-a anuntat ca nu se prezinta la dezbaterea cu Victor Ponta din cauza "aparitiilor dezastruoase" din precedentele doua confruntari.

La inceputul promo-ului, se afirma ca "Romania asteapta finala pentru Cotroceni intre Victor Ponta si Klaus Werner Iohannis", pentru se arata ulterior ca primarul Sibiului "a anuntat ca nu mai participa la confruntarea finala din cauza aparitiilor dezastruoase pe care le-a avut in dezbaterile organizate chiar de propaganda basista".

Chiar si asa, "Mihai Gadea organizeaza cea mai spectaculoasa finala din istoria prezidentialelor cu acel candidat care a avut curajul sa vina", alaturi de premierul Italiei, Mateo Renzi, se mai arata in acest promo.

Nota: Articolele publicate in aceasta sectiune sunt parte a unui proiect de monitorizare a comportamentului televiziunilor in campania electorala. Proiectul este sustinut de Fundatia Konrad Adenauer.
























10093 vizualizari

  • +18 (28 voturi)    
    ... (Joi, 13 noiembrie 2014, 18:55)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    va asteptati la altceva de la antene?

    mai bine ca nu se duce, ca oricum o sa fie la taiat acolo.. cu toti cretinii spalati pe creier care ajung pe la antene prin platouri. Aia or sa linga la Ponta si o sa injure la Klaus...
    • -4 (12 voturi)    
      ma asteptam de la Klaus (Joi, 13 noiembrie 2014, 19:13)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Sa anunte din timp la fiecare emisiune la care a fost invitat daca merge sau nu. Modul in care a raspuns invitatiilor mi se pare pentru un om neserios sau unul dezorganizat. In ambele cazuri e un om diferit decat cel ce se promoveaza in persoana sa.
    • +10 (14 voturi)    
      irelevant (Joi, 13 noiembrie 2014, 19:22)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      ce spune antena 3 e irelevant in acest moment.oricum 99,9 % din telespectatorii acestui post sunt "pontisti",deci ponta nu prea mai are ce castiga acolo.niste oameni care s-au lasat mintiti ani de zile,nu pot vota decat un mincinos.
      • -5 (7 voturi)    
        gresit (Joi, 13 noiembrie 2014, 20:28)

        ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

        Nu exista pontisti, exista doar basisti. Sustinatorii lui Ponta sunt "pontificatori", "pesedei" sau "uslamisti". Pontisti nu exista
        • +1 (1 vot)    
          de ce nu? (Joi, 13 noiembrie 2014, 21:08)

          RespectRomania [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

          daca nu exista, ii putem inventa!
          • -1 (1 vot)    
            inventeaza-i tu (Joi, 13 noiembrie 2014, 23:15)

            ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui RespectRomania

            vontantii lui ponta raman pontificatori, nu o sa intre in categoria inventata de tine,
    • -7 (11 voturi)    
      era barbat (Joi, 13 noiembrie 2014, 19:42)

      catalin060666 [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      daca era barbat si parca ar fi trebuia sa se duca..nu-i taiau capu..dar putea demonstra ca e capabil sa se adapteze la orice situatie..
    • -2 (4 voturi)    
      Ce e de facut? (Joi, 13 noiembrie 2014, 19:58)

      Alain Alain [anonim] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Dincolo de stlul cu " parfum " din maronul haznalei 3, vorbele scrise in acel promo au foarte putina importanta...evident ca sunt de o ordinarie maxima, dar adevarul este ca Johannis TREBUIA sa fie prezent la infruntare : N-AVEA NIMIC DE PIERDUT! Oricum, avansul dr. Cretinetti este imens si sasul ar mai fi putut recupera 2-3 procente, nu mai mult...scrisoarea Angelei Merkel fiind evident superioara sustinerii lui Renzi...din pacate niciunul din cei doi nu valoreaza cine stie ce, nicunul NU TREBUIA sa ajunga in finala...voi vota ca atare!!!
  • +15 (23 voturi)    
    Latrina 3, bolnava/corupta (Joi, 13 noiembrie 2014, 18:59)

    un domn [utilizator]

    mucava si mucegaita..ATAT
  • +1 (7 voturi)    
    Sat fara caini (Joi, 13 noiembrie 2014, 19:07)

    Radu-Mihai [utilizator]

    Ce sa-i faci, daca nu exista nici o institutie abilitata sa arbitreze si sa imprime un comportament jurnalistic adecvat unde si cand e cazul...

    Asa, la aceste laturi "jurnalistice", unde culmea privesc si comenteaza sutee de mii, poate milioane de oameni, poti sa zici ce vrei, cand vrei, de cine vrei. Si sa repeti pana repeta si cei din jur.

    PS: Poti chiar sa dai " cu mucii in freza" si sa ajungi senator pe acest principiu... Vajnic aparator al libertaii si al statului de drept!
  • +7 (13 voturi)    
    Antena 3 este impotriva statului de drept. (Joi, 13 noiembrie 2014, 19:07)

    vali47 [utilizator]

    Iohannis are un motiv serios sa nu mearga in studiourile antena 3.La antena 3 merg numai cei care nu vor stat de drept in Romania.Antena 3 intodeauna a sustinut hotii si a facut campanii impotriva justitiei.Daca vedem si comportamentul violent al sustinatorilor antenei 3,Iohannis nu se poate compromite cu asemenea indivizi.
  • +5 (7 voturi)    
    A3 noul OTV al Romaniei (Joi, 13 noiembrie 2014, 19:54)

    Joiner [utilizator]

    Publicul tinta ... acelasi ca OTV: scelerati, dobitoci, indobitociti si alte lighioane. Aceleasi lucruri senzationale dezvaluite de "binepregatitii , multicunoscatorii, multiculturalii , genialii etc.etc., dar nu inultimul rand ortodocsii" reporteri antena 3... A tunat si i-a adunat! Romani treziti-va! Riscati sa ajungeti ca ei
  • -3 (3 voturi)    
    Eroare tactica majora (Joi, 13 noiembrie 2014, 21:14)

    UpNext [utilizator]

    Nici mie nu-mi place A3 (cu exceptia emisiunilor lui Carme Avram!), dar:

    - Johannis a declarat initial ca nu va participa la dezbateri cu Ponta, apoi ca da, va veni , inclusive la A3, ca acum acest lucru sa nu se intampla. Faptele contrazic vorbele si sunt incoerente;

    - presedintele Romaniei este, constitutional, al TUTUROR romanilor, indifferent de optiuni, el devenind chiar apolitic dupa ocuparea demnitatii respective. Ca atare, era o obligatie morala elementara sa se prezinte, chiar daca A3 ii este ostila (cum ostila este Realitatea lui Ponta). Absenta lui Johannis poate fi calificata ca lasitate, ceea ce nu este o calitate prezidentiabila....:((
    • +1 (1 vot)    
      Boicot pt antene (Joi, 13 noiembrie 2014, 22:18)

      radu.a [utilizator] i-a raspuns lui UpNext

      Problema este ca antenele s-au dedat la cea mai mizerabila campanie impotriva lui si, de mai mult timp, a statului de drept. 'Jurnalistii' de acolo s-au descalificat demult prin sustinerea pe care au acordat-o unor infractori transformati in martiri. Ar fi fost o balacareala continua, nu cred ca un om onorabil ar suporta o emisiune intreaga la o televiziune care a ajuns atat de jos. (pe mine ma infioara si 5 min. de vizionat seria de manipulari oribile).